Dodaj do ulubionych

budowa domu- ogrodzenia tymczasowe

10.12.10, 10:24
Witam wszystkich. Jestem dopiero co po zakupie działki i na razie nie planuje stawiać stałego ogrodzenia, dopóki nie postawie domu, ale muszę mieć chociaż jakieś tymczasowe, chciałbym rozeznać temat, lepiej kupić ażurowe czy pełne ? Czy w ogóle jakieś inne ? Te ażurowe wychodzą dosyć tanio, ale z drugiej strony wszyscy będą patrzeć na mój "plac budowy" i rzeczy, które tam zostawie, wiec nie chce kusić potencjalnego złodzieja, więc sam nie wiem, bo pełne są droższe więc nie wiem czy jest sens inwestować, może wy mi doradzicie
Edytor zaawansowany
  • Gość: rubinowa IP: 150.254.245.* 10.12.10, 10:52
    witam, jak Cię stać na podwójne koszty to rób tymczasowy płot. Jestem zdania, że raz a dobrze. Oczywiście wiem to z autopsji: mam od 3 lat prowizoryczną bramę, która co rusz to się wypacza, w sumie chyba więcej na naprawę straciłam, a ile nerwów, niż gdybym wykonała od razu docelową. A co do złodzieja, to na nich nie ma sposobu, to raczej oni mają sposób na nas, pozdrawiam
  • Gość: Grzesiek IP: *.tktelekom.pl 10.12.10, 14:09
    Jeżeli myślisz o ogrodzeniach tymczasowych to zastanów się na jak długo będą Ci potrzebne. Zawsze możesz je wynająć, tyle, że na dłuższą metę nie opłaca się wynajmować więc jeżeli Cię stać to możesz kupić, ja osobiście mam firmę budowlaną i początkowo wynajmowałem, a teraz kupiłem od firmy ogrodzenia.pro, oni mają też wynajem więc zadzwoń do nich i oni najprędzej Ci doradzą, które wybrać, a ceny mają przystępne
  • vievior 14.12.10, 13:31
    Inwestujesz w budowę domu a szkoda Ci paru złotych na rozciągnięcie siatki na kilku palach. Niestety przepisy są jasne, że teren budowy musi być ogrodzony i wydaje mi się, że ma to swoje logiczne uzasadnienie. A co do magazynowania to są magazyny, składy budowlane lub portier.
  • Gość: aga IP: *.dynamic.chello.pl 14.12.10, 15:02
    z trzech stron mam sasiadow, wiec mniejszy problem, z jednej strony sasiad zrobil wczesniej swoje ogrodzenie, z drugim i trzecim sasiadem zrobilismy wspolnie, a od przodu zwykle drewniane pale i najtansza druciana siatka! a do roznych materialow, ktorych skladowania nie uniknie sie niestety podczas budowy - mimo, ze wszystko mozesz zamawiac bezposrednio do wbudowania, zawsze cos tam trzeba schowac, my mielismy garaz blaszak kupiony uzywany, teraz go sprzedalismy dalej i to praktycznie bez zadnej straty.
  • Gość: cromwell IP: *.147.246.94.ip4.artcom.pl 14.12.10, 16:33
    najtansza siatka to siatka drogowa
    kosztuje grosze
    i jest spoko loko do grodzenia budowy czesto stosowana

pzdr.
  • k.krysinski 12.05.11, 10:00
    Witam

ja z kolei polecam siatka Pantanet Light, dobrze sprawdza się w przypadku ogrodzeń tymczasowych, a jednocześnie jest naprawdę solidna.

pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński
    Betafence
  • Gość: rubinowa IP: 150.254.245.* 13.05.11, 10:08
    jeśli mogę podpowiedzieć: frontowy płot z "własnoręcznie robioną bramą" umieść w odległości z pół metra na zewnątrz od miejsca na tą docelową. Obecnie budujemy bramę właściwą (a będzie to trwało z kilka tygodni), a po odejściu wykonawców na wieczór i noc zamykamy prowizorką. Gdyby nie to, nie mielibyśmy ogrodzenia, a tak nadal jest chociaż prowizoryczne.
  • Gość: weronika IP: *.cela.pl 22.05.11, 18:32
    my grodziliśmy najzwyklejszą siatka rozciągniętą na słupkach, brama też była tymczasowa, na kłódkę. po skończonej budowie postawiliśmy ogrodzenie docelowe z paneli Betafece Decofor. bardzo fajnie to wygląda. zainwestowaliśmy też w napęd do bramy jednoskrzydłowej faac 414. wygodne to bardzo. i nawet nie drogie. sprawdziło się kiedy nie było skończonego podjazdu. nie trzeba sie było taplać w błocie. tylko jeden guzik i podjeżdżało się do garażu.
  • k.krysinski 23.05.11, 10:27
    Witam

więcej informacji na temat Pantanet Light znajdziecie tutaj.

www.betafence.pl/pl-PL/ogrodzenia/Betafence-ogrodzenia-bramy/Ogrodzenia-bramy/Ogrodzenia-systemy/siatki/Pantanet-Light-siatka.aspx?tgid={3F6A6B18-655E-4687-A245-85EC7CD92984}
    pozdrawiam
    Krzysztof Krysiński
  • joanka-r 23.05.11, 13:54
    Siatka ogrodzeniowa, choćby leśna kosztuje grosze. Stemple do niej około 5 zeta za sztukę. Tylko pytanie po co ci to? Kiedy nie ma ogrodzenia cięzki sprzęt np; kopara, ktora przyjedzie będzie mogła łatwo poruszać się po dzialce, to samo z gruchą z betonem. Jeśli chce sie Wam w to bawić to rób, ale przed złodziejami ciebie to nie zabezpieczy.
    --
    ''No właśnie Wy wydajecie się nie wiedzieć o czym mowa''
    by Zia 86.
  • joanka-r 23.05.11, 13:56
    Ogrodzenia betonowe jako docelowe odradzam, nie dośc , ze tandetne to jeszcze teraz widac je w każdym domu, na każdej wsi, wokół każdego cmentarza.
    --
    ''No właśnie Wy wydajecie się nie wiedzieć o czym mowa''
    by Zia 86.
  • czarny-tomasz56 27.05.11, 13:07
    Wbijasz kołek pod domem do którego przymocowujesz łańcuch dokładnie takiej długości, jaki jest krótszy bok działki. Do drugiego końca przyczepiasz wilczura i ograniczasz mu racje żywnościowe (np. do jednego posiłku dziennie). I jest ogrodzenie prowizoryczne:)
    --
    donice z piaskowca - palisady z piaskowca
  • Gość: Kuba. IP: 217.153.131.* 05.12.13, 17:29
    Witam zapraszam do sprawdzenia oferty i Like na Facebook :) Pozdrawiam !
    www.facebook.com/pages/PPR-sc/434039436680634?fref=tswww.wynajemogrodzen.pl
  • biurogeodety 09.12.13, 10:56
    Witam
    Jestem geodetą i chciałbym przestrzec przed budową ogrodzeń, nawet tymczasowych, bez uprzedniego wyznaczenia punktów granicznych. Koszt takiego zlecenia to mały procent budowy, a potem jest pewność, że nie będzie problemów z sąsiadami.
    Zainteresowanych zachęcam do kontaktu: www.biurogeodety.com
  • abece5 05.01.16, 17:31
    Jeśli chodzi o ogrodzenia tymczasowe to zerknijcie sobie tutaj www.mybudujemy.pl/forum/tymczasowe-ogrodzenie-placu-budowy,6561.html
  • ogrodzenia2wr 07.01.16, 14:34
    Zapraszamy do zapoznania się z ofertą ogrodzeń, bram i zadaszeń. ogrodzenia-pcv.pl/pcv/
  • milenka.m 05.05.17, 12:50
    W dobrej cenie ogrodzenia przenośne znajdziesz w WC Serwis - barierki-i-ogrodzenia-przenosne.pl/  Sama korzystałam podczas budowy domu i polecam :)
  • monia.zeta 08.01.19, 15:08
    Ja wynajmowałam ogrodzenia z firmy TLC Rental. Też zastanawiałam się z mężem nad słupkami i siatką ale za dużo czasu trzeba poświęcić a nam zależało na czasie. Mamy dość dużą działkę wiec firma przyjechała i zamontowała ogrodzenia. Wynajem w sumie nie był taki kosztowny. Teraz już mamy normalne ogrodzenie.
  • monia.zeta 08.01.19, 15:12
    Ja wynajmowałam w TLC Rental. Nie mam zastrzeżeń, bardzo dobra i profesjonalna firma.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.