Dodaj do ulubionych

styropian!!! ważenie styropianu

30.08.13, 10:53
Ważenie styropianu może nam pomóc ustalić czy styropian jest dobrej jakości czy złej. Ostatnio szukałem styropianu do ocieplenia budynku biurowego. Znalazłem w sieci film pokazujący przykład gdzie mężczyzna waży styropian i wychodzi że producent obiecują inną wagę niż ma on w rzeczywistości czyli po prostu okłamuję klientów.
Link do krótkiego filmiku: www.youtube.com/watch?v=7Wo9iBFlSLw
Metoda rzeczywiście jest prosta wystarczy pójść z wagą do hurtowni i sprawdzić wagę styropianu. Jak byłem w składzie zważyłem kilka styropianów, najlepiej ważył Austrotherm
Obserwuj wątek
    • Gość: styrostyl Re: styropian!!! ważenie styropianu IP: *.syriusz.net.pl 31.08.13, 21:11
      sama waga nie do końca jest odzwierciedleniem jakości ponieważ styropian może być słabo odparowany, niewysezonowany i jego waga wówczas może być większa, sposób przechowywania również ma znaczenie itp.

można sugerować się wagą jednak próbki porównywane musiały by być przechowywane w suchym pomieszczeniu przez np. kilkanaście dni, aby woda mogła w całości odparować z każdej z próbek, wówczas wynik będzie wiarygodny.

sztukateria styropianowa
      • kosmykdiamentowy Re: styropian!!! ważenie styropianu 09.09.14, 17:01
        najważniejszym parametrem jest lambda, ludzie puknicie się w głowę, przeciez nie od dziś wiadomo że są firmy które robią wagę dodając ścinki, szkło czy gips, styropian to nie kartofle. zresztą wagi nie ma w parametrach ale pal licho, dla mnie liczy się zawsze renoma i marka producenta, na polskim rynku dla mnie bez wątpienia najlepszy styropian robi Termoorganika, od kilku lat mają swój system ociepleń moim zdaniem spoko w pierszej trójce na rynku
        • erzecznikpsps Re: styropian!!! ważenie styropianu 17.09.14, 19:10
          Oczywiście, że najistotniejszym parametrem jest lambda, która jest uzależniona od gęstości styropianu. Ponieważ kupujący nie mają możliwości sprawdzenia lambdy, PSPS wprowadziło Program umożliwiający kontrolę jakości płyt poprzez określenie ich gęstości. I słusznie.
          Renoma i marka producenta, owszem, mogą mieć pozytywne znaczenie. Ale nieprawidłowości mogą przydarzyć się każdemu producentowi, np. wskutek awarii.
          W każdym przypadku warto jest ważyć styropian, również producentów renomowanych.

--
          E-rzecznik PSPS
          • paradygmat77 Re: styropian!!! ważenie styropianu 08.10.14, 11:25
            Dla mnie najlepsze są rekomendacje ITB, a te posiada od lat Termo Organika. Waga styropianu może NIE MUSI świadczyć o lambdzie, szczególnie ,że zdarza się, że wsypywane są podczas produkcji stare regranulaty do zwiększenia gęstości.
              • magisterdoktor Re: styropian!!! ważenie styropianu 13.10.14, 15:29
                REKOMEDNACJE ITB....Pan lub pani erzecznik prawdopodobnie nie do końca zrozumiała wypowiedzi poprzedników na temat rekomendacji ITB. Nie chodzi bowiem o badanie wybranych przez siebie (producenta ) póbek materiału, w laboratoriach w tym ITB, ? Rozumiem że firma KNAUF bada dla siebie jakość swoich produktów w laboratoriach ITB. To fajne ale z drugiej strony rónież normalne, bo ITB ma laboratoria, które mogą sprawdzićróżne parametry które w zwykłym zakłądzie produkcyjnym trudno np: lambde. Do rzeczY(!):) TAkie badanie nic ale to nic nie ma to nic wspólnego z rekomendacjami ITB. Jeśłi chodzi o rekomendacje ITB to żeby je uzyskać firma musi się zgodzić na niezpowiedziany zakup swojego produktu ( w tym wypadku styropianu)w dowolnym sklepie hurtowni,itp, czasie na terenie kraju w celu sprawdzenia deklarownych przez siebie parametrów. Jak rozumiem Knauf nie ma rekomednacji ITB ? Ale może się mylę :)?
                  • erzecznikknauftherm Re: styropian!!! ważenie styropianu 23.11.14, 20:18
                    Knauf Therm jako jedna z dwóch firm, jest na liście Certyfikowanych Producentów i Wyrobów ze styropianu, która jest dostępna na stronach Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu. Styropian Kanuf Therm posiada Certyfikat Gwarantowany Styropian, a jakość produktów Knauf Therm była wielokrotnie potwierdzana prze niezależne instytucje badawcze. Ale sama jakość produktu to nie wszystko. Ważne jest jego prawidłowe zastosowanie, szczególnie w tzw. trudnych elementach konstrukcyjnych budynku. Dlatego też na stronach Knauftherm, można znaleźć katalog prawidłowych rozwiązań, który bardzo szczegółowo opisuje sposób zastosowania styropianu do prawidłowej izolacji budynku.
                    • marczewski70 Re: styropian!!! ważenie styropianu 13.01.15, 10:16
                      Dla mnie na naszym rynku najlepszym styropianowym izolatorem jest Termo Organika, znajomy wykonawca robi od lat na ich materiale, od roku w całym ich systemie ociepleń i też poleca. Jako jedyni mają rekomendacje Insttytutu Techniku Budowlanej
    • kryzys99 Re: styropian!!! ważenie styropianu 31.10.19, 03:23
      Właściwości styropianu, jako materiału do izolacji cieplnej budynków, są ściśle określone przez normę PN EN 13163:2013-05 – wskazującą zasady klasyfikacji, właściwości i metody badań.

Norma ta określa również sposób znakowania płyt styropianowych. Oprócz nazwy, która nie jest w żaden sposób normowana, wyrób musi być oznakowany m.in. współczynnikiem przewodzenia ciepła, tzw. lambdą deklarowaną (λD) oraz tzw. kodem oznaczenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka