• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

ogrzewanie na podczerwien Dodaj do ulubionych

• 19.09.10, 20:15
    znacie taki system? ostatnio widzialam w zwyklym sklepie budowlanym taki grzejnik i zaczelam szperac po niecie w poszukiwaniu informacji. nie znalazlam wiele, ale za to interesujace.
    czy ktos z Was juz cos takiego ma?
    Zaawansowany formularz
    • 20.09.10, 14:13
      Jest to rzeczywiście ciekawy temat, w serwisie Leroy Merlin znalazłem kilka przydatnych informacji na temat grzejników na podczerwień, a nawet na podbłękit.
      PIECYKI Z PALNIKIEM CERAMICZNYM (NA PODCZERWIEŃ)
      Spalanie butanu odbywa się na powierzchni ceramicznej ogniotrwałej cegiełki, w której wywiercono wiele małych, kalibrowanych otworków, zapewniając tym samym doskonałe rozproszenie gazu. Urządzenie zalecane jest do stosowania w pomieszczeniach. Wytwarza łagodne ciepło, które jest lepiej rozpraszane niż w przypadku grzejnika na podbłękit.

Nie wysusza powietrza. Urządzenie rozpoczyna ogrzewanie natychmiast po zapaleniu, przez konwekcję i promieniowanie. Grzejnik na podczerwień ma wygląd przypominający palenisko kominka. Działa bez konieczności podłączenia do prądu.
      • Gość: Mateusz IP: *.centertel.pl 18.04.11, 14:37
        Ja panele na podczerwień zamist kaloryferow w swoim mieszkaniu. I musze powiedzieć, ze jestem z nich zadowolony. Mam niskie rachunki za prad a w dodatku wygladaja jak obrazy bo sobei dalem na nich zdjecie.W zime nie narzekalem na zimno w mieszkaniu. Takze jakby ktos chcial kupic to ja bralem ze strony infrapanel firmy KRIST
    • Gość: Tomasz IP: *.centertel.pl 18.04.11, 14:59
      Ja mam i sobie chwale :) Żona nie narzeka na wysokie rachunki takze chyba jest dobrze , bo to ja ja do nich przekonalem :D Sa łatwe w montazu. Polecam
      • Gość: Tomasz IP: *.centertel.pl 18.04.11, 15:00
        Zapomnialem napsac skad bralem :D Z firmy Krist maja swoja strone internetowa o nazwie infrapanel :)
        • Gość: Oliwia IP: *.centertel.pl 16.06.11, 11:04
          hehe jaka reklama :D nie no ale ja też mam z tej firmy i jestem zadowolona. Jakościowo panele sa bardzo dobre, z montażem też panowie sobie świetnie poradzili. Także firma warta polecenia.
          • Gość: Kris IP: 213.192.88.* 17.06.11, 11:17
            ja tez mam panele z tej firmy, jakie to cudowne urzadzenia...
            A jak łatwo zamontować.
            Żona chwali bo nie pobieraja dużo pradu :-)
            Instalator mówił, ze jak sa wyłączone, jak teraz latem, to same ze światła wytwarzają prad.
            P o l e c a m :-0
      • Gość: ania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.11, 13:31
        Co za reklama.... bleeee
        • Gość: ania IP: *.centertel.pl 04.08.11, 11:52
          też mam takie panele jak ktoś chce coś więcej wiedzieć na ich temat skąd wzięłam itd to piszcie aniakus@wp.pl bo mnie też oskarżą reklamę :D
    • Gość: KaszubBD IP: *.dynamic.chello.pl 22.08.11, 11:34
      W temacie ogrzewanie na podczerwień mogę tylko powiedzieć, że jest całkiem wydaje. Stosuje to z linku jaki podałem w swoim kantorku i jest ok. Co do oszczędności to u mnie ciężko to zmierzyć bo mam rachunek łączony z innymi.

A tak w ogóle czy ktoś wie czy jest gdzieś stacjonarny sklep z takimi rzeczami?
      • Gość: Gościk IP: *.centertel.pl 22.08.11, 12:23
        W Katowicach na ul. Brynowskiej 43 sprzedają takie ogrzewanie na podczerwień i sauny :)
        • Gość: zumbach IP: *.ssp.dialog.net.pl 23.08.11, 12:47
          nie wiem czy to jest takie tanie, jeśli chodzi o tanie ogrzewanie to chyba tańsze jest jednak ogrzewanie nowoczesnymi piecami na ekogroszek
          • Gość: Menda IP: *.centertel.pl 24.08.11, 11:18
            Jak ktoś nie wypróbuje to nie powinien mówić o kosztach. Moja cała rodzina korzysta z tego typu ogrzewania na podczerwień i na koszty nie narzekamy, a jesteśmy zwykłymi prostymi ludźmi nie jakimiś bogaczami.
            • Gość: Jacco IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.08.11, 22:05
              Co najmniej 6 wypowiedzi tej samej osoby i reklamowanie firmy.
              Co do ogrzewania elektrycznego to jest obecnie najtańsze pod kilkoma warunkami.1. dobrze docieplony dom,no ale to norma przy każdym ogrzewaniu 2.taryfa nocna i weekendowa, która jest wtedy 2 razy tańsza no i 3.dobrej klasy grzejniki.Tu jest kilka ciekawostek,bo można kupić konwektorowe (takie mam) akumulacyjne (10-15x razy droższe za sztukę) i infrared.Kwestia policzenia.Ja w zimę w mrozy -30 płaciłem za ogrzanie (tj.ogólnie za cały prąd-czyli bojler,lodówka,światło etc.) ok 700 m-cznie za 100m2.Montaż konwektorów to 5 minut (2 kołki w ścianie i tyle)Akumulacyjne są dosyć ciężkie i dużo większe.O infrared wiem tyle co w necie.
              • Gość: Sebastian IP: *.centertel.pl 24.02.12, 11:58
                Ja zdecydowanie polecam iść za nowymi technologiami, jak bediemy tkwić ciagle w starociach to nigdy nam nie bedzie lepiej. Jeśli chodzi o ogrzewanie na podczerwień to mam je od kilku dobrych lat, nie narzekam na jakieś wygórowane rachunki za prąd, wszystkie mam umieszczone na sufitach podwieszanych na równo, oswietlone diodami Led :) efekt rewelaycjny :)
              • Gość: en IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.12, 10:04
                Gość portalu: Jacco napisał(a):
                > Co najmniej 6 wypowiedzi tej samej osoby i reklamowanie firmy.

I nie przestają ;)
    • Gość: A kuku IP: *.dynamic.chello.pl 27.02.12, 13:40
      Nie wciskajcie ludzim kitu, bo niewypada... Koszta wyglądają np. tak dla wytworzenia przykładowej jednostki ciepła: drewno-1zł, węgiel-2zł, gaz miejski-4zł, gaz propbut-5zł, prąd(obojętnie czy grzejnik czy infra czy ultra)-8zł. I tyle w temacie. A teraz czekam na bluzgi rozwścieczonych handlarzy.
      • Gość: Nedo IP: 31.61.94.* 12.03.12, 11:44
        Kolejna wypowiedx osoby, która nie ma zielonego pojecia jak działa ogrzewanie na podczerwień. :)
      • Gość: Jacco IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.03.12, 21:50
        Gość portalu: A kuku napisał(a):

> Nie wciskajcie ludzim kitu, bo niewypada... Koszta wyglądają np. tak dla wytwor
        > zenia przykładowej jednostki ciepła: drewno-1zł, węgiel-2zł, gaz miejski-4zł, g
        > az propbut-5zł, prąd(obojętnie czy grzejnik czy infra czy ultra)-8zł. I tyle w
        > temacie. A teraz czekam na bluzgi rozwścieczonych handlarzy.

No widzisz kolego,piszesz jakieś bzdury z kosmosu.Ojciec ma w domu piec na eko groszek,matka ma na gaz miejski.(tak wyszło że 30 lat po rozwodzie)Wszystkie koszty są bardzo porównywalne,a nie jak w/g twojego widzi mi się różnice x8.Nie bluzgam,bo nie jestem handlarzem żadnego systemu ogrzewania.
        Twoje "jednostki" ciepła to przepraszam z jakiej książki?Zauważ,że piec na węgiel chodzi praktycznie 24/h,mi grzejnik włącza się na kilkanaście minut (i to w 2 taryfie)i w pokoju robi się gorąco (te powietrze dosłownie dmucha czego nie robi tradycyjny kaloryfer)
        • Gość: T. W. IP: *.tktelekom.pl 13.03.12, 08:31
          Nie piszcie głupot o rewelacyjnej efektywności cielpnej grzejników podczerwieni. Do pomieszczenia trzeba doprowadzić tyle jednostek ciepła ile jednostek ciepła ucieka na zewnątrz. W tej sytuacji podstawą oceny efektywności cieplnej jest koszt jednostki ciepła. Oczywiście ważna jest sprawność urządzeń grzewczych, przy czym nie jest ona tak różna jak różne są ceny energii. Ponadto budynek budynkowi nie równy, jeden generuje większe straty ciepła inny mniejsze, więc przytoczony przykład nie jest tu w pełni obiektywny. Pozdrawiam.
    • 27.02.12, 21:36
      ogrzewanie na podczerwień to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Proponuję zwrócić się do fachowców w sprawie szczegółów, polecam www.dobregrzejniki.pl
      • Gość: EN IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.12, 11:17
        Skończ już z tą reklamą.
        • Gość: Edward IP: *.centertel.pl 20.03.12, 13:46
          Reklama reklamą to fakt, ale coś w tym jest bo mają takie ogrzewanie moi znajomi, moja ciotka sam tez sie zastanawiam czy niee zamienic tego mojego pieca na takie Infrapanele - skoro ma byc taniej to czemu nie spróbować , ciotka nie narzeka, znajomi sa zadowoleni wiec mimo tych wszystkich reklam jakis kasek prawdy musi w tym byc .
          • Gość: T.W. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.03.12, 23:14
            Niewątpliwa oszczędność, szczególnie wtedy, kiedy ŚWISTAK W PIWNICY DYNAMO OBRACA.
    • 28.03.14, 10:44
      Witam i podbijam temat
      Czy ktoś może słyszał o panelach na podczerwień produkcji polskiej?? Ostatnio interesuje mnie ten temat, ponieważ za 2 miesiące mam zamiar takie zakupić. Byłem w firmie w Katowicach i dowiedziałem się paru rzeczy, które mnie przekonują w tym temacie. Skorzystałem nawet z wypożyczenia takiego polskiego panela w sumie to za bardzo go nie sprawdzę bo w domu teraz wcale zimno nie mam, ale grzeje, więc jest dobrze. Interesują mnie konkretnie opinie o panelach ze strony infrapanel , ponieważ tam mogę załatwić sprawę ogrzewania osobiście.
      Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi.
      • Gość: Adam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.14, 22:40
        Pytasz o Polskiego producenta w Łasku jest firma Vega-Heizungen.
        Robią bardzo ładne grzejniki
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.