Dodaj do ulubionych

Jak usunąć naklejki z nowych szyb?

05.10.11, 08:36
Witam
Wczoraj zamontowano mi nowiutkie okna i dzisiaj zabrałam się za ich mycie. Niestety naklejki na szybach bardzo mocno siedzą i jak próbuję je zerwać, to najczęściej klej zostaje na szybie, a mnie w ręku zostaje tylko strzępek papieru :(. Czy znacie jakieś metody, jak skutecznie pozbyć się tych naklejek, bez porysowania szyb? Dzięki za wszelkie pomysły, pozdrawiam.
B
Edytor zaawansowany
  • trini80 05.10.11, 09:55
    Często pomaga oliwka dla dzieci, mocno nasącz szmatkę i jazda!
  • Gość: hugo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.10.11, 11:59
    Bremsenreiniger lub Brake Cleaner, najlepszy środek do naklejek.
  • piegoosek 05.10.11, 16:58
    najlepszym "srodkiem" jest zwykly skrobak do szyb, papier schodzi wraz z klejem, pozniej mycie ciepla woda z odrobina plynu do naczyn, na koniec standardowe pucowanie. jestem krotko po czyszczeniu, nic nie pomoglo tak jak zwykly skrobak za zlotowke :) powodzenia!
  • jadwiga_r 05.10.11, 21:26
    Benzyną ekstrakcyjną.
  • cyklina-klimkiewicz 06.10.11, 08:18
    Też tego używam. Najpierw mechanicznie, potem tradycyjnie. Trzeba trochę uważać by nie porysować szyb. Nić na siłę. B.Klimkiewicz.
  • Gość: escorpion IP: *.asw.waw.pl 06.10.11, 10:40
    Ja polecam WD-40, świetnie się sprawdza :)
  • baaaa 12.10.11, 21:53
    Dzięki za wszelkie sugestie. Ostatecznie zmyłam bezproblemowo wacikiem kosmetycznym nasączonym acetonem - bez drapania, tarcia i rysowania szyb :).
  • jungler 13.10.11, 19:29
    Witam! Moja metoda, sprawdzona od lat to ogrzewanie nalepek suszarką do włosów. Podnieś potem jeden róg nalepki i susz suszarką pod nim, delikatnie odrywając powoli nalepkę. Ta metoda nie zostawia żadnych śladów po nalepce. Tą metodą zdejmuję nalepki z listew przypodłogowych, kubeczków itp. Pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka