Dodaj do ulubionych

Co na pęknięty sufit?

14.02.11, 17:13
Mam malować mieszkanie w bloku i nie wiem co mam zrobić bo sufit na łączeniu płyt jest pęknięty. Przed ostatnim malowaniem naklejałem siateczkę ale to nic nie dało bo po jakimś czasie pęknięcie znów było widoczne. Za wszelkie rady dziękuję z góry.
Edytor zaawansowany
  • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 14.02.11, 19:52
    czego nie mozna usunac
    najlepiej to wyeksponowac
    kup puszke czarnej farby i sieknij paseczek na suficie szerokosci 20 cm

pzdr.
  • Gość: stolatbabci IP: *.netpoint.pl 14.02.11, 20:08
    forum.gazeta.pl/forum/w,217,122061529,122061529,pekniecia_na_suficie.html
  • Gość: Yogi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.02.11, 22:15
    Śmieszną rzeczą jest ,że taśmy/siatki używa się chyba tylko w Polsce:).Nieważne.Polecam akryl,który jest elastyczny i nawet jak będzie płyta pracować to nie powinno pękać.
  • Gość: tomek-dortmund IP: *.dip.t-dialin.net 14.02.11, 22:35
    O, misiu Yogi dal glos niewiedzac, ze nawet te najlepsze akryle maja 10-15% elastycznosci co daje przy 5mm max elastycznosc 0,5mm. Tasmy z wlokna i siatki uzywa sie na calym swiecie. Tasma z wlokna jest bardziej stabilna, mniej widoczna, mozna cieniej nalozyc gipsu. Jest jedno manko, w polsce sie przyjelo namaczanie tasmy z wlokna, a to jest bledem podstawowym, gips nie zwiaze sie z tasma, bo wczesniej woda wypelnila mikropory; gips przy laczeniu sie z mokra flizelina traci swoja twardosc bo jest rozcienczony.
  • mlodywapniak 15.02.11, 00:01
    mieszkam w Polsce, ale o moczeniu fizeliny słyszę pierwszy raz:)
    --
    nie jestem za mądry, ale za to w większości
  • Gość: wariat IP: *.free.aero2.net.pl 14.01.12, 08:30
    Wyczyść szparę ze starych gazet, zmocz wodą, naklej taśmę samoprzylepną, zrób otworki co 30 cm nagrzanym prętem stalowym o średnicy tej samej co rurka od pianki polipropylowej - butla około 20 zł. Potem przez te otwory wprowadź piankę. Taśmę odklej.
    Następnie grunt, taśma i koniecznie biały elastyczny tynk np. z akrylu
  • andrzej.sawa 14.01.12, 13:09
    A może na cały sufit nakleić tapetę szklaną o wyglądzie flizeliny?
  • leon64 15.02.11, 09:17
    Pęknięcie należy solidnie rozdłubać do granic możliwości, wydłubując cały gó...any materiał którym jest szczelina wypełniona. Następnie gruntujemy ten rów, pakujemy GIPS VARIO, na wierzch siatka, ale nie ta wąska, tylko taka, na 20-25cm, jak wyschnie to jeszcze raz zaciągnąć gipsem vario, dopiero na koniec 1-2 cienkie warstwy szpachli najlepiej Stabila.
    Gips Vario to jest najlepsze gó... na pęknięcia ponieważ zawiera mikro włókna.
    Po wyschnięciu przetrzeć (papier setka), aby wyrównać płaszczyzny, tą szpachlowaną z tą nie szpachlowaną, chociaż najlepiej to by było cały sufit zaszpachlować 2 razy. I przed malowaniem zagruntować.
    --
    filmyonline1.pl FILMY ONLINE Z MEGAVIDEO BEZ LIMITU I OPŁAT PREMIUM ZA DARMO

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka