Dodaj do ulubionych

jak pozbyć się lakieru z drewna?

10.10.14, 14:53
Kupiłam mieszkanie, w jednym z pokoi z wnęki zrobiona jest szafa z drewnianymi drzwiami. Chciałabym zmienić kolor tego drewna, jest ono polakierowane. Czym pozbędę się lakieru?
Opalarką?
Proszę o rady.
Edytor zaawansowany
  • jarekparkiet 10.10.14, 15:45
    Szlifierką lub/i ręcznie.
    --
    Budomaxparkiety.pl
  • cyklina-klimkiewicz 11.10.14, 09:41
    Można różnie Od szczotkowania do piaskowania. A po drodze szlifowanie ręczne i maszynowe. Metody chemiczne są zawodne. B.Klimkiewicz.
  • gucek_lbn 11.10.14, 16:43
    Ja nie szafę, a drzwi oszlifowałem szlifierką elektryczną, w trudno dostępnych miejscach dotarłem ręcznie papierem ściernym, a później kolor już wybierasz sobie dowolnie. Powodzenia.
  • nawalonych7krasnali 12.10.14, 14:01
    jeśli nie jest to poliuretan to są preparaty do ściągania powierzchni lakierniczych - wspomniane chemiczne. Do Ciebie należy wybór, czy wolisz machać ręką z papierem i nakurzyć, czy pomalować i zdrapać szpachelką.
  • roozyczzka 13.10.14, 12:47
    nie wiem, czy to poliuretan, nie wiem, jak sprawdzić.
    kupuje mieszkanie, w którym jest szafa wnękowa, szkoda mi jej rozbierać, bo jest niezła, tylko trochę boazeriowa. a ja mam ochotę nadać jej trochę nowoczesnego wyglądu.
    chyba zostaje machanie łapą ;)
    Dzięki za podpowiedzi.!
  • dokto 12.10.14, 15:13
    Da radę coś poczynić opalarką ?
  • roozyczzka 13.10.14, 12:47
    opalarka to chyba jednak do farb, z tego co się zorientowałam...
  • dokto 19.10.14, 10:27
    Chyba..., raczej....
    Widać, że nikt nie próbował opalarki na lakier, szkoda :(
  • cyklina-klimkiewicz 19.10.14, 11:30
    Może nikomu nie podoba się przypalone drewno. Takie i tak trzeba by zlifować albo szczotkować. B.Klimkiewicz.
  • dokto 19.10.14, 20:21
    Też się nad tym zastanawiałem czy taka nagrzewnica/opalarka nie zwęgla drewna ale skoro tak działa to trudno. Chociaż na internetowych reklamówkach urządzeń jakoś tego nie widać.
  • 0anitta 13.10.14, 13:45
    lakier to musisz spolerować papierem ściernym opalarka to nic Ci raczej nie pomoże.
  • cyklina-klimkiewicz 16.10.14, 21:16
    Pytanie nie pomoże. Trzeba się zarać do działania . B,Klimkiewicz.
  • kinker1 18.10.14, 09:37
    Polecam zielony Scansol. Kupiłem mieszkanie w którym były stare parapety pomalowane twardym lakierem. Zacząłem szlifować ręcznie, później szlifierką oscylacyjną, a skończyło się na w/w środku. Po tym środku lecisz papierem nierówności i spokój. Zapach jest dość drażniący, a lakier w połączeniu z tym środkiem tworzy żelowe gluty ale szpachelką się fajnie ściąga. Znajomy zrobił tak samo ze stopniami schodów. Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.