czym pokryć dach -tanio? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Nie stać mnie na dachówkę, a słyszałam ze mozna czyms takim jak ondulina czy
    papa termozgrzewalna czy coś tam jeszcze...Prosze o poradę, co jest najlepsze
    przy niedużej cenie i jakie to są koszty? Mam do pokrycia ok 100m2 dachu w
    starym domu.
    • Zalezy sporo, czy ten dach jest "płaski", czy spadzisty.
      Piszę płaski w cudzysłowiu, bo tzw. płaski dach też ma jakiś spadek.
      Na płaski dach najtaniej jest położyć zwykłą papę. Albo klejona na lepik, albo
      termozgrzewalną. Od dachu i pap jest tu jeden specjalista, może więc zaraz się
      też wypowie.

Na dach spadzisty papę tez możesz dac, ale masz dodatkowo i inne mozliwości
      równie tanie co papa.
      Można kupic tzw. papę falistą (czy jak to się tam nazywa). są to takie faliste
      arkusze sztywnej papy przypominajace nieco blachę falistą. Taka papa jest
      estetyczniejsza od zwykłaej, bo jest w różnych kolorach. Przybija się to do
      dachu na specjalne "gwoździe" i daje zakład około 1/3. Oczywiście najpierw i
      tak trzeba dac jedną warstwę papy podkładowej. Taki arkusz tej falistej papy
      kosztuje coś około 20-30 zł, a ma wymiary (na oko) 2 m na 1 m.
      Kładłem takie cos na domku letniskowym mojego ojca 3 lata temu. Jak do tej pory
      nic nie cieknie.

--
      Vampi_r
    • Papa falista jest jeszcze lepsza niż miotacze ognia :))))
      No ale to tak na marginesie.

Zgadzam się w całej rozciągłości wypowiedzi vampi_r'a. Na dach płaski (tak do 5-
      6 stopni pochylenia) śmiało daj papę termozgrzewalną lub płyty onduline (papę
      falistą). Rowiązanie z płytami jest tańsze w kontekście kosztów wykonania (
      jeden pomocny wampir i po kłopocie...). Płyty mają wymiar ok. 1x2 metra ale
      zakład to powinny być 1 lub 2 fale, nie jest to 1/3 trochę mniej. Zakład górny
      to jakieś 20-25 cm. Mocowanie płyt to po prostu przybicie ich gwoździami. Mają
      one specjalne główki ale nie są rujnujące. Koszt płyty to ok. 20-25 PLN. Co dać
      pod płyty to już jest zależne od tego jak wygląda aktualne pokrycie dachu....

Pozdrawiam
      --
      takie są fakty, takie jest życie...., a to co piszę to tylko moje prywatne
      zdanie
    • dzieki dzieki - wiedziałam, ze na vampir_a można liczyć (jak zwykle zresztą):)))
    • Gość: jap IP: 195.136.36.* 09.07.04, 12:15
      vilejka napisała:

> Mam do pokrycia ok 100m2 dachu w starym domu.

Troszkę więcej danych by się przydało. Co tam jest obecnie? Jaki to dach
      (stromość itp.). Może teraz jest papa na deskowaniu? W takim układzie i tak
      rysykowne by było położenie dachówki, bo nie wiemy nic o więźbie - czy
      wytrzymałaby duży ciężar dachówki. Jeśli jest deskowanie, już ci odpada jakiś
      koszt w przypadku papy termozgrzewalnej. I tak dalej ...
      • W tej chwili jest tam eternit.Dach jest dwuspadowy -kąt ok 20-25 stopni.Jest
        odeskowanie i własnie:któs mi mówił,ze jak jest odeskowanie to nie da sie dac
        papy termozgrzewalnej-prawda to? podobno sie nie przyklei...Jejku,juz sama nie
        wiem co dać,zeby było tanio i dobrze choć na pare lat bo leje mi sie na
        głowe,mieszkac musze, a fundusze mam mocno ograniczone:(
        W dodatku napatoczyła mi sie ekipa(pewna i tania) ,która ma wolny termin już w
        przyszłym tygodniu-więc musze błyskawicznie podjąc decyzję.Ekipa teraz nic nie
        doradzi, bo są z daleka i jak zajadą, to mają sie brać za robote a nie za
        radzenie.Błagam-pomózcie!!!!
        • Zrywaj Słońce ten cholerny eternit. NIE zapomnij o uzyskaniu dokumentów
          utylizacji eternitu.... Nie wolno go , ot tak sobie, wyrzucać do śmietnika.
          Skoro jest deskowanie to podłoże mamy gotowe i pod papę i pod płyty onduline.
          Ze względu na kąt nachylenia dachu odradzam papę.... Aby pokrycie z papy było
          dobre na długie lata należałoby przymocować papę przy pomocy miotaczy :)
          ognia, a dodatkowo przybijać ją gwoździami pod zakładami. I tak dwie warstwy
          dla pewności. Łatwiej będzie wykonać dobre, bezpieczne i pewne pokrycie w inny
          sposób. Na deskowanie rozkładamy papę, którą przybijamy na zakładach. Układamy
          ją pasami równoległo do okapu. Pierwszy pas kładziemy na dole połaci po jej
          lewej lub prawej stronie ( dolny lewy lub prawy róg połaci). Na tą papę
          nabijamy łaty, które będą podstawą dla płyt onduline. Te łaty dodatkowo
          wzmocnią mocowanie papy. Ich rozstaw to około 50 cm. Płyty onduline nabijamy na
          dach stosując taktykę analogiczną do taktyki dachówki ceramicznej ( prawy dolny
          róg, następnie obok po lewej, potem jedna na górę po krawędzi, trzecia w dolnym
          rzędzie, druga w wyższym rzędzie i tak dalej...)
          Płyty onduline są pokryciem stosunkowo ładnym, trwałym (ok.10 lat) i, na pewno,
          tanim. Należy pamiętać o używaniu niezwykle skomplikowanych narzędzi: sznurek,
          poziomica, młotek, gwoździe, pion-czasami, zdrowy rozsądek i szacunek dla
          inwestora :))

Pozdrawiam
          --
          zdanie
          • :)))
            Prosze pomóżcie mi jeszcze wyliczyć (poza robocizną) koszt pokrycia tego dachu -
            jaka jest rozsądna cena papy i onduliny ewentualnie papy
            termozgrzewalnej.MIeszkam na prowincji-konkurencja tu raczej niewielka,więc
            boję sie, że skład budowlany może mieć wysokie ceny,a ja nawet nie bede
            wiedziała do jakiej kwoty mogłabym się odwoływać(czytaj:targować).
            Dzięki za wszystkie fachowe wskazówki:)
            • Papa termozgrzewalna,podkładowa - max. 8 PLN/m.kw + VAT
              Papa zwykła pod ondulinę, dobra !! - max. 5 PLN/m.kw + VAT
              Ondulina - 25-30 PLN/szt. ( 1x2 m)
              Gwoździe do onduliny z regóły są dodawane do płyt za darmo, jeśli nie to max.
              0,20 PLN/szt. + VAT

Pozdrawiam, skąd jesteś, może w okolicy działa kilka firm handlowych?
              --
              zdanie
            • Ano widzisz, zapomniałbym :))

Aby obliczyć potrzebną ilość materiałów :
              powierzchnię dachu, rzeczywistą pomnóż razy 1.15 - ilość papy
              ( 100 m.kw dachu x 1.15 = 115 m.kw papy)
              powierzchnię dachu, rzeczywistą pomnóż razy 1,20 - ilość płyty onduline
              ( 100 m.kw dachu x 1.20 = 120 m.kw. płyty, tj. ok. 60 sztuk)

Tradycyjne pozdrowienia
              --
              zdanie
              • dzieki Zaholec:)(czy TY masz coś wspólnego z Rumcajsem i żaholeckim lasem?:P)
                Fajnie mi wszystko wyjasniłes i dobrze ze mi o tym przeliczniku (1,15 i 1,20)
                powiedziałes,zaraz sobie podlicze.Ekipa przyjeżdża jutro mam nadzieje ,ze nie
                pójde z torbami.
                aaaa i jestem z pólnocnej Małopolski,prawie Śląsk, niestety nie mam samochodu i
                moja mobilność jest mocno ograniczona, a nie wszystko da sie załatwić przez
                internet...więc nie jeżdżę od składu do składu bo nawet nie mam jak:( Daltego
                bardzo się ciesze ze mi napoisałeś o tych cenach,jeszcze raz dzieki!
                • Skoro jesteś z Małopolski to skontaktuj się z firmą Luskar, oni mają skład pod
                  Krakowem od strony Olkusza, moze dowiozą materiał. Spróbuj pogadać też z Uni-
                  Dach'em z Olkusza. Są dość przystępni:)

Rumcajs rządzi za wyjątkiem chwil gdy budzi się miś z Żaholeckiego lasu :))))

Pozdrawiam
                  --
                  zdanie
                  • ;)))
                    hej Rumcajsie!
                    Mam juz pokrytą połowe dachu - uwierzysz???
                    A okazało sie, ze ja źle mierzyłam i faktycznie jest 180m2.
                    To sie nazywa tempo! Tacy są górale ze Starego Sącza:)
                    Przespią się w spiworach w magazynku i jutro skończą:)A jak miło byli
                    zaskoczeni,ze dałam im obiad!
                    Pozdrawiam.
                    • vilejka napisała:

> ;)))
                      > hej Rumcajsie!

wolę zaholec.... :))

Pozdrawiam i cieszę sie, że mogłem pomóc

--
                      zdanie
                      • ehehe...

Nie chcę się wtrącać do flirtu zakochanych.... ale
                        Vilejko, czy mozesz napisać czym ci w koncu kryją ten twój dach? Bo jakoś mi to
                        umknęło.

Z czystej ciekawości tylko pytam i dyskretnie znikam.

--
                        Vampi_r
                        • ej, Vampi_rku, coś Ci sie popitoliło:P jacy zakochani???
                          A dach kryję onduliną(czerwoną) dzis ja kupiłam i dzis pokryli połowe,to jest
                          genialne! Wymienili pare desek, w sumie to powiedzieli ze jakbym chciała na
                          bardzo długo to trzebaby wszystkie wymienic(odeskowanie jest tzw. scisłe),ale
                          to co mam, ma wystarczyć podobno na co najmniej 10 lat.Do tego czasu wyjdę z
                          długów i pomysle nad "udomowieniem" strychu bo teraz jest niezamieszkały ,w
                          związku z czym zaoszczedzilismy na folii,bo to zbędny wydatek w takiej sytuacji
                          ( górale są oszczędni i umieją liczyć).
                          a wiesz jakie ceny? za sciagnięcie eternitu 5 zł a za połozenie onduliny 10 zł
                          od m2-niedrogo, prawda?
                          I w dodatku od 3 godz. są po robocie,juz sobie pogwarzylismy,posiedzielismy ,a
                          że są bezalkoholowi, więc dobre jedzonko wystarczyło.Wychodzi na to,ze 180m2
                          dachu bedzie mnie kosztowało ok 6500,wiesz jak sie ciesze???
                          Pozdrawiam, TY moja pierwsza bratnia duszo i pomocna ręko na tym ( i nie tylko
                          tym)forum:)
                          • vilejka napisała:

> ej, Vampi_rku, coś Ci sie popitoliło:P jacy zakochani???

No bo lekko zazdrosny zacząłem być...

> A dach kryję onduliną(czerwoną)

Aha... czyli tą falistą papą...

> Wychodzi na to,ze 180m2
                            > dachu bedzie mnie kosztowało ok 6500,wiesz jak sie ciesze???

No to bardo ciekawe - po raz pierwszy spotykam kobietę, która wyda 6500 na coś
                            innego, niż swoje ciuchy i kosmetyki i cieszy się z tego powodu.

> Pozdrawiam, TY moja pierwsza bratnia duszo i pomocna ręko na tym ( i nie
                            tylko
                            > tym)forum:)

Ja też pozdrawiam.

--
                            Vampi_r
        • Gość: Walter IP: *.mokrus.kalety.net 23.09.13, 20:01
          Krótko i na temat: Papę termozgrzewalną wymyślono aby usunąć problemy związane ze stosowaniem tradycyjnej papy tekturowej. Od jakości tej papy oraz od podejścia dachdekra do swojego zawodu zależy efekt. 20-30 stopni spadu niema znaczenia -wszystko zależy od sumienności fachowca. Może dachdeker zużyje 1-2 butli gazu więcej tj. dodatkowo: 50-100zł więcej.
    • hej, od kilku godzin mam juz dach:))))
      cały (dokładnie 170m2)razem z materiałem (czyli onduliną i gąsiorami) wyszedł
      mi niecałe 6 tys!!!!
      NIESAMOWITE PRAWDA?
      No i to w półtora dnia....
    • czy mogłabyś dać mi namiary na tę ekipę ze St.S.?jake mają stawki?przymierzam
      się do remontu dachu w najbliższym czasie.pzdr.
    • Najtańszym materiałem pokryciowym jest oczywiście papa + lepik.
      papa termozgrzewalna jest nieco droższa,ale jako pokrycie jest dobra,zwłaszcza
      na dachu płaskim,tarasie.
    • dostałam upowaznienie-mogę podac nr telefonu,ale uprzedzam,ze trzeba się
      wczesniej umówić,bo bardzo zajęci są (ale warto poczekać)
      018/442 98 50 (p.Tokarczyk)
      • Mam dach ostro ukośny obustronnie o powierzchni 250 metrów kwadratowych w tej chwili pod eternitem, a przed tem były tam ceramiczne dachówki.Po tych ostatnich zostały mocowania i rozstaw łat teraz muszę wymienić eternit na coś lekkiego,dobrego i taniego, bo do dyspozycji mam zaledwie 15 tys.Wiem że to mało na dobry dach ale nie mam wyboru tyle zdołałem uzbierać na wymianę dachu.Proszę doradzie coś konkretnego,bo mam wykonawcę ale ten stwierdził że jest od pracy a nie doradzania,więc szukam gdzie się da pomocy.
        ZA POMOC DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM DAWCA68.
    • Odradzam papę, znajomi pokryli tym tworzywem garaż bo chcieli zaoszczędzić. po dwóch latach dach zaczął przeciekać, a gwarancja nie została uznana. W tym roku położyli dachówkę i są zadowoleni. A morał z tego taki, że zamiast zaoszczędzić to zapłacili dwa razy więcej.
      --
      www.bonie.pl

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.