Dodaj do ulubionych

tapeta...prosze o rade

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.01.05, 13:55
Jak polozyc tapete aby nie bylo widac laczen ? Niestety nie wychodzi mi to :(
Edytor zaawansowany
  • Gość: ewunia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.01.05, 16:49
    tapeta jest winylowa :( Pomozcie bo utknelam z tapetowaniem
  • Gość: fragi IP: *.petrus.pl 07.01.05, 16:53
    Rób to dokładniej :) Niestety tylko trening czyni mistrzem.
  • Gość: ewunia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.01.05, 22:42
    fragi :) tapetowalam na starym mieszkaniu ale tapeta byla papierowa. Wyszlo
    super....przy winylowej nie wychodzi. Podobno jest na to jakis sposob :(
  • pyot 09.01.05, 18:56
    Hej !
    Ewunio,a jak tapetujesz ? Na zakładkę ? Bo z winylową to nie łatwa sprawa ta
    metodą,ona jest zapewne gruba co nieco,więc w większości wypadków ,co
    podkreślam,koniecznie "na styk".
    Z papierową nie miałaś takich problemów gdyż zakładki nie sa aż TAK widoczne .
    :)
    --
    Okazja puka czasami bardzo cicho
    -naucz sie słuchac.
  • Gość: ewunia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.01.05, 00:48
    pyot...nie ma zakladek...tapeta na styk ale miejscami zachodzi milimetr na
    poprzednia i tu widac laczenia :( brzydko to wyglada. Fachowcy maja metody...ja
    nie fachowiec
  • pyot 11.01.05, 18:41
    Hejka !
    Ewuniu,pewnie spaliłaś już tą tapetę,ale czasami nie mam czasu tu pisać,a szkoda bo to lubię,kiedyś częściej zaglądałem,czytałem ,odpowiadałem,cieszyłem sie :)
    Tu nie chodzi o jakies metody czy tajemne sztuczki fachowców,prestidigatorów i innych takich...
    Akurat przy tapetowaniu, a zwłaszcza "przyzwyczajaniu" sie do wyczucia styków w brytach tapet,należy zwrócic uwagę na metodę łącz.I tu kłania się rodzaj a u Ciebie mamy do czyniena z nieco okrutną tapetą ;bo winylową.
    Okrutna ?
    Troszeczke na wyrost,ale na odległośc moge poradzić tylko kilka rad co i tak nie gwarantuje sukcesem z racji tego,że po prostu nie widze o co chodzi.Jakby.
    Otóż w zależnoiści czym dociskasz styki tapety czy to będzie wałek,szmatka,szczotka,blacha badz inne narzędzie,proponuje bys nie dociskała zwłaszcza palcami (?) samego końca winylu,ja to robię na tyle delikatnie :) ,aby nie zrobić nawet śladu ,kilka cenymetrów przed stykiem.Kantem dłoni "dociągam", i najczęściej używam takiej specjalnej plastikowej blachy do tapetowania,nadmiar kleju który ew., wycieknie - usuwam czystą szmatką ,co ważne -pionowo.Także pionowo,nie w "jodełkę" bo to może powodować (zwłaszcza u niedoświadczonych)właśnie niechciane i niekontrolowane zakładki.
    Powodem może byc także dziwna powierzchnia podłoza,ew.,niektóre miejsca na niej...
    aprawdę trudno to oszacować ot tak.
    Wiesz,jakis czas temu,kiedy nie było jeszcze takiego wyboru,ludziska zwozili wszelakie egzotyczne cuda z zagranicy,jak wszystko :)Cały pic polegał na tym,że poniektóre nie nadawały się na polskie ściany,podłoża,tynki i ciężko było wytłumaczyć "Psze pani,pana,ta tapeta jest przeznaczona pod tynki tylko li wyłącznie gipsowe,nie wapienne,-Tak?A nie wiedziałam,ale co to szkodzi ?"
    Ech,jak ja kocham życie :)
    Takie sytuacje maja miejsce do dziś.
    Pozdrawiam.
    --
    -naucz sie słuchac.
  • Gość: ewunia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.01.05, 22:02
    pyot :) jestes fantastyczny :) wlasnie o to mi chodzilo. Pas tapety staralam
    sie przylozyc rowno, po czym dociskalam palcami.Czasem klej nie lapal wiec
    smarowalam brzeg jeszcze raz i znow dociskalam. Wychodzilo co wychodzilo czyli
    paskudnie.Wybrobowalam tak jak napisales - (kantem dloni dociagam) nie widac
    laczenia :):):) Bylam juz bliska zrezygnowania z tapety i pomalowania pokoju,
    teraz jest szansa, ze wreszcie to skoncze.
    Pozdrawiam serdecznie....mialam szczescie, ze na Ciebie trafilam :)
    Ewa
  • pyot 11.01.05, 23:42

:)
    --
    -naucz sie słuchac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.