Dodaj do ulubionych

Ratunku! Rozkrecilam toalete i musze to naprawic:)

05.09.13, 12:09
Witajcie,
Nie jest ze mna tak zle, ze nie umiem jej skrecic, ale nie wiem jak naprawić usterke. Woda ciagle kapie do spłuczki. Rozkrecilam, doszłam do tego, ze woda kapie w kranu doprowadzającego ja do spłuczki. Pytanie brzmi: co zrobić, żeby przestala kapac? Jak uszczelnić ten kran??
Z góry dziekuje;)
Obserwuj wątek
      • Gość: 37tola76 Re: Ratunku! Rozkrecilam toalete i musze to napra IP: *.play-internet.pl 06.09.13, 09:54
        może wyraziłam się niejasno, co jest bardzo prawdopodobne:) nie wiem jakie to ma znaczenie, ale fakt jest taki, ze dopiero gdy zamkne w ogole dopływ wody glownym zaworem to przestaje kapac. Zatem obrazowo: jest spluczka, jest wężyk doprowadzający wode do zaworu, jest zawor (kranik). Po rozmontowaniu tego wszystkiego wyszlo, ze woda kapie z tego kranu czy zaworu (zwal jak zwal, nie znam sie:)).
        Zatem rozumiem, ze musze wymienić caly ten kranik, bo nie da sie go w żaden sposób uszczelnić, tak?
        • jarecki_2 Re: Ratunku! Rozkrecilam toalete i musze to napra 09.09.13, 19:22
          Nie, obrazowo to jest tak, po kolei: Kranik wystający ze ściany (można go odkręcić lub zakręcić), wężyk podłączony do kranika (wystającego ze ściany) i z drugiej strony podłączony do zaworu spłuczki (najczęściej zawór spłuczki można również odkręcić lub zakręcić, ale nie za pomocą takiej rączki lub pokrętła jak w kraniku wystającym ze ściany, ale za pomocą śrubokręta). Zawór spłuczki (ten który nie wystaje ze ściany) ma jednocześnie (z drugiego końca najczęściej niż strona do której dokręcony jest giętki wężyk) zawór, który zamyka dopływ wody do spłuczki jak ta spłuczka się wypełni wodą czym staje się gotową do spłukiwania nowej partii "materiału". I teraz, co Ci cieknie?:
          A: połączenie kranika wystającego ze ściany z giętkim wężykiem?
          B: połączenie zaworu spłuczki z giętkim wężykiem?
          C: zawór zamykający podawanie wody do zbiornika spłuczki a zamykany po napełnieniu się wyżej wymienionej?
          D: woda płynie w muszli klozetowej małym strumieniem mimo, że napełnianie spłuczki się zakończyło a poprzez to że wody w spłuczce ubywa to zawór zamykający "dodaje" co jakiś czas wodę do spłuczki mimo, że się z niej nie korzysta?
          E: inne miejsce

--
          "Zakład Usług Budowlanych"
          zubbau@gmail.com

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka