Dodaj do ulubionych

skraplanie sufitu w pomieszczeniu pod tarasem

07.12.14, 17:37
Mam ogrzewane pomieszczenie pod dużym tarasem (40m2). Jest ono ogrzewane. Taras jest szczelny, ale na suficie pojawiają się krople wody. Jak walczyć z problemem?
Edytor zaawansowany
  • dokto 07.12.14, 20:57
    Taras ma zbyt słabą izolację cieplną więc para wodna obecna w pomieszczeniu skrapla się na chłodnym suficie. Na szybko, żeby temu zaradzić, trzeba zmniejszyć ilość pary wodnej w pomieszczeniu, np. lepiej wietrzyć, słabiej ogrzewać, ograniczyć prace "mokre" np. suszenie prania.
  • grzesiu_wlkp 01.01.15, 14:08
    Mam ten sam problem, przerobilismy w tym roku garaz(wczesniej nie ocieplany) na salon fryzjerski, na suficie jest strop z plyt żelbet, z otworami, i na tym papa termo, firma zrobila ocieplenie od środka, przykleili do sufitu paski waty na to klej z siatka i gips, na poczatku wszystko bylo ok, po jakimś czasie wyszla plamka, jedna ,druga, trzecia, zrobiliśmy wieksza wentylacje i napowietrzniki, przez jakiś czas bylo ok, ale dzisiaj.... Po przymrozkach, kiedy przyszla odwilż, pojawilo się mega dużo i wielkich plam. Proszę o pomoc, czy to jest możliwe ze strop przemarza i podczas odwilży skrapla się i stad te plamy?? Jak temu zapobiec??
  • dokto 01.01.15, 18:09
    Zadaszyć taras żeby się na niego nie lało. Ocieplić, jak Pan Bóg przykazał, od zewnątrz.
    Ale najpierw policzyć koszty bo może taniej wyjdzie wynająć normalne pomieszczenie bo trudno nazwać salonem coś co było kiedyś garażem.
  • krasno-ludki 01.01.15, 22:51
    Prawa natury , Fizyki , ciepło spotyka się z zimnem i powstaje punkt 0
  • grzesiu_wlkp 02.01.15, 01:28
    No... gdyby nie ten sufit, to uwierz mi, ze można byloby nazwać ten "garaż" salonem..,
    Pisze na tym forum z problem, który mam.. Nie znam się na budownictwie w takim stopniu, żebym wiedział co, gdzie, ile i po co trzeba położyć, przykleić czy cos przerobić, żeby bylo lepiej.. Dlatego zatrudnilismy firmę żeby to po fachowemu zrobili, jest jak jest zrobili tak jak zrobili, powstał problem wiec pytam szanownych forumowiczów, czy wiedza co mozna teraz z tym zrobić?
    Przeczekać do lata, osuszyć strop i ocieplić, i problem się rozwiąże?? Czy jeszcze coś?

• dokto 02.01.15, 08:34
    Jak się przekonałeś, sama nazwa (firma) nie gwarantuje jeszcze, że coś zostanie porządnie zrobione.
    Czy to garaż czy salon ważne żeby spełniał wymogi sanitarne, nie?. Jak zostawisz sprawę nie ruszoną do lata to masz szansę na to, że grzyb wlezie ci w ściany., a klienci pójdą do konkurencji.
    Tak na teraz to bież za d..... firmę i niech naprawia to co spartaczyli albo rób to co napisałem w pierwszym poście ale już z lepszymi fachowcami no i za kolejna kasę, niestety. A to wewnętrzne ocieplenie wywal żeby ogrzewać strop..
    Tak się jeszcze zastanawiam nad wilgocią w tym pomieszczeniu. W zakładzie fryzjerskim jej nie brakuje więc może należałoby pomyśleć o jakimś osuszaczu powietrza? Pogadaj z kimś kto w twojej okolicy robi w klimatyzacji, może coś doradzi.
  • grzesiu_wlkp 02.01.15, 09:26
    Ok, dziekuje serdecznie za porady,
  • ookaa 02.01.15, 11:21
    Nie piszesz, jaką masz wilgotność względną powietrza w pomieszczeniu, a od sprawdzenia tejże trzeba zacząć. Wstaw przyzwoicie skalibrowany higrometr i kontroluj. Jeśli masz wskazania poniżej 45 %, to problem jest w stropie. Albo jest źle ocieplony, albo izolacja nawala i przepuszcza wodę. Jeśli jednak okaże się, że wilgotność powietrza jest zbyt wysoka, to trzeba najpierw z nią powalczyć: mocniej grzać i jednocześnie wydajnie wietrzyć.
  • grzesiu_wlkp 02.01.15, 21:19
    Po dzisiejszym dniu wiem więcej, nie zeby mi cos to pomoglo ale w po zapoznaniu z cala historia kilku fachowców od budowlanki oraz klimatyzacji, stwierdzili ze na pewno jest to przez roznice temperatur, ale do rzeczy.. Jeden fachowiec poświęcił mi bardzo dużo swojego czasu, i stwierdził, ze jezeli papa jest dobrze położona pod papą jest odrazu strop, później welna i odrazu na wolne gips... To jemu tam brakuje tylko folii. Bo wiadomo ze marznie wilgoć, a wilgos w tym wypadku powstaje w pomieszczeniu, wiec gdyby założyć bać pomalować folia w plynie sufit, mogloby to pomóc, oczywiście po wcześniejszym wyeliminowaniu wody ze stropu, czyli latem, ponieważ chcąc zrobić ocieplenie stropu od zewnątrz, trzeba by zdjąć welne ze środka aby strop zima byl dogrzany właśnie od środka, ponieważ zostawienie tejże wolny nie dogrzewalo by w100% stropu tak jak powinno, i wcale by problem się przez to nie rozwiązał.
    Acha, i wypozyczylem hygrometr jakos podobno bardzo dobry i w tym momencie przy grzaniu pomieszczenia wykazuje dokladnie 34,9 wilgotności przy temp. 23,2 stopniaC
    Co wy na to??
  • robertkucharski 04.01.15, 21:54
    Tu znajdziesz tabelę z punktem rosy remont.biz.pl/hydroizolacja-2/tabela-punkt-rosy/

Nie wiem z kim rozmawiałeś ale folia w płynie to głupota zamkniesz wilgoć w stropie, która teraz spływa grawitacyjnie w dół, efekt tej cudownej porady bedzie taki iż w momencie przemarzania zamknięta wilgoć zmieni stan skupienia jednocześnie zmieniając swą objętość, przy okazji dewastując strop, powodując jego pęcznienie.
    Po sezonie zimowym ta folia z tynkiem spadnie ci z sufitu.

remont.biz.pl/na-zewnatrz/taras/

P.S.
    Poszukaj sobie innego fachowca, bo ten którego znalazłeś nie ma zielonego pojęcia o naprawie tarasu
  • aciaaa 04.01.15, 22:10
    Link nie działa
  • grzesiu_wlkp 05.01.15, 10:09
    Dokladnie niestety link nie działa:(
  • robertkucharski 05.01.15, 11:35
    remont.biz.pl/hydroizolacja-2/tabela-punkt-rosy/
    remont.biz.pl/na-zewnatrz/taras/
  • grzesiu_wlkp 05.01.15, 11:41
    Czyli pozostaje mi zrobic ocieplenie na stropie..
    Tylko od stropu do progu okna balkonowego zostaje 10cm miejsca, czyli dodatkowo w koszta wchodzi jeszcze skrócenie okna.
    Czy jest może taka możliwość zeby zmieścić się w tych 10cm??
  • robertkucharski 06.01.15, 21:58
    Podczas ocieplenia pamiętaj by zastosować oryginalny styropian xps ( Stanowczo odradzam stosowanie " zwykłego styropianu" lub Styropianów posadzkowych nie posiadających struktury zamkniętokomórkowej ( tak na marginesie wyciągałem już z tarasów takie styropiany nasiąknięte jak gąbka)

Styropian XPS posiada strukturę zamkniętokomórkowa - przez co praktycznie nie chłonie wody , ponadto posiadają one bardzo dobry stosunek cieplny - na rynku dostępne są produkty o wartości Lambda: 0,031 W/m2K )

Moim skromnym zdaniem zastosowanie innego styropianu jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

W linku poniżej masz instrukcję hydroizolacji tarasu na materiałach tytan i atlas ( oraz oczywiście oryginalny xps )

remont.biz.pl/taras/taras-nad-pomieszczeniem-ogrzewanym/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.