Dodaj do ulubionych

Prysznic bez brodzika. Dobry pomysł?

21.06.11, 10:24
Właściwie to żona wpadła na pomysł prysznica bez brodzika. Podejrzała to rozwiązanie u swojej koleżanki w domu. Trochę już się dowiadywałem co nieco na ten temat i polecono mi, abym kupił tutaj odwodnienia liniowe. Co do samego remontu, to czy jest on skomplikowany? Zapewne nie obejdzie się bez pomocy hydraulika..
Edytor zaawansowany
  • pati44 22.06.11, 22:07
    a czy to nie wymaga wkucia syfonu w podłogę? chyba trzeba się z hydraulikiem skonsultować i sprawdzić grubość stropów. Chciałam takie rozwiąznie zrobić u siebie ale projektant odradził z powodu niewystarczającej grubości stropu.
  • Gość: wojtek651 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.11, 22:17
    Przede wszystkim trzeba zobaczyć na jakiej wysokości jest odpływ.Przeważnie jest na takiej że kucie stropu nie wchodzi w grę.Raczej należy wymurować/wylać podest.
  • milamilka 24.06.11, 15:52
    Nie wierzę w nieodpowiednią grubość stropu to w ogóle nie o to chodzi. Ważne jest na jakiej wysokości wyprowadzony jest odpływ w podłodze, jeśli za wysoko nic się nie da zrobić, w blokach rzadko się udaje zrobić bez brodzika, w domkach juz jest większe pole manewru ale takie rzeczy się przewiduje na etapie projektu instalacji w-k aby ja odpowiednio podłaczyć. Jest jeszcze jeden sposób jeśli prysznic mozna zrobić np we wnęce pomiędzy ścianami to podnosi się podlogę o 10-15 cm i robi odpływ w podłodze na takim podeście.
  • Gość: Froog IP: *.range86-141.btcentralplus.com 28.06.11, 16:59
    Prysznic bez brodzika moze byc ciekawym rozwiazaniem ale to juz raczej Wet room. Mi zrobila taki shower w domu firma Frog Bathrooms z Glasgow.
  • tomi78s 15.07.11, 14:04
    z glasgow aż przylecieli Ci prysznic zrobić ?
  • Gość: KZ IP: 213.192.88.* 15.07.11, 15:02
    a co się dziwisz?
    Tanie linie do rzeszowa lataja, potem 2 godziny busikiem w Bieszczady i robota wre!
  • Gość: RomaSznajder IP: *.dynamic.mm.pl 22.07.11, 12:55
    Dlaczego nie? to jest fajne rozwiązanie dla osób posiadających większa łazienkę lub mających w domu 2 łazienki, można sobie wtedy taką kabinę wyeksponować, dla tych którzy mają łazienki o nietypowych kształtach z wnęką warto postawić na drzwi np. Aspira Sanplastu
  • joanka-r 22.07.11, 17:08
    Bardzo dobry pomysł , ja polecam w każdym razie.
    --
    ''No właśnie Wy wydajecie się nie wiedzieć o czym mowa''
    by Zia 86.
  • Gość: ania IP: *.146.99.203.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 26.07.11, 08:29
    Fajny. Tylko rzeczywiście trzeba sprawdzić, czy da się zrobić odpływ. W starym budownictwie często się okazuje, że strop jest za płytki
    tutaj znalazłam kilka informacji na ten temat
    www.ekspertbudowlany.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2209:prysznic-bez-brodzika&catid=107:zrob-to-sam&Itemid=100154
  • maksymiliang 28.07.11, 21:19
    tak, trzeba kuć w podłodze, tak aby odpływ się zmieścił.
    sama mam taki prysznic. baaaardzo polecam

yourdeathdate.info/data-a.php ( data śmierci)
  • Gość: ben-s IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.07.11, 22:13
    Wszystko super ,,wlasnie taki robie u siebie ale nie zapominajmy o cenie odplywu liniowego wiadomo jak ma byc dobry to i markowy (nie chiny) ja mam kessel 100cm a kostuje jedyne 1100 zl
  • ekabiny 08.08.11, 15:57
    Kessel to na pewno dobry wybór -możliwości jest mnóstwo małe kwadraciki (KESSEL Classic System 100 Wpust łazienkowy mały ) do wbudowania płytki, lub z kratką stalową lub długie liniowe Tekst linka-wzory, wymiary przeróżne.
  • ikaria80 08.08.11, 21:05
    Odpływ super tylko zależy jeszcze ile wody będzie musiał odebrać.Jeśli będzie deszczownica to odpływ musi mieć odpowiedni przepływ. Ja mam taką kabinkę z Kesselem i jest super.
    www.lazienkiopoczno.eu/ Kabina Camea:)
  • yamahar6-the-best 30.08.11, 20:30
    Fajne ścianki działowe można zaprojektować i zakupić w firmie Glasskoncept w Czeladzi. Polecam
  • najmniejsze 30.08.11, 21:48
    nie radzę kuć stropów :(
    --
    Architekt od najmniejszych
  • polatola3 30.09.11, 15:44
    witam
    jestem nowa ,ale chciałam się podzielić moimi doświadczeniami .Taki brodzik to super sprawa ja polecam produkty firmy Wiper odplywy-liniowe.pl/ ,są super jakości i w naprawdę fajnym wzornictwem .
  • Gość: Konrad IP: *.centertel.pl 03.10.11, 15:10
    Zrobienie prysznica bez brodzika nie jest trudne ale wymaga trochę pracy.
    Jeśli odpływ tj. trójnik w głównym pionie jest za wysoko można go obniżyć, najprościej w nowo wybudowanych osiedlach , gdzie mieszkania są puste.W kamienicach tez można obniżyć/przerobić odpływ, robiłem łazienkę u znajomego w kamienicy 3 piętrowej na ostatnim, pietrze, wyżej już był tylko strych.Jeśli chodzi o kucie stropu to teraz robią "wylewki pływające" tj. wylewka 4-5 cm a pod nią styropian, w to można się wkuć bez problemu, strop właściwy jest pod styropianem i jego nie ruszamy.Odpływ liniowy powinien myć tak ustawiony aby można było zrobić spadek z płytek w brodziku, można też pod prysznicem puścić rurę pex od ogrzewania c.o. wtedy ma się ciepłą podłogę na wejściu pod prysznic. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka