Dodaj do ulubionych

Ściana z desek dębowych

08.10.15, 23:56
Jestem na etapie remontu, i jedna ze ścian w salonie będzie wyłożona dośc grubymi deskami z czarnego dębu (dąb który kilkadziesiąt lat spoczywał w wodzie). Deski są wyheblowane i delikatnie wyszczotkowane. Chciałbym je czymś zaimpregnować, myślę o oleju, tylko nie chcę żeby drewno zmieniło znacznie kolor i nie błyszczało na powierzchni. Proszę o porady, jaki olej ..
Edytor zaawansowany
  • cyklina-klimkiewicz 09.10.15, 00:05
    Może być olej i wosk matowy albo lakier Bona Naturale. Będzie matowe i trwałe. B.Klimkiewicz.
  • jarecki_2 09.10.15, 13:40
    Jeśli dąb jest prawdziwy a nie zrobiony chemicznie to nic nie musisz robi ponieważ nic go nie ruszy, najwyżej dać wosk.

--
    "Zakład Usług Budowlanych"
    zubbau@gmail.com
  • cyklina-klimkiewicz 10.10.15, 22:24
    Bez prezsady. Surowa deska z czarnego dębu też wymaga konserwacji. Lakier extra mat taki jak Naturalr świetnie konserwuje i zabezpiecza. A do tego ślicznie nowocześnie wygląda i zero roboty z utrzymaniem. B.Klimkiewicz.
  • darek.44 10.10.15, 23:50
    Dzięki za odpowiedzi. Dąb jest naturalny. Dylemat: olej czy wosk, jeśli olej to czy ten byłby odpowiedni ? allegro.pl/tikkurila-olej-podlogowy-nostalgia-floor-oil-3-l-i5702707328.html, z wyborem wosku gorzej: allegro.pl/osmo-3062-0-75l-wosk-do-podlog-drewnianych-wawa-i5708083084.html.
    No i czy mogę nanosić olej lub wosk na pionową zmontowaną ścianę, czy zrobić to przed montażem?
  • cyklina-klimkiewicz 13.10.15, 08:04
    Produkty powinny być z jednej parafii, czyli od tego samego producenta. Uniknie się kłopotów z konserwacją i renowacją. To wcale nie błachy problem a do tego zawsze je producent testował. B.Klimkiewicz.
  • e-rzecznik_vidaron 29.10.15, 23:36
    Szanowny Panie,
    do zabezpieczenia desek polecam Olej do drewna VIDARON: www.vidaron.pl/produkty/olej-do-drewna Zawiera on wosk Carnauba, głęboko penetruje drewno i wzmacnia jego strukturę. Daje jedwabisto półmatowe wykończenie, podkreślające naturalne usłojenie. Innym rozwiązaniem, które można tu zastosować jest Lakier Nitro VIDARON: www.vidaron.pl/produkty/lakier-nitro Łatwy w aplikacji produkt podkreśla i zachowuje naturalny kolor drewna, w pełni wydobywając jego urok. Dostępny jest m.in. w matowej wersji wykończenia powłoki. Dla uzyskania optymalnych efektów wytrzymałościowych i dekoracyjnych, produkt należy nakładać zgodnie z zaleceniami producenta.
    Pozdrawiam serdecznie,
    E-rzecznik Vidaron

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.