Dodaj do ulubionych

Grunt pod gładź - jak długo schnie

09.11.12, 07:48

Ile powinna schnąć zagruntowana ściana przed położeniem gładzi szpachlowej/gipsowej? Fachowiec położył mi wczoraj szpachlę na mokry grunt - efektem są miliony odparzonych bąbelków na ścianie... Zmusic go, aby dziś zeskrobał i pogruntował i dopiero jutro szpachla czy wystarczy, jak poczeka np. 4 godziny jak przeschnie? Ratunku! Dzięki za rady wszelakie. tosia
Edytor zaawansowany
  • Gość: KajaMaja IP: *.com.pl 09.11.12, 08:56
    Wg mnie to podejrzana sprawa... Może chce Ci nawinąć makaron na uszy, żeby odwrócić Twoją uwagę od jego braku fachu w ręku, no cóż..
    Tutaj jest jakiś dyżurujący specjalista, ponoć, nie korzystałam z jego rad, ale na muratorze wyczytałam jak z mężem mieliśmy problem ;/ Tekst linka
  • Gość: tosia2002 IP: *.icpnet.pl 09.11.12, 09:31
    Ja pytam poważnie :o( Zaczyna robić korytarz już ... trzeci raz!! mama nadzieję, iż znajdzie się ktoś kompetentny i odpowie mi na pytanie. za odpowiedzi z góry dziękuję.
    tosia
    ps a akurat płytek nie potrzebuję...
  • jarecki_2 09.11.12, 17:59
    Spokojnie, zaraz, daj nam z roboty wrócić, heh...
    Od początku, Pan miał naciągnąć ściany gipsem, czyli zrobić dwu lub więcej warstwową gładź gipsową. W jakim stanie znajdowały się ściany przed przystąpieniem do prac, co na nich było? Stara farba, jak się domyślam, ale jaka, jak długo "leżała" ta farba stara na robionych ścianach?
    Gruntowanie ściany i naciąganie jej od razu jest i nie jest błędem, zależy od tego co artysta ma na myśli. Można sobie wyobrazić, że przez naciąganie ściany, która nie wyschła po gruntowaniu wykonawca chciał nie tylko związać stare warstwy farby, tynku czy co to tam jest ale i za jednym zamachem związać warstwę gipsu, tę pierwszą. To co robi jest loterią, może się udać, nie musi. Bąble powstają w kilku przypadkach, jednym z nich jest napowietrzenie gipsu podczas mieszania, kłopot polega na tym, że również stare warstwy farby, które powinny zostać, jak się okazuje być może, usunięte, usunięte nie zostały a zastosowanie gruntu i pokrycie go od razu gipsem spowodowało, że grunt nie spełni swojego zadania, nie wzmocni ścian ani starych warstw farby w stopniu wystarczającym jeśli wogóle. Najprościej będzie jak zapytasz Pana wykonawcę dla czego tak robi, i dla czego pojawiają się bąble. Napisz nam co Pan odpowiedział.
    Podejrzewam, że Pan chce przyspieszyć sobie pracę ale słabo to sobie wykombinował. Bąble wskazują, że przy malowaniu będzie problem. Czy, tak mi teraz przyszło do głowy, Pan ma również pomalować czy uzgodniłaś, że pomalujesz sobie sama??

--
    "Zakład Usług Budowlanych"
    zubbau@gmail.com
  • bunclik 11.11.12, 17:39
    na bance od gruntu jest instrukcja i zawsze zanim się zacznie cokolwiek robić trzeba przeczytać co tam jest napisane i stosować się do tego wtedy będzie ok
    stosuje się ta zasadę do wszystkich materiałów i chemii budowlanej przed przystąpieniem do pracy
    wtedy nie ma niespodzianek

--
    www.kinbud.witryna.info/
  • Gość: Farby z Motylkiem IP: *.183.134.115.dsl.dynamic.t-mobile.pl 19.11.12, 14:51
    Gruntowanie należy prowadzić przy dodatniej temperaturze otoczenia i podłoża powyżej +5C za pomocą pędzla lub wałka. W miejscach narażonych na zwiększone ścieranie wskazane jest nałożenie 2, 3 warstw metodą „mokre na mokre” zachowując odstępy 3-4 godzinne. Najpierw nasycić gruntem miejsca o spodziewanej wysokiej chłonności takie, jak wyrównane wgłębienia, miejsca szczególnie słabe, sypiące się itp. Przygotowane podłoże nasycać równomiernie za pomocą pędzla, wałka lub natrysku.
    Więcej informacji tutaj: www.farbyzmotylkiem.pl/KartyTechniczne/KT_Grunt.pdf

Pozdrawiamy,

Farby z Motylkiem
    www.farbyzmotylkiem.pl
    www.facebook.com/inspiracjezmotylkiem
  • jo-an-na-29 08.12.12, 19:53
    U mnie schło co najmniej dobę, 4 godziny to chyba za mało będzie :(
  • farbyzmotylkiem 10.12.12, 09:54
    W przypadku naszego gruntu stosujemy metodę "mokre na mokre". Użytkowanie powierzchni można prowadzić po 24 godzinach od zakończenia nakładania ostatniej warstwy.

Farby z Motylkiem
    www.farbyzmotylkiem.pl
    www.facebook.com/inspiracjezmotylkiem

jo-an-na-29 napisała:

> U mnie schło co najmniej dobę, 4 godziny to chyba za mało będzie :(
  • e-rzecznik_sniezka 12.12.12, 15:16
    Optymalny czas wysychania zagruntowanej ściany wynosi 24 godziny – po upływie tego czasu powierzchnia pokryta gruntem uzyskuje pełnię wytrzymałości i jest gotowa do dalszych prac. Układanie szpachli na mokrym gruncie jest błędem. Należy więc odczekać, aż zagruntowane ściany całkowicie wyschną i dopiero wówczas przystępować do dalszych prac.
    --
    Internetowy Rzecznik Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka
    Zapraszam do zadawania pytań na forum i mailowo:
    e.rzecznik@sniezka.com
    www.przemaluj.pl
  • autoryzowany 13.12.12, 09:03
    Tosia , wszystko zależy jakim gruntem zostało to zrobione . Jeżeli był to UNI-GRUNT firmy ATLAS to prace te można rozpocząć już po 2 godzinach!!! Bąble to jest najprawdopodobniej wina źle wymieszej gładzi (gładź została napowietrzona) . Trzeba by to zeskrobać w miejscach gdzie tych bąbli jest dużo i nałożyć jeszcze raz a gruntować pod farbę tym .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka