• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Zła praca pieca gazowego- zła wentylacja? Dodaj do ulubionych

• 05.05.11, 15:49

Witam, trzy lata temu zakupiłam mieszkanie ogrzewane piecem gazowym, który umieszczony jest w łazience. Wydaje mi się ze jest to piec z otwartą komorą spalania. problem polega na tym, że piec ciągle się wyłącza, zapala się dioda z rysunkiem domu i strzałki do góry ( nie mam instrukcji do pieca i nie moge znalezc oznaczenia znaków graficznych na piecu), piec w tym czasie mam wrażenie, że sie "wentyluje". O zamknięciu drzwi do łazienki nawet nie ma mowy, bo piec się wyłącza i smierdzi gazem, mało tego od jakiegoś czasu nawet przy otwartych drzwiach zaczyna smierdziec gazem, czujnik który zakupiłam wskazuje na gaz ( nie co). W zimę uszczelniłam okna, wydaje mi się, że ma to duze znaczenie bo gdy kąpie się i mam uchylone okno w sypialni i otwarte drzwi do łazienki jest ok. Nastepna sprawa to taka, że gdy długo gotuje w kuchni łazienka jest cała w parze, woda dosłownie spływa po scianach, oczywiście gdy piec chodzi wtedy włącza sie czujnik gazu. Kominiarze robią przegląd raz w roku. uważają ze wszystko powinno byc w porzadku.
    Zaawansowany formularz
    • 05.05.11, 15:56
      Znalazłam oznaczenie diody, która się świeci jest to: zadziałał czujnik spalin, zakłócenie na drodze przepływu spalin.
    • 05.05.11, 19:48
      Wg mnie powinne byc zalozone 2 kratki wentylacyjne(gora i dol) w drzwiach lazienki aby piec mial wystarczajaca ilosc powietrza bez potrzeby otwierania tych drzwi i rowniez okna wszystkich pomieszczen powinne miec otwory wentylacyjne aby byl staly naplyw swiezego powietrza,
      dodatkowo lazienka z kuchnia powinna niezalezna wentylacje naturalna czy wymuszona.
      • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 05.05.11, 20:45
        kociol gazowy powien byc poddany co rok przegladowi serwisanta
        tu juz nie chodzi o bezpieczenstwo
        ale o prawidlowe spalanie gazu
        czasem sie zdarzy ze wizyta i regulacja kosztujaca stowe potrawi zaoszczedzic tysiaka na spalaniu
        ta dioda nie znaczy wiele
        jest na wylocie spalin podobnie jak sonda lambda w samochodzie
        niektorzy 'mechanicy 'odczytyja blad sondy twierdzac
        ze trzeba ja
        tymczasem sonda / podobnie jak dioda/ jest tylko czujnikiem
        zapros serwismena i nie sciemniaj
    • 06.05.11, 09:14
      Ja miałam to samo, to nie jest wina pieca, tylko zapchany komin!!! I zgłoś to szybko, bo się zaczadzisz. Piec ma czujnik, że gdy nie ma wentylacji, wyłącza się sam. Tak nas nasz nowy piec uratował, bo też się wyłączał, a ja myślałam, że jest zepsuty.
      U nas kominiarz przegląd robił co rok, a jak mówiłam, że paruje, że czuć gazem, to mówił, żeby okno otwierać. A jak sami poszliśmy zgłosić do administracji, to już inna rozmowa była, bo kominiarz który przychodził, sprawdzał kratki wentylacyjne, a to był zapchany komin, tam gdzie rura od pieca idzie. A tam kominiarz nigdy nie zaglądał.
      Od razu kuli komin, to było przed sylwestrem i mówili, że dobrze że się nie zaczadziliśmy, a to była ich wina.
      Także idź szybko gdzieś to zgłosić.
      Pozdrawiam.
      --
      [url=http://lilypie.com][img]http://my.lilypie.com/sC7Jp2/.png[/img][/url]
      [url=http://lilypie.com][img]http://my.lilypie.com/CkkVp2/.png[/img][/url]
      NA ZAWSZE W MOIM SERCU: Oskar,Mateusz,Dominik[*] (maj 2007)
      • 06.05.11, 13:39
        Serwismann jest zapraszany co roku i nie szukam oszczędności w tej kwestii. W poniedziałek mam przegląd kominiarski w bloku, Najgorsze jest to że przewód spalinowy, który prowadzi od pieca do komina jest przytwierdzony na stałe z dwóch stron i nie ma do niego dostepu. Orientujecie się czy są dostepne takie przewody spalinowe z dzwiczkami, by mozna było je otworzyć i sprawdzić czy przewód jest drożny?
    • 07.05.11, 20:35
      Sama najprawdpodobniej zdiagnozowalas przyczyny. Brak powietrza do spalania.
    • Gość: inzynier IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.11, 10:09
      "W zimę uszczelniłam okna, wydaje mi się, że ma to duze znaczenie bo gdy kąpie się i mam uchylone okno w sypialni i otwarte drzwi do łazienki jest ok"

Rozszczelnij okna zanim się zaczadzisz. A jak z okien w zimę "wieje" zimnem to trzeba w domu GRZAĆ a nie blokować napływ powietrza niezbędnego do procesów spalania.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.