Jak usunąć zielony nalot (mech) na zewnątrz budynk Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Ściana zachodnia pokryta jest mchem. Ściana jest ocieplona styropianem i od
    zewnątrz położony jest tynk minetalny nakrapiany. Tynk ten jest koloru
    zółtego i "mech" bardzo szpeci widok. Czy istnieją jakieś środki chemiczne
    lub urządzenia by pozbyć sie zielonego nalotu. Prosze o porade. Pozdrawiam.
    Dazzler
    • Firma Knauf produkuje środek do usuwania pleśni, grzybów, mchów, alg z murów,
      kamienia i drewna. Można go stosować wewnątrz i na zewnątrz (preparat jest w
      formie spray'u). Ja kupiłam kiedyś tej samej firmy środek do usuwania zielonego
      osadu z płyt chodnikowych, ale zanim naszła mnie ochota go wybróbować to minęło
      trochę czasu i preparat stracił ważność, tak że nie mogę się wypowiadać o
      skuteczności ;-)
      Jest jeszcze preparat Marmitech 8095 - do usuwania mchów i nalotów m. in. z
      elewacji: www.reskon.com.pl/produktych.htm#marmitech8095

Pozdrawiam
      anaiss

P.S. Tu jest link do innych produktów do czyszczenia i konserwacji Knauf:
      www.knauf-bauprodukte.pl/aktualnosci/najw_jakosc_czysz_piele.html
    • Gość: Poster IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.11.04, 20:08
      Wystarczy myjka ciśnieniowa Karcher -skuteczna i prosta metoda.
      • Gość portalu: Poster napisał(a):

> Wystarczy myjka ciśnieniowa Karcher -skuteczna i prosta metoda.

to dobre na chwilę
        a za pół roku znowu się pojawi

trzeba poszukać środka do usunięcia przyczyny (a nie skutku)
        --
        moja klawiatura przestała lubic literkę >c'<
        aankaamałpagazetakropkapeel
        • Gość: Poster IP: *.aster.pl / *.aster.pl 06.11.04, 22:40
          Podobnie jak walka z chwastami : ) Możesz i spryskać to wszelaką chemią a i
          tak wyrosną . Rosnący mech na północnych scianach lub na terenie który jest
          mocno zacieniony a przy tym bogaty w zarodniki i tak trzeba usuwać mechanicznie
          a metoda usuwania Karcherem jest powszechnie stosowana , bezpieczna dla
          powierzchi i środowiska.
          • Nie jestem zbyt doświadczona w usuwaniu chwastów z elewacji, ale wydaje mi się,
            że mimo zastosowania środków chemicznych i tak konieczne jest ich usuwanie
            mechaniczne. Środki takie powodują tylko obumarcie roślin, a przecież one same
            nie wyparują. Trzeba je później jakoś usunąć. Może warto byłoby czymś
            zabezpieczyć powierzchnię przed powtórnym zarośnięciem. Nie wiem czy są
            dostępne jakieś skuteczne środki.
            Pomysł z myjką ciśnieniową wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. Ja u siebie w
            domu zielone osady z elewacji szoruję szczotką i jakimś zwyczajnym środkiem
            chemicznym.

anaiss
    • Gość: dazzler IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.04, 22:06
      dzieki za zainteresowanie oraz w szczególności za porady.
      • Gość: rocker IP: *.router1.tygrys.net 15.07.13, 08:25
        Ja ze swojej strony polecam środek MossGo - spryskujesz i po kilku dniach nie ma śladu (deszcz spłukuje resztki), można stosować na każdą nawierzchnie, nawet na sztuczna trawę.
        • Gość: Ogrodnik IP: *.router1.tygrys.net 02.07.14, 16:21
          Tekst linka

Algoclear to koncentrat do usuwania mchu alg i porostów na twardych nawierzchniach. Nie powoduje odbarwień. Można stosować na kostce brukowej, elewacjach, folii szklarnianej, szkle, drewnie, sztucznej trawie, gumie etc.
          • Pomysł z Karcherem jest dobry. Szybko sprawnie i bez bólu. Tym bardziej, że na większości środków do usuwania pleśni, grzybów lub wykwitów nawet radzą skrobać większe (podajże powyżej 1 czy 2 mm) i grubsze miejsca. Jednak po oczyszczeniu danej powierzchni warto ją przetrzeć środkiem chemicznym, aby oszczędzić sobie pracy następnym razem, a potem zaimpregnować. Środki do tego potrzebne można kupić pod adresem www.budowlana-chemia.com . I to bez wychodzenia z domu:)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.