Wyciszenie pokoju Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pragnę wyciszyć mieszkanie lub chociaż jeden pokój. Otóż za ścianą sypialni jest łazienka używana w nocy przez sąsiadów (cegła, wszystko słychać), leja wodę, trzaskają szafami itd. Z kolei na górze przez pół dnia biegają dzieci, stale też coś spada, turla się po podłodze, czasem ktoś chodzi na obcasach. Mam pytanie jaki sposób byłby efektywny 1) dot. ścian 2) dot. sufitu. Jakich materiałów najlepiej użyć? I czy w ogóle to coś da w praktyce?
    • Gość: Iwona IP: *.dynamic.chello.pl 10.04.11, 09:00
      Oj, ja też jestem zainteresowana poradami na ten temat. Mam te same problemy tylko blok z wielkiej płyty.
    • Gość: man IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.11, 12:10
      mam ten sam problem. za ścianą sypialni jest kuchnia sąsiadów i dzień w dzień jest łomot garów za ścianą, trzaskanie szafkami, krojenie/szatkowanie warzyw na blacie... najgorsze są weekendy, bo ruch u nich zaczyną się już ok. 5 rano - stopery do uszu nie pomagają. na razie załatwiłem z sąsiadami, żeby choć ich dzieciak nie darł się w tej kuchni w niebogłosy, ale jak drze się np. o 4-tej rano z głębi mieszkania - i tak się budzę...

od niedawna zglębiam temat wyciszeń w mieszkaniach - styropian nie wygłusza, jak ktoś ma miejsce - można dać akumatę z wełny mineralnej 10cm + zabudowa - 14-15cm pokoju jest zabierane.
      jest też mata dźwiękoizolacyjna z semag.pl. robi się z niej wiszącą na sterarzu kurtynę, dodaje też wełnę mineralną i folię izolacyjną (co idzie pod panele podłogowe) i wszystko zamyka się regipsami - zabudowa miałaby 4-5cm i podobno jest skuteczna. szerokośc mojej sypialni 2,65m i te nawet 5 cm zdzierżyłbym.

można wpisać w wyszukiwarkę główną na forum "wyciszenie/a pokoju lub mieszkania" i wiele ciekawych postów się wyświetli.

• Gość: Iwona IP: *.dynamic.chello.pl 11.04.11, 14:47
        Dzięki man. To już coś. Poczytam o tym. Zostaje mi jeszcze sufit ale z tego co wiem, niewiele da się zrobić. To sąsiedzi z góry powinni wyciszać. Pozdrawiam!
        • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 11.04.11, 18:28
          wlasciwie to nie wypowiadam sie w tej kwestii z uwagi na subiektywny charakter zjawiska
          prosze porownac reklamy
          wszyscy mierza ze sa ciche
          jednak wyraznie slyszymy poglosnienie slyszalnych rejestrow
          dlatego radze brac duuuza poprawke na wyciszenie
          mimo "najnowszych technologii " klient byl zawsze niezadowolony
          dlatego odpuscilismy
          bo wydal kupe kasy za wynalazek

ostrzegam
          zeby sie zdecydowac na jakis wariant trzeba to sprawdzic empirycznie
          nawiasem mowiac nie spotkalem skutecznej metody wyciszenia
          chyba ze wyciszamy u sasiadow
          tylko ktory sie na to zgodzi...
      • Musimy się wspierać w tej sprawie. Remont planują dopiero w czerwcu, więc jeszcze mam czas na zbieranie informacji. Niestety najwięcej zależy od kultury (a właściwie jej braku) sąsiadów.
        • Gość: Iwona IP: *.dynamic.chello.pl 11.04.11, 20:54
          Ja chyba sobie jednak daruję. Odgłosów z góry nie wytłumię. Rzeczywiście umiejętność życia z ludźmi jest ważna w bloku - nie każdy ją ma. Od sąsiada z góry usłyszałam "wolnoć Tomku..." - więc to na tyle jeśli chodzi o kulturę. Szukam nowego mieszkania - oczywiście na ostatnim piętrze :)
          • Gość: man IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.11, 08:19
            co do sufitu, to musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto zrobił podwieszany sufit z materiałami izolującymi akustycznie i napisać, jaki efekt osiągnął.
            wiadomo, że lepiej izolować źródło dźwięku, czyli pod np panele dać arkusze korka, czy innej dobrej izolacji, a nie po taniości tylko folię...
            od góry u mnie najgorzej było z ciąganiem taboretów, czy krzeseł po podłogach - poprosiłem sąsiada, aby podfilcował je i jest ok.

p.s. w przyszłym roku odbieramy nowe mieszkanie - oczywiście na ostatnim piętrze (niestety najdroższe) i bez kuchni sąsiadów za ścianami sypialni:).
        • Gość: man IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.11, 09:22
          dobry pomysł - ja planuję zrobić tą ścianę między majem, a lipcem. spróbuję jeszcze zasięgnąć rady u fachowców i w sklepach budowlanych - może coś nowego się urodzi?..

ogólnie zabudowa taka musi być solidnie zrobiona z kliku warstw (każda na inną częstotliwość hałasu), stelaż musi być mocowany do ściany poprzez specjalną taśmę izolacyjną - aby hałas nie przedostawał się na niego.
          wiadomo, że do zera nie da się hałasu zlikwidować, ale wytłumienie i wyciszenie jego dużo by pomogło.

dobrze byłoby, aby ktoś kto izolował akustycznie ściany i sufity napisał o efekcie.
          • Gość: xxx IP: 80.50.131.* 12.04.11, 10:15
            Psychologiem nie jestem, ale podobno denerwujące dźwięki siedzą w głowie. Jeśli nie wyciszysz całkowicie hałasu dochodzącego od sąsiada, tylko w pewnym stopniu to i tak będzie Ci to przeszkadzać. Słuch będzie działał wybiórczo, wzmocni dźwięki, które Cię denerwują, efektu żadnego nie będzie a Ty wydasz kasę na niepotrzebny remont.

Żyjemy w ciągłym stresie, jesteśmy nastawieni wrogo do innych przez to wystarczy lekki hałas od sąsiada i szlag nas trafia.

• Trzeba się z tym zgodzić. Ale są też dźwięki do których się łatwo przyzwyczajamy - u mnie jest to choćby odgłos windy (mam dźwigownię za ścianą). Są to niskie częstotliwości, które nie są tak frustrujące, jak wysokie i średnie częstotliwości.
            • Gość: man IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.11, 11:02
              te frustrujące dźwięki z kuchni sąsiadów są dość głośne (potrafią obudzić i nie dadzą usnąć ponownie) i myślę, że jakby były bardziej ciche, to byłoby ok.
              mam mieszkanie "ciepłe środkowe" i odgłosy mam od każdego sąsiada: karnisze, bieganie dzieci, tupanie na klatce schodowej, trzaskanie drzwiami, kilka TV, spuszczanie wody, branie prysznica, odgłos samochodów z ulicy - ze wszystkim da się żyć i rozumiem to, tylko ta kuchnia...
              i w głowie to nie siedzi, tylko hałas powyżej jakiejś wartości staje się uciążliwy.
              • Najskuteczniej byłoby położyć na ścianie płytę gipsową odsuniętą od ściany na grubość wełny mineralnej i takie właśnie zastosować wypełnienie. Ale to zabiera pokój...
            • W pewnym sensie masz rację. Człowiek nerwowy więcej słyszy. Ale też chroniczne dźwięki przed którymi nie ma ucieczki powodują właśnie owy niepokój (co potwierdzają naukowe badania nad hałasem).
    • Gość: man IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.11, 09:31
    • Ja w jednym ze swoich pokoi, podczas dzielenia go ścianą gipsowo-kartonową, zastosowałem wełnę mineralną jako wypełnienie między dwoma płytami. Ściana w sumie ma grubość około 10cm, więc to pewna strata... ale wyciszenie jest pierwsza klasa. Oczywiście przenosi niskie częstotliwości, ale one nie pojawiają się zbyt często - chyba, że w pokoju gra muzyka.
      • A możesz napisać mi dokładnie jak to zamontowałeś, bo jestem laikiem i rady te przekaże fachowcom. Na przykład, czy zastosowałeś dwie płyty czy jedną i między nią a ścianą wełnę? I jeszcze mam pytanie, czym różni się właściwie sufit podwieszany od wyciszenia zwykłej ściany?
        • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 12.04.11, 19:42
          uprzejmie donosze
          ze wszelkie wynalazki typu styropian akustyczny
          akumata akuplyta firmy isover z podkladkami gumowymi pod wsporki plyt k-g plus tasmy gluszace to zwykly fotomontaz
          dzwiek przenosi sie ze scian na strop i podloge
          z wymienionych na kolejne sciany

niskie czestotliwosci zas
          to odglos krokow czy upadajacego przedmiotu
          wcale nie trzeba szukac u muzykow zeby znalezc ich zatrzesienie

specjalnie dla goscia mieszkajacego przy jednostce napedowej windy:
          prosze sie odizolowac szafa z ubraniami badz regalem z ksiegozbiorem
          to najlepiej tlumi halas

pzdr.
        • Szkielet z aluminiowych profili przykręcanych do ścian, sufitu i podłogi (oraz poprzeczne) - sam szkielet to chwila roboty nie licząc wiercenia w żelbecie). Później przykręcenie jednej ściany gipsowej. Kolejny krok to wypełnienie watą. Na koniec druga ściana. Wszystko na wkręty. No i po wszystkim gładź.
    • izolacja ścian i sufitu welną szklaną, profile i plyty regipsowe.
    • Gość: man IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.11, 10:49
      wyciszenie pokoju sprowadza się do zbudowania ścianki działowej otwartej z jednej strony, natomiast z drugiej strony przykryta rigipsem. cały pic polega na tym, jak gruba ma być ta ścianka i co ma się w niej znajdować... ciekawe linki:

www.muratorplus.pl/technika/wykonczenie-scian-i-stropow/akustyka-wsystemach-suchej-zabudowy-wnetrz-plyty-gipsowo-kartonowe_68717.html
      www.muratorplus.pl/technika/izolacje/ocieplanie-scian-wewnetrznych-welna-mineralna_57699.html
      już wiem, co zrobię u siebie - opiszę to za jakiś czas.
      • Gość: man IP: *.181.60.50.nat.umts.dynamic.eranet.pl 21.04.11, 12:31
        planuję:
        - zrobić ściankę działową jednostronnie otwartą oddaloną 1 cm od ściany właściwej. jej konstrukcja (profile U) zaizolowane taśmą izolującą akustycznie - cena ok. 10 zł/m2, 1+5=6cm
        - w ściance aku-płyta 5 cm od Isover'a (gęstość 16kg/m3) lub wełna Rockton 5 cm od Rockwool'a (gęstość 50 kg/m3) - cena 5-8 zł/m2, (nie wiem, co lepsze?)
        - przykryć konstrukcję kurtyną z maty akustycznej FD-1 z semag.pl - 37 zł/m2, 3mm
        - druga kurtyna z folii z pianką, którą stosują się pod panele podłogowe - całość 20 zł, 5mm
        - ??? zastanawiam się nad warstwą korka (i-korek.pl) - trochę drogi - 60zł/m2, 1cm
        - ostatnia warstwa z płyt gipsowo-włóknowych - jeśli zajdzie potrzeba, to podwójna (gęstość ok. 100kg/m3) - 20 zł/m2, 1,25 cm lub 2,5 cm

całość - grubość do 10 cm, cena za materiały na 14 m2 ściany ok. 1040 zł - bez opcjonalnej warstwy korka (840 zł) i z jedną warstwą płyt gipsowo-włóknowych (280 zł).

w pokoju dojdzie także do wymiany okna na dźwiękoszczelne - chroniące przed odgłosami ruchliwej ulicy.
        • Gość: gosc IP: *.tvk.torun.pl 22.04.11, 20:06
          Ja zamierzam zrobić remont z wyciszeniem jednej ściany i sufitu w II poł czerwca - dam znać jaki efekt
          • Gość: man IP: *.180.60.164.nat.umts.dynamic.eranet.pl 27.04.11, 14:32
            ok - wielu osobom przyda się info
          • Gość: Marta IP: *.111.kt.cust.t-mobile.co.uk 20.09.13, 14:34
            Hej, udalo Ci sie wyciszyc mieszkanie?:) mam 4 dzieci bad glowa I zastanawiam sie jak chic troche wyciszyc odglosy tupanie bieganie itp dochodzace z ich mieszkania, z gory dziekuje za odpowiedz
    • Gość: Tamara IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 24.04.11, 18:27
      Wątek już wiele razy przeranbiamy
      Zajrzyj sobie na forum.muratordom.pl/showthread.php?594-Wyciszenie-pokoju.....
      będziesz wiedxział jak i co wyciszyć
    • Dla potomnych...

W blokach nie da się tego zrobić. Stropowe odgłosy to przeważnie dudnienie i odgłosy niskich częstotliwości. Te z kolei mają taką "zaletę", że po napotkaniu przeszkody wzmacniają się... i potrzebują innych materiałów niż tony wysokie. Wszystkie wymienione metody skutkują na odgłosy "zza ściany" - tj głosy rozmowy, muza - o ile nie mają X-bassów... odgłosy wody itp.

Strop dla niskich odgłosów jest przeszkodą, która również drga... więc klapa. Trzeba by, wykonać dodatkowe podpory i zmniejszyć płaszczyznę sufitu pozbawioną podparcia. A, że w blokach mieszkania mają 2,5/2,4m to trzeba by chodzić w kasku. Rezonans dźwięków przenosi się również i na ściany, więc ożebrowanie sufitu też za dużo się nie zda, do tego "komory" wypełnione szmatami, czy workami po cemencie ochlapane tynkiem i popękane ściany i łączenia płyt, które w środku "świecą" pustką...

Żeby dobrze spać pozostaje gruba kołdra i puchata czapka - albo zakup porządnego sprzętu grającego... Nagrane dźwięki rozmów, klepanie schabowego, cięzkie chodzenie - odtwarzane w pętli kiedy wychodzicie regularnie na "dwugodzinny popołudniowy spacer" powinien przemówić nawet do gładkiego betona bez IQ.
      --
      yerba-mate.phorum.pl/index.php - wszystko o yerba mate
    • Gość: monika IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.02.14, 18:54
      Czy wie ktoś może, czy w Polsce można gdzieś kupić klipsy i listwy do wyciszenia ścian "Genie Clips". Producentem jest firma z Kanady, ale dystrybutora w Polsce nie mają. Ale może ktoś, gdzieś... :)
      Będę strasznie wdzięczna za jakiekolwiek namiary na to, gdyż zależy mi na czasie.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.