Dodaj do ulubionych

nowy obwód elektryczny w mieszkaniu spółdzielczy

10.01.19, 10:59
Mam mieszkanie spółdzielcze własnościowe w bloku z połowy lat 90. Na kuchnię wydzielony jest tylko jeden obwód eletryczny. Chciałabym w trakcie remontu poprowadzić zenajdującej się wewnątrz mieszkania skrzynki rozdzielczej z bezpiecznikami nowe odrębne obwody, które byłyby przypisane do konkretnych, prądożernych sprzętów agd (zmywarka, piecyk itp.).
Czy ktoś przeprowadzał takie prace i wie, czy trzeba występować do spółdzielni o zgodę, zlecać sporządzenie nowego projektu instalacji elekrycznej itp.? Nie wykraczałabym poza granice mieszkania, trzeba by było tylko popruć ściany celem poprowadzenia kabli. Z moją spółdzielnią ciężko się współpracuje i zanim pójdę do administracji chciałabym mieć chociaż jakieś pojęcie, czy nie wyskoczą mi z nakazem robienia jakichś kosztownych i niepotrzebnych czynności na podstawie własnego widzimisię administracji.
Edytor zaawansowany
  • marekkat 15.05.19, 20:15
    Najlepiej żeby to jakiś specjalista-elektryk obejrzał wszystko na miejscu, bo tak na odległość to raczej niewiele można poradzić. Popytaj ogólnie w otoczeniu, czy ktoś już może tak robił. Może ktoś też sprawdzał co do zaoferowania pod tym kątem ma internetowa hurtownia elektryczna dostępna w Internecie. Zrób najpierw reasarch, a później pójdź do tej nieszczęsnej spółdzielni ;)
  • michal.misz.warszawa 16.05.19, 10:15
    Witam, moja firma wykonuje takie rzeczy. Mamy uprawnienia elektryczne i zrobiliśmy nową elektrykę juz w wielu starych mieszkaniach. Co do spółdzielni: jesli chcesz zmieniać układ ścian - trzeba pisać pismo do spółdzieni. Natomiast jesli wymieniasz okablowanie/elektrykę na nową w mieszkaniu, to nie musisz mieć od nich zgody. Spółdzielnia wykonuje raz na kilka lat sprawdzenie gniazdek, czy jest zaziemienie itd, ale nie ingeruje w to, jak są poprowadzone kable o ile nic sie z nimi nie dzieje. Jakby co można do mnie dzwonic: 600 042 965 Usługi Remontowe Warszawa (głównie Ursynów/Piseczno/Wilanów, ale tak naprawdę robimy w całej Warszawie i okolicach).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.