Dodaj do ulubionych

ścianka działowa - wydzielenie dodatkowego pokoju

21.11.13, 11:12
Witam,

chcę wydzielić w mieszkaniu dodatkowy pokój (sypialnię) z dużego salonu (obecnie stan deweloperski). Sypialnia ma mieć docelowo 12m2, ścianka działowa (stelaż, wełna, karton gips). W ścianie sypialni będą wmontowane drzwi przesuwne naścienne. Jaki będzie koszt - materiały plus robocizna?

Dziękuję z góry za pomoc
Pozdrawiam

Edytor zaawansowany
  • andrzej2007.832 21.11.13, 12:18
    Od 3500 wzwyż na gotowo. Wycena pobieżna bo i ty nie podałeś długości ścianki i jakości materiałów. Chociażby drzwi, więc cena może wzrosnąć znacząco. Pozdrawiam.
    --
    Remonty.
    andrzejlegionowo.dbv.pl
  • jaro55555 21.11.13, 12:41
    Ścianka ma mieć 7mb, wysokość 2,75m, postawiłem na dobrą jakość materiałów.
    Chcę się zmieścić w 6 tys.
  • paulinakar 10.08.14, 12:57
    To nie jest wyjątkowo duży remont więc koszta będą całkiem przystępne. Jednak najwygodniej jest zasięgnąć informacji bezpośrednio u firmy, która ma robić remont. U mnie pracowała firma Home Depot, chociaż ja miałam robiony całkowity remont mieszkania. Jednak zawsze warto się zapytać :) Można ich chyba znaleźć na internecie, bo chwilowo nie mam do nich żadnego kontaktu, ale na prawdę mogę ich szczerze polecić.
  • orzeszekblack 16.08.14, 10:19
    A może ścianka działowa w postaci paneli modułowych?
    np. coś takiego
    interior.katowice.pl/pozostala-oferta/panele-modulowe/pda-azur-1
  • gizmo2000 20.08.14, 23:17
    Drzwi przesuwne na ściance z płyty GK? Ryzykowna opcja... Poza tym izolacja akustyczna takiego rozwiązania też będzie żadna. Nie prościej i zdrowiej będzie tę ścianę wymurować? U mnie na działówki używane były pustaki Porotherm 11,5. Akustyka rewelacyjna i nie będzie na pewno problemu z obciążeniem takiego muru - to solidna ściana.
  • artcom.pc 26.10.14, 11:59
    Nie ma zadnego problemu z drzwiami przesuwnymi na ściance z GK. Sam mam takie rozwiązanie od 4 lat i się sprawdza a samo skrzydło waży 30kg plus cała reszta. Cały pic polega na dobraniu odpowiedniego zestawu. Ja mam Gustavsona który ma własną ramę nośną więc cały ciężar wisi na konstrukcji a ścianka to tylko maskowanie i ewentualne trzymanie w pionie. NIe strasz człowieka bo nie masz racji.
  • ano452 07.11.14, 14:04
    Pełen cennik na ibudujesz.pl/cennik.html . (prace wykończeniowe) Proszę o kontakt telefoniczny- zrobimy wycenę usługi.
  • drogimex 03.05.15, 23:22
    Ścianka działowa w tzw. suchej zabudowie ma niestety trochę wad. Polecam raczej coś z elementów murowanych (ciekawie temat poruszony na stronie zbudujmydom.pl/index.php?page=z-czego-wykonac-scianki-wewnetrzne ). Zapewni to dużo lepsze parametry izolacyjności akustycznej niż płyty g-k oraz dodatkowo ścianka murowana cechuje się większą wytrzymałością. Pamiętaj również, że na płytach gipsowo-kartonowych masz ograniczone możliwości wieszania półek - musisz to przemyśleć już na etapie wykonania ścianki, aby dodać odpowiednie profile wzmacniające.
  • kaioppe 04.05.15, 19:49
    Dzięki za linka, na pewno doczytam.
    Sama dopiero niedawno zaczęłam czytać o tej technologii. Tu jest sporo pożytecznych informacji: suchazabudowa.pl/ , gdyby ktoś był zainteresowany.
    Na razie zapowiada się dobrze,ale o wadach też na pewno muszę jeszcze doczytać. Jakie konkretnie wady ma Twoim zdaniem ta technologia?
  • krzysztof_moska 15.05.15, 21:30
    Nie rób tego z regipsów. Użyj lepiej pustaków ceramicznych, będziesz miał ścianę z prawdziwego zdarzenia, która zapewni przyzwoitą akustykę, na przykład porotherm 12. Regips będzie uciążliwy, nie zapewni prywatności. Szczególnie warto użyć pustaków w technologii dryfix, nie będziesz miał syfu w domu po murowaniu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka