Dodaj do ulubionych

Czym uzupełńić rowki na suficie

13.02.13, 15:03
Blok jest z wielkiej płyty.Na suficie mam dwa rowki to wynik łaczeń tych plyt betonowych.Chcę je zamaskowac .Mąż nie chce podwieszanego a ja kasetonów.Chcę te rowki zamaskować czymś uzupełnic trochę wyrównać i pomalować cały sufit.Rowki mają gdzies zagłębienie 3 cm ok bo tak na oko.Jaka zaprawa by się do tego nadawała ?
Edytor zaawansowany
  • Gość: bomber IP: *.toya.net.pl 13.02.13, 16:02
    Rowki od łączenia płyt mają głębokość taką jaka jest grubość płyt.... na pewno to są rowki od łączenia, czy korytka na przewody?
  • jarecki_2 13.02.13, 21:08
    Nie ma skutecznej metody załatania trwałego łączeń płyt stropowych. Oczywiście można załatać, o tym powiem za chwilę, ale nie ma żadnej gwarancji, że pęknięcie nie pojawi się na przykład za miesiąc lub za pół roku a może za dwa lata, nie wiadomo i jest to uzależnione od tego czy płyty się ruszą czy nie a to z kolei jest uzależnione od ruchu budynku a ten może nastąpić od na przykład naporu wiatru na budynek. Sufit podwieszany, belki drewniane (imitacja na przykład) zamontowane w miejscach łączenia płyt, sufit napinany lub nawet kasetony (moim zdaniem najgorsze rozwiązanie biorąc pod uwagę wygląd) dają gwarancję na nie oglądanie pęknięć więcej. Jednak jeśli takie rozwiązania nie są tym co chcesz zrobić trzeba postąpić jak z każdym łączeniem na przykład płyt KG, w pewnym sensie. Oczyszczasz szczelinę z luźnych zapraw starego gipsu i tym podobnych materiałów znajdujących się w szczelinie. Szczelinę wypełniasz akrylem, na to kleisz siatkę stosowaną na łączenia płyt GK a potem naciągasz sufit gipsem dla wyrównania całej powierzchni. Jak mówiłem nie wiadomo kiedy pęknięcie się pojawi ponownie a czas jaki to zajmie może być bardzo różny i nie ma nic wspólnego z metodą wypełnienia i załatania takich miejsc. Płyty betonowe, które są Twoim stropem, ważą po kilka ton i jeśli zechcą się ruszyć nic ich nie powstrzyma. Tak więc żadna zaprawa, żaden materiał nie da gwarancji skuteczności.

--
    "Zakład Usług Budowlanych"
    zubbau@gmail.com
  • korniz 14.02.13, 08:55
    Dziekuje za fachową odpowiedz -jak zawsze zresztą .Jestem ciekawa jak by to Pan wykonał majac taki sufit do remontu.
    Zainteresowalo mnie te zdanie
    >Sufit podwieszany, zamo
    > ntowane w miejscach łączenia płyt,
    Tylko w miejscach łączenia rowka,czy cała odległość od rowka to rowka? To duży pokój i ma dwa takie rowki a między rowkami na środku sufitu jest lampa.I czy taki podwieszany sufit może być bez lampek .I jak to zrobić tzn tylko rowki czy całą odległość?
    Pozdrawiam
  • jarecki_2 14.02.13, 20:34
    Dziękuję za komplement....
    >>>>Co do pytania, napisałem: Sufit podwieszany, belki drewniane (imitacja na przykład) zamontowane w miejscach łączenia płyt, sufit napinany l....<<<<<

zwracam uwagę na przecinki. sufit podwieszany (taki z płyt GK) >>przecinek<< belki drewniane....zamontowane w miejscach łączenia płyt >>przecinek<< sufit napinany... i tak dalej. Przecinkami oddzieliłem kompletnie różne propozycje rozwiązań. Oczywiście można zamontować sufit podwieszany z płyt GK a potem dodać imitację lub prawdziwe belki drewniane lub lepiej belki drewniane a wypełnić przestrzeń pomiędzy nimi sufitem z płyt GK, jeśli ktoś tak lubi tylko po co jeśli nie lubi, więc proponuje albo to albo to albo jeszcze coś innego.

Oczywiście jakikolwiek by to nie był sufit nie ma takiej siły, która mogłaby zmusić inwestora do zamontowania na suficie oświetlenia jeśli tego nie chce. Lampki halogenowe nie są częścią składową, stałą, sufitów podwieszanych. W takich sufitach daje się takie lampki zamontować po prostu, czego nie można powiedzieć o sufitach betonowych. To znaczy da się zamontować lampkę halogenową w suficie betonowym, tylko po co?? Na suficie podwieszanym można zamontować każdy rodzaj oświetlenia, lub oświetlenia nie montować wcale oczywiście, plus (taki bonus wynikający z konstrukcji sufitu podwieszanego) można zamontować oprawy halogenowe wymyślone specjalnie do stosowania na płytach GK stosowanych w sufitach z płyt GK podwieszanych.

--
    zubbau@gmail.com
  • jarecki_2 14.02.13, 20:38
    aha... wykonałbym to dokładnie tak jak to opisałem czyli zastosowałbym akryl, siatkę i gładź gipsową, lub inny sposób: to belki drewniane mocowane w miejscach pęknięć w suficie, żeby te pęknięcia belkami zakryć, lub inny sposób: wykonałbym sufit napinany, lub inny sposób:..... i tak dalej, nie zależnie od wyboru metody zakrycia szczelin wykonałbym to dokładnie tak jak należy to wykonać wybierając jedną z metod.

--
    zubbau@gmail.com
  • korniz 15.02.13, 14:29
    Domyśliłam się to kilka prac osobno.Tak się zastanawiam sie nad jedną opcją ,czy mogłabym położyć ,przykleic np 8 cm styropian.Przyklejony byłby tak żeby nie było widać tych laczen stropowych i jakos to tak wymodelować ksztalt np owalny w środku puste (tj kółko do pływania tylko owalne coś w tym stylu,w środku tego owalu-lampa -by się nie stykała ze styropianem )Halogenów nie planujemy. Czy to dobry pomysł?
    Jeśli chodzi o podwieszany to wybrałabym płyty gips kart zamocowane na stelażach.
  • jarecki_2 15.02.13, 19:35
    Oczywiście, że to dobry pomysł, jeśli Tobie się podoba, w końcu to Twoje mieszkanie, ja u Ciebie mieszkał nie będę.

Jeśli natomiast pytasz mnie o moje zdanie prywatne na temat "styropianowego czegoś" co opisałaś, to moim zdaniem ciężko o większą "wieś" niż "styropianowe coś" przymocowane do sufitu. Żeby wymyślić coś bardziej beznadziejnie dennego niż "styropianowe coś" trzeba się wyjątkowo bardzo postarać, styropianowe coś=wieś tańczy i śpiewa..... oto moje zdanie....

--
    zubbau@gmail.com
  • drzewny_skrzat 15.02.13, 22:17
    Alternatywnym rozwiązaniem byłoby po załataniu "ubytku" akrylem położenie tylko na sufit tapety typu raufaza also innej, malowalnej. Tak było we wszystkich mieszkaniach, które do tej pory wynajmowałam/wynajmuję i wygląda to naprawdę estetycznie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka