Dodaj do ulubionych

Ile kosztuje budowa domu

• magda-8686 Re: Ile kosztuje budowa domu 02.12.14, 08:15
      Dziś budowa nie musi kosztować dużo - zależy jak duży ma być dom i jaki projekt wybierzemy. Ja korzystałam z projektów MG PROJEKT www.mgprojekt.com.pl/, ponieważ ich propozycje są niezwykle ciekawe
      • 9agatka Re: Ile kosztuje budowa domu 24.02.16, 11:06
        Koszt budowy domu w dużej mierze zależy od tego, czy zlecamy to ekipie, czy robimy sami, a także od użytych materiałów. Możemy wiele na nich zaoszczędzić, jeśli zamówimy je u niedrogiego dystrybutora. Nam najbardziej przypadła do gustu oferta sklepu budowlanego Stuk Puk. Mają bogaty asortyment w bardzo korzystnych cenach. W dodatku wszystko zamawia się przez internet i otrzymuje prosto do domu.
    • gustaw64 Ile kosztuje budowa domu 29.01.15, 10:06
      Kiedy chciałem wybudować dom w nowoczesnym stylu przypadkowo natrafiłem na glastal. Posiadają markowe akcesoria do balustrad i elementy do szkła. Wszystko to znacznie ułatwia budowę domu. Ceny też zrobiły na mnie dobre wrażenie więc są to rzeczy dostępne praktycznie dla każdego. Sam wykorzystałem jeden z ich produktów jakim jest balustrada całoszklana.
    • delion1 Re: Ile kosztuje budowa domu 30.09.15, 08:09
      Teraz dużo ludzi decyduje się na inteligentny dom. O elementach składających się na ten system trzeba myśleć już podczas budowy, co zwiększa dosyć koszty, ale za to później jaka wygoda.
    • erzecznikknauftherm Re: Ile kosztuje budowa domu 30.09.15, 12:39
      Najwyższy zwrot z inwestycji uzyskuje się z prawidłowej izolacji budynku. Zwraca się ona juz po 2-3 latach a następnie mamy sam zysk. Izolacja powinna być wykonana zgodnie ze sztuką z wysokiej jakości materiałów izolacyjnych - np. styropian Knauf Therm - oznakowany znakiem Gwarantowany Styropian.
      • maters1 Re: Ile kosztuje budowa domu 20.10.15, 15:35
        Też uważam, że przy budowie domu warto wprowadzić rozwiązania, które w dłuższej perspektywie spowodują obniżenie kosztów utrzymania. W moim przypadku tak było, po wyborze projektu www.e-domy.com.pl/e_104.html?idk=all zaczołem przeszukiwać rozwiązań, które zwrócą się po paru lat. Warto to rozważyć.
          • erzecznikknauftherm Re: Ile kosztuje budowa domu 31.10.15, 03:06
            Proszę nie wprowadzać w błąd z czasem zwrotu inwestycji w panele i pompę ciepła. Nie ma najmniejszej możliwości zwrotu z takiej inwestycji w okresie poniżej 10 lat, a po tym okresie pompa ciepła wymaga wymiany , natomiast same panele maja taka gwarantowana trwałość ale znaczny spadek sprawności. Jedynym elementem niezmiennym w czasie jest wysokiej jakości izolacja (prawidłowo wykonana) np. z zastosowaniem rozwiązań proponowanych przez Knauf Therm.
    • warkos Re: Ile kosztuje budowa domu 04.11.15, 12:24
      Zależy z czego się postawi, jakich materiałów się użyje i jakiej jakość. Mi firma Wikpol z Wieliczki wybudowała całoroczny dom z bali syberyjskich o średnicy 30 cm. Piękny, przytulny i ciepły dom kosztował mnie 250 tys.
    • kolorrra Re: Ile kosztuje budowa domu 05.11.15, 14:14
      Zależy wszystko od czego jaki dom zamierzasz pobudować, pierwsze koszty tak naprawdę zaczynają sie od projektu, potem fundament (porównuj zawsze ceny pomiędzy wykonawcami, u nas beton dostarczała: www.betonnadom.pl/lokalizacje/beton-krakow bo miała najkorzystniejszą ofertę) i tu juz masz kilka dobrych tysiaków. Dalej konstrukcja, nie wiem z czego czy z betonu czy może drewno-u mnie drewno na dom 90m2 około 35 tysięcy wraz z wykonaniem.I tak dalej i tak dalej...
      • ermirka873 Re: Ile kosztuje budowa domu 10.11.15, 14:22
        nie tak łatwo oszacować ile będzie kosztować budowa domu, bo to zależy od standardu, ale też od tego jaką weźmiesz ekipę do pracy. Np. u nas wiele rzeczy, zwłaszcza wykończeń robil mój brat z wujkiem. No, ale nie do wszystkiego wystarczą znajomi. Sporo nam tez pomogły usługi firmy p. Agnieszki Bacławskiej z Ostrołęki. Najpierw zajęli się niwelacją terenu, potem wykopami pod media no i transportem materiałów. To była chyba jedyna firma która wszystko zrobiła na czas i za taką sumę jak się umwialismy. Przy budowie często wystepuje poźniej sporo nieprzewidzianych okoliczności i to może znacznie opóźnić prace i zwiększyć koszty.
    • beata957 Ile kosztuje budowa domu 23.02.16, 15:37
      a ile by kosztowało zamontowanie windy w domu jednorodzinnym oraz jej modernizacja? tak orientacyjnie chce się dowiedzieć bo zastanawiamy się jeszcze nad platformą dla niepełnosprawnych
      • stankiewiczadam Re: Ile kosztuje budowa domu 25.02.16, 17:01
        Trudno mówić o cenach bo to chyba zależy od domu u mnie taką windę montowała Winda Warszawa winda.com.pl i cena była całkiem przystępna ale proponuję żebyś bezpośredni z nimi porozmawiała na pewno coś Ci doradzą
        • velman25 Re: Ile kosztuje budowa domu 29.02.16, 19:50
          Winda w domku raczej nie powinna psuć się za często bo jednak nie jest tak często uzywana jak np.. W blokach więc cena modernizacji nie będzie większym problemem. Jeśli jednak miałbym wybierać między winda a platformą wybrałbym platformę ze względu na cenę. Tak jak pisze Adam Winda Warszawa jest dosyć znaną i raczej porządną firmą więc śmiało możesz u nich zasięgnać opinii
    • jacula87 Ile kosztuje budowa domu 30.04.16, 21:35
      No jeżeli chce się żeby ten dom był solidny to trzeba na to wydać. Firmy które proponują bardzo niskie ceny powinny od razu trafiać na listę ‘podejrzane’ bo to znaczy że oszczędzają np. na materiałach. To jest inwestycja zazwyczaj na całe życie więc jak już się człowiek na nią decyduje to nie rozumiem jak można chcieć żeby było aby było. Mi budował Ribet i miałem to szczęście że nie było po drodze żadnych problemów a dom jest porządny.
      • sasi-ad21 Re: Ile kosztuje budowa domu 02.05.16, 10:17
        Tanie materiały zwykle nie są trwałe, a rozbiórka i budowa od nowa dzieła okazyjnego wykonawcy kosztuje o wiele więcej niż jego wynagrodzenie. Tylko dzięki mądrym decyzjom budowlanym możemy wydać mniej i mieć z tego pożytek.
        Dom 100 mkw (funkcjonalnie odpowiada mieszkaniu w blokach 60 mkw), z jakichś wynalazków typu klocki styropianowe, kryty papą zwaną gontem, wykończenia z wyprzedaży,
        Nigdy nie da się od początku stwierdzić ile będzie nasz kosztowała budowa domu. Ceny materiałów są bardzo zróżnicowane. Tanie materiały zwykle nie są trwałe, a rozbiórka i budowa od nowa dzieła okazyjnego wykonawcy kosztuje o wiele więcej niż jego wynagrodzenie.
        Najlepiej budować ze sprawdzonych materiałów a ekipy budowlane brać z polecania innych bo to jakaś gwarancja że usługa zostanie wykonana dobrze .

--
        [url=http://www.udraznianie24.pl/hydraulik warszawa[/url]
    • doradca_galmet Re: Ile kosztuje budowa domu 11.06.16, 09:13
      Jeśli nie ma na chwilę obecną gazu warto rozważyć pompę ciepła: powietrzną lub gruntową. Koszty eksploatacyjne są niższe niż w przypadku ogrzewania gazowego. Jest to bezpieczne, czyste i bezobsługowe źródło. Każdy klient zastanawia się ile rocznie będzie płacił za użytkowanie pompy jeśli już w nią zainwestuje. Zatem możemy przygotować symulację pracy instalacji i generowane przez nią koszty. Zachęcam do zapoznania się z ofertą Galmet.
    • contortion Re: Ile kosztuje budowa domu 23.02.17, 22:29
      Nie da się powiedzieć ile kosztuje budowa domu. To tak jak zapytać ile kosztuje samochód... Może kosztować 40 tys, a może i milion :-) Taki standardowy dom z metrażem do 180 m2 i z typowych materiałów (np. Porotherm) to nie jest jakiś gigantyczny wydatek. SSZ można zamknąć za ok. 200 tys. z robocizną. Gorzej z wykończeniem i kupnem ziemi - te dwa elementy nie mają w sumie górnego limitu... :)
    • zonaniezona1 Re: Ile kosztuje budowa domu 08.04.17, 15:22
      Temat rzeka. Rozumiem wszystkich piszących i tych , którzy uważają, że poniżej miliona trudno i takich, którzy uważają, że za 200 tysięcy dadzą radę. Bo dadzą - jeśli mają dużo zapłau, są pracowici i oszczędni. Mam dom właśnie w takiej cenie, czy bez problemu mogłabym wydać 3 razy więcej ? Bez najmniejszego :) problemu.
      Najważniejsze to prosty projekt - będzie rzutował na koszt materiałów, na robociznę - zarówno budowy domu , jak i potem dachu. Ogrzewanie. Fajnie pewnie jeździć nowym Mercedesem, ale ja jeżdżę paroletnim Volvo i też mi się wygodnie żyje... Dlatego nie mam pompy cieplenej - koszt ok. 40000 zł, ale piec węglowy za 4 tys. złotych. Jest różnica ? A instalacja gazu wyniosłaby mnie ok 15 tys. zł - z piecem. Materiały ... Trzeba szukać w promocjach. Mam ładne łazienki za niewielkie pieniądze ( 2 zrobione i materiał na trzecią - wszystko za 8000 zł).. . Budowa domu, ceny okien, drzwi... to wszystko robi nieprawdopodobne różnice. Moje drzwi wejściowe drewniane kosztowały 800 zł - sami zabezpieczaliśmy, malowaliśmy i mamy fajne drzwi. Drzwi wewnętrzne - kupiliśmy drewniane po ok 200 zł sami malowaliśmy na fajny biały przeźroczysty kolor - mamy jak chcieliśmy styl skandynawski ... Kuchnia... no tak ... mamy marketowe za 2000 zł , i pocieszę tych , którzy nie mają za dużo pieniędzy - oglądając nowy dom Obamów - mamy bardzo podobną w stylu kuchnię... A mój znajomy wydał na kuchnię 80.000 zł Można , można! Tych, którzy planują budowę namawiam, choć to trudne i czasem frustrujące zajęcie, ale leżenie na kanapie - we własnym domu, który kosztuje mniej niż kawalerka w Warszawie, jest naprawdę budujące....
    • klaudiamal321 Re: Ile kosztuje budowa domu 18.07.17, 09:12
      czytam to wszystko z przerażeniem, bo jestesmy na etapie pozwoleń..
      otóż dom ma 140 mkw + garaż 30, jak bardzo odbiega cena z kosztorysu do prawdziwego wykończenia? wszystko zalezy od materiałów i ekipy, rozumiem, ale żeby 1 mln zł za dom?! bez przesady :) chyba klamki złote ;)
    • erzecznikknauftherm Re: Ile kosztuje budowa domu 13.10.17, 12:17
      Szacuje się, że budowa domu energooszczędnego wymaga o około 30% więcej nakładów, jednak biorąc pod uwagę mniejsze wydatki na rachunki za energię, to się opłaca. Dobrze zaprojektowany dom energooszczędny spłaca się już po 5-6 latach, a później pozostają już tylko oszczędności :)
    • piatello Re: Ile kosztuje budowa domu 19.12.17, 12:09
      Koszty budowy domu zawsze szacuje projektant w odniesieniu do konkretnej konstrukcji. Ja mogę powiedzieć, że w moim przypadku koszt SSZ to było 180 tys. zł (Dom parterowy, ściany ceramika Porotherm, pokrycie dachówka ceramiczna). Czy to dużo czy mało - to trzeba zweryfikować u projektanta.
    • odczepcie_sie Re: Ile kosztuje budowa domu 03.01.18, 16:14
      Trzeba, rzecz jasna, wziąć pod uwagę wszystkie narzędzia, jakich użyjemy. Na przykład kotwy tego typu abcporady.pl/kotwy-mechaniczne-typy-przeznaczenie-i-zastosowanie-kotew-mechanicznych/ mogą być bardzo użyteczne podczas budowy domu.
    • oszukany.przez.edbud Re: Ile kosztuje budowa domu 04.01.18, 17:00
      Przecież, ED-bud Materiały Budowlane Sp. zoo. z Sieradza, Uniejowska 20 - to OSZUŚCI I NACIĄGACZE. Na różnych innych forach można poczytać sobie o nich opinie, bardzo negatywne, jak to naciągają ludzi oferując materiały budowlane w dobrej cenie, ale przelew z góry. Zaraz po otrzymaniu przelewu kontakt ze strony Ed-budu znika i kasa również znika, a o dostarczeniu materiału klient może sobie tylko pomarzyć. Oszukali w ten sposób już kilkanaście osób, jest aktualnie wiele spraw zgłoszonych na policję oraz prowadzonych spraw sądowych. Każdy pokrzywdzony niech się zgłosi na policję w swojej miejscowości i poinformuje, że na Policji w Sieradzu jest prowadzona sprawa przeciw Ed-bud Materiały budowlane Sp zo.o. z art. 286 1 kk
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka