• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Otwór wentylacyjny w drzwiach łazienkowych

• IP: *.master.pl 14.01.06, 17:51
    Witam!
    W łazience mam piec gazowy. Aby uzyskać odbiór mieszkania powiedziano mi, że
    otwór wentylacyjny w drzwiach łazienkowych (kratka lub tuleje) musi mieć
    powierzchnie 200 cm2? Czy nie da się jakoś tego obejść? Szkoda kupować dobre
    drzwi skoro będzie trzeba zeszpecić je kratką wentylacyjną lub trzema rzędami
    wielkich tulei.
    Edytor zaawansowany
    • 14.01.06, 18:08
      Możesz bardziej przyciąć drzwi, żeby mieć odpowiednią szczelinę pod nimi. Aby
      osiągnąć 200cm2 to wcale wielka szpara nie będzie, choć przyznam, że te 200cm2
      to jak na mój gust trochę za mało.
    • 14.01.06, 18:12
      lepiej zeszpecić niż zejść w wannie, nieprawdaż?
      --
      najbardziej nie lubię bezmyślności.
      • 14.01.06, 18:31
        No wiesz, lepiej w wannie niż pod tramwajem.
        • 15.01.06, 22:31
          najgorzej to się wysadzić :P
          --
          Wszystkie wyzej wymienione słowa i zdania sa prywatnymi pogladami autora,
          nie stanowią zródła obrazy, nie sa pisane w celu poniżenia i odebrania
          szacunku komukolwiek :) więc proszę się nie obrażać
    • Gość: mif IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.06, 18:34
      Gość portalu: Radek napisał(a):

> W łazience mam piec gazowy. Aby uzyskać odbiór mieszkania powiedziano mi, że
      > otwór wentylacyjny w drzwiach łazienkowych (kratka lub tuleje) musi mieć
      > powierzchnie 200 cm2? Czy nie da się jakoś tego obejść?

Można. Wymontuj piec.
      • Gość: Igo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.06, 18:35
        Piec nie ma tu nic do rzeczy.
        • Gość: mif IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.06, 18:38
          A co ma?
          • Gość: Igo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.06, 21:00
            Przepisy zawarte w warunkach technicznych dotyczące drzwi do łazienki, umywalni
            czy ustepu, wymagające istnienia takich otworóch, a dokładnie o przekroju
            sumarycznym 0,022 m2.
            • 14.01.06, 21:08
              Przekroju czy powierzchni ? Przekrój się liczy w m, powierzchnię w m2.
              --
              Kabaty-Moczydlo
              • Gość: Igo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.06, 21:17
                Minister infrastruktury liczy przekrój w m2. I słusznie, bo ów przekrój to pole
                przekroju, zaś pole (przekroju jak i powierzchni) liczymy w m2.

jan-w napisał:

> Przekrój się liczy w m, powierzchnię w m2.

Z czego to wnosisz?
                • 14.01.06, 21:52
                  Jeśli minister tak liczy (wierzę, że wiesz co piszesz), to minister nie zna
                  języka polskiego. Ale to mnie wcale nie dziwi ;-)
                  --
                  Kabaty-Moczydlo
                  • Gość: Igo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.01.06, 21:54
                    Tu raczej o matematyce mowa...
    • 14.01.06, 20:16
      Nie da się tego obejść.
    • Gość: gazownik IP: *.aster.pl 15.01.06, 17:39
      Czy nie da się jakoś tego obejść? Szkoda kupować dobre
      > drzwi skoro będzie trzeba zeszpecić je kratką wentylacyjną lub trzema rzędami
      > wielkich tulei.

wszystko sie panie da ... kup se, panie, najtańsze drzwi, wytnij i tak pokaz do
      odbioru. A potem wstaw se, panie, te normalne, szczelniutkie drzwi. Wszystko sie
      panie w Polszcze da ...

p.s. koszta takich tanich drzwi to chyba nawet mniej niz zrobienie dziur w tych
      drogich drzwiach
      • Gość: Radek IP: *.master.pl 15.01.06, 19:29
        Tak myślałem panie. Ale niestety coś panie się stanie w chałupie i jestem
        udupiony. Przyjeżdża likwidator szkód i panie odszkodowania zero.
        Zastanów się pan panie!!!
        • 15.01.06, 23:44
          ......i tak trzymać. Wentylacja, ta prawidłowa, to Twoje bezpieczeństwo i
          Twoich najbliższych. Nie wszystkie przepisy są bez sensu i nie wszystkie
          skierowane są przeciwko społeczeństwu.
    • 15.01.06, 17:51
      Bez względu na to, czy masz piec, czy nie - w drzwiach łazienki ma być otwór. I
      nie jest to żaden otwór wentylacyjny, tylko nawiewny. Nawiew jest niezbedny do
      prawidłowego działania wentylacji.
      Dla ułatwienia dodam, ze wentylacja to ten wyposażony w kratkę otwór, który
      zapewne masz w górnej części ściany.

--
      słuchaczka: – Pojechałam na pielgrzymkę na Węgry i widziałam, że księża, co
      byli z nami,kupowali w dużych ilościach winiaki...
      o. Jacek: – Mówi pani nie na temat dzisiejszej katechezy
      • Gość: Radek IP: *.master.pl 15.01.06, 19:31
        Nawiew czy wentylacja - jeden ch.. I tak brzydko wygląda.
        • Gość: Jacek IP: *.bn.com.pl 15.01.06, 20:08
          Zastanawia mnie ludzka głupota... Kupi sobie koleś ładne drzwi do łazienki, a
          pozbawi mieszkanie wentylacji. Czy naprawdę tak trudno zrozumieć do czego jest
          powietrze i w jaki sposób zorganizowany jest obieg powietrza w mieszkaniu??? I
          tu nie chodzi o to co jest napisane w przepisach - trzeba trochę myśleć!

Faktycznie drzwi może będą i piękne a jak ktoś lubi wilgotność powyżej 80% w
          łazience to jego sprawa. To, że piec potrzebuje powietrze do spalania to dosyć
          oczywiste ale niektórzy nie mogą tego pojąć. Sama kratka w łaziece nie da bez
          nawiewu kompletnie nic, a jedyne co się stanie to to że w łazience będzie
          dodatkowo zimno jak w psiarni bo nawiewem stanie się wyciągowa kratka
          wentylacyjna bo przecież piec musi jakoś działać!!!
          • Gość: Radek IP: *.master.pl 15.01.06, 20:23
            Może źle sformułowałem pytanie. Chodziło mi o pomysły typu podcięcie
            wentylacyjne, który podsunął jeden z poprzedników. Taki podcięcie + plus tuleje
            będzie wyglądać o wiele lepiej niż trzy rzędy wielkich tulei.
            • Gość: Jacek IP: *.bn.com.pl 15.01.06, 20:26
              A to sorki za wyrywnosc...
              • 15.01.06, 22:20
                Hej.
                --
                Panie Radku.
                Czasami w starych kamienicach istnieje możliwośc "wyciągnięcia"wentylacji z danego pomieszczenia na zewnątrz.Czasami.
                W nowym budownictwie zadanie z wiadomych przyczyn - jest niemożliwe ( umownie ).
                --
                Wychodzę z założenia,że jeżeli coś ma szpecić to pomyslowością oraz dobrą wolą można to przemienić w atut,w Twoim przypadku chociażby za pomocą w/w tulejek czy też ładnych przecież kratek.
                Artykuły owe,poza praktycznym zastosowaniem naturalnie,posiadają cechy jak najbardziej zdobnicze.
                --
                Szpara pomiędzy skrzydłem drzwiowym w posadzką to +/- 1.5cm.
                Tuleje w skrzydle naprawdę nie wyglądają źle,zwłąszcza przy dobrze dobranych deseniach tak jednych,jak i drugich.
                Nie musisz wywalać od razu wielkiej dziury,aby grawitacja się dopełniła,polecam wykuc otwór w górnej częsci ściany niekoniecznie nad drzwiami ( tu osobista dygresja-nie lubię za bardzo symetrii :) ),po czym zamontować taki sam zestaw "przewiewników" co w skrzydle.Kombinacje w skosy,ukosy,poziomy,piony...:)
                Pozwoli to nie tylko li spełnic normy,ale naprawdę może a nawet powinno urozmaicic gołą zazwyczaj w tym miejscu ścianę.Efekt tym lepszy,im bardziej wyraźisty nań kolor...
                --
                Oczywiście to uproszczenie bo i szczegułów nie znam,ale podstawy są niezmienne i tyleż samo kombinacji.

P.s.Jeżeli czas pozwoli,a i poszukać potrafię,podeślę Ci zdjęcie jak to może wyglądać.
                Pozdrawiam.
                P.

--
                :)
                Okazja puka czasami bardzo cicho
                -naucz sie słuchac.
    • 15.01.06, 22:35
      mam sposób :) żebyś nie musiał oszpecać drzwi ;)
      zrób sobie w mieszkaniu wentylację mechaniczną, puścisz kanały pod sufitem,
      machniesz gdzieś w kącie całą aparaturę, przebijesz sie tu i ówdzie przez
      ścianę ( a może wystarczy tylko ówdzie) ale drzwi będą nieruszone. :)
      --
      Wszystkie wyzej wymienione słowa i zdania sa prywatnymi pogladami autora,
      nie stanowią zródła obrazy, nie sa pisane w celu poniżenia i odebrania
      szacunku komukolwiek :) więc proszę się nie obrażać
    • 15.01.06, 23:29
      No tak lepiej "zejsc" w wannie.
    • Gość: d IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.01.06, 07:53
      Bez paniki. 0,022 m2 to rzeczywista powierzchnia otworu w kratce wentylacyjnej.
      Do tego dochodzi przeciez powierzchnia prześwitu powstałego po podcięciu drzwi.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.