ocieplanie budynków Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pytam sie dlatego,bo większość domów jest ocieplana na zewnątrz grubą warstwą
    styropianu..

od środka w mieszkaniach większości są tynki gipsowe,są glazury,są panele z
    tworzyw sztucznych.

Wszystko to powoduje całkowitą izolację sciany zarówno od wew. jak i od zew.

Ściana taka,nawet jak kilka lat stoi i schnie,nigdy tak naprawdę nie jest
    idealnie sucha...

Więc jak nawet minimalną ilość wilgoci zamkniemy szczelnie,to na chłopski
    rozum musi sie tam coś niedobrego dziać ... nieprawdaż

Jeśli sie mylę,to proszę mnie wyprowadzić z błędu

--
    cogito ergo sum
    • mylisz sie, sciany od zewnatrz sa szczelnie izolowane i oto chodzi, zeby sciana
      wlasciwa nie namokla i zeby twoj portfel nie byl w zimie nadwyrezany, a przez to
      jest i srodowisko chronione, mniej opalu mniej co².
      Od srodka jest na scianie wlasciwej tynk, najczesciej gipsowy. I ten jest
      najlepszy jesli chodzi o mikroklimat w domku, jest otwarty dyfuzyjnie, przez co
      wchlania nadmierna ilosc wilgoci z powietrza i oddaje wilgoc jesli powietrze
      jest suche. Wszystko gra dopoki ktos nie pomaluje sobie od srodka lateksem scian
      albo polozy pod sufit lakierowana boazerie. W lazienkach gdzie jest glazura jest
      najczesciej wentylacja.
      • Pytałam sie o coś innego ....

Ściana taka,nawet jak kilka lat stoi i schnie,nigdy tak naprawdę nie jest
        idealnie sucha...( dopisano później... - jeszcze przed ocieplaniem)

Więc jak nawet minimalną ilość wilgoci zamkniemy szczelnie,to na chłopski
        rozum musi sie tam coś niedobrego dziać ... nieprawdaż

A tynk gipsowy zasklepia całkowicie ściane,ściana nie wchłania żadnej
        wilgoci,brak jest dyfuzji...

Mi przede-wszystkim chodzi o to jak takie ocieplanie styropianem znosi ściana/mur

Bo mikroklimat w środku to sobie zrobię,gdy zapalę święczkę i kadzidełko
        --
        cogito ergo sum
        • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 22.04.10, 19:06
          tynk gipsowy nie zasklepia sciany
          ciagnie wilgoc jak fiks
          dlatego wlasnie daje sie folie paroizolacyjna na poddaszach
          zeby odciac welne od wilgoci z pomieszczen
          wiec caly myk to wentylacja pomieszczen

pzdr.
          • Chodziło mi że gips zasklepia ściany "jak fiks" i nie przepuszcza nic,nawet
            powietrza w przeciwieństwie do tynków wapiennych

Nie pytałam też o ocieplanie poddaszy
            Ale nie o to pytałam....

Pytałam co ze ścianą w środku,w zamkniętej przestrzeni zapewne rozwija sie pleśń
            rozwija sie grzybek
            i być może rozwijają sie różne inne "cuda-niewidy"

Chodzi mi tylko o tą ściane pomiędzy ociepleniem zew. a a materiałami wew.

--
            cogito ergo sum
            • mylisz sie
              wlasciwie to kazdy material jest przepuszczalny
              gips w szczegolnosci
              stad nazwa folia paroizolacyjna tzn taka folia ktora przepuszcza pare
              w znikomym stopniu
              zwykle folie czy folie budowlane nie tylko przepuszczaja pare
              przepuszczaja wode
              opony samochodowe podobnie
              stad namawianie do pompowania kol azotem /jest bardziej gesty i nie uchodzi tak
              szybko jak powietrze/
              nawet glupie rury pcv sa narazone na przenikanie czastek powietrza
              przemysl sprawe raz jeszcze

pzdr.
            • A zdarzalo sie ze przy demonatazu elewacji byla plesn na scianie zewnetrznej pod
              styropianem, ale to byly stare elewacje z poczatkow ery styropianu gdzie warstwa
              styropianu byla poprostu za cienka i punkt rosy wypadal na mur( sciana byla za
              zimna).
              przy dzisiejszych gruboasciach izolacji sciana ma prawie taka sama temperature.
              Nie ma duzej roznicy temperatur wewnatrz/zewnatrz i dlatego wilgoc znajdujaca
              sie w scianie(jesli wogole taka by mozna bylo zmierzyc)przejdzie w tynk, ktory
              napewno nie zasklepia scian na amen. Ma ca 90% dylatacji wiec odda ta wilgoc do
              pomieszczenia.
              • a co z panelami typu siding....

Mamy zamiar ocieplać dom i naprawdę sie boję zeby to nie była najgorsza decyzja w życiu.

To że wszyscy tak robią to nie znaczy że jest to dobre rozwiązanie.

Izolacja fundament - mur jest
                Ściany schną już 2 rok
                dom nowy z maxa
                A ja dalej sie cholernie boję tego styropianu,i że grzyb,pleśń zniszczą mury.
                Na zdrowy rozsądek,czy ściana może być "zdrowa" jeżeli jest zamknięta jakby w puszce bez żadnej wentylacji?
                --
                cogito ergo sum
                • Gość: wiener IP: *.chello.pl 23.04.10, 13:02
                  a welna mineralna zamiast styropianu?
                  jest sporo o tym w necie, warto poczytac i podjac samemu decyzje:
                  www.hurtbartek.pl/welna_czy_styropian/welna_czy_styropian.htm
                  www.dom.pl/co-wybrac-styropian-czy-welna.html
                  hurtmann.pl/?styropian-czy-welna-mineralna-,165
                  z wad welny mineralnej:
                  cyt. z jednego z artykulow: "koszt robocizny przy zastosowaniu wełny mineralnej
                  jest co najmniej 20-30% droższy niż w przypadku zastosowania styropianu"
                  oraz
                  "Jeden m2 styropianu o grubości płyt 10cm waży 11-15kg. Zaś jednostkowa masa
                  wełny mineralnej o podobnej grubości to już ponad 30kg"
                  reszta to chyba same plusy :)
                  • Gość: OLEK- Kraków IP: 109.197.171.* 23.04.10, 13:18
                    Ocieplałem dom styropianem 15 cm,po 5 latach chciałem zmienić elewację dolną
                    przy fundamencie,więc odciołem pas ocieplenia,i cóż sie okazało ?

fundament był normalny ,lecz ściana z pustaków typu MAX po prostu SIE WYBRZUSZA
                    I KRUSZY !
                    Byłem w szoku !

I nie wiem,co z tym fantem zrobić,specjaliści rozkładają ręce,reklamacji nikt
                    nie chce uwzględnić a dom prawdopodobnie do rozbiórki
                    • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 23.04.10, 18:44
                      szukaj przyczyny
                      z pewnoscia degeneracja nie powstala w wyniku ocieplenia styropianem
                      w ubieglym roku stawialem sciany szczytowe z maksow stojacych pod chmurka 3 lata
                      owinietych folia odkrytych z gory
                      deszczyk je moczyl
                      nie wysychaly
                      pozniej mroz robil swoje
                      z 3 palet zaledwie kilkanascie nie nadawalo sie do uzytku
                      nie siej paniki na forum

pzdr.
                  • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 23.04.10, 18:46
                    > reszta to chyba same plusy :)
                    oprocz ceny welny

pzdr.
                    • Gość: wiener IP: *.chello.pl 23.04.10, 19:02
                      tak, to walsnie wspomniany powyzej jeden z minusow :)
                      pisza, ze to 20-30% drozej wychodzi ze wszystkim, osobiscie jednak obawiam sie,
                      ze moze wychodzic jeszcze drozej...
                      • Gość: wiener IP: *.chello.pl 23.04.10, 20:33
                        dopiero zauwazylem, wyrwalem z kontekstu cytat, piszac o kosztach myslalem o
                        kosztach materialow i robocizny
                        • To uważacie panowie,że żywotność muru będzie taka sama?

A istnieją jakieś badanie,które by dowodziły,że styropian nie zmienia struktur
                          ścian.

Wiem,że mądry człek ociepli dom wełną,ale nie dla każdego dodatkowy koszt - te
                          30 - 40% więcej to suma taka nic nie znacząca.

I sama nie wiem,czy jeszcze poczekać 2 lata,aż będzie nas stać na ocieplenie
                          wełną,cży raczek ryzykować i ocieplać .... brrr - styropianem
                          --
                          cogito ergo sum
                          • Gość: Tomek-Dortmund IP: *.versanet.de 23.04.10, 22:32
                            Ociepl welna, bedzie drozej ale bedziesz zadowolona, bo to jest inwestycja na
                            lata, a jak wiadomo styropian traci objetosc z czasem, przez co niektore
                            elewacje ktore byly robione 15-20 lat temu juz teraz sa demontowane. poprzez
                            odgazowywanie sie styropianu traci gorna warstwa tynku spojnosc a jesli nie byl
                            mocowany na kolki a tylko na placki to miejscami traci kontakt ze sciana
                            wlasciwa, powstaja rysy, przez ktore dostaje sie wilgoc itd itd.
                            • > mocowany na kolki a tylko na placki to miejscami traci kontakt ze sciana
                              > wlasciwa, powstaja rysy, przez ktore dostaje sie wilgoc itd itd.

szkoda ze nie zrobilem zdjec
                              wykuwalem sciane zewnetrzna z cegly pod drzwi balkonowe
                              wykuwalem od srodka
                              budynek ocieplony styropianem
                              okazalo sie ze placki kleju trzymaja sie super
                              malo tego cegla klasy k150 lupala sie tuz przy warstwie kleju
                              klej nie odspoil sie od styropianu
                              z pewnoscia na wysypisku sa jeszcze plyty styropianu z plackami i resztami cegly
                              nie wierzysz ?
                              poszukam

i na koniec
                              welenka jest supereczek
                              tylko strasznie kaprysna na partaczy
                              newralgiczne punkty to parapety i wystajace gzymsy
                              piszesz ze tynki cienkowarstwowe pekaja i dostaje sie wilgoc pod styropian
                              pomysl
                              co stanie sie z welna kiedy pociagnie wody
                              normalnie strach sie bac
                              do dupy z taka technologia

pzdr.
                • Gość: Michal IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.10, 22:09
                  Witam,
                  Proponuję rozważyć elewację wentylowaną z okładzin ceramicznych.
                  Znam fajny system okładzin elewacyjnych. Można porównać do dachówki
                  ceramicznej, ale zawieszonej na fasadzie.
                  Materiał 100 naturalny. Pos spód kładzie się wełnę mineralną.
                  Wszystko oddycha, nie ma grzyba, ściany suche.
                  Prosze zobacz na www.woestelandt.pl
    • Problem jak z masłem i margaryną. Producenci i sprzedawcy nakręcają
      na swój produkt i przeciw konkurencyjnemu. A prawda jest taka, że
      ani od wełny ani od styropianu ściany ci się nie zniszczą tak jak
      nie niszczą się w tysiącach domów, w których zainstalowano takie
      ocieplenia. Jak masz potrzebę i czas wymyślać sobie sztuczne
      problemy to tylko podziwiam, że chce ci się :)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.