czy MOŻNA palić W kominku IGLASTYM? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • wiem,że najlepsze jest liściaste, ale mam całą piwnicę świerku. drzewo jest z
    rozbiórki starego domu, suche . czy mimo to może ono zniszczyć komin albo
    spowodować jego zapalenie się?
    • Z tego co słyszałem, to drewno iglaste zawiera za dużo żywic i palenie nim w
      kominku moze spowodować zanieczyszczenie komina.
      Ale dorzucenie od czasu do czasu jakiejś sosnowej szczapy nie powinno wiele
      zaszkodzić.
      Tym niemniej palenie dłuższy czas samym drewnem iglastym może nie wyjść na
      zdrowie przewodowi kominowemu.
      --
      Vampi_r
    • Gość: Max IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.07.04, 18:51
      Nie wiem co to kominek iglasty, ale jeśli chodzi o drewno iglaste to po 3
      miesięcznym paleniu miałem prawie pół cm smolistego, maziowatego osadu w
      kominie, który zapewne mógł się nawet zapalić - także wolę sobie grabu i brzózki
      podsuszyć (najlepiej ok 18 miesięcy) i ładnie sie pali i nie ma osadów. Ale
      majster który mi chatkę budował skrzętnie zabierał z budowy wszelkie stemple i
      deski i od lat pali w tym piecu CO, ale jak twierdził jeszcze mu się komin od
      tego nie zapalł
      • Gość: qwert IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.04, 09:51
        oczywiście,że cjhodzi o palenie drzewem iglastym. moje jest suche,100 letnie i
        zastanawiam,się czy takowe już żywiczne nie jest?
        • Gość: A*** IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.04, 01:01
          Czy zywiczne nie jest to bym sie spieral.Ostatnio cialem stare belki ze
          stodoly.Ile mialy latek to nie wiem ale napweno duuuuuzo.To jeszcze po
          przecieciu zywica sie pojawiala.A zapach byl taki ze glowa mala.
          Nie wypowiem sie czy mozna palic w kominku.
          Ale tata pali w piecu kaflowym zrobionym na kominek - tzn takim naroznym ale
          bez wkladu.
          Pali si esuper i stzela ze az milo :))
          • A masz jeszcze tych belek? Chętnie odkupię jak w dobrym stanie. Dechy też.
            Co do kominka to palę 15 lat wszystkim (na apoczątku i buty robociarzy szły:).
            Nie wybieram drewna a komin jest ok.

--
            Im bardziej zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.

• Na działce w doku od przeszło dwudziestu lat pale w niemal każde wakacje sosną
      i nic sie nie dzieje, może teraz sa inne kominy
    • ja palę prawie wyłącznie iglastym, ale mam kominek "otwarty" a nie żeliwny
      żeliwnym podobno to nie wychodzi na zdrowie

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.