Dodaj do ulubionych

CZARNA LISTA- UWAGA

IP: *.chello.pl 18.07.05, 17:51
kontynuacja - wątku 'pomocy, nieuczciwy 'FACHOWIEC'
może tak sobie pomożemy?
ja to juz właściwie po fakcie
ale niech by było ku przestrodze
nikomu nie życzę by przechodził to co my po przejściu "CUD" ekipy
Karol Ołdakowski z Warszawy...........
Obserwuj wątek
    • artur-66 Re: CZARNA LISTA- UWAGA 18.07.05, 22:32
      Przestrzegam przed firmą Terranova... Farby elewacyjne.
      Mają tumana do reklamacji który patrzy na Ciebie jak wół w namalowanie wrota...
      zapora nie do przebicia.... Za zmarnowane farby za 12000 zł zaoferowali 2
      wiaderka w rewanżu... żenada (wszystko było robione wg. wytycznych karty
      katalogowej wyrobu)
      P.s.
      Z Atlasem wygląda sprawa zupełnie inaczej.... full profi... polecam
      • Gość: Barbaranl Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.kosson.com 14.08.05, 18:10
        Broncie sie przed f.Fasada ocieplanie budynkow uszkodzili mi antene sat. na
        dachu i nikt nie ponosi odpowiedzalnosci Spoldz.na Zoliborzu tez sie wypiera a
        naprawa 200 zl mam pokryc sama chamstwo pracownicy powinni odpowiadac za to co
        robia jesli nie oni to Firma lub Spoldzielnia ktora im to zlecila .W
        odpowiedzi powiedziano mi ze powinnam antene zdjac a to ciekawe bo prace trwaja
        juz 7 tyg i konca nie widac czyzby przez ten okres lokatorzy mieli nie ogladac
        telewizji a wogole spoldzielnia o niczym nie poinformowala .
      • Gość: Majster722 Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.05, 16:54
        Witam serdecznie,mnie to samo spotkało ,wiaderka mniały odcienie udowodniłem ze
        to ich winna towar zakupiłem na 26,000zł ,zaprosiłem panna na budowe powiedział
        ze mam racje zaproponował mi 500zł zeby to głosno nieposzło dalej ,ani
        kasy ,ani goscia bo tel.zmienił,napisałem pismo do dyrekcji to otrzeymałem
        pismo ze są od tego sądy,prowadze firme budowlano.
      • Gość: Krzychu Re: CZARNA LISTA- UWAGA - CIEŚLA IP: *.icpnet.pl 14.12.05, 08:59
        nie lubie nikogo stawiac w złym świetle ale firma CYRHLA Pan Czesław Królczyk z
        Ochotnicy Górnej to facet który powinien wypasac owce a nie robić więźbe i
        opierzenia (np. brak wpuszczenie opierzeń w mur- woda ciekła jak z kranu, za
        głęboko wpuszczone rynny woda sie przelewa, niepodocinana dachówka,- najgorszy
        z fachowców podczas budowy domu (chciał sam zmniajszać przekrój belek bo na oko
        były mu za duże.........dużo mógólbym pisać po prostu szkoda zdrowia, pozdr do
        wszystkich
        ps. szkoda że dobre materiały i nowe technologie a przede wszytskim nasza kasę
        moga spie..ć partacze
      • palka28 Re: CZARNA LISTA- UWAGA 03.08.05, 11:36
        Mona,
        Pan Adam Sekulak został mi polecony przez znajomego u którego położył glazurę i
        terakotę. Mój znajomy jest zadowolony.
        Jestem umówiona z Panem Sekulakiem na rozmowę "wstępna", prosze napisz co żle
        zrobił. Trochę wiecej szczegółów.

W oczekiwaniu na szybką odpowiedź,
        Pozdrawiam serdecznie
      • Gość: *gość* Re: malarz.republika.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.07.05, 17:43
        słuchajcie, to trochę dziwnie ten wątek wygląda - jak pomówienia.
        może byście pisali co DOKŁADNIE jest nie tak z tymi firmami/fachowcami. żeby to
        nie wyglądało na osobiste wycieczki. czasami może się zdarzyć,że się nie
        dogadamy z wykonawcą ale nie zawsze to musi być jego wina. może być
        nasza "upierdliwość", mogą być przyczyny obiektywne.
        wydaje mi się że powinno się popierać wiarygodnymi argumentami wpis na tę listę.
        PS jestem inwestorem a nie wykonawcą, żeby nie było że bronię kogokolwiek
      • palka_zapalka5 Re: malarz.republika.pl 28.02.06, 11:01
        www.malarz.republika.pl to partacze. Oby nikt nigdy więcej nie dał im się
        naciągnąć. Było już wiele postów na ich temat - od klientów same negatywne,
        pozytywne oni sami o sobie piszą. Uważajcie na p. Jasińskiego i
        jego "ekipe". To nie jest ekipa godna polecenia!!!
    • Gość: okna pcv Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 20.07.05, 10:09
      Firma A&B Beata Wiśniewicz (Warszawa, okna pcv), przedstawiciel Adam Zaremba.

Pewno już za późno, ale ostrzegam. Opóźnienie montażu o kilkanaście dni,
      s...dolony montaż (źle wypoziomowane ramy, okna zamykają się z dużym oporem,
      opiankowali bez zakotwiczenia). Chciałem to oczywiście później zareklamować,
      ale wszystkie telefony do firmy już były nieczynne. Musiałem zatem zapłacić
      innym za demontaż i powtórny montaż. Mieli dosłać gwarancję pocztą :-)-naiwny
      byłem strasznie. Najprawdopodobniej ta firma już nie istnieje, ale uważajcie na
      tego przedstawiciela, na pewno szaleje teraz pod innym szyldem.
      • Gość: alcarin Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.05, 22:47
        Tez mam okna od Zaremby, ale od Piotra. Siedziba w Zabkach. Czy to moze byc ta sama firma? W sumie
        jestem zadowolona (poki co, bo okna maja 2 tyg. i jeszcze nie mieszkam tam, gdzie sa wstawione). Jest
        jedno podobienstwo - na gwarancje musialam czekac kilka dni, a temat jej i tak wyplynal z mojej
        strony: zapytalam o nia, bo fachowiec nawet na jej temat sie nie zajaknal. Jak juz ja dostalam, to w
        jednym z koncowych punktow byl zapis, ze gwarancja obowiazuje pod warunkiem corocznej
        konserwacji przeprowadzanej przez przedstawiciela firmy.
      • Gość: grb Re: CZARNA LISTA- WARSZAWA_J. DELEGA IP: *.zus.pl 02.11.05, 16:11
        ostrzegam przed firmą Dasker w Warszawie i ekipą Janusza Delegi
        Dasker jest pośrednikiem, robi wstępny kosztorys i przysyła ekipę z którą
        współpracuje. firma nie bierze żadnej odpowiedzialności za wykonawców, których
        przysyła.
        Janusz Delega współracuje z Daskerem. niestety miałam miałam nieprzyjemność
        wynajmować J. Delegę.
        pokrótce "największe osiągnięcia" ekipy:
        *krzywa ściana - odchył od pionu 2 cm (wydaje się, że mało, ale jak trzeba
        zamontować drzwi z ościeżnicami to wtedy robi się duży problem,
        *cyklinowana przez nich podłoga (klepka drewniana) rozłazi się, między klepkami
        robią się szpary nawet do 4 milimetrów, ogólnie wygląda gorzej niż przed
        cyklinowaniem,
        * podłoga z gresu - nie ma dwóch równo ułożonych płytek, nie wspominając o
        fugach, któremiały być szerokości 3 mm a są szerokie od 2 mm do 6 mm
        * glazura w łazience - tak jak gres na podłodze, ale jeszcze bardziej
        niechlujnie wykonana (po miesiący od ułożenia zaczynają pękać fugi i płytki)
    • Gość: mła Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.chello.pl 22.07.05, 21:47
      podciągam temat, mam nadzieję, że warto wiedzieć wcześniej i uczyć się na
      cudzych błedach- opiujmy nasze "przygody",

wpisujmy partaczy, oszustów na listę, by ostrzec tych, którzy jeszcze takich
      doświadczeń nie mają i miejmy nadzieję, że poniekąd dzięki nam mieć nie
      będą...........
    • Gość: mła Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.chello.pl 24.07.05, 15:02
      wrócił, Karla Ołdakowski z nad morza,
      hm...............dzwoniłam chyba z pół godziny zanim raczył odebrać, najpierw
      odrzucał moje telefony, stanęło na tym, że dziś on swiętuje niedzielę, jutro ma
      przynieść faktury za mteriał i poprosiłam, żeby na swoją pracę także wystawił,
      powiedziała do mnie "kochanienńka" masz jak w banku...
      zobaczymy......., jak się skończy cała sprawa.
      puki co jest inny Pan, który zgodził się naprawić ołdakowskę robotę, nie bierze
      zaliczek, pokazał nam poprzednią swoją pracę, ma pojęcie jak widzimy co robi,
      za głowę się złapał jak zobaczył co nasz Ołdakowski porobił, właściwie- czego
      się nie dotknął, to zrobił /żeby sie nie wyrażać/ po ołdakowsku i przyjacielsku.
      pozdrowionka
      • magdajeden Re: CZARNA LISTA- UWAGA 24.07.05, 16:28
        tylko uważaj bo fachowcy mają to do siebie że zawsze się za głowę łapią jak
        patrzą na robotę konkurencji. i to nie zawsze może świadczyć o totalnej
        beznadziei jaką zostawił poprzednik.

nie chwal dnia pzred zachodem......
        --
        Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno niepożądane,
        bo zwiewa czapkę.
        • Gość: mła Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.chello.pl 24.07.05, 16:59
          to nie jest samo łapanie się za głowę i opowiadanie, wszystkie błędy nam pokazał,
          oprócz krzywizny ścian, która nawet dla kogoś kto nie ma bladego pojęcia,
          widoczna była gołym okiem, "doskonałość" podłogi- widać teraz znacznie lepiej
          kiedy została zafugowana.
          więc tak naprawdę nie tylko zrobił po ołdakowsku, ale jeszcze zniszczył
          powierzony materiał.
    • bujnow Re: CZARNA LISTA- UWAGA 26.07.05, 14:08
      Ja przestrzegam przed panem Dariuszem Chelchowskim. Zrobil mocno zanizowna
      wycene (np koszty materialow wzrosly o ponac 100 %). Jego ekipa calkowicie
      krzywo polozyla glazure i terakote, skopali wylewki (przy wylewkach
      sampoziomujacych byly dolki okolo 3-4 cm, do tego wierzchnia wrastwa wylewki po
      prostu zaczela sie zdzierac). Popsul tez wanne akrylowa przy montazu. Na nasza
      prosbe o naprawienie bledow poprawil wylewki (ale parkieciarz i tak uznal ze sa
      zle polozone). Robiac poprawki przy fugowaniu uzyl innego odcienia fugi i teraz
      mam dwukolorowe fugi co wyglada tragicznie. Nie wiem tez jak on to zrobil ale
      mam obtluczone krawedzie glazury. Poprawki byly robione ze sporym opoznieniem
      bo jak tlumaczyl pracownicy mu sie zbuntowali, zniszczyli mu samochod i nas
      straszyli ze jak nie zaplacimy to nam zniszcza mieszkanie. Ale my mu nie
      zaplacilismy tylko za to co bylo zle zrobione. Reszta byla regulowana na
      biezaco. Na koniec Pan Darek przestal odbierac telefony i zniknal z naszymi
      kluczami do mieszkania i domofonu.
      Dlatego zalecam ostroznosc w kontaktach z Dariuszem Chełchowskim.
      • grabowscy Re: CZARNA LISTA- UWAGA 26.07.05, 14:50
        Klucze naleza do Ciebie.
        Sa mieniem powierzonym na czas remontu, a zabor mienia zglasza sie na policji i
        wnioskuje o sciganie.
        Ja tak zrobilem.
        Dyzurny sie wzbranial, ale potem wszczeli postepowanie.
        Pozdrawiam.
        Jeż.
        --
        cztery kąty i piec piąty...
      • Gość: mła Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.crowley.pl 26.07.05, 15:08
        sprawę z kluczami koniecznie zgłoście na policję,/nigdy nie zaszkodzi jeśli
        fachowiec będzie wiedział, że nie zamierzacie sie cackać/, poza tym chyba dobrze
        będzie jeśli wymienicie zamki.........

mój cud Ołdakowski- narazie obiecał faktury, tylko jakoś daleko ma na 2 klatkę
        przejść.
        pozdrowionka
      • tomek.sz Re: CZARNA LISTA- UWAGA 28.07.05, 12:16
        Zgłaszam firmę ABP z Poznania - pewno za późno...;(
        jednak właściciele działają w branży dalej. Sa to Józef Pudelski i Mikołaj
        Słupczyński.
        Firma nie dokończyła inwestycji i uciekli z placu budowy wraz z zaliczką, którą
        wpłaciłem oraz dziennikiem budowy i inną dokumentacją. Wykonane prace były
        niezgodne z projektem i sztuką budowlaną.
        I dłuo jeszcze opowiadać.....
        Przestrzegam!!!
        ts
      • Gość: inetresowny Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.05, 11:11
        mł nie podciągaj tematu a napisz czy już odzyskujes swoją kasę i równowagę
        czy masz już jakieś użyteczne sposoby na nieżetelnych.
        Jak ochnęłaś już trochę podsumuj na ile złotówek niby to przekręcił Cię
        fachman . A może także coś więcej co zrobił co miał zrobić a w czym dał jak to
        mówią ciała nie wywiązując się zupełnie z tego co obiecał.
        biorąc pieniądze
        Na co no właśnie za co mu zapłaciłąś za materiał pracę czy to i to po trochu
        Czy ktoś to oceniał obiektywnie poza tobą i niewydarzonym fachowcem. Soryy nie
        chcę cię zmęczyć ani rozżalić ale sama chcesz Nas przestrzec .
        A piszesz już na forum trochę tekstów czas na ,rachunek,, ( prznośnia )
        Chyba już zakończyłaś robótki już mieszkasz . pozdrawiam interesowny
        • Gość: mła Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.crowley.pl 03.08.05, 12:10
          ok
          od początku:
          chcielśmy zrobić remoncik kuchnia i 2 przedpokoje - zaufaliśmy
          Karolowi Ołdakowskiemu /znajomy mieszkający w klatce obok, znamy się lat 20,
          jego firma funkcjonuje ok.15lat -teraz niewiem jak/.
          kuchnia 9m2, przedpokój 1- jakieś 4m2, przedpokój 2- jakieś 3m2 - gierkowskie
          mieszkanie, więc pomieszczenia nieduże.
          zakres prac : zarwanie boazerii, wyrównać ściany, pomalować, wejście do kuchni i
          między przedpokojami- łuki, zerwanie parapetu, wyjęcie 5 futryn i zamontowanie
          na nowo 4 z drzwiami, sufity podwieszane , połozenie terakoty w kuchni i
          przedpokojach, położenie paska glazury w kuchni....już.
          ponieważ Ołdakowski stale powtarzał, że po przyjacielsku wykona ze swoją ekipa
          remont nie poprosilismy nawet o kosztorys, wierzylismy, policzył z podstawowym
          materiałem 9.100złotych, sami kupiliśmy farby, glazurę, terakotę,fugi,
          oświetlenie, kontakty, drzwi.
          1 zaliczka /podobno na materiały/3.000- nie raczył się rozliczyć, mielismy
          nadzieję, ze zrobi to na koniec pracy.
          po tygodniu nastepna zaliczka 2.500, w miedzyczasie domagał się dodatkowych
          500zł, podobno dla fachowca, który zdejmował kaloryfer /odmówiłam, i wtedy
          poprosiłam o przygotowanie jakiegoś szacunkowego kosztorysu..., zdziwiony był,
          obiecał- do dzis nie widziałam/.
          zaraz po zainkasowaniu 2 zaliczki, się obraził, ponieważ "zachciało" się nam
          prostych futryn....../drzwi od łazienki uprzejmie przyciął o 10cm- "pieknie
          wyglądają/.
          opóścił nas..........i wyjechał na zasłużony odpoczynek z rodziną.
          zostaliśmy z totalnie rozgrzebanym domem.
          poszukiwania kogoś kto podjął by się ołdakowską robotę trwały tydzień, w tym
          czasie nie raczył odbierac telefonów od nas.
          znaleźlismy, a właściwie polecono nam kogoś- się przeżegnał- praktycznie
          wszystko trzeba było poprawić.
          terakota nie była w "karo" jak miała być,nie zafugowana- krzywa, żadna ściana
          nie była prosta- piony nie oblistwowane , łuki /nie chce mi się gadać nawet/,
          sufity nieskończone, drzwi- jak wczesniej pisałam, rura odpływowa na wierzchu,
          kontakty źle zrobione,parapet nie zdjęty, pasek glazury nie w tym miejscu,
          dodatkowo powyrywane części podłogi w pokojach- mozajka/ nie wiemy co z tym
          zrobić/.zmniejszony wymiar kuchni- płytami chyba spowodował, że zamówione
          wczesniej meble trzeba było dopasować od nowa./ żeby było ciekawie - pan, który
          meble robił był kilka razy w naszym mieszkaniu, by ustalić co i gdzie ma być,
          żeby wszystko pasowało w końcowym efekcie/.
          no i cała historia......

ciąg dalszy to rozliczenie, chcemy by oddał faktury na materiały+ drzwi, które
          zostały przywiezione podczas naszej nieobecności, i które odebrał Ołdakowski z
          fakturą.
          Ołdakowski uważa ,że wszystko zrobił dobrze, nie zamierza jednak z nami
          rozmawiac, ani sie rozliczyć.
          poprostu masakra, zrobiliśmy troche zdjęć, żeby było widać w jaki sposób
          Ołdakowski z ekipą pracę wykonują.

PRZED TAKIMI FACHOWCAMI PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH, teraz juz wiecie dlaczego,
          mamy jednak trochę uciechy, gdy między samochodami, truchcikiem pomyka- na nasz
          widok.
          pozdrowinka

• Gość: interesowny Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.05, 12:35
            Dzięki za wyjaśnienia są naprawdę Ciekawe dla
            przestrogi przed podobnymi fachowcami .

Wybacz mła ale czy w trakcie eksperymentów fachowca nie bywałaś w mieszkaniu.
            Jest zastanawiające jak można nie zauważyć płytek ułożonych inaczej niż w karo.
            nie krytykuję Cię miałaś prawo ufać fachowcowi ,sąsiadowi ale nawet z
            ciekawości kobiety czasami podgladają pracę fachmanów. No i to czy to płytki są
            klejone w karo czy inaczej to od razu widać , że nie spełnia poleceń podległy
            Ci finansowo pracownik.
            Mła już wiesz że dobre wrażenie i sąsiedztwo to nie musi się przekładąć
            automatycznie na zdolności i predyspozycje fachowca .
            Mądry Polak po szkodzie stera prawda wciąż aktualna .
            • Gość: mła Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.crowley.pl 03.08.05, 13:53
              żeby nie przeszkadzać przy remoncie- zabrałam psinke, kota i 2 dzieci i wyjechałam
              został maż, ale właściwie przez całe dnie był w pracy, jak przychodził- padniety
              to nawet nie miał siły oglądać "dzieła", jesli idzie o podłogę układaną w karo,
              to zakupiliśmy specjalnie taki wzór, który jeszcze bardziej by podkreślił efekt-
              Ołdakowski z ekipą położył ją jednak normalnie /chyba łatwiej/, i poinformował
              męża, że nie ma sensu kłaść karo, jeśli terakota ma juz taki wzór.
              bardzo ciekawa interpretacja nieróbstwa, pan, który poprawiał ołdakowską robotę
              powiedział, że karo wymaga więcej pracy, ale za to zamaskowało by nierównośći
              podłogi i ścian/ jak pisałam mieszkanie 30 letnie- wiadomo jak się wtedy budowało/.
              mąż nie wytrzymał nierówności futryn i obcięcia nowych drzwi /zwrócił uwagę/- i
              Ołdakowski wtedy postanowił nas opóścić, dopiero później się dokładnie
              zaczęliśmy przyglądać......
              hmmmmmmmmm.............
              dokładnie- mądrala po szkodzie
              ale tak czasem jest gdy się innych mierzy własną miarą,
              mąż jakiś czas przed remontem spędził przy komputerze /padaczce/ naszego
              "fachowca" trzy noce, doprowadzając go do stanu używalności- za "dziękuję".
          • Gość: ekipa.wawa CZARNA LISTA- POZNALEM OŁDAKOWSKIEGO IP: *.chello.pl 13.09.05, 22:38
            Pani o nicku mła pisała nam na forum o pewnym oszuście fachowcu
            o nazwisku Ołdakowski z Warszawy cytuję.

,,nikomu nie życzę by przechodził to co my po przejściu "CUD" ekipy
            Karol Ołdakowski z Warszawy...........
            chcieliśmy zrobić remoncik kuchnia i 2 przedpokoje - zaufaliśmy
            Karolowi Ołdakowskiemu /znajomy mieszkający w klatce obok, znamy się lat 20,
            jego firma funkcjonuje ok.15lat
            kuchnia 9m2, przedpokój 1- jakieś 4m2, przedpokój 2- jakieś 3m2 - gierkowskie
            mieszkanie, więc pomieszczenia nieduże.
            zakres prac : zarwanie boazerii, wyrównać ściany, pomalować, wejście do kuchni i
            między przedpokojami- łuki, zerwanie parapetu, wyjęcie 5 futryn i zamontowanie
            na nowo 4 z drzwiami, sufity podwieszane , położenie terakoty w kuchni i
            przedpokojach, położenie paska glazury w kuchni.
            zaliczka /podobno na materiały/3.000- nie raczył się rozliczyć, mieliśmy
            nadzieję, ze zrobi to na koniec pracy.
            po tygodniu następna zaliczka 2.500, w międzyczasie domagał się dodatkowych
            500zł, podobno dla fachowca, który zdejmował kaloryfer /odmówiłam, i wtedy
            poprosiłam o przygotowanie jakiegoś szacunkowego kosztorysu..., zdziwiony był,
            obiecał- do dzis nie widziałam/.
            zaraz po zainkasowaniu 2 zaliczki, się obraził, ponieważ "zachciało" się nam
            prostych futryn....../drzwi od łazienki uprzejmie przyciął
            opuścił nas..........i wyjechał na zasłużony odpoczynek z rodziną.
            zostaliśmy z totalnie rozgrzebanym domem.
            poszukiwania kogoś kto podjął by się ołdakowską robotę trwały tydzień, w tym
            czasie nie raczył odbierać telefonów od nas.,,

Ale ten facet Ołdakowski jest chroniony przez prawo dosłownie i polecany
            przez tak zwane autorytety , ze szczytów władzy. Pani mła , proszę odpowiedzieć
            czy to ten sam Ołdakowski , a moze brat tego z plakatu Ołdakowskiego co pani
            zepsuł tyle nerw i nie wywiązał się z umowy o remont mieszkania zdjęcie
            Ołdakowskiego polecanego przez ,,Prezydenta ,,jako człowiek zaufania na str.

www.voila.pl/kjtro/
    • Gość: interesowny ile za pracę średni cennik usług IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.05, 13:26
      Wydaje się że pani mła znacznie przepłaciła poniżej
      średni cennik robocizny za podstawowe prace remontowe
      w Warszawie proszę ew, nie liczyć że jeśli będzie do
      przyklejenia tylko np 0,5 m2 glazury fachman zrobi to za 20 zł.
      Jeśli to jest tak to koszty pracy trzeba kalkulować inaczej.
      dobrze jest gdy zajęcie praca winno pokrywać co najmniej
      5 godzin 1 dzień pracy , aby zachować cennik poniżej.

Mła zdaje się miała przepłaciła partaczowi i znacznie więcej niż warta była
      cały remont.
      Poniżej cennik średni usług za robociznę
      tynk .............................................12 złm2
      skuwanie tynku.................................... 6 zł/m2
      wylewki cementowe posadzek+ izolacje + chudy beton 11+2+6 zł/m2
      śuche tynki na stelażu lub na klej .................12-14 złm2
      ścianki działowe + wygłuszenie.......................22+2
      sufit podwieszany typu amstrong......................16 zł
      sufit podwieszany z karton-gipsu.....................20 zł
      montaż drzwi wewnętrznych ...........................120 zł
      glazura w karo .....................................25-27 zł.
      gres .................................................28 zł
      schody okładanie gresem...............................32 złm2
      panele podłogowe .....................................16 zł
      panele ścienne , boazeria.............................20zł
      gładź fipsowa na tynkach ( wygładzanie )..............12 złm2
      malowanie dwukrotnie..................................4 zł m2
      wykładzina podłogowa z listwą przpodłogową ...........8zł
      tapetowaniem .........................................7zł
      instalacja elektryczna ...............................24 zł punkt
      instalcja hydrauliczna ...............................120zł punkt
      instalacja tzw. biały montaż ..........................50 zł punkt
      montaż okien ..........................................25-30 zł mb
      Pozdrawiam interesowny
      • Gość: mła Re: ile za pracę średni cennik usług IP: *.crowley.pl 03.08.05, 14:07
        dzięki za cennik i tak nie umiem policzyć.....
        w każdy razie uważaliśmy i uważamy, że za uczciwą pracę należy przyzwoicie
        zapłacić, nie zależało nam na oszczędzaniu /napisałam na jaką kwotę się
        zgodziliśmy/, chcieliśmy tylko,żeby było dobrze zrobione......, o czym nie
        omieszkał nas zapewniać na każdym kroku, podkreślając "jaką łaskę nam robi".
        nie wiem na co liczył obraziwszy się , zostawił nas z "rozgrzebanym" remontem,
        może liczył, że będziemy przepraszać, godzić się dalej na wszystko i jeszcze
        "coś ekstra" dorzucimy.......
      • palka28 Re: ile za pracę średni cennik usług 04.08.05, 09:06
        Szanowny Interesowny,

Prosze o podanie namiarów na osobę/ firmę która stosuje takie stawki. Pan A.
        Sekulak (wspomniany w tym poście)zażyczył sobie 30zł za metr glazury i 40 zł za
        metr terakoty/ gresu w karo.
        Z podanych przez Pana średnich cen, wynika, ze Pan Sekulak jest drogi,
        delikatnie rzecz ujmując....
        Pozdrawiam
        • Gość: mła Re: ile za pracę średni cennik usług IP: *.crowley.pl 04.08.05, 09:59
          prawdziwy partacz przeważnie jest drogi - bardziej wiarygodny..........
          z całym szacunkiem dla pracujacych uczciwie fachowców z niekwestionowanymi
          umiejętnościami, dla których żywię wielki szacunek i uważam,że powinni być
          przyzwoicie wynagradzani......
          Uwaga: moim zdaniem solidny, prawdziwy fachowiec nie napiera od początku na
          zaliczki, zaliczki, zaliczki............, bierze zaliczkę na materiały, z której
          się rozlicza, nie boi się wstępnego kosztorysu, który da obraz zakresu prac
          inwestorowi, nie boi się umowy i terminów- jeśli wynikają jakieś nieprzewidziane
          problemy czy dodatkowe prace powinno się rozmawiać i w miarę potrzeby wspólnie
          weryfikować koszty i terminy.
          Ja naprawde uważam,że przy dobrej woli dwóch stron można rozwiazać każdy problem.
          Oczywiście jeśli pracy jest dużo powinno się uzgodnić płatność- po wykonaniu
          określonych prac- część za wykonaną pracę......

przestrzegam przed nadmiernym, nieuzasadnionym zaliczkowaniem..........
          i namawiam do zawierania umów, egzakwowania kosztorysu, itd..
          wszystko oczywiście - nie na "sztywno", bo drobne zmiany mogą wystąpić zawsze.

pozdrowionka

• rikitikitak1 Re: ile za pracę średni cennik usług 04.08.05, 15:01
        Gość portalu: interesowny napisał(a):

> Wydaje się że pani mła znacznie przepłaciła poniżej
        > średni cennik robocizny za podstawowe prace remontowe
        > w Warszawie proszę ew, nie liczyć że jeśli będzie do
        > przyklejenia tylko np 0,5 m2 glazury fachman zrobi to za 20 zł.
        > Jeśli to jest tak to koszty pracy trzeba kalkulować inaczej.
        > dobrze jest gdy zajęcie praca winno pokrywać co najmniej
        > 5 godzin 1 dzień pracy , aby zachować cennik poniżej.
        >
        >
        > Mła zdaje się miała przepłaciła partaczowi i znacznie więcej niż warta była
        > cały remont.
        > Poniżej cennik średni usług za robociznę
        > tynk .............................................12 złm2
        > skuwanie tynku.................................... 6 zł/m2
        > wylewki cementowe posadzek+ izolacje + chudy beton 11+2+6 zł/m2
        > śuche tynki na stelażu lub na klej .................12-14 złm2
        > ścianki działowe + wygłuszenie.......................22+2
        > sufit podwieszany typu amstrong......................16 zł
        > sufit podwieszany z karton-gipsu.....................20 zł
        > montaż drzwi wewnętrznych ...........................120 zł
        > glazura w karo .....................................25-27 zł.
        > gres .................................................28 zł
        > schody okładanie gresem...............................32 złm2
        > panele podłogowe .....................................16 zł
        > panele ścienne , boazeria.............................20zł
        > gładź fipsowa na tynkach ( wygładzanie )..............12 złm2
        > malowanie dwukrotnie..................................4 zł m2
        > wykładzina podłogowa z listwą przpodłogową ...........8zł
        > tapetowaniem .........................................7zł
        > instalacja elektryczna ...............................24 zł punkt
        > instalcja hydrauliczna ...............................120zł punkt
        > instalacja tzw. biały montaż ..........................50 zł punkt
        > montaż okien ..........................................25-30 zł mb
        > Pozdrawiam interesowny

prosze o kontakt na poczte gazety lub tel 505 45 22 32
        --
        gg 8195435
    • Gość: renatka Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.08.05, 14:18
      ja odradzam Romana Tyburka z Bydgoszczy
      brat kolegi, bardzo polecany; miał być niedrogi, bardzo solidny i rzetelny

A tymczasem:

1. założył sobie, że ściągnie od nas określoną kwotę (zaliczki, zaliczki i
      jeszcze raz zaliczki) bez względu na wykonana robotę; w końcu wyszło nam drożej
      niż wzięlibyśmy miejscowego - tzn. warszawskiego - fachurę

2. miała być "pełna obsługa" a na miejscu okazało się, że RT zostawił dwóch
      robotników (bez żadnego samochodu) na miejscu a sam udał się do domu; w związku
      z tym kleje i wszystko inne mój mąż woził własnym samochodem

3. panowie sp... nam parę rzeczy - z najbardziej (teraz) humorystycznych można
      podać, że zapomnieli umieścić czujnik podłogowy pod matą grzejną w łazience i w
      związku z tym trzeba było zrywać terakotę; dodam jeszcze krzywo kładzione
      płytki, płytki z dekorem wchodzące pod gniazdko elektryczne (przecież tak im
      narysowałam rozmieszczenie dekorów!!!) oraz to, że "zapomnieli" położyć
      terakoty w przedpokoju pod drzwiami (między podłogą a progiem zostawili dziurę
      3cm szerokości)

4. no i oczywiście faktury do dzisiaj nie dostaliśmy
      • Gość: mła Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.crowley.pl 03.08.05, 14:37
        hmmmmmmmm........
        na naszych przykładach mam nadzieję skorzystają inni
        współczuję - wiem jak to jest.............
        co zrobicie- jak będziecie poprawiać?, macie jakieś szanse na faktury?
        czy wogóle macie jakąś umowę, kosztorys, harmonagram terminów?
        czy tak jak my - na buzię, po znajomości?
        napisz o dalszych losych.............
        pozdrawiam
        • Gość: dooooświadczonyyyy Znajomości , przyjażnie i pieniądze nie pasują IP: *.chello.pl 03.08.05, 18:01
          Czytam czasami ten topik nie mogę się naqdziwić
          Szanowni mili milusińscy inwestorzy rzadko w Polsce ale i na świecie
          znajomości sąsiedzkie przyjacielskie pokrywają się z deklarowanymi
          z uniejętnościami zawodowymi tychże ludzi znajomych sąsiadów ,,rodzinki ,,.
          Będą grać na wyrost na zwłokę aby żle nie wypaść w waszych oczach , taka poza
          ochronna , kto chciałby przyznać że ma umiejętnoci przeciętne lub mierne .
          Pieniądze i przyjażń , zyczliwość rzadko idą w parze .
          Nie ufaj zapewnieniom przyjaciół i znajomków w budownictwie
          tylko wysokie umiejętności i wysokie wymafania inwestora
          mogą w sumie razem dać pożądany efekt.Po znajomości to można
          uszczelkę w kranie wyminić a nie generalny remont mieszkania.Zdarzają
          się wyjątki jak w każdej regule ale ryzykować liczyć na szczęście po co
          Chcesz dać prezent sąsiadowi znajdziesz wiele innych pretekstów do tego..
        • Gość: renatka Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.08.05, 15:39
          losy dalsze są takie, że wyciągnęli masę kasy i nie skończyli bo się spieszyli
          do domku;
          w sumie po miesiącu robót (a mieszkali u nas) "zrobili" łazienkę (ale bez
          podłączenia umywalki), wc (same kafelki), położyli płytki i podłogę w kuchni
          oraz gres w cżęści przedpokoju (zgodnie z planem ale minus oczywiście sławetne
          3cm) no i postawili 2 wąskie ścianki z luksfer.

na faktury szansy nie ma - umowy pisemnej oczywiście nie było bo to przecież
          brat kolegi, taki uczciwy i solidny; teraz jestem cwana i z własną rodziną będę
          umowy podpisywała :((

a losy dalsze są takie, że przyszedł nowy facet - elektryk, który okazał się
          także osobą świadczącą różne budowlane usługi i poprawił fuszerki; oczywiście
          musieliśmy zapłacić, ale rachunek wystawił, polecił parkieciarza (też w
          porządku) i tyle

pozdrawiam
      • basbusaa Re: CZARNA LISTA- UWAGA 22.08.05, 08:22
        Nie polecam firmy Wektor p.Donald Stanisławski z Warszawy, mieszka pod
        Tarczynem. Robił mi szafę dość dużą z drzwami zamykanymi. Nie dość, że póżniej,
        cały czas miał jakiś problem i nie miał pieniędzy na kolejny materiał więc
        musiałam dać kolejną zaliczkę to jeszcze mam straszny problem z reklamacją. Nie
        ma jednego magnesu do zamykania drzwi, wszędzie poodklejały się metalowe
        podkładki do magnesu, jedne drzwi zamykają się z takim hukiem, że jak chcę je
        zamknąć w nocy to pobudzę całą rodzinę. Dzwonię do niego od jakiegoś czasu i za
        każdym razem obiecuje, że przyjedzie. I owszem przyjechał jak miał złamaną rękę
        i widocznie miała zbyt dużo czasu, obejrzał co jest nie tak i powiedział, że
        przyjedzie jak mu zdejmą gips. Zdjeli mu już miesiąc temu i przez ten czas
        umawial się ze mną już 3 razy, oczywiście nigdy nie przyjechał. Teraz mam
        zamiar podać go do sądu i urzędu skarbowego. Będzie musiał znaleźć dużo czasu.
        Trzymajcie się od niego z daleka.
        --
        Poranki byłyby o wiele przyjemniejsze, gdyby zaczynały się później.
        GARFIELD
    • Gość: mła Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.crowley.pl 08.08.05, 13:51
      hm.........
      nie zamierzam poprzestać- do US wysłałam zawiadomienie, o tym, że Ołdakowski
      nie zamierza wystawic faktury, nie wiem co dalej, ale coś robię

pozdrowionka dla wszystkich "wykolegowanych" jak ja.....
      i ostrzeżenie dla wszystkich, którzy mają szansę ominąć podobne przygody
    • Gość: klon Re: CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.sieradz.sdi.tpnet.pl 09.08.05, 19:20
      Nie polecam firmy z Sieradza EKO-BUD pana P.Haraszkiewicza. Partacze jakich
      mało. Zamontowali drzwi które źle się zamykają, a regulacja spowodowała tylko
      powstanie szpary między ościeżnicą a skrzydłem. Ponadto pomineli punkty
      mocujące, co ma wpływ na sztywność. Ponadto udają głupa, po zgłoszeniu
      reklamacji montażu odpowiadają, że usterkę usuną po czym mają wszystko głęboko
      gdzieś i w ogóle nie pojawiają się. Walczę z nimi już kilka miesięcy. Na montaż
      nawet nie potafią zabrać ze sobą wszystkich potrzebnych narzędzi.
    • Gość: istotna CZARNA LISTA- UWAGA IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 10:38
      Witam wszystkich
      Bardzo, bardzo nie polecam firmy INDECO - szafy przesuwne. Firma generalnie
      daje duże rabaty. Gorzej później z wykonaniem prac. Podczas montażu szafy
      uszkodzili mi lampki umieszczone w podwieszanym suficie (wypadły i wisiały na
      kabelkach), porysowali ściany, a jeden Pan zniknął na jakieś kilka godzin,
      czego efektem było montowanie szafy przez 10 godzin. Na koniec zostawili
      straszny bałagan. Wstawili jako plecy źle dociętą płytę (była za krótka). Na
      wykonanie reklamacji czeka się bardzo długo. Mojej koleżance przywieźli drzwi z
      szybą w złym kolorze, kazała im je zabrać, a teraz po upływie 6 miesięcy nadal
      nie ma drzwi i nie może się nikogo doprosić o dowiezienie tych właściwych.
      Jednym słowem swoją pracę wykonują długo, nie dokładnie, nie sprzątają po
      sobie, nie liczą się z klientem w dalszej współpracy. NAPRAWDĘ NIE POLECAM!
      UWAŻAJCIE!
      • Gość: jap Indeco ??? IP: 195.136.36.* 19.08.05, 13:22
        Gość portalu: istotna napisał(a):

> Witam wszystkich
        > Bardzo, bardzo nie polecam firmy INDECO - szafy przesuwne. Firma generalnie
        > daje duże rabaty. Gorzej później z wykonaniem prac.

Indeco jest w całej Polsce, a wykonawcy są różni, często luźno związani z tą
        firmą. Mnie, pod Warszawą wykonali bardzo dobrze. Co nie znaczy, że u ciebie
        nie spaprali.
        • justt2 Re: Indeco ??? 25.08.05, 12:06
          Gość portalu: jap napisał(a):

> Gość portalu: istotna napisał(a):
          >
          > > Witam wszystkich
          > > Bardzo, bardzo nie polecam firmy INDECO - szafy przesuwne. Firma generaln
          > ie
          > > daje duże rabaty. Gorzej później z wykonaniem prac.
          >
          > Indeco jest w całej Polsce, a wykonawcy są różni, często luźno związani z tą
          > firmą. Mnie, pod Warszawą wykonali bardzo dobrze. Co nie znaczy, że u ciebie
          > nie spaprali.

A można prosić o namiar na dobrego wykonawcę? Chciałam szafy Indeco,
          ale "istotna" trochę mnie nastraszyła...
          pozdrawiam
          justt
          • Gość: istotna Re: Indeco ??? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.05, 11:33
            Ja nie chciałam straszyć, tylko uprzedzić. To nie są moje jakieś uprzedzenia
            tylko fakty potwierdzone. Przez długi czas pracowałam w Indeco, zajmowałam się
            reklamacjami i jak odchodziłam to jeszcze wiele spraw nie było rozwiązanych,
            które ciągnęły się nawet po 2-3 lata. Jeżeli chcesz dobrze trafić to najlepiej
            jeżeli zrobi Ci to ktoś z oddziału Indeco Centrum ul. Trakt Lubelski. Jedyna
            ekipa jakiej musisz się wystrzegać z tego oddziału to Pan niski ok. 40 lat z
            wąsami i grubszy pan, zawsze chodzący w białej koszulce na ramiączka ok. 45
            lat. Oni strasznie partaczą. Mieli ich zwolnić, ale niestety nie wiem czy to
            zrobili. Najlepiej jeżeli będzie to ktoś młody. Młodzi są doskonale
            przeszkolenie i operatywni. Jak będziesz gdzieś na ekspozycji to zapytaj, z
            którego oddziału przyślą fachowców. Kiedyś to było tylko z Indeco Centrum, ale
            słyszałam, że coś się pozmieniało.
            Jak się zdecydujesz to patrz im na rence i broń Cię ręka boska płacić jeżeli
            nie dokończą Ci wszystkiego. No i ważne: dokładnie czytać umowę. A jak coś
            spartaczą i powiedzą, że poprawią za kilka dni, lub skontaktują się to odrazu
            tego samego dnia dzwonić i rozmawiać z kierownikiem i opowiedzieć. Bo tak to
            Cię oleją i będziesz musiała się prosić o to co Ci się należy.
            Powodzenia.
            P.S. zwracaj uwagę na to jak montują plecy szafy, czy za krótko nie przycieli
            płyty itd. Ja sama byłam tego świadkiem.
    • bemark76 CZARNA LISTA-"DAREM REMONTY" Wwa 19.08.05, 18:20
      Ostrzegam przed firma "DAREM REMONTY" Z Warszawy. Jegomość, który to prowadzi
      nie dosyc ze schrzanil wykonczenie scian z k-g (wyszlo niestety dopiero przy
      malowaniu) to jeszcze nie wystawil faktury. Na telefon ktorym sie poslugiwal jak
      dzwonie to nie odbiera a ostatnio jak dzwonilismy z mezem na ten numer to jakis
      koles odebral i powiedzial ze odkupil ten telefon od tego fachury i nie ma z nim
      kontaktu (trele morele).
      W kazdym razie to jakas lipa - a najgorsze jest to ze nie mamy zadnych namiarow
      na te firme bo najchetniej podalabm ich do Urzedu Skarbowego. Zrobil nas w konia...
      Osmiele sie podac jego nazwisko i telefon ktorym sie poslugiwal moze ktos mial z
      nimi do czynienia i jest w stanie podac mi wiecej informacji ktore moglabym
      podac do US.
      DARIUSZ PIOTROWSKI tel. 0696 601 437
    • Gość: Kotek CZARNA LISTA - ostrzegam: Bogdan Szawcow - ZOREX IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.05, 21:42
      W nawiązaniu do listu Boryski (prywatnie moja żona) pragnę podać kilka faktów
      więcej dotyczących niejakiego p. Bogdana Szawcowa i jego firmy Firma Budowlana
      ZOREX - Bogdan Szawcow.

Otóż początek był bardzo obiecujący, kontakt miły, umowę podpisaliśmy i
      zaczęliśmy remont. Niestety po dwóch tygodniach (ustalony termin remontu) prace
      były opóźnione o tydzień, w dodatku z wadami. Co więc robi fachowiec, który ma
      wpisane w umowę kary umowne - otóż znika bez śladu, nie odbiera telefonów, nie
      przyjmuje listu poleconego - słowem kamień w wodę.

Sprawa jest w toku, zainteresowaliśmy Federację Konsumentów i pewnie spotkamy
      się w sądzie (są pieniądze do rozliczenia). Zainteresowanych pełną informacją
      zapraszam na stronę www.ukotka.com/remont, gdzie opiszemy ze szczegółami całą
      historię.

Na życzenie służę pełnymi informacjami o niepoważnym człowieku. Przy okazji, na
      tym forum miał rekomendację (czyżby od siebie?), a posługuje się adresem email:
      bochusekdtm@poczta.onet.pl

Jeszcze raz ostrzegam,
      Michał Kotnowski

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka