Dodaj do ulubionych

Elektryczne piece akumulacyjne

IP: *.druk.bauer.pl / 195.116.92.* 04.08.05, 11:15
ok
Edytor zaawansowany
  • fanta-girl 20.08.05, 12:41
    Zamierzam kupic piec akumulacyjny do duzego pokoju.
    Wszedzie mam ogrzewanie elektryczne i rachunki zima mnie zjadaja, chociaz jest
    zimno w domu.
    szukam ofert roznych firm i widze, ze to nie jest tanie urzedzenie.
    Tak sobie mysle, ze moze nawet lepszy byly dynamiczy piec.
    Wiec cena jeszcze bardziej w gore.

Znalazlam na Allegro ciekawa oferte
    allegro.pl/show_item.php?item=59951019
    I tu pytanie:
    Czy te piece sie zuzywaja?
    Chodzi o ten magnezyt.

Czy piec z 98 r. to dobry pomysl?
    BO jak by nie bylo to piec juz 7-letni.

--
    Jak_dobrze_wydac_pieniadze?... ;)
  • pawel.debe 22.08.05, 00:58
    ja mam grzejniki konwektorowe elekryczne i ogrzaewa nimi caly dom ok 130 m2.
    Koszt ogrzewania to 3 tys zł rocznie przy temp w dudynku 20 - 21 stopni czy to
    malo ??? mysle ze nie drozej niz gaz ziemny a na pewno taniej niz olej.
    Skoro duzo placisz za prad to musisz mieszkac w starym domu. Ja mam nowy 5
    letni dom.
  • fanta-girl 22.08.05, 13:36
    no ja też mam nowy dom o podobnym metrazu.
    Tyle, ze kanadyjczyk i moze stad te straty ciepla :/
    W okresie grzeczym wychodzi ok 500 zeta na miesiac.
    I nie jest cieplo.Max 19 stopni, a czesciej ok 17.
    II taryfy.
    W nocy grzejemy na maxa, ale za nocna taryfe i tak placimy mniej.
    Tego ciepla z nocy (22-6 rano) starcza do jakiejs 10.
    Potem robi sie zimno.

Pracuje w domu i jest to problem.
    Inaczej jest jesli obie osoby pracuja poza domem- i grzanie zaczyna sie od 17... :/

To mi sie moze po prostu oplacic+ bedzie cieplej.

--
    Jak_dobrze_wydac_pieniadze?... ;)
  • blorion 23.01.06, 19:53
    zawsze powinniscie probować podkraść troche prądu. u mnie na wsi wszyscy tak
    robią (no prawie). wtedy grzeją również w godzinach o droższej taryfie. taki
    olejak pod oknem może chodzić non-stop. i to daje dużo.
    poza tym jak satywakcja. mówię wam- jest takie poczucie lekkości jechać na
    podkradzionym prądzie. najfajniejsze jest to że ci w zakładzie en. też niezły
    szmal kasują - to ja mówię - nie ma jak żyć w Polsce.
    ... i kto za to wszystko płaci? :-)
  • Gość: jasza IP: 80.240.163.* 23.01.06, 20:42
    Magnesy neodymowe??
  • Gość: rafaldz IP: 212.244.166.* 24.01.06, 07:43
    witaj
    po zdjęciu magnesu neodymowego licznik zasuwa kilka-kilkanaście razy szybciej
    niż normalnie i sam musisz wezwać energetykę ,żeby co go wymieniła
    - i wtedy mają cię na widelcu - nie daj się oszołomom ,którzy na tym robią
    biznes
    pozdrawiam
  • Gość: rdata IP: 212.160.172.* 24.01.06, 10:30
    > W nocy grzejemy na maxa, ale za nocna taryfe i tak placimy mniej.
    > Tego ciepla z nocy (22-6 rano) starcza do jakiejs 10.
    > Potem robi sie zimno.
    Co to znaczy grzejemy na maxa?
    Czy ty na pewno masz dynamiczne piece akumulacyjne?
    Bo w tym systemie to 'pogodówka' decyduje czy naładować piec na maxa czy nie.
    A o temperaturze w pomieszczeniu decyduje termostat który steruje wentylatorem.
    Wygląda na to że nie masz żadnej elektroniki i grzejesz na 'maxa' nocą to się
    nie dziw że masz o 10 zimno
  • Gość: rafaldz IP: 212.244.166.* 24.01.06, 07:48
    piece się nie zużywają - zwróć tylko uwagę na izolację w piecu -ona jest bardzo
    krucha ( a ona jest najdroższa w piecu) - piece powinny być transportowane
    rozłożone (bez kamieni w środku) , a często tak się nie dzieje i cegły kruszą
    izolację .
    w piecu w środku jest nawet 800 st - jezeli izolację szlag trafi to możesz
    spodziewać się pożaru
  • slawekm7 24.01.06, 14:21
    Witam. Mam w domku piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem. Przy
    zastosowaniu właściwego sterowania (budowa rozdzielni) można faktycznie
    zaoszczędzić na kosztach ogrzewania zimą. Piec z Allegro używany i na dodatek 7-
    mio letni może być tutaj niewypałem. Trzeba kupić nowy z gwarancją i na dodatek
    prod. zachodniej. Chociaż już są polskie firmy które robią piece coraz lepsze.
    Wiem bo sam z racji zawodu takie czasami montuję. Co do kosztów to energetyka
    ma nową taryfę G12w która jest bardzo korzystna dla budynków z ogrzewaniem
    akumulacyjnym. Pozdrawiam i czekam na pytania.
  • Gość: slawekm7 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.03.07, 15:37
    witam .i ja chce załozyc taki piec w kuchni i w łazience.prosze napisz mi jakie
    opłaty sa miesiecznie i co to za taryfa o której piszesz.ile jest wniej za kw
    Małgosia
  • Gość: BALSA IP: *.centertel.pl 05.01.12, 15:55
    JA MAM W SPRZEDARZY PIECE ELEKTRYCZNE JAK RUWNIEŻ ZAJMUJE SIE MONTAŻEM I STEROWANIEM TYLE TEGO ZAMONTOWAŁEM JESZCZE NIKT NIE NAŻEKAŁ JEST BARDZO WYGODNIE
  • lukasz115s 24.01.12, 13:49
    Ja mam założone 3 piece w mieszkaniu w starszym budownictwie, ale dobrze izolowanym, wymieniłem okna i piece się sprawdzają. Rachunki nie są duże a w domu jest ciepło. Bardzo pomogła mi pewna firma bodajże z Krakowa,( podje link Inproel) doradzili mi jakie piece wybrać i sami nawet zamontowali. Polecam piece akumulacyjne i raczej nie zrezygnuje z nich na razie. Zapowiadane podwyżki prądu też chyba jakoś nie bardzo wpłyną na rachunki, ale zobaczymy. Pozdrwaiam
  • sandrazawila_7 12.08.13, 14:56
    Witaj lukasz115s, czy jesteś zadowolony i polecasz firmę która zakładała Ci ogrzewanie elektryczne oczywiście w Krakowie ?? Ponieważ będę kupowała piece akumulacyjne i chciałam żeby mi to ktoś dobrze podłączył i zamontował. Zamierzam zakupić piec ETS czy masz może takie piece, co możesz powiedzieć o takich urządzeniach jako użytkownik??
  • krzywa23s 23.01.12, 11:12
    Osobiście nie polecam kupna używanego pieca, ponieważ nie wiesz jak był używany i czy był odpowiednio czyszczony. Ja z mężem mamy piece akumulacyjne i jesteśmy zadowoleni, mieszkamy w Krakowie a swoje piece kupiliśmy nowe. Jeśli chciałbyś się coś dowiedzieć to polecam stronę Inproel.pl. Firma jest doskonale zorientowana i pracuje w tym już ładnych parę lat. Pozdrawiam
  • znak 23.01.06, 21:47
    jak mi się wydaje :)
  • Gość: wolnaenergia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.06, 09:30
    Jak niektórzy wspomnieli, ogrzewanie elektryczne idealnie nadaje się do domów o
    małym zapotrzebowaniu na ciepło - niedużych i dobrze izolowanych.
    Mając określone zapotrzebowanie na ciepło, można policzyć dokładnie koszty.
    Sprawdź, ile to kosztuje na www.wolnaenergia.pl
  • rdata 24.01.06, 10:07
    Mam w całym domu 170m2 piece akumulacyjne. Razem ok 18KW
    Temperatura w dzień 20 stopni nocą 18.
    Rachunki za prąd 590 zł przez 5 miesięcy zimą i 250 zł 5 miesięcy latem czyli
    średnio 350zł/mc. Do każdego pieca elektroniczny termostat z programowaniem na
    cały tydzień.
    Polecam każdemu. Wentylatory są bardzo ciche. W trakcie 5 lat eksploatacji
    wymieniłem 3 grzałki w cenie ok 100zł/szt.
  • Gość: krees IP: 62.29.136.* 24.01.06, 11:56
    Jeżeli mozna też się podłączę. Mam pytanie. Na ile m szesciennych wystarcza taki
    Twój piec. Mnie powiedzieli , ze jak mam pokój 6x5x3,7 m wysoki (stare
    budownictwo) to musze założyć dwa na pokój. jak sobie teraz to pomnoże przez
    liczbę pokoi to wychodzi mi 10 pieców. W takiej sytuacji to mnie przestaje
    bawić. 10 razy koszt pieca ok 3000 to ciut za dużo
    Krzysztof
  • andrzej.sawa 24.01.06, 12:53
    A pamiętacie o tym jak do pieców kaflowych wkłada się grzałki
    elektryczne.Ekonomia działania pieców akumulacyjnych polega na ich masie,im
    większa,tym więcej ciepła akumuluje się w tańszej taryfie.Przenośne piece są
    dośłć małe i mają małą pojemność cieplną.Ale to ogólnie,szczegóły indywidualnie.
  • Gość: Krzysztof Czapnik IP: *.eranet.pl 02.04.08, 10:48
    Wszystkich zainteresowanych ogrzewaniem akumulacyjnym na bazie pieców akumulacyjnych AEG i Stiebel Eltron zapraszamy do naszej firmy Interex Katowice Al. Roździeńskiego 191 40-315 Katowice www.interex.strefa.pl/piece_akumulacyjne.html
  • Gość: Michał IP: *.leon.com.pl 30.11.11, 09:29
    Witam
    Znalazłem ten post szukając informacji na temat ogrzewania piecami akumulacyjnymi. Ponieważ był napisany juz dość dawno jeśli można proszę o aktualizację kosztów, czyli jak to wygląda obecnie. Poza tym prosiłbym o więcej szczegółów, czyli jakie piece o jakiej mocy itd.

Z góry dziękuję
    Michał
  • Gość: romulek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.08, 15:57
    planuję zakup piecy akumulacyjnych do mieszkania(50m2,stare budownictwo, 3
    pokoje,kuchnia,łazienka,przedpokój,raczej ciepłe i suche,wysok.2,70m)pokoje maja
    powierzchnię:8m2,8m2,15m2. Nie wiem jakie dobrać piece, chciałbym kupić
    statyczne (są tańsze i chyba mniejsze), nie wiem także jaką dobrać moc. proszę o
    podpowiedź.
  • robet14 31.10.12, 13:14
    Szukam pieca akumulacyjnego z dynamicznym rozładowaniem. Chcę kupić piec w sklepie pod tym linkiem bo mają przystępne ceny. Mam pomieszczenie 20m2 i wysokie na 2,5m. Proszę o pomoc bo nie znam się na tym ogrzewaniu ani trochę. Co będę potrzebował by one mogły działać.
  • Gość: Loska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.06.13, 14:34
    Mogę polecić firmę AEG jest to jedna z najlepszych firm produkująca piece akumulacyjne. Myślę że będą dobrym wyborem :)
  • swiadziu 09.09.09, 12:55
    Najtańszym sposobem ogrzewania stosując energie elektryczną są dynamiczne
    piece akumulacyjne i posiadanie licznika II taryfowego - nocna energia
    elektryczna ( a więc w godzinach kiedy piece się ładują )jest tańsza o 50 % od
    ceny energi dziennej.
    Ja mogę polecić firme Inproel z Krakowa która sprzedaje i montuje w/w piece w
    całej Polsce a w ofercie mają między innymi piece Aeg, Dimplexa oraz Inproel.
    W zależności od marki pieca udzielają od 3 do 5 lat gwarancji. Poniżej kontakt
    do nich:
    inproel@inproel.pl
    www.inproel.pl
  • wanda-barbara 13.09.09, 22:01
    swiadziu napisała:

> Najtańszym sposobem ogrzewania stosując energie elektryczną są dynamiczne
    > piece akumulacyjne i posiadanie licznika II taryfowego - nocna energia
    > elektryczna ( a więc w godzinach kiedy piece się ładują )jest tańsza o 50 % od
    > ceny energi dziennej.

To nie wygląda tak tanio. po pierwsze nie o 50%, ponadto wówczas całe agd:
    pralka, lodóka, zmywarka, kuchenka, suszarka pobierają poza wyznaczonymi
    godzinami energię droższą niż w I szej strefie. Czy to naprawdę sie opłaca, ta
    II strefa?
  • swiadziu 15.09.09, 14:41
    Cena energi w I taryfie ( a więc całodobowa ) to około 0,40 zł za kWh, natomiast
    cena w II nocna ( 8 godzin w nocy + 2 godziny w dzień ) 0,21 za kWh a w
    pozostałych godzinach 0,42 zł za kWh.
    Najczęsciej osoby posiadające II taryfę również w tych godzinach używają pralek,
    ustawiają bojlery tak aby również pobierały energię tylko w tych godzinach itd.
    Według wyliczeń koszt ogrzewania 1 m kwadratowego na miesiąc wacha się od 1,3
    do 2,9 zł - koszt uzależniony jest od izolacji cieplnej danego pomieszczenia.
    Reasumując ogrzewanie dobrymi dynamicznymi piecami akumulacyjnymi jest
    najtańszym sposobem ogrzewania przy wykożystaniu energi elektrycznej. Jeszcze
    jedno dynamiczny piec akumulacyjny nie równa się dynamicznemu piecu
    akumulacyjnemu, wszystko uzależnione jest od wkładu, izolacji, ciężaru itd
    inproel@inproel.pl
  • Gość: tomaszeg IP: *.limes.com.pl 15.12.09, 22:35
    jestem ciekaw gdzie jest tak taki prad?? bo w 3city I- taryfa kosztuje 0,60gr a II 0,30gr jestem zainteresowany włanie takowym piecem ale nie wiem czy zda to zadany efek mam adaptacje strychu wprawdzie wszedzie po 20cm wełny i jak narazie ogrzewanie mam zrobione z 2 kaloryferów olejowych ktore chodza w nocy i temp jest ok 20st ale po ok h 17 zaczyna spadac i do 22 mam 17st ile musiałbym takich piecy zaqpic biorac pod uwage ze kuchnia ma 16m kw pokoje 13m kw i 11m kw łazienka 4m kw i wysokosc 2,7 jak długo nagrzewa sie taki piec powiedzmy 2kw i jak długo trzyma ciepło bez kolejnego ładowania
  • Gość: senator IP: *.ists.pl 27.10.09, 19:57
    Taaa najdroższa firma w Polsce, nie polecam, szkoda pieniędzy!!!!!
  • Gość: swiadziu IP: 93.159.143.* 16.11.09, 11:17
    Ale Ty masz argumenty :) A kogo polecasz i dlaczego ??
    Ja polecam firmę Inproel z Krakowa z ponizszych względów:
    - od 4 lat największa w Polsce sprzedaż dynamicznych pieców akumulacyjnych firmy AEG
    - od kilkunastu lat dystrybutor pieców Inproel
    - od 3 lat statuetka Solidnej Firmy inproel.pl/wyroznienia-i-realizacje/
    - w/w firma sprzedała i zamontowała kilkadzisiąt tysiecy pieców akumulacyjnych
    - wiedza, doradztwo, prawidłowy dobór pieców akumulacyjnych ( biorą pod uwagę
    kubaturę, straty cieplne, rodzaj II taryfy i inne niezbędne informacje na
    podstawie których można rzetelnie dobrać piec, inne firmy podają np 100 W na m2
    - co jest totalną bzdurą )a przede wszystkim profesjonalizm.

Reasumujac warto kupić tam gdzie taniej a sprzedający nie ma zielonego pojęcia
    co sprzedaje czy tam gdzie troszkę drożej a napewno dobiora i zamontuja to
    prawidłowo. Dynamiczne piiece akumulacyjne to nie bułeczki, każdy piec
    akumulacyjny sprzedawany jest w częściach ( obudowa, wkłady, grzałki) bez
    przewodów zasilających i sterujacych wiec warto aby podłączenia dokonała
    profesjonalna firma gdyż wówczas czas gwarancji jest wydłużony.
    Na piece akumulacyjne Inproel Seri DGS - 5 lat gwarancji.
  • Gość: Szymciasty IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.12.09, 21:10
    A ja tak sobie myślę, czy aby na tym forum na pewno dopuszczalne są
    reklamy, i co na to moderator:)
  • Gość: Maciej IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.12.09, 09:23
    Mam pytane czy ktoś z państwa posiada takie piece w swoim domu bo
    przymierzam się do zastosowania tego rozwiązania w swoim domu i chcę
    poznać opinie użytkowników a nie producentów.
  • Gość: ~rikolvik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.11, 12:41
    Ja swój dom również ogrzewam piecami akumulacyjnymi i przed zakupem miałem duży dylemat jakie kupić i w której firmie. Zdecydowałem się na piece firmy Stiebel Eltron a zakupu z montażem dokonałem w tej firmie www.inproel.pl
    Dla mnie przy wyborze oprócz ceny zakupu ważne było aby zakupu dokonać w firmie która:
    - tematem pieców akumulacyjnych zajmuje się od dłuższego czasu - w razie awari lub jakiś moich pytań będzie wstanie mi pomóc.
    - wykona instalację oraz podłaczy piece akumulacyjne
    - udzieli długiej gwarancji - tu uzyskałem 5 Lat !!

Jak na razie jestem bardzo zadowolony z obsługi tej firmy - nie chodzi mi tylko dzień kiedy dokonałem zakupu a Panowie zamontowali mi piece ale również z ich postawy w późniejszym terminie gdy miałem pytania to zawsze mi byli wstanie pomóc.

Znajomy kupił piece w firmie z poznania a ta po otrzymaniu kasy od kolegi powiedziała mu że teraz to jest już jego problem jak je ma zamontować - prosze uważać gdzie kupujecie !!

Mam nadzieję że kumuś pomogłem :)
  • Gość: ~arek IP: *.multi-play.net.pl 18.04.11, 22:27
    Witam posiadam mieszkanie kolo Warszawy prawie 140m2 potrzebuje ogrzac 2 pokoje i salon co polecacie z ogrzewania elektrycznego ? Co jest najlepsze ? Czego nie polecacie przy tego typu ogrzewaniu ? Na co trzeba zwracac uwage ? Jak to wyglada pod katem finansowym przy zakupie i dalszej eksploatacji ?
  • pieceakumulacyjneok 16.03.12, 18:36
    Użytkownik poniżej uprawia AUTOREKLAMĘ i do tego zapomniał dodać że w wymienionej firemce liczy się ilość a nie jakość a dodatkowo fantazjuje

Gość portalu: swiadziu napisał(a):

> Ja polecam firmę Inproel z Krakowa z ponizszych względów:
    > - od 4 lat największa w Polsce sprzedaż dynamicznych pieców akumulacyjnych firm
    > y AEG
    > - od kilkunastu lat dystrybutor pieców Inproel
    > - od 3 lat statuetka Solidnej Firmy inproel.pl/wyroznienia-i-realizacje/
    > - w/w firma sprzedała i zamontowała kilkadzisiąt tysiecy pieców akumulacyjnych
    > - wiedza, doradztwo, prawidłowy dobór pieców akumulacyjnych ( biorą pod uwagę
    > kubaturę, straty cieplne, rodzaj II taryfy i inne niezbędne informacje na
    > podstawie których można rzetelnie dobrać piec, inne firmy podają np 100 W na m2
    > - co jest totalną bzdurą )a przede wszystkim profesjonalizm.
    >
  • Gość: ~INPROEL IP: 80.50.235.* 09.10.10, 19:40
    DYNAMICZNE PIECE AKUMULACYJNE - jesteśmy firmą która od kilkunastu lat zajmuje się tematyką ogrzewania elektrycznego i służymy fachową pomocą oraz doractwem w tej dziedzinie.
  • pieceakumulacyjneok 16.03.12, 18:29
    Użytkownik poniżej uprawia AUTOREKLAMĘ

swiadziu napisała:

> elektryczna ( a więc w godzinach kiedy piece się ładują )jest tańsza o 50 % od
    > ceny energi dziennej.
    > Ja mogę polecić firme Inproel z Krakowa która sprzedaje i montuje w/w piece w
    > całej Polsce a w ofercie mają między innymi piece Aeg, Dimplexa oraz Inproel.
    > W zależności od marki pieca udzielają od 3 do 5 lat gwarancji. Poniżej kontakt
    > do nich:
    > inproel@inproel.pl
    > www.inproel.pl
  • pieceakumulacyjneok 16.03.12, 18:51
    AUTOREKLAMA i fantazja

swiadziu napisała:

> ceny energi dziennej.
    > Ja mogę polecić firme Inproel z Krakowa która sprzedaje i montuje w/w piece w
    > całej Polsce a w ofercie mają między innymi piece Aeg, Dimplexa oraz Inproel.
    > W zależności od marki pieca udzielają od 3 do 5 lat gwarancji. Poniżej kontakt
    > do nich:
    > inproel@inproel.pl
    > www.inproel.pl
  • Gość: dawid12 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.13, 11:25
    Ja ze swojej strony mogę polecić tą stronę, kupowałem u nich piece, przez internet, trochę z dusz na ramieniu bo nie wiadomo co przyjdzie, ale wszystko było w jak najlepszym pożądku.
  • swiadziu 09.10.10, 20:09
    DYNAMICZNE PIECE AKUMULACYJNE - jesteśmy firmą która od kilkunastu lat zajmuje się tematyką ogrzewania elektrycznego i służymy fachową pomocą oraz doractwem w tej dziedzinie.
  • Gość: ~rikolvik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.03.11, 12:10
    Mogę szczerze polecić firmę Inproel z Krakowa jeśli chodzi o temat pieców akumulacyjnych - sam u nich dokonałem zakupu ( chodź się długo wachałem ). Ceny mają może nie najniższe ale naprawdę wiedzą chyba wszystko o ogrzewaniu akumulacyjnym.
    Zaletą zakupu u nich jest to że firma jest z Krakowa a obsługuje klientów chyba w całej Polsce - ja mieszkam w Łodzi i co roku wykonują u mnie konserwację pieców.
  • Gość: Roberto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.13, 08:59
    Witam serdecznie zastanawiam się nad kupnem dynamicznych piecy akumulacyjnych. Mam pytanie jakiej marki najlepiej kupić, czy firmy Inproel np. tutaj sklep.inproel.pl/ czy może niemieckiej firmy Stiebel Eltron pieceakumulacyjne-stiebeleltron.pl/ . Proszę o porady i w miarę szybką odpowiedź.. Pozdrawiam
  • pieceakumulacyjneok 16.03.12, 18:46
    Tych firm jest zdecydowanie więcej w Krakowie, np.
    ELKRAK
    ROBMEX
  • tamin 22.03.11, 14:28
    Witam

Gdyby nie były jeszcze takie duże, ciężkie i prostokątne.
    --
    Stolarnia
  • Gość: ~zadowolony IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.09.11, 14:28
    Znajomi mają dynamiczne piece akumulacyjne Stiebel Eltron wraz z jakimś sterowaniem "pogodynka" czy coś takiego i bardzo sobie je chwalą. Jak mi pokazywali koszty ogrzewania tym sposobem to byłem bardzo mile zaskoczony gdyż koszt ogrzania 1 metra domu wynosi ich 1,7 złottych na miesiąc w sezonie grzewczym. Mają dom 145 metrów kwadratowych x 1,7 złotych = 246,50 złotych za miesiąc !! przyjmuje się że sezon grzewczy trwa 7 miesięcy w ciągu roku a więc 246,50 x 7 miesięcy = 1725,50 za cały sezon grzewczy :):) Też w przyszłym roku zamontuję tego typu system grzewczy w swoim nowo budowanym domku :)
    Mieszkam w Warszawie ale na 99% procent urządzenia zamówię tam gdzie znajomi ( któryz strasznie zachwalali tą firmę oraz uzyskali 5 lat gwarancji na urządzenia ) a więc w firmie Inproel z Krakowa ( www.inproel.pl ) - zawsze można kupić gdzie indziej lecz z doświadczenia wiem że co tanie to drogie a poza tym wolę kupić w firmie z której znajomi są zadowoleni a oni też dostali do nich od innych znajomych :)
  • Gość: antyk IP: *.toya.net.pl 28.09.11, 01:17
    1,70 na metr kwatratowy to przy cenie za II taryfę ok 35 groszy z przesyłem wychodzi mi niecałe 7watów na metr kwadratowy na godzinę. Pewnie jest to dom przynajmniej z jednym pietrem bo inaczej nie uwierzę w tak małe zapotrzebowanie. no i jestem ciekaw czy czasem w metraż nie jest wliczony nieogrzewany garaż :)

• pieceakumulacyjneok 16.03.12, 18:43
    Cały ten dział to kompletny SPAM bez wartości merytorycznej
  • Gość: Gość IP: *.183.251.103.dsl.dynamic.t-mobile.pl 18.12.12, 00:02
    Dokładnie;)) czy tu jest ktoś oprócz marketerów????
  • Gość: wito IP: *.183.245.244.dsl.dynamic.t-mobile.pl 06.01.13, 12:00
    sam mam piece dynamiczne i szukam forum gdzie można się wymienić doświadczeniami ale niestety wszędzie marketing:(
    jak się czyta niektóre posty - reklamy to nasuwa się pytanie: czy uważacie, że ludzie tego nie widzą???
  • Gość: ChrisM IP: *.globalconnect.pl 17.05.13, 15:22
    Tak, ja jestem ;8)
    Zaglądałem, kiedy decydowałem się na ogrzewanie do mieszkania w kamienicy (76 m2) i też szukałem opinii i kosztów ludzi, którzy korzystają od jakiegoś czasu. W końcu zdecydowałem się na ogrzewanie elektrycznie - głównie ze względu na koszty instalacyjne (ogrzewanie gazowe dla mojego mieszkania kosztowałoby z dobrym piecem ok. 15-20 tysięcy a kompletny system ogrzewania - 4 piece, ogrzewanie podłogowe i bojler 150 litrów - wyszło mi ok. 10 tysięcy), ale cały czas drżałem o koszty eksploatacji. Wyliczenia instalatora były średnio atrakcyjne, bo wychodziło ok. 350 zł miesięcznie za samo ogrzewanie. Do tego c.w.u., normalne życie (światła, komputer, kuchenka indukcyjna) i robiło się już mało atrakcyjnie, ale postanowiliśmy spróbować, bo mieszkanie było ciepłe, nasze wymagania cieplne mniejsze (instalator liczył zużycie dla warunków skrajnych - -20 na zewnątrz i +22 w mieszkaniu), i zobaczyć, jak to się u nas sprawdzi. Poza tym baliśmy się strasznie w starym budownictwie (kamienica z 1909 roku) spalać czegokolwiek - zatrucia czadem są u nas w mieście dość częstą przypadłością.
    Na razie mamy pełny sezon za sobą (baaaardzo długi w tym roku) i koszty eksploatacji zamknęły się w kwocie ok. 1200 zł (czyli trochę poniżej 200 zł za miesiąc, bo sezon w trwał 7 miesięcy).
    Mamy 2 piece dynamiczne Dimplexa (4kW w salonie i 3kW w gabinecie, który jest naszym głównym pomieszczeniem bytowym), 2 duoheaty (średni w sypialni i najmniejszy w kuchni), matę podłogową i drabinkę do ręczników w łazience. Łącznie ok. 10kW + 2,2kW zasobnika. Wszystko śmiga na taniej taryfie w Enei (0,29 zł brutto za 1kWh), stąd koszty pewnie nieco niższe niż w innych rejonach kraju.
    Komfort cieplny o niebo lepszy niż w przypadku ogrzewania gazem - niższa temperatura na sterownikach (20,5 stopnia w komforcie i 20 w nocnej) a temperatura odczuwalna niż przy 21,5 u rodziców ogrzewających gazem.
    Minusy? Pewnie gazem wyszłoby NIECO taniej (pewnie ok. 100 zł na dwa miesiące), ale oszczędzamy na braku licznika gazowego w mieszkaniu (kilkadziesiąt złotych miesięcznie za sam ten luksus) no i koszty instalacyjne były o połowę niższe. A, odpadają także koszty serwisowania (czyszczenie pieca raz na rok, czyszczenie przewodów kominowych itd.). Nawet gdybym płacił stówkę więcej na czysto, różnica cenowa zwróciłaby się po ok. 100 miesiącach, czyli po ponad 14 latach. Nawet po doliczeniu kosztów dodatkowych, czyli nieco inaczej zorganizowanej instalacji elektrycznej i większej mocy przyłączeniowej (za którą trzeba było zapłacić dystrybutorowi), czyli ok. 1000-2000 zł, różnica rozkłada się na 10 lat.
    Sporym minusem są też duże rozmiary piecy dynamicznych (duoheaty są bardzo ładne i zgrabne) i ich mało atrakcyjna forma wizualna.
    Dla słabszych stropów problemem może być waga - 4-kilowatowy piec waży ok. 220 kg.
  • adasw1982 21.03.12, 09:20
    Ciekawy artykuł, również uważam że piece akumulacyjne z dynamicznym rozładowaniem są bardzo wygodną metodą ogrzewania oraz ekologiczną, w mojej opinii. Nie dawno w internecie znalazłem ciekawą stronę Piece akumulacyjne Stiebel-Eltron, ja mam piece tej firmy i jestem zadowolony. Jest to renomowana niemiecka firma godna polecenia.
  • Gość: kuleczek IP: *.dynamic.chello.pl 02.11.12, 13:01
    Inna bajka troche ale mam dylemat co położyc n podłodze.
    www.archirama.pl/architektura/instalacja-centralnego-ogrzewania-cieplej-i-zimnej-wody-uzytkowej-miedz-czy-plastik-jakie-materialy-,67_1829.html?podglad=1
    Jak to zorganizowac, co wybrac?
  • Gość: Roberto IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.13, 08:55
    Witam serdecznie zastanawiam się nad kupnem dynamicznych piecy akumulacyjnych. Mam pytanie jakiej marki najlepiej kupić, czy firmy Inproel np. tutaj sklep.inproel.pl/ czy może niemieckiej firmy Stiebel Eltron pieceakumulacyjne-stiebeleltron.pl/ . Proszę o porady i w miarę szybką odpowiedź.. Pozdrawiam
  • Gość: wito IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.01.13, 13:33
    mam na razie tylko na górze Stiebla (2x 3KW i 1x 2KW) nawet przy obecnych mrozach spisują się rewelacyjnie, dół niestety ogrzewam jeszcze kominkiem także ciepło na górę też idzie, dodam że piece ustawione tylko na 1 - mam też nagrzewacz Stiebla w łazience - dla mnie rewelacja polecam jako użytkownik:)
  • mirolor76 05.02.13, 09:21
    Gość portalu: Roberto napisał(a):

> Witam serdecznie zastanawiam się nad kupnem dynamicznych piecy akumulacyjnych. Mam pytanie jakiej marki najlepiej kupić, czy firmy Inproel np. tutaj sklep.inproel.pl/ czy może niemieckiej firmy Stiebel Eltron pieceakumulacyjne-stiebeleltron.pl/ . Proszę o porady i w miarę szybką odpowiedź.. Pozdrawiam

Ja ze swojej strony mogę polecić firmę Stiebel Eltron, dobra i solidna niemiecka firma. Korzystam z tych piecy i jest naprawdę zadowolony. Jak kupowałem to kontaktowałem się z tą firmą. Pozdrawiam
  • Gość: Gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.14, 15:58
    Polecam Ci firmę Adagre z Krakowa, sam kupowałem u nich i jestem zadowolony.
  • Gość: Marek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.11.13, 16:19
    Witam wszystkich użytkowników, prosze o poradę ponieważ czytam i czytam i widze tu kilku ekspertów. Chciałbym kupić piec akumulacyjny do pokoju ok 17m2. Myślałem nad 3kw tylko kwestia wyboru marki aby był tani w eksploatacji. To pytanie bardziej kieruje do osób które korzystają z piecy dynamicznych przez jakiś dłuższy okres czasu i mogą coś powiedzieć o rachunkach za prąd. Podaje wam taki wykaz jaki znalazłem w pieszym lepszym sklepie w necie, może są tam piece z których korzystacie i możecie mi doradzić
  • zosia3455 03.02.15, 09:49
    Witam
    Zastanawiam się nad kupnem pieca akumulacyjnego model ETS 300 znajoma poleciła mi sklep internetowy www.pieceakumulacyjne.eu Czy faktycznie piece akumulacyjne to najtańsze rozwiązanie wśród ogrzewania elektrycznego ? Planuję na razie zakup jednego pieca dla sprawdzenia jak się będzie się sprawował
  • bea446 08.02.15, 21:27
    W takim zakresie mocy czyli 3kW polecam AEG, bardzo dobra jakość. grzejemy.pl/pl/p/Dynamiczny-piec-akumulacyjny-AEG-standardowy-WSP-3010-3%2C0-kW/108
  • monik_a_1983 13.10.15, 11:18
    Piece Stiebel Eltron są chyba obecnie jedne z lepszych na rynku. Sama mam zamontowane piece z tej firmy a kupiłam je i zmontowali mi Panowie ze sklepu: www.dobregrzejniki.pl
    Ja akurat do pokoju ok 20 metrów kw. zamontowałam ETS 300 bo lepiej mieć trochę zapas mocy (tak mi tłumaczyli Panowie) ;)
  • jedker20 24.09.15, 14:22
    zgoda ale zobaczcie sobie na opłacalność inwestycji w ogrzewanie typu "piec akumulacyjny" - te wersje dynamiczne naprawdę mało prądu pobierają... a używane można kupić od 650zł brutto www.elektrokab.pl - montaż to również max od 100zł do 300zł brutto w zależności ile mają do dojechania bo firma jest z Poznania.
  • kinga.nowak60 20.10.15, 10:37
    Jestem użytkownikiem piecy akumulacyjnych z rozładowaniem dynamicznym i jestem bardzo zadowolona.
    Zakupiłam piece w sklepie internetowym i mogę szczerze polecić, fachowa pomoc i wysyłka do każdego miejsca w Polsce. ;) www.dobregrzejniki.pl
  • pieceakumulacyjne24 02.01.16, 22:55
    Najlepiej kupować piece z montażem. W pomorskim jest firma co robi to kompleksowo pieceakumulacyjne.com.pl/piece-akumulacyjne-z-montazem/16-piec-z-dostawa-montazem-i-sterownikiem-2-kw-stiebel-eltron.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.