Dodaj do ulubionych

Ogrzewanie podłogowe - jaka podłoga

11.08.11, 21:32
Budujemy domz bali. Chcieliśmy położyć na podłogach panele ale podobbo nie mozna klaść natego typu ogrzewanie. Czy wiecei może jakie podłogi wchodzą w grę. Płytki odpadają, kamień naturalny jak na całą podłoge wyjdzie kosmicznie drogo...
Edytor zaawansowany
 • wikula7 11.08.11, 21:55
  Nie wiem kto Ci tak powiedział .
  Panele zarówno laminowane jak i drewniane można kłaść na podłogówkę ( oczywiście nie te najtańsze) . Musisz tylko pamiętać o odpowiednim podkładzie pod panele .
  Pozdrawiam
  --
  Mariusz
  www.pokrycia-podlogowe.pl
 • kasiak37 11.08.11, 23:38
  u mnie gres i na reszcie powierzchni parkiet warstwowy.Ogrzewanie podlogowe wszedzie.
  --
  Sygnaturka nie moze byc wyzsza niz 4 linijki tekstu-o tym mowi regulamin forum;)
 • martka_design 22.05.14, 15:50
  Do ogrzewania podlogowego idealnie nadaja sie plytki cementowe, bo ze wzgledu na material z jakiego sa wykonane i ich mase, akumuluja one cieplo, oddaja je przez dłuższy czas. Oddaja one cieplo rownomiernie.
  Płytki cementowe (tak jak wszystkie produkty z cementu) akumulują ciepło i oddają je równomiernie przez dłuższy okres czasu. Ze względu na to, że płytki są dość grube (15 mm) płytki nagrzewają się nieco wolniej niż zwyczajne płytki, ale za to ciepło oddają dłużej. Dzięki swojej grubości, a także swoim dobrym właściwościom przewodzenia ciepła na podłodze nie ma gorących bądź zimnych „plam”. Płytki cementowe nadają się zarówno do elektrycznego ogrzewania podłogowego jak i ogrzewania zasilanego centralnym systemem. W przypadku ogrzewania elektrycznego w taryfie dzień/noc, dzięki akumulacji ciepła, podłogę można ogrzewać w godzinach, gdy prąd jest tańszy mając pewność, że poza tymi godzinami podłoga będzie nadal ciepła. Przewody grzewcze powinny być ułożone 5 cm pod płytkami.
  Z resztą wzory tez są genialne Kafle Cementowe - wzory

  Tutaj jest video z instrukcja jak je ulozyc: Jak układać płytki cementowe


  Kafle Cementowe - ciekawe aranżacje łazienek i kuchni
  --
 • joanka-r 12.08.11, 00:31
  jeśli podłogówka wodna to tak....
  --
  ''No właśnie Wy wydajecie się nie wiedzieć o czym mowa''
  by Zia 86.
 • cyklina-klimkiewicz 12.08.11, 06:42
  Można, ale trzeba wybrać takie które można i położyć w sposób zgodny z instrukcją producenta. Trwałości nadzwyczajnej oczekiwać nie należy, jakoś dom z bali i podłoga z paneli mi nie pasuje. Zamiast tych paneli kamień naturalny, to właściwy wybór, trwałość,wygląd. Jak natura, to natura.Panele zupełnie nie pasują do takiego domu. B.Klimkiewicz.
 • fredi07 09.06.15, 23:31
  Panie Bogumile rzadko się zgadzamy ale tu popieram. Jak dom z bali to może nie koniecznie ogrzewanie podłogowe. Tradycyjne ogrzewanie i deski na podłogę.
 • darecki_s 20.08.11, 18:12
  A dlaczego płytki ceramiczne odpadają? Ostatnio widziałem bardzo ciekawe, takie ciemne, do złudzenia przypominają deski drewniane, nie pamiętam firmy, ale widziałem ją w Jankach, na parkingu w zbudowanym na pokaz domu.
 • Gość: T.W. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.11, 20:51
  Można zastosować typową konstrukcję podłogi na legarach o ich zagęszczeniu dającym stabilność przy deskach sosnowych grubości 20mm lub dębowych 30mm. Można zastosować ogrzewanie wodne oraz elektryczne z termoregulatorem o max strumieniu ciepła 80w/m2. Temat wykraczający poza ramy forum wymagający dokładnych obliczeń stosownych do konstrukcji budynku jak i konstrukcji podłogi. Pozdrawiam.
 • Gość: partner IP: *.serv-net.pl 25.08.11, 18:35
  Polecam

  Wypożyczalnia sprzętu budowlanego www.partner.gniezno.pl
 • Gość: T.W. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.13, 13:54
  PODŁOGI DREWNIANE
  DESKA LITA STABILIZOWANA POPRZECZNIE


  Podłogi z litych desek, najbardziej cenione za swą naturalność, mają ograniczenia w zastosowaniu ze względu swą kurczliwość i wypaczanie w stopniu zależnym od rodzaju drewna i usłojenia poszczególnych elementów posadzkowych.
  Substytutem desek litych są wszelkie odmiany desek warstwowych, gdzie stabilność wymiarowa jest odwrotnie zależna względem trwałości. W prostszym przekazie, deski warstwowe z cienką okładziną licową są bardziej stabilne, lecz o ich cyklinowaniu trzeba zapomnieć.
  (Badania Forest Products Laboratory, Forest Service, USDA i University of Wisconsin.)
  Innym rozwiązaniem poprawienia stabilności drewna jest jego modyfikacja termiczna, jednak zmieniona i nie zawsze trwała barwa drewna daje ograniczone możliwości w wyborze.
  Innowacyjnym rozwiązaniem jest sposób stabilizacji poprzecznej masywnych desek podłogowych.
  Istotą wynalazku, zgłoszonego w Urzędzie Patentowym RP, jest wklejenie prętów drewnianych w poprzek deski, w środkowej części jej grubości.
  W uzasadnieniu należy wskazać, iż każde drewno pęcznieje lub kurczy się w poprzek usłojenia. Kurczliwość poprzeczna uzyskuje wartość kilkunastu procent, natomiast pęcznienie czy kurczenie drewna wzdłuż jest minimalne i w praktyce pomijane.
  W zakresie wytrzymałości na ściskanie lub rozciąganie drewno wzdłuż usłojenia jest nawet kilkunastokrotnie odporniejsze niż w przypadku obciążeń w poprzek usłojenia.
  Wykorzystanie powyższych właściwości umożliwia ograniczenie odkształceń drewna, a prezentowany sposób ogranicza je w strefie środkowej. Zmniejsza to podatność na odkształcenia wynikające z przyczyn zewnętrznych - zmiana wilgotności i wewnętrznych - paczenie drewna powodowane jego anizotropią.
  W efekcie posiadamy najbardziej naturalną podłogę z desek litych, o stabilności desek warstwowych, praktycznie bez ograniczenia w zakresie ilości renowacji.
  Taki rodzaj desek możemy zastosować w pomieszczeniach ogrzewanych okresowo, o zmiennej amplitudzie temperatur i wilgotności lub w budynkach posadowionych na terenach o podwyższonej oraz zmiennej wilgotności zewnętrznej.
  Jednak najszersze zastosowanie deski stabilizowane poprzecznie znajdują w budynkach lub pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym.
  Tego typu deski możemy zastosować jako klejone do podkładu grzewczego jak i w lekkiej konstrukcji podłogi, gdzie przewody grzewcze umieszczone są pod deskami a między legarami.
  Należy wiedzieć, że deska dębowa lita grubości 20mm posiadając opór cieplny 0,1 m2K/W mieści się w dopuszczalnym przez normę PN – EN 1264 R < 0,15 m2K/W. Podobny opór cieplny mają deski warstwowe grubości mniejszej – 16 mm.
  Tu twarde, lite drewno ma zawsze przewagę.
  Również stabilizowana deska jesionowa nie stanowi problemu, a przy jej oporności cieplnej w porównaniu do deski dębowej, wystarczy podnieść temperaturę czynnika grzewczego zaledwie o około 1°C.
  Podsumowując, lite deski podłogowe stabilizowane poprzecznie są alternatywą dla podłóg warstwowych, która daje komfort posiadania solidnej, masywnej podłogi bez obaw dotyczących nadmiernej pracy drewna.
  Autorem i właścicielem powyższego sposobu stabilizacji desek podłogowych jest
  Tadeusz Wożniak Zakład Stolarski Parkiet Komplex Mława.
 • Gość: Kamino IP: *.adsl.inetia.pl 17.07.13, 15:08
  Panele jak najbardziej, ok w przypadku deski warstwowej nie każdy rodzaj, ale też spokojnie można kłaść na podłogówkę, trzeba czytać tylko najpierw wytyczne producenta.
 • Gość: Kamil Rz. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.13, 14:53
  Ja będę chciał założy ogrzewanie podłogowe ale elektryczne (dokładnie elektryczne maty grzewcze) czy wiek ktoś może czy można to kłaść pod panelami ?? Wiadomo to nie woda ale prod czy jest możliwe aby panele mogły by się zapalić ??
 • mojdomtoja 19.12.13, 15:00
  Jeżeli kamień odpada to deski warstwowe na pewno można kłaść na to ogrzewanie a wybór jest bardzo duży tylko upewnij się, że producent daje gwarancję.
 • Gość: Kamil Rz. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.13, 15:06
  To będę musiał przejść się tam gdzie kupiłem panele czy dają jakieś atesty albo coś.
 • Gość: Luiz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.12.13, 14:39
  Tylko pod spód nie można dawać podkładów korkowych, mają zbyt dobrą izolację termiczna i ogrzewanie będzie mało efektywne.
 • Gość: zebroa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.01.14, 20:55
  W każdym większym sklepie z podłogami drewnianymi znajdziesz deski typu Barlinecka, które się bardzo dobrze nadają na podłogówkę.
 • Gość: mlnaa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.14, 19:33
  nie tylko w dużych sklepach znajdziesz taką podłogę w mniejszych też mają i można negocjować rabaty.
 • Gość: Zuza IP: 95.141.28.* 28.02.14, 18:30
  Czy któraś z podłóg NelaOne lub FinishParkiet nadaje się do ogrzewania podłogowego. I czy warstwowe nie będą się rozwarstwiać?
 • Gość: samama IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.03.14, 12:48
  Warstwowa podłoga nadaje się do ogrzewania podłogowego, tak nam przynajmniej sprzedawca w Voxie objaśniał.
 • Gość: Marysia IP: 95.141.20.* 02.03.14, 17:59
  Jak kupowałam deski w FinishParkiet w Warszawie, to sprzedawcy mówili, że jest mozliwość położenia ogrzewania podłogowego pod drewnianą podłogę. Dokładnie to nie wiem, bo nie byłam zainteresowana, ale możesz zadzwonić i popytać u źródła :)
 • Gość: smok_analog IP: *.icpnet.pl 06.05.14, 11:14
  Z tego co mi wiadomo, na podłogówkę możesz układać spokojnie panele, tylko jeśli masz kasę na drewno to… po co? :) drewno lepsze! :) pamiętaj tylko, że lite deski nie bardzo się sprawdzają, bo mocno pracują (nawet te stabilne gatunki). Mnie przekonał parkieciarz do warstwowych. Trochę się podśmiewałem, że to takie panele tylko z drewna, ale w jak zobaczyłem na żywo u znajomych, a potem w salonie – za nic nie da się odróżnić od litej deski. To drewno i to drewno, a warstwowe jest stabilniejsze, więc na podłogówkę będzie ok. Ja wybrałem podłogę Bauwerka, jak trochę poczytasz, wszędzie piszą, że najlepsza na podłogówkę. U mnie już drugi sezon i wygląda idealnie. Oczywiście dbam o to, żeby nie nakręcać na maksa, ale to chyba dla każdego kto ma ogrzewanie podłogowe jest jasne… :)
 • Gość: Gość IP: 176.103.169.* 06.05.14, 15:15
  Deska podłogowa lita, masywna a deska warstwowa to tak jak Mercedes w oryginalnym wydaniu i Mercedes z wyposażeniem Trabanta.
  Drewno lite również nadaje się na podłogówkę i nawet lepiej przewodzi ciepło od warstwówek. Kwestia jakości materiału i fachowości wykonawcy.
 • Gość: Tola IP: 83.238.158.* 21.05.14, 14:38
  Podłogi drewniane nadają się na ogrzewanie podłogowe, najlepiej olejowane, warstwowe. Nie jetem specjalistą, gdybym szukała odpowiedzi na takie pytanie, to sprawdziłabym strony sprzedawców parkietów np. Parkiet Studio, gdzie podane są informacje dotyczące ogrzewania podłogowego pod parkietem :) Inna rzecz, czy to się sprawdza i czy nie jest to zbędny wydatek, zwany sztuką dla sztuki :) Pozdrawiam i życzę powodzenia
 • Gość: Twój Raj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.14, 21:41
  Tekst linka
  To chyba jakieś mity, bo dobrze położona płytka nie ma prawa nigdy odpaść, a jest najlepsza na ogrzewanie podłogowe !!!
 • kruku87 06.03.15, 11:35
  Dopiero niedawno dowiedziałem się o możliwości położenia ogrzewania pod parkietem. Zawsze myślałem, że to opcja zarezerwowana tylko pod płytki, co też planuję w łazience. Jednak warto czasami poodwiedzać fora internetowe :)
 • fredi07 10.06.15, 23:57
  Jak chce się sprzedać i zarobić to wszystko można. Dom z bali to ściana z drewna dobra bo mrozu nie przepuści. Ogrzewanie podłogowe dobre bo grzało będzie przez drewno.
  Pan w sklepie zarobi jak sprzeda. Dla kasy to i wmówią, że i Wisła z Gdańska popłynie do Krakowa.
 • erzecznikknauftherm 30.06.15, 12:38
  Knauf Therm oferuje specjalne styropiany podłogowe dla zastosowania w systemach ogrzewania podłogowego - KNAUF Therm EXPERT FLOOR HEATING. Oprócz parametrów izolacyjnych , upraszczają one montaż samego ogrzewania znacznie go przyspieszając gdyż posiadają wypustki utrzymujące kierunek ułożenia rur grzewczych.
 • ewciakos 09.06.15, 11:54
  Teraz to już chyba nie ma większego znaczenia jaka podłoga, kwestia znalezienia dobrej ekipy, która to rozwiąże. My mamy np. podłogówkę i na tym drewnianą podłogę, ale to wymagało gimnastyki ze strony panów od ogrzewania i ludzi od kuhn którzy odpowiadali za podłogę. Także kwestia dogrania ludzi i możliwości :)
 • fifilen 14.03.19, 10:01
  My mamy w całym domu ogrzewanie podłogowe + kanałowe i cały rok jest przyjemnie ciepło :) co więcej w całym domu mamy drewno na podłodze - nawet w kuchni i łazience :D panowie z www.roble.eu powiedzieli, gdzie zamawialiśmy podłogi że na ogrzewanie podłogowe jeśli drewniana podłoga, to tylko warstwowa, więc wszystkie deski, teak do łazienki też, wybraliśmy warstwowe. Co prawda nie jest to tak dobre przewodzenie jak u sąsiadów, którzy mają kamień na podłodze, ale nic się z naszą podłogą złego nie dzieje (mija już 5 rok), a wygląda super :)
 • chrisss 08.04.19, 20:44
  Hej
  Co o tym myślisz?
  allegro.pl/oferta/dzwonek-bezbateryjny-bezprzewodowy-wodoodporny-k33-7968136455

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka