• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Jaka blacha na dach?

• IP: *.panki.sdi.tpnet.pl 14.07.04, 08:18
    Mam duży problem;chcemy przykryć nasz dach 160 m2 blachodachówką , bardzo
    proszę o pomoc jaka blacha będzie dobra i nie droga?
    Pozdrawiam
    Edytor zaawansowany
    • 15.07.04, 10:14
      W rejonie Małopolska i Śląsk proponuję Blachprofil2 lub BalexMetal.
      --
      takie są fakty, takie jest życie...., a to co piszę to tylko moje prywatne
      zdanie
    • Gość: gość IP: *.medyka.sdi.tpnet.pl 15.07.04, 13:46
      Radzę Ci blachę tylko szwecką.Ja pokrywałam blachodachówką szwecką z BRATEXU w
      Dębicy / filie w całej Polsce/.Nie patrz na cenę bo to wydatek na całe lata. A
      jest naprawdę dobra. W każdym razie nie podróba - jakie inne firmy
      proponują.Pozdrawiam.
      • 15.07.04, 14:02
        Gość portalu: gość napisał(a):

> Radzę Ci blachę tylko szwecką.Ja pokrywałam blachodachówką szwecką z BRATEXU
        w
        > Dębicy / filie w całej Polsce/.Nie patrz na cenę bo to wydatek na całe lata.
        A
        > jest naprawdę dobra. W każdym razie nie podróba - jakie inne firmy
        > proponują.Pozdrawiam.

Hi,hi,hi... Rozumiem, że panna śledziła swój kawał blachy od huty poprzez
        tłoczenie aż do dostawy....

Większość producentów blachodachówki ściąga blachę ze Szwecji lub z Niemiec,
        jest tańsza i lepszej jakości. Firmy typu Blachprofil2, BalexMetal legitymują
        się świadetwami pochodzenia blachy. Nie znaczy to, że Bratex jest felerny, aż
        taki pośpieszny w osądach to ja nie jestem :)) Nie chcę również, jak to zrobiła
        "gość" swoją wypowiedzią sugerować, że ktoś inny niż "mój" jest kłamcą,
        łajdakiem i oszustem...

Pozdrawiam

--
        takie są fakty, takie jest życie...., a to co piszę to tylko moje prywatne
        zdanie
    • Gość: qwerty IP: *.panki.sdi.tpnet.pl 20.07.04, 11:53
      ja chc e kupić niemiecką blachodachówke firmy Thissen Krupe,jest podobno dobra
      i do tego nie droga na mój dach całośc z rynnami wyliczyli na 6300zł,czy to
      dużo??
      • Gość: chanel IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.04, 20:07
        Najlepsze blachodachowki sa szwedzkie,np. Lindab
      • 30.07.04, 20:16
        zależy jaki dach ile daszków obróbek uszczelek, jakie orynnowanie ile odpływów
        ile dodatkowych elementów. Po kilku latach sprzedaży blach dachówkowych
        rozmowach z wykonawcami zbierania ich doświadczeń nie zdecydował bym się na
        blachę produkcji polskiej. Pruszyński kupuje balchę niemiecką czasem szwedzką,
        są dobre, ale dochodzi bardzo ważna kwestia maszyn które tłocza tą blachę w
        polsce. Lindab Rautaruuki, Planja są gpdne polecenia. Nie wiem jak reszta ale
        Rautarruuki cały proces produkcji blachy od wytopu do powlekania i tłoczenia ma
        w jednej firmie, zachowują więc kontrolę nad całym procesem. Teraz jednak
        wzrosły ceny stali i może warto pomyśleć nad inwestycją w dachówkę ceramiczną.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.