Dodaj do ulubionych

Jak samamu zrobić regał do piwnicy

IP: *.zywiec.plusnet.pl 21.06.05, 14:00
mam belki i deski; w jaki sposób połączyć to wszystko by było stabilne i nie
rozleciało się po tygodniu, proszę by ktoś z zacięciem stolarskim coś poradził
Edytor zaawansowany
  • pyot 21.06.05, 20:30
    Hejka...
    Manisz.
    Poradzisz sobie.
    Pierwszy krok ; wyobrażnia.W tym miejscu musisz plastycznie stworzyć w mózgu projekt jaki najbardziej będzie Cię satysfakcjonował,biorąc pod uwage fakt,że ograniczenia materiałowe nie spełnią w całej krasie - być może, Twoich marzeń półkowych,zakończ na najprostszym z prostych projektów,wzorze...:)
    Kiedy to pomysł już będzie,przystąp do równania kantówek,jak i desek,od tego w dużej mierze zależyć będzie stabilnośc jak i wygląd konstrukcji.Na pionowych kantówkach znaczysz miejsce mocowania desek,gdzie,to już zależy od Ciebie,w każdym bądz razie muszą być naiesione równo na każdej z osobna,w kilku miejscach na pionie.
    Następnie przyciętymi wcześniej poprzeczkami łączysz pionowe słupki za pomocą małych kontowników,wkręcając je wkrętami do drewna...,od spodu.Pamiętaj,skoro w nazwie jest poprzeczne,to znaczy że muszą tak być :)
    Dalej.
    Docinasz deski na wymiar odpowiadający od poprzeczki na jednym końcu regało,do poprzeczki na drugim.
    Kombinacji jest zaprawde wiele,opis czasami nie odda rzeczywistości zatem masz prawo żle,opacznie mnie zrozumieć,jak i ja mam podobne do nieumiejętności się wyrażania,plastycznego "pokazania"
    Pozdrawiam.
    P.
    --
    :)
    Okazja puka czasami bardzo cicho
    -naucz sie słuchac.
    moje przyszłe skrzyżowanie
  • aankaa 21.06.05, 21:18
    Pyot, a gdyby tak półki z jednej strony mocować do ściany i tylko dwie kantówki
    użyć jako nogi (od przodu) - nie prościej by było ?
    --
    aankaamałpagazetakropkapeel
  • rikitikitak1 22.06.05, 06:49

-- O tak proste zeczy to wstyd pytac! popatrz na regaly w domu i pomysl
    troszke ! moj syn ma 15 lat i potrafi zrobic nie tylko regaliki!Takich
    drobiazgow ucza w szkole na zajeciach plastyczno technicznych! napewno miales
    taki przedmiot!
    gg 8195435
  • Gość: fr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.05, 10:39
    no właśnie, niedługo ludzie zaczną pytać jak otworzyć butelkę piwa. pyot, co to
    jest "kontownik"?-narzędzie służące do łamania kont bankowych?
  • Gość: szaman IP: *.dolsat.pl 26.12.13, 10:32
    Wymadrzasz sie tutaj o synu, zajeciach techniczno-plastycznych, a nie potrafisz poprawnie napisac "rzecz"...
  • 9mak 27.03.14, 22:43
    Ja kantówki /z powodu słabych ścian/ przymocowałem do sufitu i podłogi. Dalej półki. Wszystko na kątownikach. ))
  • banowanyzaprawde1 18.09.19, 15:11
    Polecam ci psychiatrę.

--
    Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka