Re: Tani i dobry kocioł dwufunkcyjny do ogrzania

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Jaki polecacie kociołek gazowy z zamkniętą komorą na 40m2, dwie osoby ? Do
    zainstalowania w kuchni, blisko łazienki (tylko prysznic), także żadne cuda
    typu cyrkulacja czy zasobnik nie są potrzebny.
    • 27.09.04, 20:12 Odpowiedz
      Polecam stronę www.ulrich.com.pl Naprawdę warto!
      Pozdrawiam.

Gość: Melo 28.09.04, 18:06 Odpowiedz
        Kiedyś się interesowałem tą firmą, ale udają firmę niemiecką, reklamują
        technologię jako japońską a sprzedają kotły koreańskie. Podobno też automatyka
        ogrzewania jest trochę dziwna - kocioł może przegrzewać albo niedogrzewać.
        Byłbym wdzięczny za komentarze użytkowników, bo cena jest bardzo ważna, ale i
        nie chciałbym się wpakować w jakiś kanał.
        • IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl

Gość: potrzebowski 29.09.04, 15:29 Odpowiedz
          O , dobrze wiedzieć że ten ulrich to atrapa kotła. Właśnie się nad nim
          zastanawiałem, bo cena jest niezła, ale po tym co napisaleś to chyba jednak
          zdecyduję się na termeta. No chyba, że są jeszcze jakieś rozsądne propozycje...

Gość: Romek 11.12.04, 19:58 Odpowiedz
        Co do Urlicha to nie wiem , ale umnie w domu wisi piękny Termet Minimax, i jak
        powiedziałem wisi bo się zepsuł 1mc po gwaranci (podobno układ
        mikroprocesorowy, za przyjęcie do naprawy chcą 150zł + koszt przesyłki)
        naszczęście mam inne ogrzewanie i z naprawą nie muszę się spieszyć.
    • 29.09.04, 19:44 Odpowiedz
      Nie daj się ogłupiać demagogom lub ignorantom, udaj się do siedziby
      przedstawiciela przy ul. Modlińskiej 248 i zażądaj prezentacji kotła podczas
      pracy. Tego Ci nie odmówią, uzyskasz wszelkie potrzebne informacje. Wielu moich
      klientów tam odsyłałem, wracali usatysfakcjonowani.
      Pozdrawiam
      • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: monter 29.09.04, 21:59 Odpowiedz
        Kocioł jak kocioł żadne cuda trochę długo czeka się na częsci zamienne ale co
        tam zima dwa tygodnie bez kotła żadna strata i jaka oszczędnosc na gazie !!
        Budowa prosta do granic bulu , a jednak się psuje. a termet nie jest zły np.
        minimax , , może ariston .
        • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: <Wojtek> 30.10.04, 12:47 Odpowiedz
          Ja i moi dwaj znajomi od dwóch lat jesteśmy użytkownikami kotłów ULRICH i te
          opinie o braku części zamiennych do tych kotłów powtarzały sie jak zdarta
          płyta, ale w tych punktach sprzedaży, które nie oferowały ULRICHA. Pomysł
          przedni aby tak walczyć z konkurencją bo trudno ustalić jak faktycznie jest z
          tymi częściami zamiennymi. Po zasięgnięciu opinii użytkowników zdecydowaliśmy
          się na ULRICHA i nie żałujemy. Sądzę, że te napaści na ULRICHA to po prostu
          niemoc konkurencji, którzy tak jak Viessmann, Buderus i inni oferują jedynie
          marżę za bardzo wysokie ceny, a jak "wejść" w środek tych kotłów to żadna
          rewelacja.
          • 30.10.04, 20:08 Odpowiedz
            Gość portalu: <Wojtek> napisał(a):

> Ja i moi dwaj znajomi od dwóch lat jesteśmy użytkownikami kotłów ULRICH i te
            > opinie o braku części zamiennych do tych kotłów powtarzały sie jak zdarta
            > płyta, ale w tych punktach sprzedaży, które nie oferowały ULRICHA. Pomysł
            > przedni aby tak walczyć z konkurencją bo trudno ustalić jak faktycznie jest z
            > tymi częściami zamiennymi. Po zasięgnięciu opinii użytkowników zdecydowaliśmy
            > się na ULRICHA i nie żałujemy. Sądzę, że te napaści na ULRICHA to po prostu
            > niemoc konkurencji, którzy tak jak Viessmann, Buderus i inni oferują jedynie
            > marżę za bardzo wysokie ceny, a jak "wejść" w środek tych kotłów to żadna
            > rewelacja.

W pełni popieram tę opinię. Dodam tylko, że w części serwisowe mogą zaopatrywać
            się jedynie autoryzowani partnerzy handlowi. Oni też mogą być jednocześnie
            autoryzowanymi instalatorami i są zobowiązani do świadczenia usług serwisowych.
            Negatywne opinie wydają ludzie niezorientowani lub konkurencja. To są naprawdę
            niezłe urządzenia grzewcze. Właśnie wszedł do sprzedaży nowy rodzaj "wieszaka"
            pn. FUTURA. Bardzo ciekawe rozwiązanie techniczne.
          • 04.11.04, 08:14 Odpowiedz
            Gość portalu: <Wojtek> napisał(a):
            Sądzę, że te napaści na ULRICHA to po prostu
            > niemoc konkurencji, którzy tak jak Viessmann, Buderus i inni oferują jedynie
            > marżę za bardzo wysokie ceny, a jak "wejść" w środek tych kotłów to żadna
            > rewelacja.

Tyle że Viessmann i Buderus to pierwsza liga kotłów. Np. kotły Buderusa
            (złośliwi mówią: Burdelusa) są zamontowane we wszystkich ambasadach
            niemieckich. Nie wiem jak wyglądają fabryki Ulricha ale Buderusa ładnych kilka
            lat temu miałem okazje oglądać w Niemczech i Holandii. Istotna wada tych kotłów
            to cena.
            Ulrich musi sobie zapracować na dobrą pozycję na rynku.

Gość: Mex 30.09.04, 10:03 Odpowiedz
        Właśnie od nich usiłowałem się dowiedzieć co to za kocioł, bo moje poszukiwania
        w internecie marki ulrich nic nie dały. Od nich też dowiedziałem się że
        automatyka działa inaczej niż w kotłach niemieckich, także użytkownicy mogą być
        na początku trochę zaskoczeni. Byłbym wdzięczny za opinię tych którzy takie
        kotły użytkują, ewentualnie bezstrone opinie serwisantów.
    • IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl

Gość: ebe 03.11.04, 11:19 Odpowiedz
      Nie przesadzajcie z tymi cenami ulricha. Wcale nie są takie rewelacyjne jak się
      powszechnie uważa. Normany kocioł, za normalną cenę, nic więcej. Termet jest
      tańszy na pewno, a w środku ma te same bebechy co jakieś vieśmany za dwa razy
      większe pieniądze. Widzę, że ten wątek opanowali instalatorzy ulricha. No to
      proszę podajcie cenę (wraz z mnatażem) za kocioł z zamkniętą komorą. Dla
      przykładu powiem, że Termeta minimax chcą mi sprzedać za 2500zł (z vatem).

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.