Dodaj do ulubionych

Wymiana parkietu ułożonego na lepik

13.03.14, 13:10
Witam,
Zrywam stary parkiet ułożony na papę i lepik. Papa jest oczywiście na betonie, który to beton też był smarowany lepikiem.
Chyba nie można zrobić wylewki samopoziomującej wylewając ją na papę z lepikiem ?
No więc jak, zerwać papę, zeskrobać lepik z betonu posadzki i CZYM potem tę posadzkę gruntować, zeby wylewka samopoziomujaca dobrze związała ?
Jakie produkty gruntujace np. Mapei zastosować ?
Proszę o radę.
Pozdrawiam
Edytor zaawansowany
 • jarekparkiet 13.03.14, 14:05
  Po zerwaniu papy posadzkę należy zfrezować, aby pozbyć się lepiku-dokładnie, co wcale nie jest łatwym zadaniem. Następnie taka posadzkę trzeba zagruntować i wyrównać masa szpachlową lub/i samopoziomującą. Można zastosować produkty firmy Mapei, Loby lub np. Uzin. W przypadku Mapei takim gruntem, który wzmocni posadzkę po usunięciu lepiku będzie Prosfas.
  --
  Budomaxparkiety.pl
 • cyklina-klimkiewicz 14.03.14, 00:53
  Ta papa bezpiaskowa w połaczeniu z subitem służyła jako wylewka poziomująca bo niegdysiejsze normy dopuszczałay odchyłki od poziomu do 2 cm, co dzisjaj skutkuje trzeszczącymi podłogami drewnianymi lub parkietami z tamtych lat. Jak się wszystko zmienia to i parkiet i wylewkę. Frezować można wylewkę. Kiedyś papa na lepik w kilku warsztwach była barierą antywilgociową więc różne rozwiązania można zastosować. Ogólnie jest wiadome, ze produkty smołopodobne jaki jest subit są wycofane z obrotu ze względu na szkodliwość dla ludzi. Po to są inne nowsze produkty by z nich korzystać. Są popularne produkty Bona, Uzin, Mapei czy Ceresit. Jest w czym wybierać. B.Klimkiewicz.
 • Gość: conti3 IP: *.ibd.gtsenergis.pl 14.03.14, 09:57
  Witam,
  OK, ja nie chcę już mieś nic wspólnego z tym subitem, tylko czy starąwylewkę trzeba frezować, czy tylko zeskrobać subit, dać jakiś dobry grunt (jaki ???) na starą, zeskrobaną wylewkę, żeby mi się nowa wylewka samopoziomująca dobrze połączyła ze starą.
 • cyklina-klimkiewicz 15.03.14, 00:35
  By mieć święty spokój i usunąć szkodliwa substancję trzeba subit zczyścić frezaeeką z podłoża. Bardzo popularna jest masa samopoziomująca UZIN. Ponieważ trochę trzeba wyrównać to co zdjęte frezarką, więc może to być sprawdzony ekonomiczny produkt około 100 zł za worek. B.Klimkiewicz.
 • subitsubit 01.12.14, 19:30
  Usuwając subit frezarką planetarną nie uszkadzamy posadzki i nie robimy rowków. Działa ona bardziej na zasadzie ścierania, drapania, niż uderzania bębnem z pierścieniami diamentowymi z góry jak przy frezarce bębnowej, która jest standardem jeśli chodzi o frezarki do betonu. Zasadę działania frezarki planetarnej można zobaczyć tutaj: www.youtube.com/watch?v=lhN0lplEnCI . Po frezarce bębnowej wylewka jest niestety niezbędna gdyż trzeba zalać rowki po pierścieniach. Jeśli posadzka betonowa jest mocna to po frezarce planetarnej często nie trzeba stosować wylewki np pod panele. Jeśli beton jest słaby to zazwyczaj trzeba ją wykonać zwłaszcza przy okładzinach podłogowych mających większe wymagania typu parkiet, panele winylowe lub wykładzina PVC. Wylewki samopoziomujące na rynku różnią się głównie w zależności od grubości, na jaką ją wylewamy. Standardowo jest to od 1-6mm, jedynie Murexin pierwszy produkt ma do 12mm. Im grubiej tym drożej. Pod parkiet wylewka musi mieć większą twardość gdyż jest to materiał higroskopijny i oddając lub przyjmując wilgoć ?pracuje?, przez co na wylewkę działają naprężenia i może się zdarzyć, że przy słabej wylewce klepka się od niej oderwie. Wylewka nie odspoi się, jeśli podłoże zagruntujemy dedykowanym środkiem gruntujący oraz po wylaniu odpowietrzymy ją specjalnym wałkiem odpowietrzającym. Do chodzenia po wylewce przydałyby się jeszcze kolce zakładane na buty. Jest też kategoria produktów w dość dobrej cenie, które można stosować przy większych grubościach jednak wtedy niezbędne będzie zastosowanie mostka sczepnego będącego odrębnym produktem w systemie lub zastosować tzw. szlamowanie, czyli nałożenie tego samego produktu bez wypełniaczy na posadzce przed aplikacją docelowej warstwy. Każdy przedstawiciel producenta chemii budowlanej lub jego dystrybutor powinien pomóc. Zastosowanie standardowej wylewki cementowej w cenie 7-10zł za worek zawsze skończy się odspojeniem posadzki chyba, że będzie to grubość powyżej 4-5cm czyli tak naprawdę będzie to nowa posadzka.
  pzdr
  Paweł
  VESA s.c.

  www.usuwamysubit.pl
  WWW.wykladziny.pf.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka