Słabe ciśnienie ciepłej wody.

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,mam problem gdyż spadło ciśnienie ciepłej wody w jednym z punktów poboru-w kuchni.
    Ciśnienie wody zimnej w baterii w kuchni jest ok,jak przekręcę na ciepłą jest dużo słabsze.
    Mam piec centralnego ogrzewania Junkers.Ciśnienie wody ciepłej i zimnej w innych miejscach w domu jest ok.
    Co może być przyczyną problemu?Bateria? Będę wdzięczny za podpowiedzi.pozdrawiam,
    • IP: *.dynamic.chello.pl

Gość: Rura 10.04.12, 15:38 Odpowiedz
      Ja też mam junkersa do CW i z dośw. wiem, że spadek albo wzrost ciśnienia na wylocie CW z reguły wróży pęknięcie membrany. W takim jednakże przypadku pociągałoby to za sobą zmianę temperatury wody na wszystkich wylotach. Jeżeli usterka jest tylko na jednym to masz najprawdopoodobniej zapchaną baterię na siatkach filtru. Najpierw odkręć końcówkę kranu i zbadaj-oczyść sitko. Jeżeli nie poskutkuje sprawdź czy nie masz przypadkiem zainstalowanych siatek na wejściu do baterii - usuń je po uprzednim demontażu baterii. W bardziej idiotycznych konstrukcjach siatki montowane są nawet wewnątrz baterii. Ogólna porada: w przypadku posiadania Junkersa usuń WSZYSTKIE siateczki filtrów baterii na przelocie CW bo na nich osadza się kamień który ZAWSZE, prędzej czy później, powstanie. Ja u siebie zawsze demontuję te cholerne siatki i nigdy nie mam problemów z zapychaniem.
      • 10.04.12, 17:47 Odpowiedz
        wyobraź sobie że te cholerna siateczki po coś są.

Ciekawe bedzie jak je usuniesz a potem zgłosisz reklamacje na baterie a serwisant wystawi Ci rachunek :)

Jak już ktoś decyduje sie na tak idiotyczne rozwiązanie jak przepływowy piec gazowy to powienien dbac o czystość instalacji i czyścic filtry a nie je wyrzucać.
        --
        Kasia posprzątała mieszkanie, wyprowadziła psa na spacer, odrobiła lekcje, ale mama i tak zauważyła, że jest w ciąży.
        • 10.04.12, 20:04 Odpowiedz
          dziękuję za porady,oczywiste jest podejrzenie baterii.Sitko na końcówce i tak oczyściłem bo robię to regularnie.Natomiast zastanawiam się czy nie ma jakiegoś innego sitka na wejściu do baterii i to takiego,które jest osobno na wodę zimną i ciepłą,bo z ciśnieniem zimnej nie ma problemu.
          Natomiast zupełnie nie rozumiem drugiej,dosyc nerwowj wypowiedzi.Otóż mam pzepływowy piec co i cwu i na mój mały dom i czteroosobową rodzinę jest to dobre,sprawdzone rozwiązanie.Poza wymienionym problemem nigdy nie było żadnego kłopotu ani z co ani z cwu.podrawiam
          • 11.04.12, 16:56 Odpowiedz
            ron5 napisał:

> .Otóż mam pzepł
            > ywowy piec co i cwu i na mój mały dom i czteroosobową rodzinę jest to dobre,spr
            > awdzone rozwiązanie.

no własnie jak widać po problemach z cisnieniem nie jest.
            jest to tanie rozwiązanie ale mające wiecej wad niz zalet. Głowna wada to zerowy komfort kąpieli. Z uwagi na skoki ciśnienia i temperatury. Im dalej od pieca tym ciężej uzyskać stabilną temperaturę i tym dłuzej czeka sie na ciepłą wodę.
            No i z uwagi na to że często przekraczana jest temperatura 60 stopni to w tego typu systemach cwu notorycznie odkłada sie kamień kotłowy który potem rozwala baterie wyposażone w głowice ceramiczne (albo zapycha filtry jesli ktos ich nie wywalił).
            Dla mnie ostatnim ale duzym minusem jest brak możliwosci wspołpracy z termostatem ale nie wszyscy muszą to poczytywac za wadę.

Sorry za nerwową poprzednią wypowiedź ale zbyt wiele przez kilkanascie lat przeszlo przeze mnie skaszanionych przez usunięcie filtrów przyzwoitych baterii a nie jest potem łatwo wytłumaczyć komus ze musi zainwestować 500 pln w nową głowicę bo mu baran-hydraulik filtry z pudełka wyrzucił.

aha - nie daj boże nie stosuj kwasu solnego do czyszczenia baterii - reaguje z chromem, potem z niklem pod spodem aż wreszcie z mosiądzem zostawiając malownicze plamy w kolorach od ciemnobrązowego do czarnego :)

--
            Kobieto! Nigdy nie stawaj pomiędzy twoim mężczyzną, a jego kolegami. Pamiętaj, że on nie zastąpi swoich kolegów masturbacją. Ale ciebie tak.

Gość: Rura 11.04.12, 21:54 Odpowiedz
              Naprawdę nie rozumiem Twojej awersji do junkersowego systemu CW. Jest b. tani i NIEZAWODNY. To, że ator wątka ma problem nie świadczy a awaryjności tylko o niedostosowaniu sprzętu (bateri ceramicznych) do takiego rozwiązania. Kiedyś funkcjonowały tylko kurki na ciepłą i zimną wodę i były WIECZNE. Dziś mamy baterie ceramiczne które stosunkowo szybko padają. Jutro będą elektryczne, które w ogóle nie będą działały bo akurat w najmniej odpowiednim momencie zabraknie prądu. (Tak jak to potrafi się zdarzyć z nowoczesnymi piecami na gaz czy węgiel) Prostym a dobrym rozwiązaniem przedstawionego na wstępie wątka problemu jest wprowadzenie do instalacji solidnego, dużego filtra do wody zaraz na wylocie z Junkersa. Nie masz również racji co do ważkości problemu sitek. Powtarzam, nie stosuję ani filtra zbiorczego ani sitek na układzie i taki system się DOSKONALE sprawdza. Kwas jak powiedziałem jest bardzo korozyjny ale niezawodny tam gdzie standardowe procerdury zawodzą. Z jednym się z Tobą zgodzę, system Junkersowego ogrzewania wody nadaje się wyłącznie dla ludzi oszczędnych...
              • 11.04.12, 23:28 Odpowiedz
                Gość portalu: Rura napisał(a):

> Z jednym się z Tobą zgodzę, system Junkersowego ogrze
                > wania wody nadaje się wyłącznie dla ludzi oszczędnych...

policz jaki minimalny wypływ wody musi zaistnieć (w l/min przy cisnieniu powiedzmy 2 bar) żeby pod prysznicem leciał Ci strumień wody o stałej temperaturze powiedzmy w granicach 37-39 stopni. Oczywiscie przy wykorzystaniu gazowego pieca przepływowego.

To jako przykład oszczędnosci :)

--
                Kasia posprzątała mieszkanie, wyprowadziła psa na spacer, odrobiła lekcje, ale mama i tak zauważyła, że jest w ciąży.

Gość: Rura 12.04.12, 01:08 Odpowiedz
                  Nie wiem i nie policzę bo nie lubię pryszniców. Kąpiel u mnie to pełna wanna gorącej wody (ok. 48 *C, rekord to 55*C / 120 dm3) i godzinny relaks z flaszką lodowatego mleka. (:D). W moim wydaniu mycia prysznicem zużywałbym więcej wody niż w kąpieli. Wanna wody nalewa mi się w 15 min a ile wody by się polało gdybym siedział pod prysznicem przez godzinę? Przy wannie nie ma też znaczenia temperatura wody na wylocie kranu bo łatwo wyregulować dolewając zimną lub zmniejszając przepływ na kranie powiększyć temperaturę. Natomiast jeżeli zaś chodzi o strumień to kwestię tą rozwiązuje się kombinacją regulacji mocy grzania pieca CW i przepływu podawanej doń wody zimnej. Ustawisz jak chcesz. (Mniejszy przepływ = słabszy płomień)
                  • 12.04.12, 07:21 Odpowiedz
                    no to mówienie o oszczedzaniu w przypadku takiego rozwiązania to chyba nie na miejscu jest :)

zgadzam sie że w przypadku wanny jest to akceptowalne rozwiązanie. Do prysznica nie. A oszczędność to prysznic a nie wanna.

--
                    Kochanie. Jubiler już był zamknięty. Ale kupiłem Ci jogurt.

Gość: Rura 10.04.12, 20:38 Odpowiedz
          "wyobraź sobie że te cholerna siateczki po coś są" NO TO SŁUCHAM... po co są te siateczki, po za wymuszeniem napraw pseudoawari i nabijaniu kabzy producentowi i serwisantowi? U mnie od zarania czyli 1950 roku nie używa się siatek i System CW doskonale funkcjonuje. Oczywista jest wymiana pieca co kilka ładnych lat przy czym ciekawostka... pierwszy piec służył lat 25, drugi - 25, trzeci - 8 a czwarty - już raz poleciał (pękłą membrana)... Tak samo jest z kranami...
          Wracając do tematu. Możliwe, że siateczka jest też na wlocie CW. Aby się do niej dostać to trzeba zdemontować baterię. Taki cyrk już raz kiedyś przerabiałem. Na marginesie jaka to bateria "kurkowa" czy "ceramiczna"? W pierwszym przypadku wystarczy rozkręcić, oczyścić, usunąć siatki i będzie git. Jeżeli natomiast masz "ceramiczną" i zawalony jest środek a nie siatka wlotowa to współczuję... rozkręcanie jej nie ma sensu.
          • 10.04.12, 21:02 Odpowiedz
            wiem już,że problem jest w bateriach,bo sprawdziłem wszystkie punkty na dole domu.Tam gdzie cw jest często używana-kuchnia,łazienka wanna i łazienka umywalka-tam ciśnienie ciepłej wody jest słabe.Odkręciłem baterię naścienną,wannową i oczywiście po stronie ciepłej wody sitko było zapchane.Po oczyszczeniu cisnienie ciepłej wody jest ok.
            Teraz kolej na resztę baterii i tu klops chyba bo one są na wężyki wkręcane do baterii i na pewno nie ma tam sitka do oczyszczenia.Mój pomysł to odkręcić baterie i zostawić je na noc w occie.Dodaję,że woda u mnie jest bardzo kamienista.
            Jeszcze informacja-tam gdzie jest problem mam baterie z KFA-Krakowska fabryka armatur.Te mają 3 lata.
            Na górze domu mam bateria Oras (12 lat) i tu nie ma żadnego problemu.pozdrawiam

Gość: Rura 10.04.12, 22:15 Odpowiedz
              Podrzucę Ci jeszcze jeden mój patent. Na kamień (też mam tragiczną wodę) najlepszy jest kwas solny (żaden inny) ale... jeżeli użyjesz w niewłaściwym stężeniu i czasie działania to "spali" stal nierdzewkę, zmatowi chromonikiel baterii lub nawet go złuszczy. Natomiast jest REWELACYJNY do czyszczenia porcelany, mocnych kafelek, prawdziwej (dawnej) emalii. Oczywiście w rozcieńczeniu. Ocet oraz inna pseudochemia jest bardzo słaba i nadaje się tylko do kosmetyki a nie do awarii.
    • IP: *.adsl.inetia.pl

Gość: cromwell 11.04.12, 11:35 Odpowiedz
      problemem niskiego ciśnienia może mogą być insekty, albo brak mocy w pompach tłoczących wodę z dołu do góry, ludzie ekologia, proponuje budujcie studnie, zdrowa woda i potem bojler załatwia problemy, myśleć!!
    • IP: *.iwsservers.com

Gość: ru 11.04.12, 14:23 Odpowiedz
      rka

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.