Dodaj do ulubionych

cyklinowanie

15.11.14, 23:19
Witam,
w sierpniu miałam cyklinowany parkiet. Obecnie prawie wszędzie są już szparki, da się wyczuć nierówności podczas chodzenia (tzn te granice między klepkami), w większości miejsc pozapadała się ta masa, którą uzupełniali szpary, a ja od czasu do czasu wyciągam takie długie "tasiemki" z kleju spomiędzy klepek. Jak się tak przeszura stopami w skarpetkach bez kapci to czuć wyraźnie nierówności, co chwila natrafia się na wystającą wyraźną granicę pomiędzy klepkami.

Czy to oznacza, że parkiet został źle wycyklinowany i zabezpieczony?

Mieszkamy w bloku, w mieszkaniu jest sucho i ciepło, o ile to ma jakiś wpływ.

Wstawiam zdjęcia jak to wygląda, w niektóre szpary da się wsunąć paznokieć:

www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a03630d6de96bd3.html
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a900f408b0151134.html

a tak wyglądają uzupełnione szczeliny tą szpachlą, gdzie jeszcze nie wpadła do środka, tu jak się przejedzie ręką to jest gładko:
www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/69f858c85fb2a1ac.html
Edytor zaawansowany
  • cyklina-klimkiewicz 16.11.14, 01:29
    Marnie to wygląda. Przed robotą już były nadmiernie duże szczeliny. Po 3 miesiącach szczeliny są bardzo duże. Kleju do szpachlowania parkietu się nie używa. Do tego służą fillery. To jest baza do mieszania z pyłem z najdrobniejszego szlifu ze spoiwem akrylowym i tym zapełnia szczeliny szpachlijąc je zależnie od wielkości szcelin zwykle 2-3 razy, następnie szlifuje. Taka robota służy zwykle kilkanaście lat i żadnych szczelin nie widać . Na tej podłodze nie widać ani szpachlowania ani lakierowania. Bardzo minimalistycznie zrobiony jest ten parkiet. Warto zauważyć, że parkiet zbyt mocno przesycha a to może świadczyć o zbyt małej wilgotności względnej w pomieszczeniu. To szpachlowanie wygląda tak jak by było zrobione raz bo płytko i mało. B.Klimkiewicz.
  • badencja 16.11.14, 13:23
    Dziękuję Panowie, Panie Klimkiewicz i Panie Jarku.
    Kupiliśmy mieszkanie w lipcu, wydawało mi się, że przed cyklinowaniem nie było specjalnie dużych szczelin....

To co teraz zrobić? Reklamować usługę? Mam umowę spisaną z cykliniarzem, daje w niej 10 lat gwarancji na produkt.... Czy to nic nie da i nadal będzie się zapadało w szczelinach?

O wilgotność zadbam, czy wystarczy dobry nawilżacz powietrza?
  • badencja 16.11.14, 13:24
    aha a jeśli nawilżacz to elektryczny czy wystarczą zawieszane na kaloryferach?
  • jarekparkiet 16.11.14, 16:19
    Należy zakupić nawilżacz elektryczny, a dodatkowo proponuję lekturę artykułu poświęconemu szczelinowaniu podłogi drewnianej zimą

www.parkieciarzeosp.com.pl/porady/porady/porady555.html
    --
    Budomaxparkiety.pl
  • cyklina-klimkiewicz 16.11.14, 23:49
    Szpachlowanie trzeba zwyczajnie poprawić. To można zrobić bez problemów. B.Klimkiewicz.
  • jarekparkiet 16.11.14, 08:47
    Jest to stary parkiet bukowy, który najprawdopodobniej jest w dużej mierze odspojony. W takim przypadku szpachla nie będzie "trzymała". Nie ma tu winy parkieciarza, jest to spowodowane "pracą" parkietu. Po za tym w mieszkaniu najprawdopodobniej masz zbyt niską wilgotność, co skutkuje powstawaniem szczelin w parkiecie.
    --
    Budomaxparkiety.pl
  • cyklina-klimkiewicz 16.11.14, 23:43
    A czyja to może być wina, że parkiet zrobiony trzy miesiące wcześniej nawet szpachli w 95% szczelin nie ma? Szpachlówka w szczelinach wytrzymuje z palcem w bucie w mieszkaniach po 8-10 lat prawie wszędzie. Jakieś bardzo małe szczelinki poniżej 1mm mogą się wykruszyć . Ale na pewno nie po 3 miesiącach. To ewidentnie albo źle dobrana szpachlówka albo zbyt sucha nałożona ( za dużo drewnianego pyłu). Najwyraźniej jest to źle poszpachlowane. Przy normalnym wykonaniu nie ma takiej możliwości by po 3 miesiącach nie było szpachli w szczelinach. Robota musi wystarczać na minimum 5 lat. I starcza. B.Klimkiewicz.
  • badencja 19.11.14, 13:21
    Wie Pan, tuż po całej usłudze wszędzie była szpachla i nie było szczelin, ale to co pokazałam na zdjęciu to zapadnięta szpachla, po kilku dniach wszystko wpadło do środka lub wyssałam przy odkurzaniu.
  • badencja 19.11.14, 13:22
    Zadzwonię do naszego cykliniarza, zobaczymy co powie. Poradzę sobie z samym faktem reklamowania, ale nie wiedziałam czy mam słuszność, nie wiedziałam czy to normalne, że szpachli nie ma między niektórymi klepkami już wcale.
  • cyklina-klimkiewicz 19.11.14, 20:11
    Zawsze można to poprawić tylko trzeba dołożyć wierzchnią warstwę lakieru. B.Klimkiewicz.
  • cyklina-klimkiewicz 19.11.14, 20:09
    Szpachlowanie polega na zapełnieniu szczelin bazą akrylową z pyłem drzewnym tak by je wypełnić w sposób bez żadnych szczelin. Jak wyschnie to jest wyszlifowana i polakierowana. Mogą być tylko niewielkie ubytki przy bardzo małych szczelinach poniżej milimetra. Reszta siedzi po kilkanaście lat i jak się nadmiernie nie grzeje to się nic nie dzieje i dziur nie ma. B.Klimkiewicz.
  • jarekparkiet 19.11.14, 20:16
    Pod jednym warunkiem, parkiet nie jest odspojony w znacznej części od posadzki, co podejrzewam ma miejsce w tym przypadku. Oczywiście muszą być spełnione odpowiednie warunki wilgotnościowe, co bardzo rzadko się zdarza.
    --
    Budomaxparkiety.pl
  • badencja 20.11.14, 08:34
    Co znaczy "odspojony"? Odkleja się?

Czy te szpary będą się powiększać? Czy mojej podłodze grozi coś - całkowity rozpad, rozłażenie się? Bo na logikę - nie powinno bardziej się rozchodzić ponieważ przecież trzymają ściany po bokach, więc nie ma już gdzie uciec podłoga.
  • cyklina-klimkiewicz 20.11.14, 10:16
    Parkiety jak schną to zmniejszają objętość. To przyczyna dziur. B.Klimkiewicz.
  • cyklina-klimkiewicz 20.11.14, 10:11
    Przecież każdy parkiet można przykleić jak nie trzyma się podłoża. Jest tak od czasu gdy są kleje do parkietu. To nie jest nic szczególnego. To standard. B.Klimkiewicz.
  • conti3 20.02.15, 12:15
    Jak można przykleić - wyrywając jedna klepkę i wpychając matę z klejem ?
  • cyklina-klimkiewicz 20.02.15, 21:24
    Niczego się nie wyrywa. Ja nie stosuję mat z klejem. Jak jest luz na kilku klepkach (szczeliny) to można klepki przesunąć by wyjąć i ocenić stan i podłoża i parkietu. Naprawiam działając odwrotnie. Klej nakłądam szpachlą zębatą na podłoże. Po uzupełnieniu szpachluję Bona Mix&Fill Plus zmieszanym z pyłem 2-3 razy jak klej wyschnie i dalej robię to co wynika z umowy. B.Klimkiewicz.
  • conti3 23.02.15, 14:40
    Chodzi mi o to, że parkiet ułożony na klej latem 2014 tej zimy zaczał się odspajać od betonu - puka w 3 miejscach na kilku klepkach, a dodatkowo w tych miejscach gdzie klepki pukają pomiędzy nimi powstają szczeliny, na razie to 1mm, ale ewidentnie zaczynają się rozłazić. Jak sie robi takie naprawy ?
    Pozdrawiam
  • cyklina-klimkiewicz 23.02.15, 22:49
    Trzeba troszkę rozebrać. Oczyścić podłoże i parkiet. Odkurzyć. Powtórnie zainstalować nakładając klej szpachlą zębatą. Jak wyschnie zaszpachlować Bona Mix&Fill Plus zmieszanym z pyłem ze szlifowania parkietu.. Polakierować. B.Klimkiewicz.
  • jarekparkiet 26.02.15, 19:51
    Parkiet odspojony od posadzki zdecydowanie szybciej reaguje na zmiany wilgotności. Do punktowej naprawy dobrym wyjściem będzie zastosowanie specjalnych klejów twardniejących pod wpływem wilgoci np. Gutoid MP 100 lub szybkoschnących dwuskładnikowych żywic np. Wakol PS 205.
    Pozdrawiam
    --
    Budomaxparkiety.pl
  • cyklina-klimkiewicz 27.02.15, 00:21
    By naprawiać punktowo trzeba wiercić otwory. To mało, że drożej to i ślady naprawy są widoczne. Gdy można trochę rozebrać i podkleić to jest optymalny sposób naprawy. B.Klimkiewicz.
  • porszak3 28.11.14, 18:13
    Do takich prac należy brać sprawdzonych specjalistów którzy znają się na rzeczy i posiadają odpowiedni sprzęt :) . Moją podłogę , parkiet też stary i zniszczony oglądało kilku fachowców i każdy chciał układać nowy :( , dopiero firma profi parkiet podjęła się wyzwania i wykonała je perfekcyjnie :) .
  • danielpeter 20.02.15, 11:31
    Patrząc na te zdjęcia to współczuję takiego fachowca. W zeszłym roku z żoną kupiliśmy mieszkanie z ułożonym parkietem na podłogach, był w kiepskim stanie ale udało nam się znaleźć fachowców którzy sobie z nim poradzili skorekparkiety.pl. Zdecydowanie zgadzam się z stwierdzeniem, że należy brać tylko sprawdzonych fachowców
  • gaskins 27.02.15, 12:50
    cyklinowanie to chyba najmniej przyjemna część remontu.... ten huk dooprowadza do szaaału!!!
  • cyklina-klimkiewicz 01.03.15, 23:38
    A co niby ma tak huzeć? Cyklinowanie jest bezpyłowe. Ani smrodu ani innych uciążliwości nie ma. W czasie cyklinowania i tak użytkowanie lokalu jest ograniczone . B.Klomkiewicz.
  • drogimex 30.04.15, 21:42
    Witam,
    cyklinowanie na małej powierzchni możemy zrobić samodzielnie (fajnie opisuje to artykuł zbudujmydom.pl/index.php?page=samodzielne-cyklinowanie-podlogi-drewnianej ). Na większej powierzchni podłogi, jeśli nie mamy ani sprzętu ani doświadczenia, warto zatrudnić dobrego fachowca.
    Warto rozważyć kwestię zamówienie usługi tzw. cyklinowania bezpyłowego, lecz zdawajmy sobie sprawę, że w praktyce i tak nie oznacza to całkowitego braku pyłu i brudu, które są nieodłącznym elementem praktycznie każdych prac remontowo-budowlanych.
  • fredi07 01.05.15, 00:53
    To samodzielne cyklinowanie najczęściej wychodzi drożej niż przez fachowca. Skróty zazwyczaj robią się bardzo długie. A co do hałasu to słuchawki leżały a pracownik śmigał bez.
    Klient się pyta:
    -Panie on tak bez ochronników w takim hałasie. On żonaty jest?
    -Żonaty
    - Toć on nie będzie słyszał co zona mówi.
    -Wie Pan akurat nie jestem pewien czy to jakaś wada.
    - A tu to chyba Pan ma rację.
  • cyklina-klimkiewicz 01.05.15, 19:06
    Co racja to racja. B.Klimkiewicz.
  • lipaandrzej2 23.09.15, 11:15
    Niech Pani zadzwoni sobie do tego Pana 791-121-113 na pewno pani odpowie u mnie poszpachlował 2 krotnie i jak narazie sie trzyma na fejsie są zdjecia z jego wykonywanych prac także i moją:) www.facebook.com/KrainaParkietuLodz?ref=hl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.