ogrzewanie , ogrzewanie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
      • Gość: monter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.04, 11:21
        nie podałeś wysokości pomieszczenia ale zakładam iż ma 2,6 m -jest zbyt
        małe .czy ma przewód kominowy i wentylacyjny ,czy ma nawiew powietrza z zewnątrz
        i jeśli to jest dom to dlaczego nie da się wygospodarować większej przestrzeni
        na pomieszczenie w którym ma znajdowac się kocioł?
        • Gość: Bogol1234 IP: *.proxy.aol.com 28.08.04, 14:25
          Pomieszczenie ma 2,60 jes polozone na zewnetrznej scianie budynku wiec
          nawiew mozna wykonac .Przewod kominowy jest.Czy sa jakies przepisy dotyczace
          wielkosci pomieszczenia na piec?.Slyszalem o piecach z zamknieta komora
          spalania pobierajacymi powietrze podwujnym kanalem spalinowym ,moze taki
          by sie nadawal. Dziekuje za odpowiedz.
          • Gość: monter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.08.04, 21:03
            Przewód kominowy spalinowy min 130mm kubatura pomieszczenia dobrze będzie 15 m3.
            oprócz nawiewu przewód wentylacji grawitacyjnej.
            z amkniętą na pewno będzie się nadawał ale i tak warunek wentylacji i nawiewu
            musi być spełniony. Przy kotle z zamknięta komorą i wyprowadzonym przewodem
            spalinowym przez komin i zasysem z komina /dwurura/ istotna jest równiez
            wysokosć komina.
    • To i ja się podłączę z pytaniem: mamay w domu ogrzewanie węglowe i chcielibyśmy
      połączyć je z gazowym, żeby w nocy trzymać ciepło gazem (węgiel mamy powiedzmy
      dośc tanio, ale komu się chce wstawać w nocy). No i, jako kompletny laik :)
      pytam, jak to zrobić, jaki kupić piec, czy wymieniać instalację/kupować nowy
      piec węglowy itp. Dzięki za info z góry!
      --
      www.pandora.blox.pl A tu życie z Pitulem dzień po dniu
    • Gość: agata IP: *.proxy.astra-net.com 07.09.04, 19:36
      Zdecydowałam się na postawienie w mojej kawalerce pieca kaflowego. Jakie są
      koszty postawienia takiego pieca? Przypominam, że moje mieszkanie ma jakieś
      30m2. Czy mogę kupić piec kaflowy przenośny, w ramie? Zda to zadanie?
      • Gość: monter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.04, 19:31
        nie wiem .
        ale czy masz tam przewód spalinowy ?
        czy jest przewód wentylacyjny ?
        I na koniec -które to piętro i czy masz kawalera do noszenia węgla ?
        • Gość: sylvia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.04, 12:58
          mam pytanko ... na razie jestem absolutnym laikiem. bardoz prosze o pomoc przy
          wyborze ogrzewania domu typu kanadyjczyk o orientacyjnej powierzchni ok 100m2 z
          użytkowym poddaszem. dom ma malutkie pomieszczenie gospodarcze (o ile nie
          zmienimy projektu), na razei jest tylko prąd , gaz ma być ale nikt nei wie
          dokłądnie za 3 czy za 8 lat. jak rozwiazavc sposób ogrzewania by nei popaść w
          ruinę z powodu kosztów ogrzewania? na pewno kominek, ponadto wszyscy nam
          proponują zwykłe grzejniki na prąd, a jak to wygląda potem z kosztem?
          zastanawiamy się and zrobieniem wstępnej instalacji pod CO podczas budowy domu
          a potem dokupienia grzejników i pieca gdy zajdzie możliwość podpięcia pod gaz.
          Czy takie rozwiązanie ma sens? no i pozostaje pytanie dot. sposobu ogrzewania
          na ten czas przejściowy. a dom ma współczynnik 0,24 . dziękuje za informacje
          Sylvia
          • Gość: monter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.04, 19:30
            gdyby to był mój dom wykonałbum ogrzewanie wodne-grzejniki wyposazone w kocioł
            elektryczny ido tegokominek z płaszczem wodnym grzejący równiez bojler z
            wężownicą i grzałką elektryczną , może dołożyłbym dwie tanie płyty kolektora
            słonecznego do grzania wody ,ale uprzedzam iż jest to mimo wszystko dość
            kosztowne rozwiązanie na etapie inwestycji ,za to potem tanie w eksploatacji -
            wykonywałem już takie i klienci są zadowoleni z eksploatacji.
            • Witam i od razu prosze o szybką reakcję. Wprowadziliśmy się do domku
              jednorodzinnego. Mój ojciec zajmuje dół domu. Ja po podniesieniu dachu będę
              mieszkała na pętrze. chodzi mi o ogrzewanie podłogowe. Bardzo chciałabym je
              mieć w łazience. Słyszałam ,że koszty nie są drogie metraż łazienki ok. 8qm)
              Pjciec chce już teraz wylewać szlichtę 5cm nad istniejącym stropem. jak to
              zrobito popij wodą , po moim ogrzewaniu podłogowym. Nie rozumiem jego
              argumentów,że przez to ogrzewanie poziom szlichty musi na całym piętrze
              podnieść o 5 cm. Prosze o jeakieś rozwiązanie i przybliżone koszty ogrzewania
              podłogowego.Dziękuję z góry za podpowiedź
    • Witam.
      Planuję zakup mieszkania ok. 50m2, w którym do ogrzewania wody używa się
      bojlera elektrycznego. W mieszkaniu dostępny jest gaz miejski i w związku z tym
      zastanawiam się, czy warto byłoby przerobić ogrzewanie wody na piec
      przepływowy. Pytanie, czy warto i jakiego rzędu bylyby to koszty?
      • Gość: monter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.04, 19:36
        skoro nie ma podgrzewacza gazowego - to pewnie nie ma przewodu kominowego do
        którego można się z takim podłaczyć , co jest z wentylacją ?
        o kosztach można mówić po obejrzeniu całosci i wglądzie w opinię kominiarską.
        Samo ogrzewanie wody gazem będzie tańsze od ogrzewania prądem elektrycznym.
        • Gość: gość IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 24.09.04, 09:22
          kupiłem piec miałowy z pleszewa, rozpaliliśmy węglem - 4 małe łopatki i
          zostawiliśmy z temperaturą na piecu 64 stopnie, rano zaglądam a temperatura na
          piecu 93 a woda przelała się przez naczynie wyrównawcze, byłem zdziwiony ze
          taka mała ilośc węgla tyle szumu narobiła, moje pytanie: czy mógł sie uszkoszic
          kocioł? z zewnątrz wygląda OK
    • Gość: agata IP: *.proxy.astra-net.com 09.09.04, 20:37
      Mogę mieć piec kaflowy, był kominiarz, sprawdił. Lepszy będzie przenośny, czy
      taki na stałe? Zdun wycenił postawienie pieca na 800 do tysiąca złotych.
      • Witam! Mam małe pytanko: mieszkanie, stare budownictwo, 43m2. Chcemy mieć
        kominek (jest oczywiście możliwość), ale też ogrzewanie tradycyjniejsze... Czy
        opłaca się, albo jakie są jeszcze możliwośći, zamontowania piecyka na gaz do
        c.o., wody w kranach. Założenie:sterowanie temperaturą, ogrzewanie też
        kominkiem, łazienka - kaloryfer łazienkowy, wykluczone elektryczne (opłaty za
        prąd - czy mam rację?). Dziękuję i pozdrawiam!
        • Gość: monter IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.04, 20:55
          straszne zamieszanie-jaki kominek -klasyczny wkład ,czy też np. z płaszczm
          wodnym ? bo do tak małego mieszkania z płaszczem wodnym to zbyt duży
          wydatek .Jeśli masz komin opłaca się załozyć kocioł gazowy dwu -funk woda -co
          ALE JEST TO SZTUKA ZNALEŻĆ ODPOWIEDNI KOCIOŁ DO TAKIEJ POWIERZCHNI .
      • Gość: lecho IP: *.devs.futuro.pl 22.11.04, 21:36
        a wiesz ile sadzy jest z węgla?
        aha i zdun nie dodał do tego kosztów materiału
    • Gość: piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.09.04, 23:04

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

• Kategorie tematyczne
  • Najnowsze wątki
  • Więcej forów
  • Więcej wątków na ten temat
  • Tagi
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.