Dodaj do ulubionych

Oj Traffic półmat - nie do końca super...

IP: *.cbr.tp.pl 14.10.04, 10:39
U mnie wyszły z jedengo baniaka żelki: lakier się źle wymieszał, albo coś w
tym stylu. W każdym wypadku wszystko było mieszane zgodnie z instrukcjami,
przelewane przez sitko i dodatkowo przez pończochę. Przyjechał Pan od
dystrybutora Bony i powiedział, że faktycznie coś z lakierem nie tak, ale
nowego lakieru nie chciał dać, tylko zwalił winę na parkieciarzy i że nie
zastosowali żelu. Ale to nie była wina braku żelu, bo na sitku od wewnętrznej
strony i na pończosze pokazywały się "witki" w lakierze - niewymieszany
lakier. Pan od dystrybutora poprosił mnie o nr serii lakieru (niestety nie
miałem), a to znak, że faktycznie coś z nim nie tak. Jak poprosiłem o pisemną
odpowiedź, to już stwierdził, że w naszym kraju nie ma norm odbioru podłogi i
w Niemczech ta podłoga przeszłaby na 100% (tam podobno staje się plecami do
okna i jak nic nie widać to jest OK - problem w tym, że jak u mnie się
stanęło w drzwiach i popatrzyło na okno, to na podłodze było widać żelki).
I tu muszę podkreślić, że te żelki, to NIE były brudy i kurze pozostałe po
matowaniu poprzeniej warsty - przed wyschnięciem były białe, a po wyschnięciu
zrobiły się przeźroczyste.
No ale coż - zaproponował mi 25 rabatu od kolejnego lakieru i tyle. No i się
zgodziłem, bo przecież musiałem to pomalować, bo nie mam gdzie mieszkać i nie
mogę czekać. A o zwrocie za lakier, który się zżelował nie ma mowy. Na
dodatek powiedział mi, że Bona Polska dokładnie wie, że takie problemy
zaczęły się pojawiać, ale odmawia uznawania reklamacji...
Chyba napiszę do Szwecji - na szczęście porobiłem zdjęcia.
Obserwuj wątek
      • Gość: Kiełek Re: Oj Traffic półmat - nie do końca super... IP: *.cbr.tp.pl 18.10.04, 11:15
        No a co miałem zrobić - położyć na to inny lakier?? A jak nie będzie sie dobrze
        go trzymał?? Cykliniarze robią aż będzie dobrze (tzn. nie wina lakieru ani
        ich). I teraz oni spieprzyli i poprawiali już ze swoim lakierem, ale i tak
        kiepsko wyszło... ale już nie poprawiam, bo muszę gdzieś mieszkać i szczerze
        mówiąc mam tego dość. Natomiast muszę stwierdzić, że zastosowanie po matowieniu
        żelu Bony dało bardzo pozytywny skutek (korytarz mam bez żelu i jest ewidentnie
        spieprzony z winy parkieciarzy).
        • Gość: gość2 Re: Oj Traffic półmat - nie do końca super... IP: *.tpi.pl 18.10.04, 12:22
          Oj chyba faktycznie przereklamowany ten lakier ....
          połozyli mi w zeszly wtorek, miał być super twardy. Stosując się do ulotki
          tydzień nawet po nim nie chodziliśmy a wczoraj spadły mi klucze na podłoge i
          oczywiście ... wgniecenie. Jak mam jutro stawiać na nim meble ??? A tez nie mam
          czasu czekać !!! Kiełek czy ty juz stawialeś coś na swojej podłodze ? Jaki
          efekt.
          pzdr kama
          • Gość: Kiełek Re: Oj Traffic półmat - nie do końca super... IP: *.cbr.tp.pl 19.10.04, 12:23
            U mnie malowanie całości było w środę tydzień temu, poprawka korytarza w
            piątek. Nic jeszcze nie stawiałem - najszybciej zrobię to w Niedzielę wieczorem
            albo w poniedziałek to zobaczymy. W każdym wypadku mam niezłą szafę do
            przepchania i już kombinuję filc pod nóżki...
            A co do upadających kluczy - nie wiem, może faktycznie chodzi o ścieralność, a
            twardość to coś innego... w moim przypadku w korytarzu (4 warstwy) powienienem
            już sobie schron budować - takie powinno być twarde :(..... ironicznie, bo do
            śmiechu mi wcale nie jest... jestem wkru@#$%^ maksymalnie. Wchdzę do domu,
            zapalam światło i widzę ten pier@#$% lakier na korytarzu i już mnie trzepie,
            siedze w pokoju i patrze na korytarz i cholery dostaje....
            • Gość: gość2 Re: Oj Traffic półmat - nie do końca super... IP: *.tpi.pl 19.10.04, 14:01
              Kiełek,wiem co czujesz.Płaci się cholerną kasę za wszystkie usługi
              wykończeniowe a każda ekipa coś spieprzy. Moja podłoga jest z przemysłowego
              jesionu na który spadać mogą w teorii narzędzia typu młotek, imadło i inne. Do
              tego polakierowana jednym z najlepszych lakierów. A mi przeciez tylko klucze
              spadły a nie narzędzia a już jest fest dziura. Z wnoszeniem mebli pozekam do
              czwartku:)Mnie też krew zalewa, nie jesteś sam. pzdr
            • Gość: Gawel Re: Oj Traffic półmat - nie do końca super... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.10.04, 17:07
              Oj Kiełek szcześcia do dobrych wykonawców to ty nie masz. Ja tez mam Traffic i
              wiem że same dobre produkty nie wystarczą jeśli parkieciarz jest kiepski. Jeśli
              Ci sami ludzie poprawiali podłogę tym samym lakierem i w części było OK a w
              części żle to chyba jednak nie ma sensu winić Traffica.
              Miałem naprawdę dobrych parkieciarzy i teraz jak odwiedzam mieszkania znajomych
              to widzę różnicę. A wszyscy tez stosowali Traffica

• Gość: Kiełek Re: Oj Traffic półmat - nie do końca super... IP: *.cbr.tp.pl 22.10.04, 08:33
                Wiesz - przyznaję, że parkieciarz nie do końca był super, ale wina ewidentna
                była lakieru. Tam gdzie poprawiali lakierem z tego samego opakowania wszystko
                było OK (oprócz ich błędu). Natomiast jak puszka była trefna, to lakier był
                ładnie położony, tylko były w nim nieczystości (niemożliwe, żeby odkurzając
                zostawić tyle syfu). Mam trochę uwag do ich pracy, ale cóż... nie znałem
                nikogo, a oni byli poleceni ze sklepu gdzie brałem drewno. Obawiam się, że
                parkieciarze, którzy kładli poprzednią podłogę mogą już być na emeryturze :) to
                było 25 lat temu :) - a ja ich nie pamiętam :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka