Dodaj do ulubionych

koszt nowego stropu i dachu

21.01.11, 16:21
Zastanawiam sie nad kupnem starego domu /lata 50/.Dom zbudowany jest z cegly. Bardzo urokliwy ale oczywisnie wymaga dosc duzego remontu- m.in. wymiany dachu. Przy tej okazji wymienilabym stary strop na betonowy gdyz teraz ma jakies drewniane badziewie. Dom ma okolo 100m2. Ile takie cos moze kosztowac? mysle o dachu z blachy.
Edytor zaawansowany
  • jarecki_2 21.01.11, 16:26
    Najpierw trzeba się dowiedzieć czy dom udźwignie nowy strop i nowy dach, w tym celu trzeba wykonać stosowny projekt a cena uzależniona jest od tegoż projektu, może się okazać, że koszt wykonania tych prac o które pytasz należało by powiększyć o podbicia fundamentowe oraz wiele wiele innych prac.

--
    zubbau@gmail.com
  • krystynas160 21.01.11, 16:36
    Jak mam to zrobic, skoro dom jeszcze nie nalezy do mnie. Nie moge zlecic zrobienie dokumentacji do cudzego domu. Jak go zas kupie i okaze sie , ze miales racje to pozostanie tylko namiot. Jakie wyjscie widzicie w tej sytuacji? Dom jest oferowany do sprzedazy przez Biuro nieruchomosci a ci ograniczaja kontakt z wlascicielem z wiadomych powodow.
  • Gość: edi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.11, 17:49
    Jeżeli biuro nieruchomości nie będzie chciało wyrazić zgody na tego typu badanie od razu masz sygnał że coś "śmierdzi". Wydając grube pieniądze na dom masz prawo dowiedzieć się w jakim jest stanie technicznym przed zakupem i czy opłaca się ładować w TĄ nieruchomość a nie inną
  • jarecki_2 21.01.11, 19:42
    Udostępnienie budynku potencjalnemu kupcowi w celu oceny stanu technicznego jest obowiązkiem sprzedającego zwłaszcza pośrednika. Jak powiedział kolega wyżej, nie udostępni, stwarza przeszkody, zwodzi, niech się buja, nie kupuj.

--
    zubbau@gmail.com
  • krystynas160 22.01.11, 07:41
    .Dziekuje za wskazowki a teraz napiszcie ile moze kosztowac taka ekspertyza i jezeli okaze sie , ze mozna strop i dach zrobic - ile to moze kosztowac
  • Gość: edi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.11, 14:03
    Piszę tu o ekspertyzie wykonanej przez uprawnionego inżyniera budownictwa (posiadającego uprawnienia projektowe) a nie pana staszka co to "niejeden dom w zyciu wybudował".
    Niestety trzeba się liczyć z pewnymi nieuniknionymi kosztami, których "oszczędzenie" może Ciebie później BARDZO DROGO KOSZTOWAĆ.
    Kupić jest bardzo łatwo - gorzej się jest tego pozbyć.... jezeli faktyczny stan techniczny nie jest taki jak w bajkach opowiadanych przez byłego właściciela.
  • krystynas160 23.01.11, 04:59
    Panowie! Ja wiem , ze ekspertyzy wykonuja fachowcy i nie za darmo. Poniewaz jednak pertraktacje z b.nieruchomosci sa we wstepnej fazie a dom nie jest taki tani chce wiedziec jaki moze byc w przyblizeniu koszt stropu i dachu. Tam trzeba zrobic jeszcze wiele innych rzeczy. Jezeli przewidywany koszt remontu przekroczy cene wymagana przez wlasciciela juz w fazie negocjacji to podziekuje poniewaz wiem , ze koszt wykonania prac zawsze przekracza koszt wyceniony.Jeszcze raz prosze o podanie orientacyjnych danych .
  • Gość: Eksperci phi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.05.14, 10:43
    Zawsze , poprostu zawsze jak ktoś pyta o orientacyje wartości wyjeżdżają z "PROJEKT" , "WYCENA" itp ...

Orientacyjnie - koszt stropu - 0d 100 do 150 zł / m2
    Koszt dachu ( nowa więźba ) 15-20 tyś , pokrycie(tanie) 40-50/m2

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka