Dodaj do ulubionych

remont kap. 40m2-koszt i czas trwania-doradzcie

11.11.10, 20:50
Mam pytanie do znawcow tematu, kupuje mieszk. 2 pok. do remontu kapitalnego, 2 pokoje, kuchnia i lazienka.....sciany sa gole, nawet w lazience nie ma zadnych plytek. Planuję wyremontowac je bez zbednych ekstrawagancji, kafelki i zabudowa kuchni ze średniej pólki cenowej. Jak zabrac sie do liczenia kosztow tego remontu, jaki moze to byc, orientacyjnie, wydatek? Razem z oknami, drzwiami itd. plus robocizna oczywiscie (Warszawa)
A ile czasu moze potrwac taki remont i jak duza powinna byc ekipa, zeby panowie nie wchodzili sobie w droge ;-)
Bede wdzieczna za odpowiedz, jakies rady, sugestie
Obserwuj wątek
    • grand-tech Re: remont kap. 40m2-koszt i czas trwania-doradzc 12.11.10, 16:10
      Powiem ogólnie bo tyle mogę bez obejrzenia tematu.
      Najpierw policz metraż :
      wszystkie sufity plus wszystkie ściany - jakie ściany - jakiej jakości
      ściany i podłoga w łazience, kuchni i korytarzu - do decyzji czy płytki czy coś innego
      popatrz na elektrykę czy ci pasuje jak nie to wypisz przeróbki
      to samo hydraulika
      kupujesz do remontu czyli coś tam masz w mieszkaniu - uwzględnij ewentualne demontaże
      Co do czasu trwania to wybacz ale za mało informacji.
      Co do ekipy: jak dobra i ma sprzęt to 2-3 os to świat i ludzie
      Co do sugestii i porad to za mało informacji, trzeba się spotkać wykonawca- inwestor i porozmawiać o upodobaniach, koncepcji itp.Wtedy można doradzać.

--
      grand-tech.eu
      • kaincirus Re: remont kap. 40m2-koszt i czas trwania-doradzc 19.11.10, 10:37
        Ja swoje 40 metrów remontowałem 1,5 miesiąca od gołych ścian do finalnego efektu, kosztowało mnie to 25 tyś razem z kuchnią i łazienką. Korzystałem przy tym z portalu www.favore.pl, gdzie wyszukiwałem wykonawców. Wpisujesz tam co chcesz zrobić, a wykonawcy sami zgłaszają się do ciebie, ich jakosć możesz sprawdzić czytajac referencje na stronie. Co najważniejsze na wszytko mam rachunki i faktury - co przydaje się przy ulgach etc.
    • Gość: sławomir Re: remont kap. 40m2-koszt i czas trwania-doradzc IP: *.147.102.89.nat.umts.dynamic.eranet.pl 16.11.10, 11:55
      Zajmuję się remontowaniem mieszkań od 10-lat. Pracuję sam gdyż nie lubię pijaństwa i obijania.Zajmuję się głównie gładzią, malowaniem, zabudowy z płyt G-K, panele podłogowe. Nie mam zarejestrowanej firmy lecz zawsze zawieram umowę cywilno - prawną(dokładnie opisaną), która zobowiązuje obydwie strony. Moje ceny:
      - gładź+malowanie - 18zł/m2
      - panele podłogowe - 20zł/m2
      - zabudowy i sufity podwieszane - cenę ustalam na miejscu

Sławomir Skowroński tel. 606-241-804
    • raf-rem Re: remont kap. 40m2-koszt i czas trwania-doradzc 16.11.10, 16:51
      Witam.
      Twoje wyliczenie kosztow ramontu takiego mieszkanka powinno rozpoczac sie od tego ile mozesz wydac na remont a nastepnym krokiem powinno byc zaproszenie firmy zajmujacej sie remontami.Od takiej firmy dowiesz sie ile bedzie kosztowac Cie robocizna oraz w przyblizeniu ile i jakie materialy beda potrzebne,oraz przyblizony koszt mebli.
      Pozdrawiam.
      RAF-REM
      605-68-10-33

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka