Dodaj do ulubionych

Jaka drabina?

18.03.12, 12:28
Witam ! Zastanawiam się nad kupnem drabiny aluminiowej 3x 10 lub 3x11. Czy moglibyście mi coś doradzić, oferta jest dość duża a ja nie mam specjalnego rozeznania w temacie. Co sądzicie o drabinach aluminiowych spawanych?. Będę wdzięczy za każdą podpowiedz.
Edytor zaawansowany
  • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 18.03.12, 18:54
    drabine dobiera sie do maksymalnej wysokosci na jakiej zamierzasz pracowac
    pewnie ze nie ma drabin o wysiegu 20m
    tzn sa tylko nie do uzytku indywidaulnego
    spawane to chyba jezeli wazysz 150 kg
    w sumie to nie mecz glowki
    dobre drabiny robi krause
    kupisz taka bedziesz zadowolony
    kupisz innej firmy
    tez bedziesz zadowolony bo nie uzytkowales drabiny krausego

ogolnie rzecz biorac zauwazylem ze niewielu ludzi potrafi bezpiecznie korzystac z drabiny
    niby rzecz prosta
    a jednak
    radze skupic sie na czytaniu instrukcki uzytkowania
  • Gość: EVOlution IP: *.ghnet.pl 21.03.12, 18:55
    Krause, Drabex z tańszych Hofmann, ale przy rzadkim użytkowaniu to prawie to samo, jak ktoś często korzysta, to raczej wie co kupić ;)

Pozdrawiam,
  • Gość: jurko IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.02.14, 15:02
    no ja mam wlasnie drabine Krause ze sklepu mjt. Sprawdza się swietnie, widac ze dobra jakościowo. A do tego akurat trafilem tez na dobra cene
  • krzychu8012 15.11.13, 10:28
    Ja polecam drabiny z altrex-lero. tanie nie są ale nic lepszego nie znajdziecie..
  • elektryk_warszawa 19.11.13, 21:04
    osobiście używam ( od 3 lat ) drabiny aluminiowej KRAUSE 3 x 10 ... i jest ok , tak ze polecam ta markę .
    --
    elektryk.org.pl Elektryk 24h Warszawa
  • krzychu8012 13.01.14, 15:55
    Ja jak wjechałem z drabiną KRAUSE ((fioletowe stopki)(marka tak zachwalana przez użytkowników forów którzy nawet nie wiedzą o istnieniu innych lepszych,drabin) na dużą budowę to behapowiec kazał mi z tym sp......ać do domu firanki wieszać. Z drabina ALTREX już nie było tego problemu a i komfort pracy też nieporównywalny.Ciekaw jestem czy po jednorazowym użytkowaniu drabiny altrexu, użytkownik marki krause wypowiadałby się o niej nadal pozytywnie. Pewnie nie bo ja jestem tego żywym przykładem. Ludzie jak nie zobaczą to sie nie przekonają i piszą o czymś co według nich jest super-extra a w rzeczywistości jest tanią marketówą. jeszcze jeden przykład z życia wzięty- kilka lat temu u sąsiada jakiś dekarz poprawiał fartuchy nadrynnowe. Miał (jak twierdził) najlepszą drabinę jaka jest (oczywiście Krause) dostępna w polsce-lepszych nie ma... Zinterpretujcie to sami.
  • Gość: maciej IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 22.02.14, 21:51
    ja kupowałem drabinę aluminową w mjt w Warszawie. Mają duży wybór, a już pracownicy ci najlepiej doradzą, która będzie najlepsza w twoim przypadku
  • Gość: xyz IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 14.03.14, 07:43
    ja w mjt kupowalem drabine firmy drabex i tez myslalam o podescie ze zmienna wysokoscia bo tez moze sie przydac
  • zenek_1975 22.10.14, 13:28
    Miałem podobny problem... Trafiła mi się większa robota w Holandii za fajne pieniądze. Pierwszego dnia zostałem wyrzucony z budowy z drabinami wielofunkcyjnymi aloss oraz podestem roboczym... zmuszony byłem do kupna nowych narzędzi do prac. Znalazłem sklep z drabinami Altrex. Bhapowiec jak zobaczył drabiny nawet nic nie powiedział... Drabiny mają już ponad 4 lata i przy intensywnym użytkowaniu nic się z nimi nie stało. Jakiś czas temu znalazłem je w Polsce Altrex Mounter
  • robertkucharski 27.02.14, 18:32
    Też skłaniam sie ku KRAUSE, mam i jestem zadowolony, dzieki niej każdy remont przebiega sprawniej
    --
    Z pasji do Jakości
  • Gość: k42z100 IP: 213.192.88.* 28.02.14, 08:16
    są jeszcze dobre a raczej znakomite z Faraona.
  • Gość: dimetylo IP: *.dynamic.chello.pl 28.02.14, 09:53
    Zapraszam na stronę www.kolnierze-24.pl
    Szeroka oferta dla hydraulików,instalatorów oraz firm
  • Gość: Moron IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.04.14, 12:04
    Jak chodzi o drabiny to dla mnie jedne z lepszych i solidniejszych sprzedaje ECI www.eci.com.pl/pl/20-drabiny-podesty-schody-przejscia
  • Gość: k42z100 IP: 213.192.88.* 23.04.14, 13:46
    żałosne, nie stać na reklamę?
  • jeepster 16.12.14, 04:11
    Nie wiem jak to wygląda na rynku europejskim, ale w USA i Kanadzie drabiny aluminiowe to są raczej do zastosowań amatorskich. Praktycznie wszyscy profesjonaliści używają drabin z włókna szklanego. Z tego, co wiem to przy pracach w pobliżu instalacji elektrycznych tylko drabiny z włókna szklanego są dopuszczalne. Aczkolwiek drewniane też mogą być stosowane.

Pozdrawiam….
  • sl.wwk 13.05.15, 06:22
    Szukam drabiny jednoczęściowej z której można zrobić ewentualne 2-nożną. Różne zastosowania, głównie monterskiej. Na co zwracać uwagę?
  • k42z100 20.02.17, 21:48
    to prawda, takie drabiny z włókna szklanego widuję, produkuje je Firma Faraone,
    (ogólnie ludzie tu pieją o Briksie, Alve, Krauze itp a nikt nie wspomniał, że profesjonalne drabiny to tylko u faraone ;)
  • a-kolod 13.05.15, 11:37
    Super ofertę ma firma KRAUSE. Godne polecenia, także produkty Altrex-Lero jak ktoś wspomniał, też fajna oferta.

Drabiny dobre, solidne
  • szarpak21 13.05.15, 20:53
    aluminiowa spawana ... ja korzystam z krause ... jestem zadowolony ... powiedzmy ze to mercedes drabinowy .

--
    www.elektryk.org.pl/ Elektryk Warszawa
  • radomy 10.07.15, 08:29
    A jakiej konkretnie? Pytam, bo szukam jakiejś wygodnej i trwałej drabiny 2-częściowej.
  • philippiak 10.07.15, 16:07
    Generalnie drabiny krause, eurostyl czy forte to mniej więcej ta sama półka jakościowa. Są wytrzymałe, posiadają antypoślizgowe szczeble i podnóżki.
    Szukaj wśród tych drabin www.alve.pl/oferta/drabiny-aluminiowe/drabiny-czesciowe-uniwersalne,241. Wiesz, może nie należą do najtańszych, może w markecie znajdziesz taniej - ale markowa drabina posłuży Ci po prostu dłużej.
  • k42z100 21.02.17, 16:43
    a ile pali na 5 metrów?
  • expertgrupytopex 15.07.15, 23:21
    Dzień dobry. Proszę określić na ile intensywnie i w jakich warunkach (wnętrze, podwórko) ma być używana drabina. Podstawowym wyznacznikiem przy takim zakupie powinno być bezpieczeństwo - drabina musi być wytrzymała i nie może się sama składać. Nie powinno się jej również przechowywać w miejscu, gdzie będzie wystawiona na działanie czynników atmosferycznych, co obniży jej trwałość. Pozdrawiam, Tomek, Grupa Topex
  • raamzi 06.08.15, 06:37
    A ja szukam takiej małej drabiny/podstawki do domu. Takie do wysokości 1 m aby sięgnąć po coś co znajduje się wysoko, czy umyć okna. Czy te marketowe będą okey?
  • bezkas 06.08.15, 13:31
    Takie drabiny w marketach budowlanych masz po około 100 zł za sztukę. Ceny markowych drabin zaczynają się od około 200 zł za sztukę.
    Nie wiem dokładnie na czym Ci zależy, ale sprawdź sobie jeszcze tą tutaj: sklep.kb.pl/mala-drabinka-trzystopniowa-mini-3,3,334,323. Znajomy zamawiał ją jakiś czas temu i jest zadowolony. Lekka, szybko się składa i rozkłada i do tego stabilna.
  • nemeczek22 07.01.16, 00:48
    Myślę, ze nie ma co za długo dyskutować - najlepiej zwrócić się prosto do fachowców, którzy doradza jaką drabinę wybrać, ja mogę polecić tego dystrybutora www.drabiny-krause.dmn.pl
  • maras331 07.04.16, 14:54
    Ja ze swojej strony mogę polecić producenta drabin aluminiowych. Solidne wykonanie i atrakcyjne ceny briks.pl
  • alinaosuch 08.04.16, 08:18
    myślę że do normalnego domowego użytkowania drabina ze średniej półki cenowej w zupełności wystarczy :)
  • pawel-osik 18.04.16, 15:26
    Jeżeli szukasz porządnej drabiny aluminiowej to najlepiej wybrać drabinę ze strony alve.pl w ich ofercie można znaleźć drabiny dostosowane do potrzeb każdego, kto potrzebuje pomocy w pracach na wysokości w domu czyli, wieszanie firan, malowanie, porządkowanie szaf w pełnej zabudowie.
  • szymonka87 30.04.16, 18:04
    Sporo osób pisze tutaj o drabinach Krause - wcale się nie dziwię, bo moim zdaniem jest to najlepszy producent drabin dostępnych na naszym rynku. My mamy drabinę od Krause i mogę powiedzieć, że jest przede wszystkim funkcjonalna, a do tego naprawdę praktyczna. To że solidna - tego mówić chyba nie muszę :) Zainteresowanych odsyłam na stronę producenta, www.krause-systems.pl, tam można zobaczyć, jakie rozwiązania mają w ofercie i wybrać coś dla siebie.
  • k42z100 21.02.17, 16:42
    skoro macie drabine krause to z pewnościa Twoja opinia o tej marce wychodzi z ust mega-eksperta!
    Boszzzzz, logika powalająca.
    A jaka suszarkę do włosów używasz?
  • januszrojak12 18.12.16, 19:03
    Temat pewnie mało aktualny, ale nie ma co przepłacać za drabiny ewakuacyjne topowych firm typu kryno czy crause, bo tak naprawdę płacisz za markę a nie za jakość. Ja używam drabin do magazynów, bodajże od ostatniego roku weszły idiotyczne przepisy o specjalnych wymogach drabin i musieliśmy hurtowo zamówić. Najtańsze drabiny i w sumie jedyny sklep online który działa prawidłowo w branży drabin ewakuacyjnych to taniedrabiny.pl od firmy hermann. Drabiny jak drabiny, spełniają wymogi bhp itd. ale to co najlepsze to kontakt z firmą, coś mi źle zliczyło na fakturze, to od razu dostałem telefon i od razu wygenerowana nowa proforma i na drugi dzień drabka wysłana
  • k42z100 13.05.19, 09:25
    hehe, same zaprzeczenia i głupoty, piszesz, jedyny sklep online który działa prawidłowo w branży drabin ewakuacyjnych to nietaniedrabiny.pl, bzdura, pewnie sam pokrętnie reklamujesz swój sklep, hehe
    Sklep działa prawidłowo ale coś źle naliczają na fakturze i wielka radość bo naprawili co schrzanili, no dobre,
    na drugi dzień drabka wysłana, też mi rewelacja...
    Mogłeś jeszcze napisać, że przysłali to co zamówiłeś i to wielki sukces :)
    Pozdrawiam młodzież wchodzącą na rynek handlowy
  • piotraz.30 29.12.16, 08:57
    Polecam zapoznać się ze stroną www.rusztowania-drabiny.com.pl mają tam szeroki wachlarz drabin niemieckiej firmy Krause oraz włoskiej firmy Faraone. Co do wcześniej wspomnianej drabiny Corda to nie dziwię się że bhp się doczepiło jest to tzw. wersja marketowa ale Krause ma też serię półprofesjonalną Monto a także profesjonalną Stabilo i z nimi nie było by problemu co do ceny dobry towar musi kosztować polecam jeszcze raz odwiedzić stronę www.rusztowania-drabiny.com.pl lub zadzwonić chłopaki dobrze zorientowani na pewno pomogą dopasować odpowiednią drabinę no i co jest najważniejsze dają fajne rabaty.
  • k42z100 20.02.17, 21:52
    faraone ma drabiny 3 elementowe o ściance w podłużnicy grubości 2,4 mm. Przez to też sa cięższe od innych. Te drabiny zresztą maja wiecej atutów
  • basia13.07 30.12.16, 21:29
    Hej, my mamy u siebie drabinę aluminiową Krause Systems - zdecydowanie polecam, świetna marka. Drabina jest funkcjonalna i solidna :) Przydaje się w wielu sytuacjach, nie tylko podczas remontu :)
  • k42z100 20.02.17, 21:53
    a aja mam drabine drewnianą handmade - zdecydowanie polecam, świetna samoróbka. Drabina jest funkcjonalna i solidna :) Przydaje się w wielu sytuacjach, nie tylko podczas remontu :)
  • hsc.budrempol 08.03.17, 12:46
    Jeśli drabina do użytku domowego to myślę, że drabiny Drabex. Ja mam trzy elementy po 9 szczebli używam ją w domu na swój użytek nic więcej mi nie potrzeba podobno polski producent nawet dostałem w gratisie haczyk na wiadro XD. W pracy (usługi remontowe) mamy drabiny z belgi albo holandi nazywają się Altrex i to właśnie trzy elementy po 10 szczebli. Człowieku nie do zdarcia nie widziałem jeszcze takiej drabiny nie jest zrobiona z profila tylko dwu ceownika. Chłopaki ostro je traktują wiadomo jak to na budowie. Wcześniej były markeciaki z Obi masakra strach było na nie wchodzić z wiadrem heheh.
  • znasz_prawde 25.11.17, 18:52
    Może jakaś opinia o drabinach HOHER ?? Nigdzie nic nie można znaleźć. Cena niby atrakcyjna ale sprzedaż tylko przez olx i allegro ... żadnych stron niemieckich na co wskazuje nazwa, ... ??? Opinie na all 100 % pozytywne ale napisali sobie je sami bo powtarzają się w kólko, z nowymi datami te same wpisy i te same nr transakcji. Więc chyba należy uważać ..!!!
  • dartho2 07.07.18, 11:28
    No Myślę że na dzień dzisiejszy najlepsza opcją są drabiny FASS ewentualnie Krause ale w porównaniu ceny do jakości to zdecydowanie drabiny FASS polecam, są jeszcze inne ale to po prostu chińszczyzna
  • michal_brogowski 10.07.18, 12:31
    ja mam BAYERSYSTEM 3 x 10 z castoramy i sobie chwale, nie chcialo mi sie szukac i kupilem taką która wydawała się solidna, jak narazie sie sprawdza

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.