Dodaj do ulubionych

Odchudzanie i brak krwawienia miesięcznego

06.08.09, 14:45
na bank nie jestem w ciazy, bo robiłam test, a spoznia mi sie okres. pare lat
temu leczyłam nieregularny okres i mam nadzieje ze to nie wroci. ale pomyslam,
ze może to do mojego odchudzania. bo schudlam bardzo duzo w krotkim czasie na
głodówkach i odstawilam słodycze (9 kilogramów w miesiac) i zastanawiam się
czy to moze byc od tego. czy diety maja wpływ na okres?
--
lost in translation
Edytor zaawansowany
  • to_jaaa 06.08.09, 14:50
    jakie diety jak głodówka? oczywiście,że mają, myślisz, że dlaczego
    anorektyczki nie mają okresu?
  • my-bubele 06.08.09, 15:03
    jak najbardziej odchudzanie ma wpływ na miesiączki. u wielu osób, które straciły
    w szybkim czasie dużo kilogramów pojawia się problem zaniku miesiączek. tak czy
    inaczej jeżeli już kiedyś miałaś problem z nieregularnym okresem to zdecydowanie
    powinnaś udać się do lekarza ginekologa. i chyba powinnaś zmienić styl
    odchudzania na dietę jakąś a nie na niejedzenie.
  • mariszkka 06.08.09, 22:01
    moja koleżanka była na diecie kopenhaskiej 13 dni i po tych 13 nieszczęsnych
    dniach tak jej się okres rozregulował (a zawsze miała regularne), że musiała
    zacząć regularnie odwiedzać ginekologa.
  • gram.dodatni 07.08.09, 10:54
    Oczywiście, ze na okres ma wpływ odchudzanie, utrata wagi ma ogromny wpływ na
    menstruacje. Przykład? Zobacz anorektyczki nie mają przez kilka lat okresu. Mi
    wszyscy mówili, że to normalne, że nie ma się przez długi czas okresu jak się
    odchudzasz. W końcu poszłam do lekarza i lekarka powiedziała, że trzeba temu
    zapobiegać bo to nie jest zdrowe, że ta krew nie powinna tam zalegać, że mogą
    powstać cysty i jakieś straszne rzeczy. Powiedziała, ze odchudzać się trzeba
    powoli i wysłała mnie do lekarza od otyłości. On mi rozpisał plan żywienia,
    tabletki odchudzające Obesan na ograniczenie łaknienia i powiedział dokładnie
    jakie mam robić ćwiczenia. W ciągu miesiąca schudłam 5 kg (dla mnie to dużo, co
    prawda nie tak spektakularnie jak 9 kilogramów, ale jestem zadowolona) i mam
    normalną miesiączkę teraz, ale powiedział, że na sam koniec i tak jeszcze raz
    porobić wszystkie badania, żeby skontrolować, a jak będę miała następną
    nieregularną to żebym oczywiście przyszła.
  • Gość: BB IP: *.icpnet.pl 07.08.09, 12:51
    W ciągu miesiąca schudłam ok. 5kg (odrzuciłam słodycze i produkty mączne) i
    chyba z tego powodu okres dostałam dopiero po 75 dniach.
  • tusiaczek12 07.08.09, 13:06
    Szuszu jeżeli odchudzasz się w tak głupi sposób jak głodówki to się nie dziw.
    Idź do gina nich on sprawi, żeby okres wrócił. Aha i jeżeli chodzi o powroty to
    wróci na pewno też twoja waga i pewnie większa niż poprzednio. Nie wiesz co to
    jest efekt jo-jo? Jak się dorwiesz do jedzenia to już ci organizm takie zapasy
    zrobi, że się nie pozbierasz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.