Budowa domu przy linii średniego napięcia Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Chcę rozpocząć budowę domu,lecz na granicy mojej działki przebiega linia
    średniego napięcia.Proszę o wyrażenie swoich opinii.
    • Gość: fragi IP: *.petrus.pl 08.11.04, 20:35
      Czego się obawiasz ? Promieniowania, problemów podczas budowy, czy chcesz
      budować pod samą linią ? Jeśli jest odpowiednia odległość w pionie i w poziomie
      buduj śmiało.
      • Gość: olga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.11.04, 14:29
        obawiam się promieniowania.Już mamy wszystkie zgody na budowę,poprostu
        musielismy przesunąć dom do bezpiecznej odległości tzn.8m.
        • Jakiego promieniowania, jeśli wolno spytać, się obawiasz?
          • Gość: fragi IP: *.petrus.pl 09.11.04, 18:48
            Nie obawiaj się. Promieniowanie elektromagnetyczne w odległości >8m od linii
            średniego napięcia jest znikome. Przy tak niskiej częstotliwości jest
            praktycznie nieszkodliwe. Również pole elektryczne ma niewielkie natężenie. Brak
            jakichkolwiek danych, a już napewno wiarygodnych danych o szkodliwym wpływie
            takiego promieniowania na organizmy żywe. Zdecydowanie bardziej powinnaś obawiać
            się: kuchenek mikrofalowych, telefonów komórkowych, telewizora, monitora przy
            którym teraz siedzisz w niewielkiej odległości, i wielu innych urządzeń
            powszechnego użytku które generują wielokrotnie większe natężenia pól.
            • Gość: fragi IP: *.petrus.pl 09.11.04, 18:50
              Możesz mieć problemy np. z pracą dźwigu lub koparki na budowie. No i linia taka
              nie jest pięknym elementem krajobrazu to fakt.
            • Gość: olga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.04, 12:52
              Dzięki bardzo za pocieszenie.Jak człowiek sie nasłucha co inni mają do
              powiedzenia na ten temat,to te obawy narastają.
              • ja wiem, że można taką linię puścić do ziemi a nie musi isć na domem i wtedy i bezpiecnziej i nie szpeci, ale czy to można tak zrobic z linią średniego napięcia...pewności nie mam
                • Gość: olga IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.11.04, 15:17
                  Można puścić w ziemię,robi się to na własny koszt,a on jest duży i w dodatku
                  zakład energetyczny nic nie zwraca.
                • Gość: Kiks IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.11.04, 11:29
                  Pod ziemią może i ładniej, ale na obu końcach trzeba dać tzw. słupy mocne i
                  złącze kablowe i to już tak super nie wygląda. jeśl chodzi o promieniowanie - to
                  odległość się zmniejsza i teoretycznie może być nawet większe, chociaż jak
                  wcześniej napisano i tak jest minimalne i nie szkodzi, chyba że ktoś ma fobię.
                  Niebezpieczniejsze są telefony komórkowe, telewizory, monitory (zwłaszacza z
                  tyłu i z boku gdzie nie ma zabezpieczeń przed radiacją) których pole
                  elektromagnetyczne ma większy zasięg. Ale i tu nie ma dramatu. Należy jeszcze
                  pamiętać, że jak skablujemy taką linię, to skomplikuje to nam budowę innych
                  przyłączy czy budowę szamba - trzeba zachować odpowiednie odległości.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.