Dodaj do ulubionych

jaka odległóść śmietnika od bloku?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.05, 10:03
stawiają mi tuż przy bloku pod oknami murowany smietnik, nie wiem gdzie można
się na to poskarżyć, i jaka ta odległość jest wyznaczona przepisami;za
odpowiedź dziękuję
Edytor zaawansowany
  • Gość: bulba IP: *.if.uj.edu.pl 21.04.05, 13:00
    Chyba nie ma takich przepisów. W moim bloku jest pomieszczenie, które bylo
    projektowane na śmietnik, ale zostało zamienione na "komórki lokatorskie".
    Jak szukałem mieszkania to widywalem takie wynalazki często. Jeśli śmietnik
    może być w bloku, to chyba również może być tuż obok.
    Pozdrówka.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.05, 13:09
    NIby są.

    ROZPORZĄDZENIE
    MINISTRA INFRASTRUKTURY
    z dnia 12 kwietnia 2002 r.
    w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich
    usytuowanie.
    Rozdział 4
    Miejsca gromadzenia odpadów stałych
    § 22. 1. Na działkach budowlanych należy przewidzieć miejsca na pojemniki
    służące do czasowego gromadzenia odpadów stałych, z uwzględnieniem możliwości
    ich segregacji.
    2. Miejscami, o których mowa w ust. 1, mogą być:
    1) zadaszone osłony lub pomieszczenia ze ścianami pełnymi bądź
    ażurowymi,
    2) wyodrębnione pomieszczenia w budynku, mające posadzkę powyżej
    poziomu nawierzchni dojazdu środka transportowego odbierającego odpady, lecz
    nie wyżej niż 0,15 m, w tym także dolne komory zsypu z bezpośrednim wyjściem na
    zewnątrz, zaopatrzonym w daszek o wysięgu co najmniej 1 m i przedłużony na boki
    po co najmniej 0,8 m, mające ściany i podłogi zmywalne, punkt czerpalny wody,
    kratkę ściekową, wentylację grawitacyjną oraz sztuczne oświetlenie,
    3) utwardzone place do ustawiania kontenerów z zamykanymi otworami
    wrzutowymi.
    3. Między wejściami do pomieszczeń lub placami, o których mowa w ust. 2, a
    miejscem dojazdu samochodów śmieciarek wywożących odpady powinno być utwardzone
    dojście, umożliwiające przemieszczanie pojemników na własnych kołach lub na
    wózkach.
    4. Miejsca do gromadzenia odpadów stałych przy budynkach wielorodzinnych
    powinny być dostępne dla osób niepełnosprawnych.
    § 23. 1. Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których
    mowa w § 22 ust. 2 pkt 1 i 3, powinna wynosić co najmniej 10 m od okien i drzwi
    do budynków z pomieszczeniami przeznaczonymi na pobyt ludzi oraz co najmniej 3
    m od granicy z sąsiednią działką. Zachowanie odległości od granicy działki nie
    jest wymagane, jeżeli osłony lub pomieszczenia stykają się z podobnymi
    urządzeniami na działce sąsiedniej.
    2. W przypadku przebudowy istniejącej zabudowy, odległości, o których mowa w
    ust. 1, mogą być pomniejszone, jednak nie więcej niż o połowę, po uzyskaniu
    opinii państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego.
    3. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej dopuszcza
    się zmniejszenie odległości określonych w ust. 1 od okien i drzwi do 3 m, od
    granicy działki do 2 m, a także sytuowanie zadaszonych osłon lub pomieszczeń na
    granicy działek, jeżeli stykają się one z podobnymi urządzeniami na działce
    sąsiedniej bądź też przy linii rozgraniczającej od strony ulicy.
    4. Odległość miejsc na pojemniki i kontenery na odpady stałe, o których mowa w
    § 22 ust. 2 pkt 1 i 3, nie powinna wynosić więcej niż 80 m od najdalszego
    wejścia do obsługiwanego budynku mieszkalnego wielorodzinnego, zamieszkania
    zbiorowego i użyteczności publicznej. Wymaganie to nie dotyczy budynków na
    terenach zamkniętych.
    § 24. 1. Na terenach niezurbanizowanych dopuszcza się stosowanie zbiorników na
    odpady stałe, przystosowanych do okresowego opróżniania, pod warunkiem
    usytuowania ich w odległościach określonych w § 23 ust. 1.
    2. Zbiorniki, o których mowa w ust. 1, powinny mieć nieprzepuszczalne ściany i
    dno, szczelne przekrycie z zamykanym otworem wsypowym oraz zamykanym otworem
    bocznym do usuwania odpadów. Do zbiorników tych należy doprowadzić utwardzony
    dojazd.
    § 25. Przy budynkach wielorodzinnych trzepaki należy sytuować przy miejscach do
    gromadzenia odpadów stałych, z zachowaniem odległości nie mniejszej niż 10 m od
    okien i drzwi do pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.