Dodaj do ulubionych

Pompa ciepła: najlepsza, czyli jaka

09.12.09, 14:27
No własnie i tutaj jest pytanie. W sumie na rynku nie ma az tak
duzej ilosc firm ,zakładajacych pompe ciepła. Ja w sumie nastawiłem
sie na Nateo. Czy ktos ma jakies doswiadczenia?
--
:::::::::::::::::::::::
Edytor zaawansowany
  • Gość: adam IP: *.aster.pl 15.02.10, 11:35
    W sumei czytam na forum wiele pochlebnych opinii na temat firmy
    Nateo.Zastanawiam mnie tylko czas, w ktorym mozna zakladac taka
    pompe ?
    Czy mozna to robic juz wczesna wiosna ?
  • edward303 05.11.13, 13:06
    można jak najbardziej , tylko zastanów się na wyborem pompy bo firma nateo nie jest dobrym wyborem .

pzd
  • cromwell1 15.02.10, 14:43
    wypad spamerzy
    wlasciwie spamerze
    ostrzegam jak sie wsciekne pogonie was niewybrednymi epitetami
    pochwale sie tylko
    pogonilem dziadow od siatki betaszajs
    od styropianu yetico i kilku innych dziadoskich firemek
    poza tym jak mozna zaufac firmie reklamujacej sie niezgodnie z prawem
    cuchnie od was bylejakoscia na kilometr

pzdr.
  • Gość: Robin IP: *.centertel.pl 28.11.10, 22:20
    Najlepszy przegląd pomp ciepła jaki znam:
    muratordom.pl/instalacje/kolektory-pompy-ciepla/12-pomp-ciepla-na-ktore-cie-stac-przeglad-urzadzen,30_5381.html?cat=30&c=17120
  • mateuszzurek 29.12.10, 12:09
    Witam,
    Czy jest ktoś w stanie mi wyjaśnić dlaczego tak bardzo podniecamy się pompami ciepła?
    Zważywszy na to, że w naszym kraju nie ma ekonomicznego uzasadnienia aby takie urządzenie instalować.
    Koszt instalacji zbliża się do 100 000 zł. Za tą kwotę można ogrzewać dom średniej wielkości przez kilkanaście lat (wliczając koszt pieca).
  • microbiolog 30.12.10, 15:00
    Pompa ciepła na pewno się opłaca w budynkach wielorodzinnych, kiedy koszt urządzenia i całej instalacji rozkłada się na większą liczbę osób. Na moim nowym osiedlu (Mierzeja Park w Sztutowie), gdzie niedługo się przenoszę, jest właśnie pompa ciepła i mam nadzieję, że znacznie obniży koszty ogrzewania. Pozdrawiam
  • cromwell1 30.12.10, 15:35
    microbiolog matole
    jeszcze sie nie przeprowadziles
    jeszcze nawet nie pierdnales w nowym mieszkaniu
    a juz gamoniu opiszesz ze na pewno sie oplaca
    zaplaciles plac
    zbaczysz jak ci zmalaly koszty
    jak mozna byc takim glupcem
    normalnie rece opadaja...
  • microbiolog 31.12.10, 09:13
    Nie rozumiem Cię. Przecież nie muszę jeszcze tam mieszkać, żeby stwierdzić, że bardzo droga instalacja jest bardziej korzystna i tańsza, jeśli koszty rozkładają się na kilka rodzin, niż jakbym miał ją zakładać sam w domu jednorodzinnym. A ręce opadają, kiedy się czyta takie chamskie wypowiedzi. Wyobraź sobie, że niektórzy ludzie chcą się wymienić opiniami w sposób kulturalny, a jeśli Tobie to nie odpowiada, nie zaglądaj tu i tyle.
    W Sztutowie zainstalowano pompę NIBE. Na tym terenie wykorzystywane są wody geotermalne, które dają zimą ciepło, a latem mogą chłodzić. Z każdego kilowata dostarczonej energii elektrycznej pompa produkuje ok. 4 kW mocy grzewczej i ok. 3kW chłodu. Aby móc utrzymać wydajność na wysokim poziomie, poza pozyskaniem ciepła ze źródła o wysokiej temperaturze zasilane jest ogrzewanie podłogowe. Myślę, że pompa ciepła jest ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych systemów ogrzewania. Jej jedyną wadą jest chyba wysoki koszt początkowy.
  • statystycznypl 01.01.11, 23:00
    Przy stabilnym medium jak wody termalne, albo gruntowe, pompy ciepła nieźle sie sprawdzaja, wadą jest koszt instalacji, ostatnio modne stały sie pompy ciepła powietrze freon, np DAIKIN czy LG, albo FUJITSu,
    --
    klimatyzacja
    wentylacja
    klimatyzacja w domu
  • Gość: bobbudowniczy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.11, 09:49
    na osobę która "tylko" ma zamieszkac w budynku w ktorym takie ustrojstwo zamontowano...
    Jak juz spamerze cos reklamujesz to nie zapomnij wpomniec o KOSZTACH u trzymania... serwisowanie, wymiana części etc etc i ilości zużywanej energii elektrycznej...
    Czemu nikt z was spamerow nie pisze prawdy o amortyzacji tego ustrojstwa? Ktore jest na granicy żywotności instalacji???????
  • instalator-team 31.01.11, 11:24
    Jeżeli szukasz miejsca gdzie można kupić materiały instalacyjne to..
    >pewnie nie Chcesz przepłacać,
    >pewnie Chcesz zostać odpowiednio i fachowo obsłużony,
    >pewnie Chcesz kupić, zabudować i zapomnieć.
    Jeśli tak to dobrze trafiłeś!! W sklepie "INSTALATOR" z Wodzisławia Śląskiego nie kupisz wszystkiego,
    kupisz TO CO CIĘ INTERESUJE!!
    Flagowe produkty: Pompy ciepła, stacje uzdatniania wody, pompy do wody, kolektory słoneczne.
    Dodatkowym rozwiązaniem by Was Szanownych Klientów jeszcze lepiej obsłużyć jest
    internetowy sklep instalacyjny !!

Cała ekipa firmy Mrozek Sp. z o.o. zaprasza do współpracy :-)

Kontakt:
    www.sklep.mrozek-team.pl
    www.mrozek-team.pl

Mrozek Sp. z o.o.
    Siedziba/Sklep: 44-300 Wodzisław Śląski ul. 26 Marca 2g
  • trini70 01.02.11, 23:10
    przeglad pomp byl ostatnio w Muratorze:
    muratordom.pl/biblioteka-muratora/cykle-muratora/przeglad/
  • Gość: klint IP: *.mmj.pl 31.08.12, 18:19
    Nateo jest dobre, ale musisz nastawić się na częste serwisowanie. Oczywiście wszystko w ramach gwarancji, więc nic nie tracisz, no ale takie serwisowanie też nie jest dobre. Przejrzyj sobie oferty producentów, a najlepiej wybierz się osobiście. Jeżeli mieszkasz gdzieś w Wielkopolsce albo w Lubuskiem, to polecam serwis Wasser Manna w Poznaniu.
  • Gość: edek IP: *.182.194.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 18.09.12, 09:01
    polecam przegląd pomp ciepła firm które produkują je w rozsądnych cenach, nie płaci się tu za markę tylko jakość
    www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id2350,pompy-ciepla-przeglad
  • Gość: wyrze IP: *.mmj.pl 24.09.12, 16:21
    Sprawdziłem ofertę Wasser Manna, bo dużo słyszałem, zwłaszcza o pompie typu Sofath które są dobre jakościowo i dość tanie. Tanie, co nie oznacza, że od razu mnie stać, ale mam ją na oku ;-)
  • marko800 26.06.13, 21:36
    Ja polecam pompy ciepła firmy NTS-Enenrgy z Wrocławia. Mało tego, że są towarem naprawdę wysokiej jakości, to na dodatek nie kosztują wcale dużo. Kupiłem u nich pompę powietrzną i sprawuje się świetnie. Mój szwagier wziął u nich tydzień temu pompę gruntową - akurat do końca czerwca mają promocję - montaż gratis. Można zaoszczędzić wiele tysięcy, jak się kupi u nich pompę teraz - zapłacić fachowcom za instalację tego urządzenia to przecież tyle samo (a niejednokrotnie więcej) jak wydać na pompę.
  • Gość: mariian IP: *.dynamic.chello.pl 23.10.13, 20:35
    Pompy ciepła są wygodnym i komfortowym sposobem ogrzewania, ale warto wykonać solidny dobór, najkorzystniejsze są gruntowe pompy ciepła bo ten dolnego źródła nie jest zmienna tak jak w przypadku powietrznych pomp. Pracę związane z montażem, odwiertami warto powierzyć fachowcom, firmą godną polecenia jest www.instal-kempa.pl/
  • Gość: adamos78 IP: *.centertel.pl 05.02.14, 23:33
    Nie ma idealnej pompy ciepła. Tak naprawdę to wszystko zależy od tego jak ją zamontujemy oraz czy będzie ona wykorzystywana przy ogrzewaniu podłogowym, nadmuchowym czy podłogowym. Za czym podejmiecie decyzję o montażu radzę zapoznać się z artykułem MGProjekt na temat pomp ciepła i ich montażu.
  • arletka32 05.12.13, 11:57
    Jeżeli szukasz dobrej firmy montującej, polecam firmę z mazowieckiego - Skandia Group Polska - www.ekopompaciepla.pl
    U mnie ta firma montowała pompę (Nibe) i jesteśmy bardzo zadowoleni z mężem.
    Mile zaskoczyły nas rachunki za prąd :)
  • Gość: Misiek- ZG IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.14, 13:59
    Czy mogła by podać jaki konkretnie model pompy NIBE ? Jak ona się sprawdza ?
    Jaką masz powierzchnię domu ?
    Czu pompa tylko do ogrzewania czy do ciepłej wody również ?
    Ogrzewanie podłogowe czy mieszane: podłogowe + grzejniki ?
    Jakie masz teraz rachunki za prąd, w okresie letnim i zimowym ?

pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
  • lubik1 19.06.15, 08:45
    Ja mam pompę ciepła NIBE od ponad roku. Powierzchnia domu 185 m, pompa pracuje na cele c.o. i c.w.u., system ogrzewania podłogowego. Roczny koszt eksploatacji systemu około 2600-2700 zł. Wszystko działa prawidłowo i jak do tej pory jestem zadowolony ;) Dodatkowo kupiłem pompę w trakcie trwania szwedzkiej dotacji także koszty na starcie były także zredukowane. Szczerze mogę polecić.
  • Gość: hermion IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.04.14, 15:13
    Jak dla mnie pompy ciepła to jest rewelacja i nie tylko jeśli chodzi o rachunki, ale to poczucie samowystarczalności ;) Od roku jestem szczęśliwym posiadaczem turbokolektora i nie zamieniłbym go z powrotem na piec za żadne skarby.
  • bogusznetu 23.07.14, 14:57
    Polecam cały dział o pompach ciepła, w nim n.innymi wywiady z ludźmi którzy je zamontowali:
    POMPY CIEPŁA
  • konsultantbuderus 09.02.15, 13:31
    Coś w tym jest. Od siebie dodam, że ta sprawdzalność w różnych warunkach powinna się przekładać na adekwatną gwarancję. Osobiście polecić mogę markę Buderus. W naszym portfolio znajdują się urządzenia wykorzystujące energię z powietrza, gruntu i wody gruntowej, przeznaczone do małych obiektów jedno i wielorodzinnych oraz do obiektów przemysłowych. Pompy ciepła Buderus, ze względu na swoją niezawodność, objęte są 5-letnią gwarancją. Zapraszam do zapoznania z nimi na naszej stronie internetowej www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/pompy-ciepla/ i zachęcam do kontaktu w przypadku pytań bądź wątpliwości.

Pozdrawiam,
    Konsultant marki Buderus
  • karolina.kromka 29.06.15, 14:43
    Ja mogę polecić pompę ciepła Regess Energy. W domu na 8 mieszkań mamy ich pompę, plus sami ją też montowali i rachunki a ogrzewanie przychodzą tak około 100 złotych/miesiąc.
  • erzecznikknauftherm 30.06.15, 11:25
    Pompa ciepła dla ogrzewania domu, zasadniczo może pracować wyłącznie dla ogrzewania podłogowego (ze względu na osiągane temperatury wody grzewczej). Dlatego też takie domy ogrzewa się podłogówką, która musi być wykonana profesjonalnie z zastosowanie odpowiedniej izolacji podłogi. Knauf Therm posiada w swojej ofercie dedykowane styropiany podłogowe- KNAUF Therm EXPERT FLOOR HEATING dla ogrzewania podłogowego, które oprócz funkcji izolacji, pozwalają na łatwe i bezpieczne układanie rur grzewczych.
  • properone 10.07.15, 10:06
    są od tego wyjątki, bo np pompa powietrzna stiebel eltron może pracować w wyższych temperaturach (nawet do 65), co sprawia, że jest dobrym rozwiązaniem jako modernizacja, ale faktycznie generalnie pompy ciepła są rekomendowane z podłogówkami, bo to pracuje najlepiej razem i daje najniższe rachunki
  • properone 27.10.15, 15:48
    mój znajomy u nich też kupował i polecali już zupełnie co innego, więc najpierw proponuję dopasować do własnych potrzeb, a nie polecać ślepo. u mnie skolei w grę wchodzi pompa gruntowa i tutaj już taki producent mi nie pomoże, za to rozmawiałem z polskim producentem vikersonn bjorn
  • ewa.834 30.10.15, 10:31
    pompy ciepła to fajne urządzenie, ale jeśli jest dobrze dobrane. moim zdaniem warto zainwestować w dobrego instalatora - to dodatkowy wydatek na początek, ale później same korzyści przez lata. ale nie każdy chce dorzucić pieniedzy na początek, a pozniej ma pretensje i stad pompy ciepła stają się zle :) a co myślicie o pompach tylko do cwu? ostatnio dużo się o tym słyszy a koszt to dużo mniej niż kilkadziesiat tysiecy.
  • mery690 03.11.15, 09:13
    Rzeczywiście, wszędzie głośno o tych pompach ciepła do cwu.
    Tańsze może to one są, ale wykorzystujesz je tylko do przygotowywania cwu. Według mnie to są urządzenia które opłaca się kupować do budynku który już ma własny system grzewczy.
    Czyli np. mam kocioł na węgiel, a wodę grzeję elektrycznie, co jest stosunkowo drogie.
    Wtedy, jak dobrze rozumiem pompa ciepła ma być odciążeniem budżetu domowego. Pytanie tylko jakie są różnice w cenie... bo przecież pompa ciepła to też w pewnym sensie ogrzewanie elektryczne, prawda?
  • ewa.834 03.11.15, 11:34
    Podejrzewam, że roznice w cenie są na pewno znaczące, bo przecież pompa potrzebuje prądu tylko do "rozruchu", więc system nie pracuje cały czas na prądzie. Reszte pobiera z otoczenia. Poza tym to oze :) a przecież do tego w Polsce dążymy, przynajmniej częsciowo.
  • konsutantviessmann 04.11.15, 13:13
    Ogrzewanie wody za pomocą pompy ciepła jest bardzo pozytywnie odczuwalne przez domowy budżet.
    Pompy ciepła cechują się współczynnikiem efektywności pracy – COP. Dla pomp ciepła do przygotowywania cwu może on wynosić np. 3,5 – 4. Oznacza to, że jeżeli pompa ciepła pobierze 1 kWh energii to przekaże do ogrzewania 3,5 kWh energii. To pokazuje ile energii pompa ciepła pobiera z sieci, a ile darmowej energii pobiera z otoczenia. Jeżeli zamiast 3,5 kWh pobiera 1kW to różnicę w kosztach widać wyraźnie.

Ten współczynnik zależy od temperatury powietrza zewnętrznego, (ponieważ pompy ciepła do cwu to pompy ciepła typu powietrze/woda) oraz od tego do jakiej temperatury podgrzewamy wodę w zasobniku. Im wyższe współczynnik COP tym bardziej wydajnie pracuje urządzenie.
  • ewa.834 11.11.15, 14:24
    A jakie są optymalne temperatury pracy dla takiej pompy ciepła do cwu? Mam na myśli zarówno te zewnętrzne, jak i temperatury do jakiej podgrzewamy wodę? Jaki jest przedział temperaturowy jeśli chodzi o podgrzanie wody? I czy jeśli będę chciała podgrzać wodę bardziej (do większej temperatury) to jak bardzo wpłynie to na pobór prądu?
  • properone 19.11.15, 16:28
    ewa.834 jeżeli chodzi o temperaturę w której pompa ciepła działa najlepiej to jest to układ do 45 st C i tak działa najlepiej w zestawie z ogrzewaniem podłogowym, który podobnych temperatur potrzebuje
  • ewa.834 19.11.15, 23:59
    tak, słyszałam, że do zwykłych grzejników się pompa ciepła nie nadaje, bo jest zrodlem niskotemperaturowym. choc pewnie sa i tacy, co taki układ zmontowali. mam na mysli i ludzi i jakies "dobre" firmy
  • properone 04.12.15, 19:59
    są też podobno jakieś grzejniki dedykowane dla pomp ciepła, ale osobiście też wolę podłogówkę + ścienne
  • ewa.834 07.12.15, 13:41
    a czy nie lepiej zamiast grzejników właśnie podłogowke i scienne? ogrzewanie powierzchniowe jest nawet lepsze dla zdrowia, np. dla alergików. czytałam dawno temu taki artykuł. termo24.pl/systemy-grzewcze/wady-i-zalety-ogrzewania-sciennego.html
    tam się pompa ciepła na pewno nada
  • majka_b5 07.12.15, 14:09
    A ja też czytałam o ogrzewaniu i chłodzeniu płaszczyznowym: Tekst linka
    Niby tu jest mowa o termomodernizacji i o mostkach cieplnych ale też piszą o tym, że te maty są dla alergików, że zdrowe, itd....
    To jest chyba artykuł z jakiegoś miesięcznika.
  • properone 20.01.16, 16:17
    są zdrowe, to fakt w sensie grzanie płaszczyznowe, bo emisja ciepła odbywa się głównie przez promieniowanie nie powodując ruchów powietrza, co oznacza również znikome unoszenie się kurzu.
  • bogdan_warszawa 13.11.15, 11:50
    Polecam
    marmostyl.pl - marmur warszawa
    art6.pl projektowanie wnętrz warszawa
  • atlantic_grzejniki 26.11.15, 15:33
    Produkcja ciepła przez pompę ciepła, typu powietrze-woda, Excelia Tri Duo możliwa jest nawet wówczas, gdy temperatura powietrza na zewnątrz spada poniżej -25°C. Współczynnik jej efektywności wynosi COP>4,3, przy temperaturze wody 30-35st. C. i zewnętrznej +7 st. C. Posiada wbudowany zasobnik c.w.u. o pojemności 190l, a także dedykowany system sterowania Siemens.
  • properone 22.12.15, 15:57
    bardzo dobry producent pomp aktualnie ma promocje na całkowitą instalację pompy, ale to do końca grudnia jedynie - vikersonn.eu/pompy-ciepla-14.html
  • liliana987 08.01.16, 01:27
    Widziałam, że firma www.instalacje-macko.pl jest partnerem w otrzymaniu dotacji na pompę ciepła. Jednak dotyczy to tylko Wielkopolski. Można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy na całej instalacji. Z tego co tam wyczytałam, pomagają także w montażu i załatwianiu potrzebnych dokumentów.
  • gabengaben 08.01.16, 13:16
    a ja skorzystałem z poradnika na pompę ciepła
  • konsultant_viessmann 12.02.16, 15:27
    Witam! już tu kiedyś byłem w tym wątku a teraz powracam z propozycją dla wszystkich instalatorów - zapraszam do zapoznania się z programem Instalator firmy Viessmann !
    To całkowicie darmowy program, który stworzony został z myślą o wieloletnich partnerach biznesowych i nowych instalatorach, którzy nawiązali lub planują rozpocząć współpracę z marką Viessmann. Adresatami programu są więc profesjonalne firmy wykonawczo - instalacyjne, które w swojej ofercie łączą sprzedaż i instalację produktów marki Viessmann.

Co więcej..... Rok 2016 dla Programu Instalator firmy Viessmann to rok pełen zmian!
    Zapraszam chętnych do zadawania pytań lub na oficjalną stronę programinstalator.pl
  • doradca_galmet 13.02.16, 09:10
    Witam forumowiczów. Do ogrzewania budynku i wody użytkowej mogę zaproponować pompę Airmax^2 i Maximę. Charakteryzuje je nowoczesny design, wysoką efektywnością COP około 5 (w standardowych warunkach). Pompa powietrzna sprawdza się nawet w temp -20stopni. Gruntowa daje stałą wydajność przez cały rok, jednak koszt inwestycyjny jest wyższy ze względu na wymiennik gruntowy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która jest lepsza, obie spełnią swoje zadanie. Jeśli chodzi o instalację to mamy bazę certyfikowanych instalatorów w całej Polsce.
  • janina.michon 13.02.16, 09:16
    Ja polecam TWEETOP Pompa ciepła EcoHeatPro - dodatkowym atutem tej pompy jest niesamowity wygląd, teraz moja kotłownia wygląda naprawdę nowocześnie
  • nts_energy_pompy_ciepla 09.08.16, 20:53
    Producentów i importerów pomp ciepła na rynku jest tak dużo, że można zwariować którą pompę ciepła wybrać do inwestycji. Wszędzie piszą handlowcy polecam taką lub taką, brak obiektywnych informacji. Szukając po necie natrafiłem na firmę z Wrocławia nts-energy jest to centrum pomp ciepła, wypełniłem na ich stronie formularz i otrzymałem ofertę na kilka pomp ciepła topowych producentów. Ze wskazaniem która jest najbardziej odpowiednia do mojej inwestycji. A że mam domek nie daleko Wrocławia to otrzymałem atrakcyjną ofertę na powietrzną pompę ciepła Nibe, Mitsubishi i Samsung. Którą byście polecili z tych 3-ch?
  • elementukladanka 11.08.16, 14:55
    na ozemarket.pl/ masz pompy cieplne do wyboru. Kilkanaście różnych modeli więc jest duży wybór. I też cenowo stoją bardzo dobrze.
  • konsultant_viessmann 12.08.16, 10:52
    Pytanie tylko jak z gwarancją producenta, serwisem takich urządzeń, a przecież to jest równie istotne co parametry urządzenia.

Viessmann posiada dla przykładu Serwis 24h (szczegóły TUTAJ) i szeroko rozbudowaną bazę partnerów branżowych.
  • properone 17.08.16, 19:35
    ok skoro mowa o gwarancji, co w mojej opinii jest mega ważną rzeczą, to polecam zainteresować się 10 letnią, którą daje na swoje pompy vikersonn

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.