Dodaj do ulubionych

Bramy garażowe

10.09.12, 12:58
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Edytor zaawansowany
  • Gość: murmula IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.12, 14:19
    Zdecydowanie mogę polecić bramę segmentową górną, automatyczną NORMSTAHL...czy to Euro (obecnie: Sekura bardziej innowacyjna - z tego co mi wiadomo) czy G60 SATIN...ja mam akurat Euro-Flair i jestem bardzo zadowolona.

Są to bramy bardzo szczelne, o solidnej konstrukcji, o silnym automacie, wyjątkowo atrakcyjne i estetyczne, ciche, śliczne, nieawaryjne, a do tego naprawdę w atrakcyjnych cenach. Polecam gorąco jako użytkwniczka bramy.

www.normstahl.pl
  • mlody825 30.09.15, 10:27
    U nas sprawdził się Roletex. Maja naprawdę świetne bramy i to w dobrej cenie. Poza tym dopasowaliśmy idealnie kolor do elewacji.
  • Gość: murmula IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.10.12, 15:22
    Zdecydowanie mogę polecić bramę segmentową górną, automatyczną NORMSTAHL...czy to Euro (obecnie: Sekura bardziej innowacyjna - z tego co mi wiadomo) czy G60 SATIN...ja mam akurat Euro-Flair i jestem bardzo zadowolona.

Są to bramy bardzo szczelne, o solidnej konstrukcji, o silnym automacie, wyjątkowo atrakcyjne i estetyczne, ciche, śliczne, nieawaryjne, a do tego naprawdę w atrakcyjnych cenach. Polecam gorąco jako użytkwniczka bramy.

www.normstahl.pl
  • Gość: 123ewrfwe IP: *.dynamic.chello.pl 06.10.12, 18:06
    Lepiej być ostrożnym przed zatrudnianiem nierzetelnych wykonawców budowlanych i bez umów jak np. Tomasza Ignasiak, tel.501543519, lat ok 40 z okolic Warszawy. Nie jest przyjemny i profesjonalny, pracuje bez umów, nie usuwa usterek, praca tylko bez faktur -na czarno i urząd skarbowy powinien się zainteresować bo tacy budowlańcy działają w szarej strefie. Aby poznać oceny o fachowcach, których chcecie zatrudnić najlepiej w wyszukiwarkę wpisać imię nazwisko nazwę firmy zakres robót a będziecie mieć na talerzu informacje jakie ludzi piszą w internecie o solidnych i niesolidnych fachowcach.
  • bastioni 19.11.12, 22:39
    Zdecydowałem się na bramę garażową segmentową z napędem Nice jest to najpraktyczniejsze rozwiązanie. Przy montażu zastanawiałem się nad firmą, czy wybrać któregoś z wiodących producentów, czy coś tańszego. Zakupiłem u tańszego producenta (Roletex) i cieszę się, że zaoszczędziłem sporo kasy.
  • henryk75 05.04.13, 13:51
    Ja również zamówiłem bramę garażową w małej, krakowskiej firmie rakstal i nie żałuję. Panowie byli terminowi, rzeczowi i zdecydowanie niedrodzy w porównaniu z wiodącymi producentami
  • Gość: jutro455 IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 06.11.13, 10:29
    uważam, ze bramy garażowe segmentowane sa najlepsze. Uchylne jakos do mnie nie przemawiają
  • Gość: Bramy IP: 194.187.75.* 21.03.13, 11:57
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • Gość: cromwell IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 05.04.13, 18:27
    wszystkie wspomniane bramy sa estetyczne
    nic poza tym
    kazda mozna otworzyc srubokretem
    poza wlasciwosciami sprzyjajacymi zlodziejom maja jeszcze jedna wade
    to ergonomia
    pisze od tych unplugged i podobnych z mechanizmami i bez

2 tysiace lat czlowiek pracowal zeby osiagnac pelen sukces w postaci bramy skrzydlowej
    otwieranej jednym paluszkiem
    az tu nagle dzikie wynalazki wywazane podnosnikami samochodowymi przy braku pradu

wiem
    maja rozmach sukinsyny
    my musimy sie do nich stosowac za wszelka cene
  • Gość: Bogdan IP: *.via.zamek.net.pl 06.04.13, 11:59
    Ja posiadam bramę garażową kasetonową. Zamówiona była w firmie Parmax. Jak do tej pory sprawdza się bardzo dobrze! Polecam!
  • aleksandra.p44 10.12.13, 09:20
    A co sądzicie o bramach garażowych Wiśniowski? Ktoś z Was jest użytkownikiem?
  • Gość: Gość IP: *.cdma.centertel.pl 29.01.14, 19:29
    Witam. Na temat bramy garażowej Wiśniowski mogę powiedzieć że jest super w lecie natomiast w zimie jeśli masz ogrzewany garaż, górny panel wygina się do wewnątrz na ok 2 cm. czyli mamy niezłą dziurę przez którą wiatr robi co chce. Jednym słowem bramy Wiśniowski to gó....
  • Gość: Dominik IP: *.146.159.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.04.14, 07:11
    Miałem taki sam problem z panelem i uszczelkami. Czasami nie warto kierować się że renomowane=dobre. Wielkie firmy funkcjonują dlatego, że idą na ilość nie koniecznie na jakość. A drogo jest tylko dlatego, że dużo urzędasów w tej firmie musi mieć na pensje. niekoniecznie jest drogo dlatego, że niby materiały porządniejsze....
  • Gość: fashka IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.05.14, 08:37
    U siebie mam bramę garażową – roletową, nie żałuje ponieważ brama jest funkcjonalna, trwała no i automatyczna –co też jest bardzo komfortowe. Jeśli ktoś jest z okolic Wrocławia mogę polecić fajną firmę, ideal-rolety.pl/ u której kupowałem taką bramę i jestem z ich usług zadowolona. Mają szeroki wybór, oraz dobrych producentów. Polecam :)
  • derudy 10.05.14, 12:29
    ja mam brame segmentowa ocieplana lpu z powierzchnia newsilkgrain titan hormanna. zadnych problemow. chodzi bezkolizyjnie. montaz sprawny, gwarancja 10 lat, mam nadzieje, ze nie bedę musiał korzystać :)
  • Gość: cristian IP: 5.174.32.* 03.07.14, 15:15
    również zdecydowałem się na wymianę bramy na automatyczną rolowaną jestem z tej inwestycji bardzo zadowolony. skorzystałem z oferty www.brudnowski.pl/bramy.html i śmiało mogę powiedzieć,że trafiłem na prawdziwych profesjonalistów. doradzili,sprawnie zamontowali,a brama sprawuje się dobrze i znacznie ułatwia mi codzienne korzystanie z garażu.
  • krajovy 04.07.14, 15:22
    przy garażu w bryle budynku nie ma sensu montować innej bramy niz ocieplana. potem grzejesz pół ulicy ;P brama garazowa LPU Hormanna dobry wybór, tez taka mam. na co jeszcze warto zwracać uwag? - u tego producenta masz tez napęd, wszystko więc jest zgrane maksymalnie
    pozdro
    joasia
  • Gość: Fendi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.14, 10:39
    Co do bram garażowych to istnieją produkty keyautomation. Sądzę, że warto je sprawdzić ponieważ jest to typowa automatyka bramowa. Jeżeli ktoś szuka takich produktów, to sprawdzenie tego typu strony nie jest głupim pomysłem.
  • ojmas 13.08.14, 08:58
    Wybór bram garażowych jest bardzo szeroki. Również miałem poważne problemy z podjęciem ostatecznej decyzji. Dla mnie najbardziej istotne było to, aby producent oferował mi nie tylko niską cenę, ale także wysoką jakość. Mój samochód jest dość cenny...
    --
    bramy garażowe szczecin
  • dotek777 26.09.14, 12:33
    Polecam bramy od Wiśniewskiego, jest to naprawdę solidna firma, a dodatkowo ogłaszają się teraz na stronie rabatybudowlane.pl, gdzie można wykupić kupon rabatowy na zakupy w ich firmie.
  • froteczka384 26.08.14, 13:41
    Ja zastanawiam się nad wyborem którejś z tych bram ryterna.pl/produkty/bramy-garazowe ale nie wiem, która może być najlepsza. Macie może jakieś sugestie? czym kierowaliście się przy wyborze?
  • 1leszczynka 27.08.14, 16:35
    Wg mnie jest podstawowa zasada: jakość. dlaczego? to proste - bramy nie kupujesz co roku. tzn. jeśli masz taką fantazję :D to czemu nie, ale generalnie to zakup na długo. trzeba uważać na pozorną oszczednosc i nie warto w2g mnie kupowac bubla tylko dlatego, ze cena powala na kolana.
    zwróć uwagę na sprawdzonego producenta, któregoś z liderow na rynku np. Hormann. I pamiętaj, że brama i jakość uzytkowania to także montaż. Najlepszy towar polegnie jesli zamontują go po partacku. Więc nie ma sensu msz inwestować w jakąś firmę efemerydę, ktora pojawiła sie znikąd na rynku. poza tym odpowiedz sobie na pytanie - czego szukasz? czy brama ma byc ocieplona: jesli garaz masz w obnrebie budynku, to lepiej ocieplona. Jaki napęd? tu tez warto rozważyć ofertę producenta, który ma "w pakiecie"napedy i bramy. jak to mówią: to co od jednej matki, lepiej pasuje ;D
  • tenloginjestszybki 27.08.14, 18:12
    Hej, a co z bramami uchylnymi? Są duzo tańsze i własnie grzebiię sobie w necie, zeby coś poczytać i znalazłem dobre podsumowanie: Hormann - jakość - bramy uchylne

www.bramy-drzwi.pl/hormann-jakosc/138-hoermann-jakosc-bramy-uchylne
    Bardzo fajnie prezentują sie na fotach :)
    Dobrze określa je hasło: Bardzo przyzwoita jakość, za przyzwoitą cenę. Sprawdzają się w garażach pojedynczych, szeregowych oraz jako bezpieczne zamknięcia w garażach zbiorczych, gdzie różne warianty otworów wentylacyjnych gwarantują optymalne wietrzenie garażu. Po te atrakcyjne pod względem cenowym bramy w znormowanych wymiarach sięga się, kiedy przychodzi czas na modernizację, wymianę starej bramy garażowej.
    Uchylne jest piękne ;D I duzo tańsze.
    Przyznać się, kto ma uchylniaka
  • roxyt 13.09.14, 12:14
    W przypadku bram garażowych byliśmy nieco ograniczeni finansowo i wybraliśmy segmentową. Bardzo duzy wybór wzorów i wykończeń mieliśmy w firmie ideal-rolety.pl/ okazały się najpopularniejsze w wyborze, my z wyboru faktycznie jesteśmy zadowoleni
  • sayyesssss 24.09.14, 11:32
    a polecacie bardziej bramy segmentowe czy uchylne? generalnie rzecz biorąc szukam rozwiązania praktycznego, solidnego, a no i nie ukrywam, ze waznym kryterium jest też cena. jeżeli chodzi o firmę to już jest wybrana www.parys-wroclaw.pl/bramy-napedy.html, wiem że działają w okolicy i zrobią to dobrze. co polecacie?
  • 1leszczynka 26.09.14, 19:07
    to wszystko zależy od konkretnej sytuacji.
    nie mozna polecać w ciemno. Rozwiązanie "praktyczne i solidne" będzie "praktyczne i solidne " wtedy, kiedy będzie odpowiadało konkretnemu zapotrzebowaniu. Bramy ocieplane są lepsze niż nieocieplane, prawda? Ale co, jesli mamy garaz wolnostojący? Może nie trzeba inwestować w ocieplaną bramę. Może wystarczy solidna brama segmentowa nieocieplana LTE ze stali (Hormann). A że ze stali? teraz są takie powierzchnie, jak chociażby woodgrain imitująca drewno (niedroga i wytrzymała bardzo), ze nawet wprawne oko da sie nabrać, tym bardziej, ze imitacja struktury drewna obejmuje nawet mikroslady po pile. Łudząco podobne. No ale to Hormann :)
  • krajovy 28.09.14, 19:31
    ale pamietajcie, ze brama garazowa to jeszcze naped. warto zainwestowac w co najmniej niezly. Wazne są dobre parametry jeśli chodzi o szybkość, zabezpieczenie przed podważeniem, automatyczny układ zabezpieczający (przeciążeniowy). taki naped u Hormanna - jak go połączysz z bezdotykową fotokomórką, to zatrzymuje bramę kiedy pojawi się przeszkoda. Plusem są także możliwości indywidualnej regulacji fazy uruchamiania i wyhamowywania. Unikasz "trzaskania" bramą, dzieki czemu pochodzi dłużej.
    Masz też bardzo praktyczny bajer: przy SupraMaticach jest funkcja odczytu położenia bramy - sprawdzisz, czy brama jest otwarta czy nie.
    Ja zwracam też uwagę na programowanie: czy jest w miarę do ogarnięcia. Hormann ma u mnie plusa za nieskomplikowany system: wszystkie funkcje napędu ustawisz przez wprowadzenie jednej dwucyfrowej liczby. Poza tym prosta a przemyślana rzecz: możliwość włączania i wyłączania oświetlenia garażu jednym przyciskiem na pilocie.
    Oczkiem w głowie Hormanna jest system sterowania radiowego BiSecur. Bezpieczny. Nowy sposób transmisji sygnału wykorzystuje w systemie sterowania radiowego 128-bitowe kodowanie. Praktycznie nie do skopiowania przez osoby trzecie. No i mniejsze ryzyko zakłóceń.
  • taskerxxx 05.10.14, 17:28
    Bramy garażowe Łódź , znajomy polecił Mi firmę www.poltau.com.pl/ i jest bardzo zadowolony.
  • krzysztd 03.02.15, 09:05
    Mój znajomy zamawiał bramę na www.cannex.pl . Posiadają spory wybór drzwi garażowych oraz wiele rozwiązań jeśli chodzi o automatykę.
  • kamilsonn22 10.02.15, 14:31
    ja mam bramę automatyczną Nice, wymieniałem jakoś w zeszłym roku w lato, zajalem się remontem garazu i przy okazji bramę również trzeba było zmienic na nowszą i bezpieczniejszą. Montazem zajął się Luxdom z Lublina, bez problemu dostarczyli i wstawili bramę na mojej „posesji” w Kraśniku. Póki co brama śmiga ładnie.
  • kamilsonn22 10.02.15, 14:33
    ja mam bramę automatyczną Nice, wymieniałem jakoś w zeszłym roku w lato, zajalem się remontem garazu i przy okazji bramę również trzeba było zmienic na nowszę i bezpieczniejszą. Montazem zajął się Luxdom z Lublina, bez problemu dostarczyli i wstawili bramę na mojej „posesji” w Kraśniku. Póki co brama śmiga ładnie.
  • kamanik.888 14.03.15, 12:22
    www.gpsystem.pl/ Osobiście polecam tą firmę :)
  • mtrrr 22.10.14, 13:29
    Ja bylem zmuszony wymienić bramę ze względu na włamanie do garażu, wszystko mi wtedy wynieśli, udało mi się dostac w dobrej cenie www.stalkon.waw.pl/bramy.html ktore przy okazji są antywłamaniowe, wiec pewnośc mam, że nikt mi nie zrobi psikusa
  • derudy 17.12.14, 21:58
    ja ostatnio zachwycam sie brama Hormanna z powierzchnią duragrain. naprawde warto zobaczyc, chociazby po to, zeby uswiadomic sobie, jakie rzeczy są na rynku, żeby miec porownanie. taki wariant 'drewna tekowego' albo 'pordzewionej stali' - cos pieknego!
  • krajovy 18.02.15, 21:40
    a widziales nowe wzory bram i drzwi na targach w BAU???? Po prostu szok :)))

Sporą część stoiska Hörmanna zajmowały pokazywane po raz pierwszy nowe wzory bram segmentowych i drzwi zewnętrznych. dla mnie absolutnym hitem są bramy segmentowe z zupełnie nowymi rodzajami przetłoczeń i dekorów. wyobrax sobie coś takiego:bramy z intarsjami imitującymi stal szlachetną i drewno, umieszczonymi na całej szerokości bramy, albo na jej części czy jedynie na krawędziach.
  • derudy 20.02.15, 15:27
    wygooglowalem te nowe wzory.
    www.facebook.com/180498128638864/photos/pcb.876975428991127/876975088991161/?type=1&theater
    rzeczywiscie robi wrazenie.
    czy to juz mozna oglądać gdzieś w salonie???
  • staszeknowak8 16.03.15, 12:07
    Przy wyborze bramy garażowej trzeba się dobrze zastanowić. Jak ja wybierałem bramę segmentową wiśniowskiego w luxdomie to pytałem znajomych bardzo duzo ludzi, którzy takie domy niedaleko mnie mają. Postawiłem w końcu na bramę wiśniowskiego unipro – ma bardzo dobry mechanizm i wykonanie. Mam ją od dwóch lat i nie było ani razu żadnego problemu. Z tego co wiem, sporo osób na terenie Lublina taką bramę ma.
  • 1leszczynka 16.03.15, 13:58
    wszystko sie zgadza. najlepsza jest poczta pantoflowa., cio kto ma, z czego jest zadowolony, co poleca itp.
    z tego wlasnie powodu już w trzecim domu mamy Hormanna. - brame i drzwi. po prostu sie sprawdza. i działa bezawaryjnie, co dla mnie jest najistotniesze. nie mowiac o estetyce i designie.
  • wanna_be 08.04.15, 12:33
    Ja z kolei polecałbym chyba segmentową - ze względu na to, ze nie potrzebuje miejsca prze, jak uchylna: www.wawsystem.pl/bramy-segmentowe-wi-niowski.html
  • janiorex 10.04.15, 12:02
    Myślę, że marka samej bramy nie ma znaczenia ? ważne, żeby dobrze izolowała od zimna, no i łatwo było ją zamontować. Za to warto zwrócić uwagę na napęd, bo jak się będzie zacinał, to może być problematyczne. Ja mam siłownik Beninca Jim, i do tej pory jest wszystko w porządku, w zestawie jest też enkoder do wykrywania przeszkód, więc na pewno brama nie zgniecie auta itp., wszystko jest bezpieczne.
  • aras553 16.04.15, 17:42
    Nie tylko sama brama się liczy ale też to jak zostanie zamontowana. Jeśli montaż czy fundamenty źle zostaną wykonane to po czasie brama może zacząć mieć problemy z poruszaniem się po rolkach czy nawet mogą wystąpić problemy z zamkiem itp. Dlatego też liczy się dobry montaż tak istotnych elementów.
  • tenloginjestszybki 19.04.15, 22:18
    jasne, ze tak. Ale pamiętajmy jeszcze o jednym szczegole. może dziś inwestorzy nie przykładają aż tak wielkiej wagi do wskaźnika izolacyjności cieplnej bram garażowych, za najwazniejszy element traktując cenę ;) ale to myslenie kiedyś się może zemścić.

mało kto budując dom zakłada, że będzie go sprzedawał. ale tak przeciez może się zdarzyć. warto więc pamiętać,ze obecnie określono nie tylko wymagania dotyczace izolacyjności cieplenej bram, jak rowniez na ile te wymagania zostaną zaostrzone w najbliższych latach. Lepiej więc od razu kupić taką bramę, żeby za kilka lat nasz dom nie został z łatką jako zbudowany w niższym standardzie energetycznym.
    Dla przypomnienia:

Przepisy określają maksymalny współczynnik U dla bram garażowych:

1,7 W/(m2?K) ? od 2014 r.;
    1,5 ? od 2017 r.;
    1,3 ? od 2021 r.

Przy wyborze bramy juz dziś warto zwrocic uwage na ten wskaźnik. Najwięksi producenci, w rodzaju Hormanna, nie będą mieli z tym problemu, ale może sie okazać, że w firmie, jaką sobie upatrzyliśmy z uwagi na rewelacyjną cenę, wspolczynnik postaje jednak daleko z tyłu i za parę lat obudzimy sie może nie tyle z ręką w nocniku, ale z bramą, ktora wpłynie na negatywną opinię na temat standardu energetycznego naszej nieruchomości
  • derudy 28.06.15, 23:51
    no to jeszcze mogę dorzucić w temacie kolejny parametr, jesli chodzi o długotrwałość produktu: tzw. ilość otwarć. Ona jest m.in. wyróżnikiem w Hormannie, bo ich bramy sa obliczone na minimum 200 000 otwarć, podczas, gdy konkurencja ma 100 000 otwarć. Na pewno ma to duże znaczenie przy garażach zbiorczych, jakichś halach itp. wszędzie tam, gdzie brama jednak jeździ w górę i w dół częściej niż przy standardowym garażu na jednio, góra dwa auta
  • krajovy 30.06.15, 22:06
    możesz być pewien, że deweloperzy o tym też wiedzą :)
    coraz więcej hormannów pojawia sie wlasnie w garażach zbiorczych, poza tym, że są obliczone na odpowiednio dłuższy czas - a żaden z producentównie oferuje długotrwałości w takim stopniu jak hormann - to jeszcze są ciche. A nikt nie chce (mowie o deweloperach) prowadzić potem wojen z sąsiadami z niskich pieter o trzaskanie bramy. Nie da się ukryć: taka brama jeżdzi kilkadziesiąt razy dziennie, takie łubudu co kilkanascie minut może uprzykrzyć życie :)
  • malajkat7 20.09.15, 21:26
    Zgadzam się, że prawidłowe funkcjonowanie kluczowych elementów jest najważniejsze. W tematach technicznych, budowlanych, etc. dobry montż jest absolutną podstawą.
  • malczik63 21.04.15, 09:07
    a jakie firmy, jeśli chodzi o montaż polecacie? Ja ostatnio czytam sporo opinii o dobrym montażu, a to ze względu na to, że teściowie troszkę się przejechali: otwór, do którego miała być zamontowana brama był źle wywiercony, coś nie tak było też z prowadnicą. No i kiszka :-)
  • saszka45 22.04.15, 17:03
    nie wiem dlaczego, ale często zdarza się, że ten otwór montażowy jest żle wywiercony. Tutaj znalazłam informację, o tym jak należy dobrze zamontować bramę garażową, może komuś się przyda: poid.eu/pl/jak-dobrze-zamontowac-brame/
  • tenloginjestszybki 29.04.15, 22:26
    tu masz a propos montazu coś fajnego. w ogole dobra strona musze przyznac.

www.bramy-drzwi.pl/hormann-klient/bigtor/132-uwaga-brutalne-zdjecia-z-miejsc-montazu

jesli człowiek nosił sie z myslą o samodzielnym montażu albo taniej usłudze w wykonaniu pana Zeka, to szybko odstapi od tego pomysłu po obejrzeniu tych fot. brrr
  • 12margaret12 27.04.15, 15:34
    co do montażu to polecam firmę www.roll-adam.com.pl.wszystko . montowali u mnie brame rolowaną i jak na razie wszystko bardzo lekko chodzi. Maja nawet serwis bram garażowych w Tychach.
  • 1leszczynka 22.06.15, 22:16
    jesli kupowac teraz brame, to warto sprawdzic w hormannie. brama ocieplana segmentowa renoMatic jest w promocji RAZEM Z MONTAZEM, do tego jak sie dokupi od razu naped, to calośc wychodzi mniej niz 3 tysiace. to moim zdaniem swietna cena jak na hormanna. Poza tym jest to mjakośc, jakiej trudno cokolwiek zarzucić
  • nakretek 01.07.15, 16:39
    ja z hormanna mam własnie, wawsystem mi ją montował, jak mi stawiali blaszaka (swoja drogą, tanio mi to wyszło) i sobie chwalę
  • 1leszczynka 19.07.15, 11:38
    tak jak mowisz: naprawde tanio w Hormannie wychodzi przy garazach wolnostojących. nie trzeba wtedy inwestowac w brame ocieplana, a co Hormann to Hormann:))
    ludzie umieją liczyć - nie tylko pieniądze. potrafią też przeliczyć sobie np. przeciętna prognozowana ilość otwarć. w Przypadku bram garazowyych hormannowskich standardem jest założenie 25 000 otwarć. na tyle oblicza się żywotność bramy. zakładając , ze codzienie brama jedzie w góre 2 razy, pochodzi tak 34 lata.
    Solidność marki robi więc swoje. Jak sie cenę rozłozy na 34 lata, to widać, jaki tak naprawdę mamy zysk, kiedy skusi nas troche tańsza oferta producenta, który na rynku bram gości od niedawna.
  • kri_s_s 24.07.15, 18:05
    Polecam bramę garażową BestBram bestbram.pl/ oraz napęd HATO hato.com.pl/
  • bresal 26.07.15, 14:57
    Myślę o bramie segmentowej. Jeszcze nie zdecydowałem się na konkretną firmę.
  • justa290989 14.09.15, 15:12

Ja korzystałam z usług firmy bonus-w.pl
    Polecam ta firmę. Jestem zadowolona z ich usług.
  • justa290989 14.09.15, 15:17
    Firma przyjaznydom.net/Tekst linka to bardzo dobra i fachowa obsługa.
    Mają pełny asortyment.
  • staszektupolew 21.09.15, 09:35
    Naprawdę są takie wielkie różnice, co do bram oferowanych przez różne firmy? Nie chodzi mi tylko o kształt, ale jak widzę i o jakość i bezpieczeństwo. Mógłby mi ktoś wyjaśnić dlaczego ta, a nie inna firma?
  • 1leszczynka 30.09.15, 08:55
    no wlasne o jakosc i bezpieczeństwo chodzi :)))
    Jak ktoś zacznie drążyć i porównywać współczynniki choćby termoizolacji np Hormanna z innym producentem. to zobaczy róznice. No chyba że będzie zestawiał dane dla pojedynczego panela - co często się praktykuje niestety, nie informując o tym kloienta - ze wskaźnikiem dla CAŁEJ bramy.
  • karol2016 03.12.15, 17:39
    to zależy od dostawców. jeśli tanio kupią chińszczyznę to i tanio sprzedadzą a wtedy bezpieczeństwa nie ma...Polecam firmę BRAMAX Łukasz Olechowski.
    Dane znajdziecie na www.bra-max.pl lub www.facebook.com/bramygarazowe
  • pan_kotek2 23.01.16, 19:44
    Podam Ci przykład jednej tylko różnicy. Kiedyś zainteresowało mnie, jakiej grubości blachy uzywają producenci do wyrobu bram garażowych. Większość sprzedawców twierdziła, że to są te same wskaźniki. Kiedy zacząłem drążyć, okazało się, że jednak nie. Jest różnica gdy porównasz grubość blachy uzytej do produkcji bramy przez np. Hormanna, a innych. warto popytać, zeby podjąć decyzję w oparciu o rzetelne informacje.
    Inny przykład: wiadomo, ze diabeł tkwi w szczegółach. weżmy więc taki mały szczególik jak drzwi przejściowe w bramie, rzecz super wygodna, stosowana zarówno w bramach garażowych jak i bramach przemysłowych: wejściach do hal, magazynów. Na szczególną uwagę zasługuje brak wystającego progu w drzwiach przejściowych. Hormann stosuje próg ze stali nierdzewnej. Jego wysokość na środku wynosi jedynie 10 mm, a na krawędziach ? 5 mm. Zgodnie z deklaracją producenta, rozwiązanie w postaci drzwi przejściowych bez wystającego progu jest stosowane tylko w firmie Hormann. Jakie z tego plusy dla użytkowników? wiadomo: zmniejszenie ryzyka potknięcia, ułatwione przejeżdżanie.
    To jest właśnie m.in. jakosc i bezpieczenstwo, o ktorych piszesz.
  • justa290989 02.10.15, 13:04
    Tak to jest świetna firma :) Korzystałam z ich usług. Polecam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka