Dodaj do ulubionych

Szambo- zagadka

24.12.19, 11:08
Mam zagadkę, kto wy taki tego ozloce;) oczywiście zatrudnimy fachowca ale to dopiero po świętach a mnie zżera ciekawość. Kupiliśmy dom. Z szambem i zbiornikiem na deszczówkę. W relacji sprzedającego oproznial szambo raz na 2 mce(10m3)- troche rzadko jak na 4 os rodzinę. My sprawdziliśmy co miesuac (2os) i jak było pełne to wywóz. ALE. Ostatnio zajrzelismy do szamba i okazało się że zaraz po oprozniemiu skądś wylewa się do niego woda... na drugi dzień szambo pełne. Po paru dniach taki sam poziom, nie przelewa się ani nie wylewa. Wg Meza woda wylewa się że zbiornika na deszczówkę do szamba...? Wg mnie nie ma możliwości takiego połączenia. Proszę zarzucić jakimś pomysłem skąd ta woda i czemu się nie przelewa bo Ty i chyba dość ciekawy przypadek. Ofc poprzedni właściciel nic nie wie na ten temat.
Obserwuj wątek
    • saticonsulting Re: Szambo- zagadka 05.01.20, 23:38
      amaraantowa napisała:

> Mam zagadkę, kto wy taki tego ozloce;) oczywiście zatrudnimy fachowca ale to do
      > piero po świętach a mnie zżera ciekawość. Kupiliśmy dom. Z szambem i zbiornikie
      > m na deszczówkę. W relacji sprzedającego oproznial szambo raz na 2 mce(10m3)- t
      > roche rzadko jak na 4 os rodzinę. My sprawdziliśmy co miesuac (2os) i jak było
      > pełne to wywóz. ALE. Ostatnio zajrzelismy do szamba i okazało się że zaraz po o
      > prozniemiu skądś wylewa się do niego woda... na drugi dzień szambo pełne. Po pa
      > ru dniach taki sam poziom, nie przelewa się ani nie wylewa. Wg Meza woda wylewa
      > się że zbiornika na deszczówkę do szamba...? Wg mnie nie ma możliwości takiego
      > połączenia. Proszę zarzucić jakimś pomysłem skąd ta woda i czemu się nie przel
      > ewa bo Ty i chyba dość ciekawy przypadek. Ofc poprzedni właściciel nic nie wie
      > na ten temat.
      >

. Zbiornik na deszczówkę ma przelew, który trafia do szamba. Rozwiązania zbiorników na wodę deszczową ma ograniczoną pojemność.

consulting-sati.pl/
      --
      Pogotowie techniczne – Remonty - Serwis

Firma Consulting Sati
      • amaraantowa Re: Szambo- zagadka 16.01.20, 11:40
        dziekuję za odpowiedź :) a czy jest opcja żęby woda przelewała się też w druga stronę, tj z szamba do deszczówki? u nas się tak chyba dzieje- pewnie jest (była) jakaś zstawka zapobiegajaca temu...? czy da się to wogóle naprawic? i czy ew da sie zatrzymac ten przelew- w porze deszczowej przeciez szambo cały czas jest przez to pełne. Szukam pomocy na forum bo wszystkie firmy autoryzowane do serwisowania już nie istnieją, ciężko coś rzetelnego znależć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka