Dodaj do ulubionych

Skuteczne wyciszenie sufitu - co rekomendujecie?

14.03.11, 16:07
Witam, mieszkam w bloku z cegły z lat 50, sufit jest z płyt DZ na belkach, wysokosc 270cm. Problemem jest halas z gory. Sufit/mieszkanie jest b.glosne i jesli chodzi o sasiada z gory to slysze wszystko (chodzenie, rozmowy, podnoszenie kapci), przy czym jest to normalne, codzienne uzytkowanie tj. - nie imprezy. W mieszkaniu nade mna na podlodze jest parkiet. Planuje wyciszyc mieszkanie i pytanie jak zrobic to najskuteczniej. Rozwazam - podwieszany sufit z izolacja z welny mineralnej ok 10cm albo plyty korkowe. Co rekomenujecie? Moze podpowiedzie cos jeszcze? Zalezy mi na SPRAWDZONYM rozwiazaniu, zakladam ze w 100% nie wycisze, ale kazda znaczaca poprawa bedzie dla mnie ok. Odpada: wyciszenie podlogi u sasiada. Dzieki z gory!
Edytor zaawansowany
  • h_ania 14.03.11, 16:08
    znalalam watek ponizej, dzieki, ale moze podpowiecie cos jeszcze?

h_ania napisała:

> Witam, mieszkam w bloku z cegły z lat 50, sufit jest z płyt DZ na belkach, wyso
    > kosc 270cm. Problemem jest halas z gory. Sufit/mieszkanie jest b.glosne i jesli
    > chodzi o sasiada z gory to slysze wszystko (chodzenie, rozmowy, podnoszenie ka
    > pci), przy czym jest to normalne, codzienne uzytkowanie tj. - nie imprezy. W mi
    > eszkaniu nade mna na podlodze jest parkiet. Planuje wyciszyc mieszkanie i pytan
    > ie jak zrobic to najskuteczniej. Rozwazam - podwieszany sufit z izolacja z weln
    > y mineralnej ok 10cm albo plyty korkowe. Co rekomenujecie? Moze podpowiedzie co
    > s jeszcze? Zalezy mi na SPRAWDZONYM rozwiazaniu, zakladam ze w 100% nie wycisze
    > , ale kazda znaczaca poprawa bedzie dla mnie ok. Odpada: wyciszenie podlogi u s
    > asiada. Dzieki z gory!
  • wojtek651 14.03.11, 16:24
    Odgłosów chodzenia,stukania nie wyciszysz bo są przenoszone przez konstrukcję budynku. Częściowo możesz wyciszyć odgłosy "przestrzenne"typu telewizja czy rozmowy. Ja bym dał wełnę AKU i sufit podwieszany.UWAGA Profile przyścienne koniecznie na taśmie wygłuszającej.KONIECZNIE
  • h_ania 14.03.11, 16:28
    tak, o tasmie juz wiem dzieki. Czyli wg Ciebie welna + sufit nie dadza zupelnie nic jesli chodzi o chodzenie itp?

wojtek651 napisał:

> Odgłosów chodzenia,stukania nie wyciszysz bo są przenoszone przez konstrukcję b
    > udynku. Częściowo możesz wyciszyć odgłosy "przestrzenne"typu telewizja czy rozm
    > owy. Ja bym dał wełnę AKU i sufit podwieszany.UWAGA Profile przyścienne koniecz
    > nie na taśmie wygłuszającej.KONIECZNIE
  • wojtek651 14.03.11, 16:35
    Niestety nie dadzą.
  • Gość: ila IP: *.siec.alfa.pl 15.12.13, 18:20
    Przeklinam dzień w którym zamontowałam sufit podwieszany. Odgłosy odchodzące od sąsiadów z góry są jeszcze gorsze niż były. Zaznaczam, że mam 10cm wełnę mineralną. Szkoda pieniędzy.
  • Gość: Pedros IP: *.ip.jarsat.pl 26.12.13, 10:54
    Witam, ja również mam podobny problem tylko i wyłącznie z sąsiadami z góry.Wieczne odgłosy szurania, upadku różnych przedmiotów, ciągłe tupanie i bieganie dziecka.
    Słyszę dokładnie każdy krok sąsiadów i jestem już na skraju wyczerpania psychicznego.
    Tkwimy z żoną od 3lat w kredycie "na całe życie" wziętym na mieszkanie marzeń ,a wpakowaliśmy się w życiowy koszmar, z którego nie wiemy jak wybrnąć.
    Mam zamontowany sufit podwieszany i nie wiem, czy właśnie on nie jest problemem, czy właśnie on nie potęguje tych odgłosów uderzeniowych z góry.Zaznaczam, że nie słyszę żadnych rozmów, tylko szuranie i każdy krok sąsiadów ( czuję te kroki na swojej podłodze).
    Wiem, że jeśli z tym nic nie zrobię będę musiał się wyprowadzić.
    Myślałem o wpuszczeniu w sufit podwieszany wełny w granulacie, co o tym myślicie?
    Czy to coś pomoże , dlaczego w poście wyżej kolega pisze, że sufit +wełna właśnie spotęgowały dźwięki od sąsiadów.
    Pozdrawiam.
  • Gość: MARCIN IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.12.13, 17:39
    WITAMY BRATNIE DUSZE
    ŻONA MYŚLAŁA, ŻE TO JA DZIŚ NAPISAŁEM :0))))
  • Gość: brasiliana IP: *.ennet.pl 29.12.13, 17:31
    witam i ja bratnie dusze - jakbym czytała o sobie.. :) tylko my po przemyśleniach chyba jednak sprzedamy nasze mieszkanko - a odnośnie kupna to w grę wchodzą wyłącznie najwyższe piętra, choćby były bez windy.. brrr. Co do rozwiązań wyciszających niczego nowego nie napiszę, ale chętnie poczytam co sądzicie na temat styropianu jako materiale "wyciszającym" - czy on w ogóle coś daje?
  • Gość: man IP: *.ip.netia.com.pl 30.12.13, 10:05
    stare, nowe budownictwo - jedna chwała! wszystko zależy od sąsiadów, co mają na podłogach i jak żyją.
    też nad sobą w kamienicy miałem kutafonów, co na płyty paździerzowe panele położyli bez podkładu - bo po co? opisywałem to w innym wątku...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka