Dodaj do ulubionych

Sufit napinany-jakie mozliwości/koszt

17.09.09, 13:56
Od dłuższego czasu zastanawiamy się z mężem nad wykończeniem
przedpokoju (niezbyt duży):gipsowy sufit, oświetlenie itp. W
międzyczasie mąż wyszukał w necie zdjęcia sufitów napinanych i nie
chce słyszeć o żadnej innej metodzie. Jaki jest koszt wykonania,
materiałów, robocizny? Czy długo trwa instalacja takiego sufitu i
czy jego kształ może być tak samo wymyślny jak gipsowy?
Pomieszczenie nie jest duże i zdaję sobie sprawę, że koszt w związku
z tym może być większy.

-------------------------------
"Dążymy do tego co zakazane"
Owidiusz
Edytor zaawansowany
  • jarecki_2 22.09.09, 18:55
    Ceny sufitów napinanych DPS są ustalane indywidualnie po obejrzeniu projektu
    ponieważ głównym wyznacznikiem ceny sufitu nie jest materiał, lecz jego finezja.
    w razie chęci zamówienia lub wyceny sufitu prosimy o kontakt z firmą .......xxx

to akurat tekst ze strony f-my litwiniak, proponowałbym się skontaktować z
    którąś z firm która się zajmuje takimi sufitami. Moim zdaniem to nie najlepszy
    pomysł na mieszkanie, biura itp. bardziej, ale firmy twierdzą, że w mieszkaniach
    prywatnych również wykonują. Gdzieś wyczytałem że jest na to 10 lat gwarancji
    choć nie ma informacji gdzie taki sufit od dziesięciu lat się znajduje/wisi i
    gdzie można go zobaczyć, jak wygląda po 10 latach.

--
    biuro@zubbau.pl
  • Gość: zna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.09, 21:39
    Cena zaczynają się od 100 zł m2 więc lepiej chyba GK
  • boni_76 24.09.09, 12:04
    Najpierw mielismy w planach GK ale potem mąż zmienił zdanie po
    obejrzeniu zdjęć. Zdaję sobie sprawę, że najlepiej byłoby obejrzeć
    wykonanie u kogoś w domu, bo mała powierzchnia zawsze wygląda
    gorzej. Poza tym większość firm świadczących taka usługę znajduje
    sie poza Warszawą.
    -------------------------------
    "Dążymy do tego co zakazane"
    Owidiusz
  • Gość: cromwell IP: 94.246.145.* 24.09.09, 18:38
    a moze
    normalny sufit
    zwykla lampa

musza byc halogeny
    albo sufit z pleksi?

niech maz idzie za ciosem
    kolejny etap to podest dla orkiestry w salonie
    i podswietlana podloga

gosciu chyba dorabia w estradzie

pzdr.
  • Gość: boni_76 IP: 193.108.194.* 28.09.09, 14:10
    Pomyslę o podeście jak tylko forumowicze, którzy nie mają nic do
    powiedzenia przestana się wypowiadać.
    Na przyszłość doradzam więcej odwagi, żeby napisać spod
    zarejestrowanego nicka.
  • cromwell1 28.09.09, 17:41
    zalogowalem sie
    i co teraz?
    jak widac odwagi mi nie brakuje
    tylko u ciebie z wyobraznia kiepsko
    stad poroniony pomysl z napinanym sufitem

pzdr.
  • Gość: mont-art IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.09, 19:10
    sufit taki wisi u dyr kopalni Katowice od 17 lat
  • Gość: cromwell IP: 94.246.163.* 10.11.09, 19:20
    chopie
    ferdynanda juz ni ma z 10 lot

pzdr.
  • Gość: sekicki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.11.09, 05:44
    A mowia ze idioci sami sie rodza , co " Cromwell " ??
  • Gość: gosc IP: 192.100.112.* 30.09.09, 13:06
    Jedyny problem z sufitem napinanym to dostep do zrodla swiatla. Nie wiem jak zaplanowalas to bo jak Ci juz go napnal to pozniej musisz zdjac go aby wymienic swietlowke. A to nie wymaga znowu ekipy od napinania.
    Poza tym wiecej skasuja Cie za jego zamontowanie niz jego cena.

Sam sufit bardzo fajnie wyglada.
  • Gość: gosc IP: 192.100.112.* 30.09.09, 13:07
    Oczywiscie powinno byc "A to wymaga znowu ekipy od napinania."
  • Gość: boni_76 IP: 193.108.194.* 01.10.09, 11:19
    Cenna rada. Nie zastanawialismy sie jeszcze nad wyglądem oświetlenia
    ale weźmiemy tą sugestię pod uwagę. Znamy już przybliżony koszt
    metra zabudowy sufitem napinanym i pewnie się zdecydujemy. Czekamy
    na pełny kosztorys po zebraniu wymiarów.
  • Gość: koszt IP: *.inowroclaw.mm.pl 01.10.09, 18:51
    jak już będziesz wiedział to napisz na forum ok
  • Gość: mont-art IP: *.adsl.inetia.pl 10.11.09, 19:17

piszecie o rzeczach o których nie macie pojęcia
  • Gość: gosc IP: 192.100.112.* 17.11.09, 17:57
    Ten komentarz to do kogos konkretnego?
  • gregory77300 21.03.16, 10:57
    Piszesz o sufitach transparentnych z podświetleniem świetlówkowym. Ta odmiana sufitu jest bardzo rzadko wykonywana. Jeżeli już sufit ma być transparentny i świecić całą powierzchnią, stosuje się nad nim taśmy lub moduły led, których nie trzeba wymieniać przez co najmniej kilkanaście lat (oczywiście jak to jest poprawnie wykonane).
    Częściej jednak stosuje się w mieszkaniach zupełnie inne sufity. Sam dużo ich projektuję.
    Nie będę się rozpisywał i sam zobacz na rodzaje sufitów np na stronie napinane.pl
  • szpulakasia 20.11.09, 09:42
    ja mam taki sufit od 10 lat w łazience o kosztach nie powiem bo nie
    pamietam wiem tylko że tanio nie było,co do estetyki to naprawdę
    jest ok mam zółtą łazienkę dobrany żółty sufit i halogeny w nim
    super się myje przez te 10 lat nic się z nim nie stało nawet nie
    zmienił barwy nie odkształcił się itp.....halogenki jak przejdą mąż
    wymieniał sam więc nie trzeba żadnej ekipy....generalnie powiem że
    wygląda lepiej niż z płyt i myślę że warto w niego zainwestować
    jeśli się oczywiście podoba(mnie się już po prostu znudził ale to
    akurat nie ma nic do rzeczy)
  • kasiek44 14.01.10, 23:44
    Właśnie się zakochałam w tych sufitach.
    W pokoju 4,5 m *5 m, na suficie którego w tej chwili są okropne kasetony
    chcieliśmy z mężem położyć płyty GK. Jakoś czarno to widzę żebyśmy sami dali z
    tym radę a fachowiec pewnie wziąłby sporo za taka robotę. I szperałam w
    internecie co oprócz kasetonów, płyt GK, paneli itp można zrobić z sufitem no i
    bingo. Wstyd się przyznać ale dopiero dzisiaj dowiedziałam się o istnieniu
    takiej technologii no i zakochałam się od pierwszego wejrzenia.
    Dlaczego niektórzy twierdzą, że to tylko do biur, restauracji, basenów i miejsc
    użyteczności publicznej. Ze względu na cenę? A jakby tego nie brać pod uwagę no
    to wszystko inne przegrywa z sufitem napinanym. No i nie wiem czy ta cena to
    rzeczywiście taka wysoka. Przecież każdy iny sufit co jakiś czas trzeba
    przemalować, koszt farby, sprzętów itd. + czas+ nerwy przy obklejaniu
    wszystkiego okrywaniu a potem przy sprzątaniu.
    Przecież to nie jest aż takie drogie, a wygląda wg mnie zjawiskowo. Jakoś w
    Polsce świecące powierzchnie to się tylko z łazienka, kuchnia, restauracja itd
    kojarzą. A przecież to super rozwiązanie np do ciemnego pomieszczenia -
    dodatkowo je rozświetli. Całą noc chyba nie zasnę z podekscytowania. Czekam na
    wpływ na konto i zamawiam :). Pochwale się jak pokój będzie gotowy w całości :).
    Piszcie proszę jak macie takie sufity. Czy efekt jest taki jak sobie
    wyobrażaliście, czy cena proporcjonalna do jakości, czy warto czy lepiej się
    męczyć z płytami?
  • Gość: ZEMAT IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.04.10, 13:27
    Udało się zrealizować marzenia?
    Jesteśmy producentem zgrzewarek do produkcji sufitów napinanych.
    Głównym naszym odbiorcą są firmy z byłego ZSRR, gdzie sufity montowane są prawie
    w każdym mieszkaniu.
    Proszę sprawdzić jak to wygląda:
    www.rss-potolki.ru/photoalbum.html
    Na dole są zdjęcia zalanych sufitów, to jeszcze jeden plus, przemawiający za
    montażem, przy zalaniu wystarczy zlać wodę i sufit powraca do poprzedniego
    kształtu...

Pozdrawiam.
  • Gość: west IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.11.09, 10:48
    a przedpokój pewnie ma z 6m2... :-D
  • Gość: lm IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.10, 11:46
    Witam,

Prosze sie zapoznac z www.grupadps.com (e-mail: info@grupadps.com) i
    skontaktowac sie z siedziba DPS. Jest to jedyny producent sufitow
    napinanych w Polsce swiadczacy najwyzszej jakosci produkty za
    atrakcyjne cene. Ponadto maja bardzo szeroka siec dystrybutorw wiec
    dotarcie do pantwa nie bedzie zadnych problemem.

Pozdrawiam

• Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 23.02.10, 23:09
    prosze Cię daj spokój z prezesikami z DPS- naciagacze i tyle a ten sufit ?
    kazdemu go odradzam wiem co mowie, pare lat go sprzedawałem.
  • Gość: Darek IP: *.pubip208.sta.nsm.pl 02.03.10, 21:32
    Witam,
    sufit nazywany także Barissol jak dobrze jest zrobiony to ładnie
    wygląda ale są też minusy .
    1. Jak ktoś już wcześniej wspomniał żeby wymienić źródło światła
    trzeba zdemontować i zamontować ponownie koszt = połowa wykonania
    nowego
    2. Jak jest nieszczelnie wykonany zaczyna zbierać się kurz i zaczyn
    avto wyglądać słabo

pzdr,
    Darek
  • Gość: mar IP: *.adsl.inetia.pl 12.10.10, 16:49
    Ceny sufitu to od 150 do 25 zł. Wycenia wykonawca. Najlepiej wpisać w googlach sufit napinany i miasto z jakiego pochodzisz i na pewno znajdziesz wykonawcę
  • Gość: cromwell IP: *.147.246.94.ip4.artcom.pl 12.10.10, 18:27
    pewnie znajdziesz
    wiekszsc firm producentow ma sie dobrze bo klienci maja sklonnosci do napinania
    podobie jak sufit
    przyjda goscie i pochwala
    to jest dewiza wiekszosci
    nieszczesny sufit jakies walory estetyczne ma
    nie da sie ukryc
    tylko praktycznych jakos nie widze
    wiec imho szkoda sie napinac

moze jestem zboczony
    we wszystkim dostrzegam jakies wady
    wezmy pierwszy z brzegu serwis
    w serwisie wystepuje dzbanek do mleka i czajnik do herbaty
    w wiekszosci dzbanek do mleka ma dziubek u gory
    bez sensu
    chyba po to zeby kozuch chlupnal nam do filizanki
    za to czajnik ma dziubek z dolu
    wiec herbaciane farfocle trzeba cedzic przez dodatowe sitko
    mozna oczywiscie zaparzyc herbate w dzbanku
    a mleczko wlac do czajnika
    tylko wszyscy sie myla bo tak sie utarlo;)

pzdr.
  • grzegorzkroll 18.09.13, 23:05
    W Warszawie polecam tego producenta sufitów napinanych : sufitywarszawa.pl
    Sufit bardzo fajnie wygląda.
    pzdr.
  • Gość: zero0022 IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.10.13, 11:31
    A tu patrzyliście sufit.info Naprawdę dużo zdjęć z sufitami różnego typu w roli głównej.
  • Gość: santek IP: *.tktelekom.pl 10.03.14, 19:23
    Hurst sufity Poznań barissol
  • z.otylia86 28.06.14, 18:00
    Mam mały zgryz do wyboru między barrisolem i dpsem. Jakościowo podobno ta sama półka, dps jest tańszy i tu mogłoby się zakończyć, ale potrzebuję projektów w formie propozycji do aranżacji domu. Czy ktoś wie, która z firm coś takiego robi i/lub w jakim czasie.
  • colloquydentist 23.02.16, 10:02
    Moja droga różnica jest taka ze jeszcze kiedyś to faktycznie Barrisol wiódł prym w tym kraju ale to już pieśń przeszłości. Największym producentem sufitów napinanych jest w Polsce DPS a to głównie za sprawą tego że sami produkują sufity w tym kraju. Barrisolowi się to zwyczajnie nie opłacało dlatego folie sprowadzane były z Francji. Jak zapewne podejrzewasz żądali bardzo dużo za takie działania stąd też cena sufitów od nich była przytłaczająca i opłacalna tylko w przypadku dużych projektów jak np w galeriach handlowych itd.

DPS jako najważniejsza zaletę ma fakt ze produkują sufity na miejscu i maja bardzo mocna rozwiniętą siatkę obsługi klienta plus sieć dystrybutorów.

Broń boże nie bierz sufitu od firm ściągających materiały ze wschodu. Potrujesz sie i tyle bedzie
  • gregory77300 10.04.16, 11:42
    DPS to niestety znacznie niższa półka niż Barrisol. Nawet nie ma co porównywać.
  • sufitynapinane 30.06.14, 12:08
    Różnica między Barrisolem a DPS jest widoczna, zwłaszcza przy sufitach napinanych z nadrukiem.

Za każdym razem sufit jest indywidualnie wyceniany , ceny zależne są od metrażu oraz kształtu sufitu, rodzaju powłoki, dodatkowych elementów montowanych w suficie.

Na stronie www.sufitynapinane.eu/pl/indexpl.html znajdą Państwo zdjęcia oraz filmy przedstawiające realizacje, w których instalowaliśmy sufity napinane wraz z oświetleniem dekoracyjnym .
  • bovlage86 26.02.16, 14:20
    nie wiem za bardzo jak mam rozumieć argument ze widac roznice przy sufitach z nadrukiem przecież oblicza sie poziom naciągu przy produkowaniu takiego sufitu dlatego po zamontowaniu nie widać róznicy miedzy zdjeciem jaki przedstawilismy na karcie projektu
  • argillita 26.02.16, 14:58
    efekt nadruku wielkoformatowego zalezy raczej od tego jakie zdjęcie wysłał klient, niestety ale ludzie nie rozumieją dzisiaj ze zdjecie musi byc faktycznie w bardzo duzej rozdzielczosci jesli ma isc na sufit napinany DPS o wielkosci np 3x4m . To macie przykładowe zdjęcia jak wygląda skomplikowana realizacja z udziałem takiego sufitu i jej efekt
  • argillita 26.02.16, 15:43
    blog.dpsceilings.com/realizacje/hotel-srebrna-gora-realizacja-dps/

to jest akurat przykład realizacji w hotelu
  • ambrozy029 28.02.16, 18:45
    jak udalo im się storzyc taki pofalowany bok?
  • alejka12 29.02.16, 12:30
    Profil dla sufitów napinanych DPS może być modelowany, wszystko jest kwestią odpowiedniego zakotwiczenia. Jest z tym trochę roboty ale sprawny montażysta da radę.
  • areyo-usure 21.03.16, 11:06
    witam, interesują mnie powłoki transparentne, mam pokój gościnny do zaaranżowania i chciałabym zrobić taki projekt ze mam cały sufit w formie wielkiej lampy. Chciałabym wiedzieć czy da się zrobić taką realizacje na jednym pasie materiału?
  • jozeslunska 29.03.16, 14:21
    Powiem Ci tak, jak kupisz jakiś sufit z allegro na chińskiej powłoce to zrobisz tyle, ale nie gwarantuje tego że w przypadku awarii taki sufit cokolwiek wytrzyma.
  • gregory77300 21.03.16, 11:19
    Niestety ważna jest jakość samego nadruku. Można drukować na sufitach w kilku technologiach, jak solvent, ecosolvent, UV czy latex.
    Ważna jest też jakość samej drukarki.
    Różnice pomiędzy nadrukami różnych producentów widać gołym okiem (na zdjęciach reklamowych niestety tego nie widać).
    Chcesz to sprawdzić, to zamów sobie malutki sufit u kilku producentów, prześlij to samo zdjęcie.
    Zajmuję się sufitami napinanymi zawodowo od kilku lat i przetestowałem wszystkie marki.
    Według mnie, jeżeli chodzi o jakość nadruku, najwyższą jakość ma Barrisol (niestety cena kosmiczna), potem nadruk UV z Vecta Design i NewMat (ex aequo), następnie latexowy nadruk Altezy, następnie Saros Design, potem przepaść, potem DPS, znów przepaść i sufity ukraińskie i rosyjskie. W tych najgorszych, niezależnie od tego jak dobre zdjęcie prześlemy, zawsze będą rozmyte i patrząc z bliska, nadruk składa się z dużych rozlanych plam.Poza tym często występują ciemniejsze lub jaśniejsze pasy (jak w wydrukach zdjęć na starych drukarkach atramentowych). Do tego nie potrafią zgrzewać sufitów z nadrukiem i zgrzew zwisa w dół, będąc widoczny.
  • blabla-bla23 22.03.16, 11:08
    umarłem ze śmiechu, Barrisol ok jesli chodzi o jakość tu nie da się przyczepić ale cena faktycznie jest kosmiczna i kompletnie nie adekwatna do potrzeb konsumenta, ktory za mały sufit zapłacie krocie. Vecta design robi fantastyczne nadruki wielkoformatowe i widać ze korzystają z bardzo dobrych systemów oświetleniowych ale jesli chodzi o obsługe w Polsce to niestety pozostawiają wiele do życzenia.
    Idąc dalej Alteza...serio....i to jeszcze wrzucona przed DPS ? a potem niby tylko wschód? No to śmiechłem:) Myślę, że musisz zapisać sie na szkolenie za 200 zł które oferuje alteziak i przekonasz sie w tedy na jakim materiale pracujesz:D
  • gregory77300 22.03.16, 17:46
    Widziałem nadruk wykonany na materiale Altezy i naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Kolory soczyste a wydruk bardzo ostry. Mam tylko nadzieję że to nie była tylko taka pokazówka. Na DPS-ie pracowałem przez kilka lat .
    Co do Vecta Design i obsługi w Polsce. Napisz może dokładniej co jest z nią nie tak.
  • kajetan.rataj 30.03.16, 13:39
    Fakt nie bierz powłoki z małych firm albo bez certyfikatów. Wystarczy ze ci go zaleje i juz jest nie do odzyskania. Tak samo jeśli chodzi o wykonanie montażu, w necie jest mnóstwo zdjęć od ludzi, którzy otrzymali spartoloną prace...
  • 1k-asiuni-a 31.03.16, 10:04
    Dlatego duże firmy takie jak DPS dają 10 lat gwarancji na jakość powłoki. Wiadomo ludzie i tak po jakims czasie chcą zmian, wiec przerabiaja sobie pokój ale tak długo to i tak szacuneczek ze to tyle wytrzymuje.
    Z drugiej strony mialam ostatnio ciekawa rozmowe z jednym instalatorem ze slaska i dyskutowalismy na temat takich sloganow jak 15 lat gwarancji, jakie daja tez niektore firmy. W sensie czy sufit napinany przy standardowej eksploatacji tyle wytrzyma? oczywiscie ze tak. Czy jednak jest sens wrzucac kwestie gwarancji przy na tak długi okres? Zwłaszcza jesli do tego czasu pojawiaja sie juz nowe rozwiazania, style oraz usprawnienia dla technologii?
  • marcin-koziar 10.04.16, 12:08
    Taka ciekawostka, bo pewnie mało kto sobie zdaje sprawę.
    Firmy Alteza oraz Sufitywarszawy piszą na swoich stronach że używają wyłącznie materiałów produkowanych w Europie.
    Kupują jednak materiały wyłącznie w firmie PONGS, która jest dystrybutorem folii CHIŃSKICH w Europie (Pongs jest niemiecki, ale nie produkuje tylko sprowadza). Nawet nie zmienili numeracji kolorów. Oszustwo w biały dzień i to pod latarnią :)
  • manarowiec 25.04.16, 14:06
    czyli potwierdziły sie nieszczęsne plotki na temat obu firm. Szkoda bo alteza zaczęła promować 15 letnia gwarancje, ciekawi mnie jak to wyglada w przypadku sufitów z niewłaściwymi numerami katalogowymi. Czy na etapie zgłaszania przez klienta usterki lub w ogole niezgodności produktu z ofertą, klient jest po prostu odrzucany poniewaz na papierze wszystko sie zgadza?
  • juljataknaimiemam 26.04.16, 10:54
    ehhh widzisz ciezko powiedziec, widziałem ich wersje niektorych sufitów i były one jak najbardzie jw porzadku. Moze to po prostu chęć pójścia w polityke dystrybucji raczej tanich powłok ale na pokazowe realizacje korzystac z dobrych materiałów. Wszystko pewnie zalezy od poziomu danej inwestycji
  • bedov-en 28.04.16, 10:09
    przecież sufity warszawa jest na rynku od lat ilu? 2? 3? skad niby mieliby mieć kapitał na korzystanie z odpowiednich materiałów? Dlatego dużo bardziej warto zainteresować się producentami, którzy sami produkują sufity napinane. Z tego co wiem to DPS jest największym w Polsce producentem. Barisol chyba juz nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej bo jest za drogi wiec posługuje sie raczej spółkami pośrednimi.
  • radam-er 16.05.16, 11:48
    chcialbym dowiedzieć sie jak wygląda kwestia użycia powłok napinanych w bryłach 3D ? Robie projekt bryły przestrzennej ktora ma byc symbolem pewnej firmy. Zastanawiałem sie nad różnymi materiałami jak blaha, drewno, rzeźba gipsowa i natrafiłem na powłokę napinaną. Jak w praktyce wygląda tworzenie takich brył z materiału napinanego? Jaka jest trwałość etc?
  • szumber.ti37 23.05.16, 11:20
    czy w sufitach napinanych można montować lampy halogenowe, czy musza to być tylko ledy ?
  • dziadeq.grzegosz 27.05.16, 11:44
    szukam projektanta znajacego sie na sufitach napinanych, realizacja sali weselnej w dąbrowie górniczej.
  • bedov-en 30.05.16, 12:26
    złożony problem. Materiał napinany ma swoje wady i zalety jak każdy produkt. Jednak w przypadku takich tworów przestrzennych ukazuje swoje zalety. To co zyskasz na takiej realizacji to na pewno lekkość konstrukcji, co przekłada się na wygodny transport. materiał z którego się robi sufit napinany jest tez bardzo trwały wiec pzy niewielkim nakładzie środków będzie ći służył na bardzo długo. Pozostaje tez kwestia nadruków, które możesz robić np z logo firmy lub jakimś wzorem. A teraz słów kilka o minusach. Sa dwa. Musisz miećsprawdzonego dostawce/realizatora projektu, bo jeśli na drodze jakichś dziwnych zmian otrzymasz powłoke np produkowana w chinach, to jej własciwosci nie pozwolą stworzyć ładnego efektu. Zazwyczaj materiały ze wschodu są dużo bardziej sztywne przez inny sklad chemiczny jaki zawieraja. Drugim minusem jest samo montaż, który łączy się z punktem 1. Zazwyczaj mniejsze firmy działają na poradnikach firm większych jednak z racji mniejszej ilosci zleceń potrafią się tafić przykre niespodzianki montażowe. Sugeruje odezwać się do jednego z głównych graczy jak DPS Ceilings lub alkor dako, którzy mają też od razu cały swój dział projektowy.
  • radam-er 31.05.16, 09:33
    ok dzięki za długa i bardzo wyczerpującą informację.
  • jarekseko 24.09.17, 17:55
    ledy są zelcene ponieważ nie wytwarzaja wysokiej temperatury wokół siebie, żarówka halogenowe emituje wysoką temperaturę, nagrzewa oprawe, folia sufitu napinanego wokół wiotczeje, to tylko efekt nieestetyczny. Po wystudzeniu folia sie wygładza. można też stosować żarówki-świetłowki, polecam link sufity.iportfolio.pl/
  • alteza_sufity_napinane 30.01.17, 11:30
    Istnieje możliwość wykonania konstrukcji wielopoziomowych, płaskich, z wykorzystaniem łuków, owali i innych figur geometrycznych (także 3D). Koszt sufitu napinanego, w wersji podstawowej, nie odbiega od kosztu sufitów podwieszanych, a montuje się go zaledwie kilka godzin.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka