Dodaj do ulubionych

Jaki projekt wybrać, żeby nie żałować

23.04.10, 15:57
dobrze wiedzieć na co zwrócić uwagę podczas wybierania gotowego projektu. celne uwagi
jakiś czas temu sama poszukiwałam projektu domu. wraz z mężem zdecydowaliśmy się na projekt gotowy. szukaliśmy w katalogach i w necie. w sieci jest dużo projektów, ale przypadkowo natkneliśmy się na wyszukiwarke wyszukiwarka
łatwiej się szuka projektów niż w takim "papierowym" katalogu
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • Gość: monaliska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.10.10, 12:56
    ważne by wybrany projekt odpowiadał nam pod każdym względem! w końcu wybieramy nasz przyszły domek! :)
  • Czyli trzeba wiedzieć, czego się oczekuje. Choć bywa i tak, że coś potrafi olśnić i tak zostanie.
    --
    architekci-bialystok.pl
  • 11.08.14, 12:01
    Coś jest z tym "olśnieniem". Można planować funkcjonalność kupę czasu, ale jak coś wpadnie w oko, to trudno to wszystko pogodzić ;-)

outbud.pl
  • Gość: Adaptujący Poznań IP: *.adsl.inetia.pl 26.10.10, 20:07
    Dobre projekty ma firma Z500, Domy z wizją. To naprawdę fajne rozwiązania i dobra jakość dokumentacji.
    Polecam te biura.
  • Gość: Zosia IP: *.adsl.inetia.pl 29.10.10, 19:38
    Tekst linka
    Tekst linka
  • Gość: inzynier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.11.10, 10:32
    Polecam doczytać obowiązujące w naszym kraju Normy i Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
  • 23.11.14, 20:02
    Jest wiele kryteriów wyboru najlepszego projektu. Jednym z najważniejszych jest jakość energetyczna budynku i wiążące się z tym jego koszty eksploatacji. Niskie koszty osiągniemy dzięki zastosowaniu dobrej jakości materiałów izolacyjnych oraz wysokosprawnych źródeł energii. Ale same materiały izolacyjne nie wystarczą żeby ograniczyć straty energii. konieczne jest ich prawidłowe zastosowanie , szczególnie w miejscach "trudnych" konstrukcyjnie, tak aby zachować ciągłość izolacji i nie dopuścić do powstania mostków cieplnych , które skutecznie potrafią zniweczyć starania inwestora o uzyskanie najlepszej izolacji. Producent materiałów izolacyjnych knauftherm, przygotował na swojej stronie internetowej dział o nazwie Styropiany Zastosowania, gdzie są umieszczone bardzo szczegółowe rozwiązania techniczne z prawidłowym zastosowanie izolacji, która pozwala na zniwelowanie start ciepła i powstanie mostków. Takie rozwiązania mogą Państwo zastosować w dowolnym z projektów typowych i dają one gwarancję uzyskania najlepszych efektów energetycznych domu.
  • Gość: małami IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.10, 14:33
    najlepiej to wybrać taki projekt, który najlepiej odpowiada naszym oczekiwania! bryła,wielkość, rozkład pomieszczeń!!! trzeba przemyśleć też to czy ma to być projekt gotowy czy może indywidualny!!
    powodzenia w wyborze i pozdrawiam
  • 29.10.10, 17:45
    bzdury,mnie sie nie udalo znalezc zupelnie nic po wrzuceniu danych w wyszukiwarke.
    --
    [img]http://lb4m.lilypie.com/S4sdp1.png[/img]
  • 01.11.10, 12:14
    Mniej patrz na strone wizualną, liczy sie pragmatyzm i ustawność domu. Pamiętaj też ze wszystkie bajerki na zewnątrz kosztują niemałe pieniądze, a każdy daszek rodzi koszty.
    --
    A_Ty_czym_ociepliłeś_swój_dom?_styropianem_czy_g...
  • Gość: ixii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.10, 21:10
    "katalogowiec" jest niby tańszy ale oprócz ceny z katalogu 1-2 tys trzeba wydać co najmniej drugie tyle na adaptację do warunków lokalnych, do tego jakieś zmiany - 99% kupujących katalogowe chce coś zmieniać kolejne setki lecą i już z 1-2 tys "katalogowca" robi się 6-7 tyś... a dopiero jesteśmy na etapie projektu budowlanego, który służy tylko i wyłącznie do celów uzyskania pozwolenia na budowę.
    Projekt wykonawczy to kolejne tysiączki... chyba że ktoś jest samobójcą i próbuje budować z projektu "budowlanego"... a później płacz na forach bo stali za dużo za mało... za dużo betonu lub za mało zamówione etc etc etc w efekcie katalogowiec wychodzi dużo drożej niż projekt indywidualny.
  • Gość: expert stolarki IP: *.adsl.inetia.pl 07.11.10, 22:26
    Proszę odwiedzić kilka portali firm, które projektują domy energooszczędne, posiadają w swojej ofercie również ciekawe projekty standardowe.
    Przykładem może być prekursor architektury nowoczesnej i oszczędnej Domy Lipińscy z Wrocławia. Posiadają w swojej ofercie tysiące domów, to biuro architektoniczne z klasą.

Pozdrawiam
  • 08.11.10, 21:33
    Przede wszystki zastanówcie się i odpowiedzcie sobie na pytanie - czego oczekujecie?
    Czy to ma być dom rodzinny, dla was, dzieci, może kiedyś niedołężnych rodziców, czy raczej wygodna 'baza wypadowa' blisko miasta. Czy będziecie spędzać dużo czasu w domu, czy w zasadzie tylko w nim sypiać (wielkość części dziennej i sypialni)? Czy lubicie gotować i wspólnie jadać (wielkość kuchni + ew. jadalnia) Czy często zapraszacie gości? (pok. gościnny, miejsce do jedzienia inne niż stół w kuchni). Potem warto zrobić wstepną selekcję projektów które mniej więcej wam ospowiadają.
    Wtedy przyjrzeć sie im bliżej. Jakich zmian wymagają, by 'to był TEN'. Może wystarczy przesunac kilka scianek wewnątrz, z może trzeba przeprojektować zbyt wiele, by to miało sens.
    Pamietajcie, żeby węzeł komunikacyjny domu nie stał się węzłem gordyjskim. Czy często otwierane drzwi (np od garażu lub pom. gosp) nie otwierają się tak, ze będą blokowały przejście, albo prosto na schody.
    Zwróćcie uwagę jaka szerokość mają korytarze, czy nie ma jakichś 'niepotrzebnych' wnęk, załomów itp które niby miały uatrakcyjnić wnetrze a w rzeczywistości przeszkadzają i nie wiadomo czemu służą.
    Uwaga też na atrakcyjnie wygladające schody w salonie, mogą de facto zająć b. dużo miejsca, bo będą 'zwieszać się' nad powierzchnią, która na planie jest niby użytkowa.
    Warto zawczasu docenić pom. gospodarcze. Domów zazwyczaj nie zabudowujemy szafami pod sufit jak mieszkań, poza tym najczęściej buduje sie obecnie domu niepodpiwniczone a rzeczy trzeba gdzieś trzymać. Polecam osobną pralnię, choćby małą. Koniecznie trzeba zastanowić się czy wyszczególnione na projekcie pomieszczenia, to nie pomieszczenie - widma. Garderoba 1,5m2 to pomyłka a nie garderoba. Musi mieć co najmniej 2-2,5m2 Podobnie z wiatrołapem (3-4m2) czy pom gosp (podobnie)
    Trzeba też uważnie przyjrzeć sie powierzchni pomieszczeń na użytkowym poddaszu i zobaczyć ile tam będzie naprawdę miejsca. Skosy mozna wykorzystać tylko częsciowo a biura bardzo różnie podają te powierzchnię. Warto wtedy przyjrzeć się przekrojowi domu, który często się omija, jako 'nudny i zbedny szczegół'. Inaczej może podczas budowy okazać się, że przestronna 20m sypialnia z projektu to w rzeczywistości 10m klitka, bo druga połowa powierzchni, to trudne, jeśli nie niemożliwe do wykorzystania skosy. Podobnie jest z atrakcyjnymi elementami architektonicznymi, (wykusze, wnęki, załamania, okna o niezwykłych kształtach). Jeśli nie będą dobrze przyemyślane, mogą okazać sie zmorą a nie ozdobą. Czasem lepiej z nich zrezygnować od razu. To samo odnosi się do materiałów wykończeniowych i elewacyjnych. Inaczej może sie okazać, że skromny do wymaga ogromnych środków na szlachetne (i drogie) materiały wykończeniowe załozone przez architekta.
    Pozdrawiam i zyczę owocnych poszukiwać. Nam się udało:)
    --
    Flowers in the gardens of the gods
  • Gość: Misiaczek14 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.11.10, 13:43
    Ja sama korzystam z gotowych projektów. Sama wybieram ten, który mi się podoba i nigdy nie żałuje :)
  • Gość: ixi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.11, 20:39
    2,3 czy moze z 15cie? Skoro za każdym razem "nie żałujesz"???
    Twoj post to nic innego jak reklama-spam fuszerni katalogowców.
  • Gość: Monia IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.11.10, 15:50
    To jest dopiero wyszukiwarka, anie jakies pola z formularzami:
    --> Graficzna wyszukiwarka 8-)

Obsługa:
    --> Video przewodnik
  • 19.11.10, 15:16
    no no no...fajnie to wygląda...ta graficzna wyszukiwarka to fajny pomysł. można sobie poukładać pomieszczenia jak się chce :) pomysłowe
  • Gość: Arek IP: *.internetia.net.pl 08.01.11, 10:40
    ta wyszukiwarka jest lepsza:
    ---> Graficzna wyszukiwarka projektów domów

Można wybrać sobie układ pomieszczeń i dostajesz listę odpowiadających projektów
    z bazy ponad 11 000 projektów domów
  • Gość: dfgdh IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.11, 13:20
    moim zdaniem dobry pomysł z tą wyszukiwarką graficzną. budowe domu mam za sobą i wiem ile czasu zajmuje znalezienie odpowiedniego projektu.
  • 26.01.11, 22:31
    dom oprócz funkcjonalnych pomieszczeń powinien miec pralnię z miejscem na suszenie,spiżarnie i spory wiatrołap,wygodnie jak jest garaz w bryle z przejściem do domu.Jeżeli sa veluxy w dachu w garderobie od razu mówie nie, latem wyblakły mi ciuchy,nie zawsze sie pamięta żeby rolete zaciagnąc,gdy będę budowac drugi dom będę szukać takiego gdzie na poddaszu będa normalne okna nie dachowe.
  • Gość: tralala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.11, 10:38
    Czarna, trafne podpowiedzi z tymi oknami dachowymi. nie pomyślałabym że mogą mi ciuchy wyblaknąć! :)
  • 28.01.11, 00:32
    tu masz kompleksowe informacje i opinie:
    forum.muratordom.pl/forumdisplay.php?17-Projekty-dom%C3%B3w-i-architektura-zobacz-jak-inni-budowali-wed%C5%82ug-Twojego-projektu
  • Gość: oda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.11, 11:46
    przede wszystkim to trzeba poważnie się zastanowić podczas wyboru projektu, żeby później nie żałować! trzeba wiedzieć jakie pomieszczenia mają być, a które nie koniecznie....no i jaką sumą dysponujemy na budowę domu!
  • Gość: Arek IP: *.x66.x16.172.jaskom.pl 10.03.11, 16:01
    Projekty tworzone przez ludzi z pasją dla ludzi z pasją HORYZONT Wrocław Szczerze polecam kompleksowe doradztwo cały szereg projektów gotowych jak również tworzonych na życzenie klienta. przystępne ceny i co najważniejsze inteligentne i rozważne podejście do tematu.
  • 06.07.11, 15:20
    Na pewno projekt indywidualny jest droższy, ale lepiej spełnia nasze oczekiwania. Koszt adaptacji gotowego projektu do naszych zachcianek to średnio 2-3 tys. zł i myślę, że warto je wydać.

Pytanie gdzie szukać projektów lub je przerabiać. Najlepiej wpisać w Google.pl frazę typu
    projekt domu do 100m2 i dostajemy trochę wyników

Favore.pl od razu oferty z przeróbkami i firmy budowlane,które wybudują dom
    www.favore.pl/cat101110_architektoniczne.html
    centrumprojektow.com - ładne grafiki, cieszą oko
    www.centrumprojektow.com/szczegoly,projektu,9162,boleslaw,136,85,m2,p,u/
    1000projektow.pl - jest wyszukiwarka projektów
    www.1000projektow.pl/projekt,9162,boleslaw,136,85,m2,p,u/
    Gotowe projekty mają o tyle tą zaletę, że są gotowe do użycia od razu i wiadomo jaki jest mniej więcej koszt budowy domu.
  • 06.07.11, 21:49

A ja polecam serdecznie producenta systemów led LEDOVO.PL , mają tam między innymi takie fajne półki na profilach zabudowanych:

www.ledovo.pl

Ja zainstalowałem takie RGB z możliwością zmiany kolorów za pomocą pilota - fajna sprawa (nigdy się nie znudzi :-) )

Polecam firmę głównie przez wzgląd na PROFESJONALNE I ŻYCZLIWE PODEJŚCIE do klienta.

Pozdrawiam.
  • Gość: monirk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.11, 15:17
    hmmm tak na prawdę wszystko zależy od tego kto czego potrzebuje.
    ja osobiście wybierałabym gotowy projekt i zmieniałabym go wedle moich potrzeb. niestety nie mam wizji tego jak mój dom ma wyglądać i ciężko byłoby mi zlecić coś co nie wiem jak ma wyglądać...niestety :(
  • 26.07.11, 16:05
    Witam!

Ja podczas szukania projektu znalazłam dużo ciekawych tutaj: www.domywstylu.eu
  • 28.07.11, 23:15
    archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-tulipanowcem/m4d2c0c4e0f8c5
    co sadzicie o tym?
    --
    wwwcabala.blox.pl/2011/05/Garden.html
    fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2403871,5,21,50262,Fruzia.html
  • Gość: aacha IP: *.centertel.pl 29.07.11, 21:51
    My też myśleliśmy o Archonie, całkiem fajne te domki, proste i klasyczne - o taki nam chodzi;) jednak w ferworze poszukiwań mój małżonek natknął się na stronkę zobaczdom.pl. Projekty również proste, jednak forma podania trochę inna i ja ze swoją wyobraźnią przestrzenną, a raczej jej brakiem, byłam i jestem zachwycona! Na moim wolnym laptopiku z internetem orange weń wtykniętym, mogę oglądać, obracać, włazić i chodzić po ulicy! super! A poza tym mieszkam w Trójmieście i chcemy się przejść do tegoż biura w poniedziałek... zobaczymy... na razie wybraliśmy "Cygankę", czy też "Cyrankę"... jestem na komputerze męża, więc niestety linka nie mogę podać..., ani nazwy sprawdzić... ale mały i tani chyba się wydaje... Powinien starczyć na nasze możliwości;)
    Teraz czekamy właśnie na wydanie warunków zabudowy, będą w poniedziałek - a potem - do pracowni!;)
    P.S. Z warunkami powinno być ok, bo sąsiedzi mają dach "nie płaski"...
  • 01.08.11, 08:42
    Nie ma wg mnie o czym myslec...
    Dodaj troche cegiel wzwyz i zbuduj normalne mury bez scian z karton- gipsu i zarywajacych sufitow, opadajacych w lazience, opadajacych drzwi, niestabilnych mebli zabudowy itp.

My zdecydowalismy o wyborze projektu gotowego domu pietrowego, mamy na oku kilka ze studia Z500.pl.

rege2 napisała:

> archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-pod-tulipanowcem/m4d2c0c4e0f8c5
    > co sadzicie o tym?
  • 30.08.11, 18:46
    Jeden z projektów możesz zobaczyć na żywo. Firma StudioAtrium dała projekt pod dom modelowy w Jankach. Możesz na żywo poczuć ile to jest 13 metrów kw pokoju, albo 5 mkw łazienki.
    BTW czy ktoś może widział jeszcze jakieś domy modelowe niedaleko warszawy? Z chęcią bym obejrzał.
  • Gość: Misna IP: *.dynamic.chello.pl 26.09.12, 12:57
    Tak, to prawda wybór projektów domów trzeba bardzo dobrze przemyśleć. My z mężem zdecydowaliśmy się na niewielki domek wprost idealny na naszą wąską działkę :) Domek nazywa się Adaś, a projekt wykonała firma MG Projekt: www.mgprojekt.com.pl/
  • 28.09.12, 09:34
    Ja mogę polecić firmę, która zajmie się wszystkim od zaprojektowania, zrobienia wizualizacji aż po samo wykonanie wraz z zakupem wszystkim niezbędnych produktów. No i nie ma znaczenia, czy projekt ma dotyczyć wielkiego domu, czy skromnej kawalerki. Zobaczcie sobie ofertę N-Design :)
  • 28.09.12, 12:37
    ja chodziłam po znajomych i pytałam co im sie podoba, co przeszkadza, co zrobiliby inaczej i większość mówi szczerze czego żałują, co by zmienili itp.
    Mysle ze popatrzenie i pytanie jest najlepsze.

Ja np mam na gorze w pokojach drzwi balkonowe i tylko jeden balkon, za trzema oknami jest bramka i to byl beznadziejny pomysl. swiatla wiecej nie daje a i koszt wiekszy bo - bramka.
    --
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5ec1q4lbtf.png[/img][/url]
  • 01.10.12, 15:38
    Wybór projektu z oferty gotowych domów to sprawa cieżka. Czesto inwestorzy nie zdają sobie sprawy z tego, co znaczy miec na uwadze warunki zabudowy, miejscowy plan. ... Pojawiaja sie problemy. Zapraszam na portal : wybieramprojekt.pl/jak-dobrze-wybrac-projekt-domu/, tutaj pomozmy, doradzimy i sprawdzimy zgodnosc projektu z decyzją wz lub MPZP....wybieramprojekt.pl/o-nas/
  • 03.10.12, 17:29
    Owszem, na rynku są i dobre i złe projekty, a wszystkie sa reklamowane i zachwalane. Najlepiej zaczac od sprawdzenia na co pozwalają warunki zabudowy lub miejscowy plan zagospodarowania, a następnie do opcji wyszukiwań projektu uwzględniać indywidualne wymagania. Sprawa nie jest prosta, zdaję sobie z tego sprawę. Ale mozemy pomóc.
    wybieramprojekt.pl/wybor-projektu/
    Ideą portalu Wybieram Projekt jest pomoc i konkretna informacja :

o projekcie gotowym,
    o zmianach w projektach,
    o szczegółach technicznych projektów,
    o tym jak wybrać ten odpowiedni projekt?
    o zakupie projektu gotowego,
    o zgodności projektu z warunkami zabudowy lub miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,
    o tym jak uniknąć odrzucenia projektu przez starostwo,
    o kosztach budowy i ich zróźnicowaniu,
    o tym co inwestor wiedzieć powinien przed zakupem działki, projektu ?,
    jak uzyskać pozwolenie na budowę ?,
    jakie dokumenty inwestor powinien posiadać?

Odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.
    Wybieram Projekt to Centrum Doradztwa ds. projektów powstałe przy współpracy specjalistów i architektów, którzy poprzez lata całe zbierali wiedzę i doświadczenie w zakresie : technicznej konsultacji projektów, zmian, konstrukcji, usług adaptacji, sprzedaży projektów gotowych. Z racji pasji i specjalizacji w branży architektoniczno-budowlanej, miło nam będzie pomóc inwestorom, którzy szukają projektu odpowiedniego dla siebie, którzy na etapie adaptacji nie wiedzą : co dalej? Sprawy związane z wyszukaniem projektu domu, a później z jego adaptacją i uzyskaniem pozwolenia na budowę to długa droga i ogromna inwestycja. Warto zatem konsultować się z naszymi ekspertami na każdym etapie inwestycji.
    --
    Zapraszam na stronę wybieramprojekt.pl - pomożemy wybrać projekt domu i sprawdzimy zgodność projektu z decyzją WZ lub MPZP
  • Gość: 1234 IP: *.dynamic.chello.pl 06.10.12, 18:03
    Lepiej być ostrożnym przed zatrudnianiem nierzetelnych wykonawców budowlanych i bez umów jak np. Tomasza Ignasiak, tel.501543519, lat ok 40 z okolic Warszawy. Nie jest przyjemny i profesjonalny, pracuje bez umów, nie usuwa usterek, praca tylko bez faktur -na czarno i urząd skarbowy powinien się zainteresować bo tacy budowlańcy działają w szarej strefie. Aby poznać oceny o fachowcach, których chcecie zatrudnić najlepiej w wyszukiwarkę wpisać imię nazwisko nazwę firmy zakres robót a będziecie mieć na talerzu informacje jakie ludzi piszą w internecie o solidnych i niesolidnych fachowcach.
  • 03.12.12, 23:06
    Racja co do firmy Z500. Ma bardzo fajne projekty. Na stronie Muratora również można znaleźć ciekawe. Poza tym tyle tego jest w sieci, że może się w głowie przewrócić.
    --
    Dom i wnętrze
  • 04.12.12, 22:59
    9karol napisał:

> Ja z żoną mam własnie problem bo nie wiemy, który projekt wybrać. Podobają nam
    > się dwa domki i nie wiemy który z nich bedzie bardziej funkcjonalny. Jak mamy s
    > ie zdecydować mając do wyboru:
    > Projekt domu Ostoja III i [url=http://www.studioatrium.pl/pr
    > ojekty-domow/dla-rodziny-2-3/S-GL-732-Zoja-III,780.html]Projekt domu Zoja III[/
    > url]
    >
    > Który bedzie lepszy dla dwójga dorosłych osób i dziecka?

Na to pytanie chyba sami musicie odpowiedzieć. Jeden to dom parterowy, drugi z poddaszem. Zależy jakie macie preferencje. Osobiście poleciłbym z poddaszem. Takie mi się podobają i w przyszłości na tego typu się skupimy. Na dole część dzienna, na poddaszu - nocna. Poza tym parterowe zajmują więcej miejsca na działce.
    --
    Dom i wnętrze
  • 18.12.15, 08:06
    Proszę, o ile tylko macie na to środki - archon.pl/ Nowoczesny projekt nie musi być od razu kosmicznie drogi, wiele zależy od aktualnej sytuacji i nie ma co ukrywać, że bez odpowiednich środków daleko nie zajedziecie. Z drugiej strony same projekty nie są specjalnie drogie.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.