Dodaj do ulubionych

lazienka-szczeliny miedzy wanna a sciana z kafli

07.01.12, 22:06
Witam, jestesm po raz 1. na forum i potrzebuje kilku porad. Remontujemy stary dom w Anglii, niestety standard wykonczenia wola tu o pomste do nieba. Nie mam doswiadczenia ani zdolnosci technicznych, niestety fachowcom, ktorych tu zatrudnialismy polpeniaja same bledy... Bardzo prosze o pomoc!

Na razie problem pierwszy: (lazienka nie bede sie rozpisywac o krzywej scianie, trudno, to jakos przezyje, choc kafle wyszly nierowno i bede musiala wstawic tam jakas polke a takze o innych problemach). Kafle wszedzie sa nierowno dociete i sa duze szczeliny na styku powierzchni, np. wanna-sciana lub sciana-sufit. Facet powiedzial, ze tak sie robi, bo sciana pracuje i mamy to zakleic silikonem. Wydaje mi sie, ze te szpary sa za szerokie, myslalam o uzyciu fugi lub moze gipsu? A moze w niektorych miejscach mozna wstawic jakies biale listwy?
Edytor zaawansowany
  • cyklina-klimkiewicz 08.01.12, 04:53
    Duże, to jakie? Gips się nie nadaje,chłonie wodę.Szczeliny między kaflami zależą od wielkości (rozmiaru) .B.Klimkiewicz.
  • calleh 08.01.12, 11:29
    middlesex napisała:

> Kafle wszedzie sa nierowno dociete
    > i sa duze szczeliny na styku powierzchni, np. wanna-sciana lub sciana-sufit.

ściana-wanna - jeśli w narożniku ścian nie będzie kąta prostego lub brak płaszczyzny ścian to tak niestety będzie, to efekt złej pracy glazurnika; tak czy inaczej tę szczelinę wypełnia się silikonem, zazwyczaj białym (kolor wanny) lub można zastosować listwę PVC ale uprzednio szparę pomiędzy elementami też należy wypełnić silikonem

> . Wydaje mi sie, ze te szpary sa za szerokie, myslalam o uzyciu fugi lub moze g
    > ipsu?

broń Boże gipsem, fugą itp, jeśli idzie o szparę między sufitem a glazurą to proponuję akryl, lub jeśli szpara jest rzeczywiście spora to wypełnić jakąś szpachlą (może akryl szpachlowy?) z przerwą od sufitu ok. 3mm i tam akryl i pomalować

--
    pozdrawiam
    COLOR-owe wnętrza
  • middlesex 08.01.12, 12:50
    dziekuje za odpowiedzi. szpary sa roznej szerokosci, mam wrazenie, ze po prostu niechlujnie obciete, poniewaz w niektorych miejscach kafle idealnie stykaja sie z wanna w innych szpary na pol palca.

a jesli chodzi o listwe pcv to chcialabym wykorzystac ja do zasloniecia b. szerokiej szczeliny miedzy panelem obudowujacym wanne a sama wanna. jak ja zamontowac? rozumiem, ze jakos trzeba ja umocnic silikonem?

dzieki za ostrzezenie z gipsem!
  • legendarnyksi 11.01.12, 12:25
    powiem tak ja bym zerwał te płytki i sam położył.
  • Gość: sv IP: *.internetia.net.pl 03.02.12, 03:51
    Jebnij na sufit płytę gipsowo-kartonową - ma grubość1,2cm plus grubość konstrukcji/kleju/wkrętów. Zakryje nierówności płytek przy suficie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka