Dodaj do ulubionych

koszt budowy domu

28.12.12, 15:10
Zbieram informacje ile może szacunkowo kosztować wybudowanie domu o następujących parametrach:
Powioerzchnia uzytkowa 160 m2, piętrowy, z płaskim dachem, pokrytym papą termozgrzewalną, kuchnia, 5 pokoi, dwie łazienki, mur docieplony styropianem, zwykły, typowy tynk zewnętrzny, wewnątrz normalne tynki, podłogi z typowych paneli, normalne kafelki w łazienkach, ogrzewanie grzejnikowe, gazowe, piec kondensacyjny, okna plastikowe?
Proszę osoby mające jakieś doświadczenie w tej sprawie o podpowiedzi.
Dzięki
Edytor zaawansowany
  • Gość: centuś IP: 195.205.194.* 30.12.12, 20:49
    Poszukaj sobie gotowego projektu, podobnego do swoich marzeń i tam są podane ceny w systemie gospodarczym oraz budowanym przez firmę/robocizna+ich materiały/.

Mój dom w systemie gospodarczym/moja obecność na budowie non stop, firma przeze mnie wybrana, moje zamówienia i kontrola odbioru/ kosztował ponad 100 tys zł taniej niż oferowały mi firmy.
    Tu jest, na tej stronie, m.i. projekt mojego domu, z tego biura projektowego
    z500.pl/domy.html?r=KRd
  • Gość: tk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.13, 16:33

PARKIET-TOM-BUD

-MONTAŻ PARKIETU
    -RENOWACJA PARKIETU
    -MONTAŻ SCHODÓW
    -WYKOŃCZENIA WNĘTRZ
    -ZABUDOWY KARTON-GIPS
    Płytki
    Gipsy
    Malowanie

535 230 128
  • Gość: Medrysas IP: *.adsl.inetia.pl 31.12.12, 13:13
    Po pierwsze nie wiemy jaki dokładnie standard chcesz można dać przecież parkiety za 200zł jak i panele za 30zł (np. Kronopol) co do powierzchni to patrz nie na użytkową, ale całkowitą.
  • mechanik1234 31.12.12, 14:07
    zakładam podłogi, kafelki, i inne materiały na średnim poziomie cenowym, śreniej jakości.
  • bunclik 19.01.13, 16:41
    szacunek za to co piszesz średnia jakość za średnią cenę
    chyba jesteś jedyny co potrafił się do tego przyznać
    --
    www.kinbud.witryna.info/
  • Gość: Bob Budowniczy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.13, 19:12
    najtańszy i superewelacyjny system oferuje koszt bardzo niski bo 1500 PLN za m2 /to nie błąd ani nie żart / ale bez ceny centralnego ogrzewania .
    Osobiście jak bym miał kasę to ze względu na bardzo małe koszty robocizny R jest bardzo rewelacyjny.Ze względu na energoszczędność lepiej wypada jak dom pasywny .
    Ale bez pięterka .Piętro powoduje wzrost ceny w robociźnie i materiale bardzo.
    A co i jak to odpowiem ,żeby nie było reklamy.
    Przy pana koszt wskaźnikowy wynosił by jakieś 2600 PLN za metr 2 a tu 1500 PLN ciekaw jestem czy mi uwierzycie /
    adres antonczka6@ op.pl hgfniohahfhioawfnklqdfcnqoejkwdejio3
  • Gość: Stanley IP: *.skylan.info 11.02.13, 21:22
    proszę napisać jakie pytania nasuwają się Panu odnośnie papierologii czy też samej budowy postaram się pomóc 10odpowiedzi@gmail.com
  • wybieramprojekt 16.02.13, 22:36
    Witam serdecznie,

W przybliżeniu, szacuje się koszty budowy domu do stanu „pod klucz” na poziomie 2500-3000zł za metr kwadratowy powierzchni użytkowej. W ten sposób określona cena uwzględnia zlecanie prac budowlanych firmie wykonawczej. Natomiast „stan surowy zamknięty” - czyli fundament, ściany, dach, stolarka okienna i drzwiowa to ok. 50-60% całości kosztów.
    Proszę o adres e-mail lub proszę napisać do nas na kontakt@wybieramprojekt.pl, a prześlemy Panu kosztorys projektu o zbliżonych wymaganiach, uwzględniając województwo, w którym chce Pan się wybudować. Ponieważ ceny materiałów i robocizny różnią się w zależności od regionu.
    Miło nam będzie przygotować dla Pana również propozycje projektów gotowych wedle podanych przez Pana oczekiwań, przez co będzie mógł Pan się zorientować : jakie rozwiązania są proponowane przez autorów i wybrać : jakie rozwiązania domu o podanych paramterach bedą najlpesze dla Pana.

Usługi wyceny kosztów budowy i wyszukania odpowiednich projektów domów są bezpłatne!

Serdecznie zapraszamy.
    WybieramProjekt.pl
    kontakt@wybieramprojekt.pl
    tel. 71 728 84 11

--
    Zapraszam na stronę wybieramprojekt.pl - pomożemy wybrać projekt domu i sprawdzimy zgodność projektu z decyzją WZ lub MPZP
  • Gość: Marcin IP: *.230.protonet.pl 14.03.13, 00:41
    Witam koszt budowy domu 160 m2 na gotowo do zamieszkania tzn piec, rekuperator, kominek, łazienki, meble kuchenne, podłogi itp oraz ogrodzenie, brukowanie podjazdu oczywiście tynki zewnetrzne oraz alarm to ok 480 tyś to na podstawie doświadczenia kolegi który wybudował się w tamtym roku.
    Pozdrawiam.
  • Gość: greennation.pl IP: *.jmdi.pl 28.12.13, 00:09
    Witam,

domy skandynawskie - dom energooszczędny taniej niż dom w technologi tradycyjnej, dodatkowo optymalizacja Państwa gotowego projektu lub stworzenie projektu indywidualnego w dobrej cenie od podstaw. Zajmujemy się również optymalizacją rozwiązań energooszczędnych - ogrzewanie, oświetlenie, sterowanie itd...
    Wystarczy wysłać e-mailem nazwę projektu (i nazwę pracowni), dostępność mediów i namiary GPS na działkę - przygotujemy i wycenimy kompleksowe rozwiązanie...
    greennation.pl
    greennation@o2.pl
    tel.: 500 433 502
  • wlodi2014 20.10.14, 00:40
    Najlepiej skierować zapytanie do house-technology.pl/
  • bijak_sylwia854 17.04.17, 10:47
    sa od tego specjalisci ktorzy znaja aktualne realia rynku, sama sie przygotowuje i poczytuje murowanysukces.com sprawdz sa fajne porady
  • verysoon 27.09.18, 12:58
    Cześć, myślę, że najlepiej skontaktować się w tym względzie z generalnym wykonawcą, który posiada zespół kosztorysantów budowlanych. Zależy w jakim mieszkasz mieście, w okolicach Jeleniej Góry taką firmą jest Regess - regess.eu/kosztorys-budowlany Ale to tylko jedno z wyjść. Uczciwa firma budowlana powie Ci też, że ona płaci chyba 9% podatku VAT za materiały budowlane, a osoba fizyczna zapłaci 23% VAT.
  • aniulka675 07.10.18, 20:40
    Na stronie homekoncept znajdziesz przy każdym projekcie kosztorys uproszczony i ceny materiałów budowlanych, z tego co się orientuję to aktualizowane na bieżąco. Za dodatkową opłatą można zamówić kosztorys szczegółowy. Oczywiście co do robocizny to trzeba popytać w swojej okolicy kilku majstrów, bo to się bardzo różni w zależności od regionu.
  • justynah30 30.10.18, 18:41
    Kosz budowy zależny jest tak naprawdę od wielkości domu i jakie chcesz wprowadzić rozwiązania do niego. Także trudno jest tutaj napisać ile Cię wyjdzie budowa. A masz już wybrany projekt domu? Słyszałam, że na stronie www.mgprojekt.com.pl można znaleźć fajne propozycje. A teraz ponoć pracownia wprowadziła jakieś super nowości. Może słyszałeś o nich?
  • inteli_wroclaw 05.11.18, 09:35
    Jeśli masz jakieś doświadczenie z budową/wykończeniem domu to koszty na pewno spadną, bo samemu można zrobić wiele rzeczy, typu składanie mebli, malowanie ścian czy montaż oświetlenia :-) Warto wziąć pod uwagę inteligentny dom, obecnie taka inwestycja to nie jest już worek pieniędzy. Jest wiele tańszych producentów, np. Ampio. Warto pomyśleć o automatyce domowej :-)

• e-kt 21.11.18, 13:11
    Koszt budowy domu jest zależny od zastosowanych materiałów i technologii, a te ciągle ewoluują. Np. styropian biały jest zastępowany znacznie cieplejszym grafitowym o współczynniku lambda rzędu 0,031 W/mK, a stosowane od 2021 roku okna mają być już prawie pasywne. To prawda, że technologie energooszczędne są nieco droższe niż stosowane dotychczas rozwiązania tradycyjne, ale warto brać pod uwagę przede wszystkim długookresowe oszczędności z niższych rachunków za energię grzewczą, a nie koszty początkowe, które z czasem się zwrócą.
  • wrunger 05.09.19, 11:59
    Ja znam generalnego wykonawcę MAVA - mava.com.pl , który fajnie przygotował mi kosztorys, koszt ostateczny wyniósł ok 250 tys złotych w fajnym standardzie.
  • kropka_zua 11.09.19, 11:00
    mam trochę doświadczenie, to może kosztować od 120 tysięcy do 500 kafli. Wiele zależy, jak ogarniesz prace, czy będą jakieś problemy. Liczy się każda głupotka, nawet to, jak daleko działka się mieści od obecnego miejsca zamieszkania (jak będzie to kilkadziesiąt kilometrów, to koszt paliwa swoje też pochłonie. Generalnie, jak ktoś radził wyżej - poszukaj gotowego projektu, zobacz jego szacunkowy koszt, dolicz tak z 25% rezerwy i voila. Jeśli to będzie samodzielna budowa, to mimo wszystko - potrzebujesz jakiegoś zaplecza - zobacz sobie ile kosztują profesjonalne narzędzia (najtańszy sklep, jaki znam: www.narzedzia.pl/ ), materiały. Na pewno zaoszczędzisz na robociźnie, ale dolicz jakieś poprawki i zakup narzędzi.
  • julekk 11.09.19, 23:21
    Wszystko zależy od standardu jaki chcesz uzyskać. Ja od początku chciałem bardzo nowoczesnego i bogato wykończonego domu, wydałem na wszystko naprawdę sporo pieniędzy, ale wiem, że nie wyrzuciłem ich w błoto. Dom jest duży, przytulny, posiada ift.pl/smart-home/ a ja uwielbiam w nim przebywać :D

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka