Dodaj do ulubionych

Zalane łazienka i mieszkanie

22.05.19, 15:51
Cześć! sprawa wygląda następująco, mieliśmy przykry wypadek i sąsiad zalał nam mieszkanie, a dokładniej łazienkę w jednym miejscu. Okazało się, że jak remontował łazienkę, to coś tam zrobił pod wanną nie tak. Wylała mu pralka, cała woda zebrała się pod wanną. A że nie było przez ten czas nikogo w mieszkaniu, to woda stała i wsiąkała w jego podłogę, a mój sufit. To że są zacieki to jedno, ale u mnie też woda zaczęła się zbierać na podłodze, na szczęście nie zaczęła się wylewać na przedpokój. Macie może jakąś radę, jak uniknąć takich sytuacji na przyszłość i o co zrobić teraz?
Edytor zaawansowany
  • gone_girl 28.05.19, 13:35
    Sytuacja nie do po zazdroszczenia. Najlepiej, gdyby własciciel mieszkania powyżej zabezpieczył to miejsce pod wanną, w jakiś sposób uszczelnił. Co do twojej sytuacji, to zanim cokolwiek zaczniesz robić, najpierw poczekałbym, żeby sufit dokładnie wysechł, a najlepiej wezwać specjalistę, który ma doświadczenie w takich sprawach
  • much0morek 28.05.19, 16:03
    Ale zalanie przeszło z sufity na ściany, czy zniszczenia ograniczyły się tylko do samego sufitu? Jeśli tylko sam sufit, i to nie jest jakieś tragicznie, to tak jak radził kolega wcześniej, poczekaj aż sufit wyschnie, a potem zagruntuj całość i przemaluj kilka razy
  • zlosliw0a 30.05.19, 15:39
    No cześć sufitu i ściana w jednym miejscu. Bardziej mnie zastanawia się się zabezpieczyć, przed ponowną taką sytuacją. Nie zakładam, że ponownie to się wydarzy, ale w razie gdyby jednak znowu coś się zadziało, to żeby łazienika była zabezpieczona przed zalaniem, a mieszkanie przed powodzią.
  • jugocky 31.05.19, 11:12
    My mamy zamontowany w łazience sufit napinany. Mieliśmy też tego pecha, że nas zalało, ale to wtedy było przez to, że sąsiadowi strzeliła rura. On nie miał o tym pojęcia, a my walczymy z cieknącą rurą. Jak na necie szukałem informacji w jaki sposób uratować zalany sufit, to trafiłem na taki artykuł - blog.dpsceilings.com/zalany-sufit-napinany/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.