Dodaj do ulubionych

POMOCY - stara farba odpada, co robić?

24.04.05, 10:06
Cześć. Niedługo mam się wprowadzić do swojego mieszkania. Jest to mieszkanie,
które już było zamieszkiwane i malowane. Wraz z moim chłopakiem chcieliśmy je
pomalować. Myśleliśmy że to pójdzie gładziutko, a tu w trakcie malowania
sufitu farbą emulsyjną białą na wałku zaczęła zostawać stara farba. Ta stara
farba odlatuje aż do tynku. Jak się przykłada wałek i maluje, to przykleja się
do wałka. Nie jest tak na całym suficie tylko w niektórych miejscach (jak na
razie). Co mam robić? Jeszcze nie wiem jak będzie ze ścianami.
Warstwa starej farby na suficie jest cienka, i tak prawdę mówiąc to nie wiem
czy ktoś ją w ogóle gruntował.
PROSZĘ O POMOC!!!
Edytor zaawansowany
  • Gość: murowany IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.04.05, 11:11
    Stara warstwe farby musisz koniecznie zdrapac przed malowaniem! Jesli nie zdrapiesz to stara bedzie sie przyklejac do walka lub beda zaraz po malowaniu robic sie pecherze i stara z nowa odpadnie.
    Do malowania najlepiej zabrac sie w ten sposob:
    - wszystko zabezpiecz folia,
    - kup sobie pedzel-lawkowiec - taki szer. ok. 15 cm,
    - kup szpachle do drapania, sa takie fajne o krotkiej blasze a szerokie nawet do 50 cm - im szersza tym szybciej idzie,
    - do wiadra nalej wody i dodaj odrobine detergentu,
    - wez lawkowiec i "pomaluj" ta woda stara warstwe farby,
    - odczekaj pare minut az farba ladnie namoknie i wez szpachle do zdzierania farby, farba powinna schodzic calymi platami - nie powinna sie kruszyc,
    - jesli masz dziury, ubytki i nierownosci to wez gladz gipsowa i zaszpachluj to a nastepnie po wyschnieciu przeszlifuj papierem sciernym,
    - maluj.
  • Gość: basia791 IP: *.dot-com.net.pl 24.04.05, 11:30
    Jaki detergent proponujesz i czym potem malować pierwszą warstwę?
  • murowany 24.04.05, 13:12
    Detergent jakis slaby i w malej ilosci - nic nie moze sie pozniej pienic, zeby nie zostawalo na powierzchni drapanej.
    A pierwsza warstwa to zobacz na opakowaniu do konkretnej farby - nie wiem jakiej chcesz uzyc - farba farbie nierowna. Zreszta na wiaderkach z farba wszystko jest opisane:)
  • Gość: basia791 IP: *.dot-com.net.pl 24.04.05, 14:42
    Dzięki za pomoc. Pędzel już zakupiony.
    Narazie
  • admar0 24.04.05, 22:17
    Po skrobaniu, przed malowaniem możesz jeszcze zagruntować podłoże np Unigruntem.
    Grunt wzmocni/sklei powierzchnie i nie będzie Ci się tak sypać.
    --
    www.admar.warszawa.pl/
  • Gość: cytryna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.04.05, 21:41
    zamiast wałka użyć pędzla ławkowca,takiego ok. 15 cm,jak ktoś wcześniej
    proponował,nabierać niedużeą ilość farby i delikatnie malować.
    mam to już przetrenowane nic się nie dzieje,nic nie odpada.
    Czasami tak się dzieje,że farba "nawija się" na wałek,ale można malować pędzlem.
  • Gość: adam IP: 82.177.70.* 09.05.05, 19:52
    Jeżeli doświadczenie w malowaniu nie jest wielkie proponuje zamiast Uni gruntu
    zastosowac grunt głęboko gruntujący, który nie zostawia na powierzchni śliskiej
    warstwy.Dodatkowo grunt głeboko gruntujący lepiej wzmocni tynk.
  • drogimex 30.04.15, 21:53
    Witam,
    problem odpadającej farby przy malowaniu to niestety często spotykana sytuacja, szczególnie przy tzw. stanach deweloperskich w nowych mieszkaniach.
    Polecam artykuł w którym fajnie omówiono jak sobie w takim przypadku poradzić zbudujmydom.pl/index.php?page=odpadajaca-farba-podczas-malowania
    Przede wszystkim nie wolno dalej poruszać walkiem, aby nie rozprowadzać odpadniętej farby po całej ścianie czy suficie. Wałek należy dobrze wymyć i wysuszyć.
    W miejscu, gdzie farba odpadła, jeśli jest to mała powierzchnia to można spróbować małym wałeczkiem lub pędzlem jeszcze raz nanieść farbę.
    Przy większych płatach lepiej jest odczekać, aż farba wyschnie, a następnie delikatnie zeszlifować miejscowo farbę i ponownie położyć gładź + nowa farba. Niestety czasem może to wiązać się z koniecznością na koniec przemalowania całej powierzchni, aby uniknąć różnicy kolorystycznych.
    Pozdrawiam,
    Tomek
  • szarpak21 01.05.15, 10:51
    mydlo malarskie , szczota , szpachelka , drabina ,,, i orka sufitowa . trzeba usunac stara farbe .

--
    www.elektryk.org.pl/ Elektryk Warszawa

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka